PDA

Pokaži Full Verziju : Donosenje harmonike u Srbiju iz USA bez carine i procedura?


Milannn
29.08.2010, 16:50
Na e-bay-u sam nasao neke harmonike,prave masine,a cene su oko 500-600 $,a kod nas nema takvih ispod 2000 evra,pa sad,interesuje me da li bi ja to mogao da kupim ovde(jednu bi kupio),pa da donesem u Srbiju bez placanja carina i ostalih zajebancija.
Aj,pomozite molim vas!
Hvala unapred!

Mozete i da mi ostavite mail,pa da se konsultujem u vezi harmonike koju bi kupovao(da li vredi toliko i dr.)

zeks
30.08.2010, 10:35
Ako hoces da doneses samo jednu harmoniku, ne placa se carina. Samo je prijavis kao svoj instrument i izvadis neku dozvolu, to ce ti na carini bolje reci. Pozovi pa se raspitaj, objasnis da si muzicar i da nosis svoj instrument.
A sto se harmonike tice, ne znam koji tip, marku i model planiras da uzmes? A i pitanje je da li je to sve ok. Kupovina preko eBay, je macka u dzaku, pogotovo ako planiras da pazaris jedan muzicki instrument.

Milannn
31.08.2010, 04:37
E,bas ti hvala!
Pa gledao sam neke Guerrini "Da Vinci",Dallape,dobro izgledaju,a prodavac prima reklamaciju i vraca pare nazad,obicno gledam kod onih "top rated" prodavaca,oni nece da zajebu,ne ide im u korist.
HVALA TI PUNO!
Jos jedno pitanje,jel bi ja na aerodromu morao da prijavim harmoniku i taj papir sto ti oni daju,jel se to nesto placa?
Dodato:
Sta kazes za ovakvu harmoniku(da li je za nasu narodnu muziku),doduse ovo joj sigurno nece biti cena,pa dokle da idem ako je dobra?

****************************************

pogledaj ovu,ova je nova,al nikad cuo za nju,italijanska "Bonneti",top rated seller,sta kazes:

****************************************

evo drugi model

****************************************


Linkovanje drugih sajtova nije dozvoljeno!!! Dovoljno je okačiti sliku modela a ne ceo link. Pročitajte Pravilnik!!!

mladenkom
31.08.2010, 08:18
ove bonetti harmonike su nepoznanica sirom sveta,i ja sam guglao ali slabo ko ista zna o njima,ali cim kosta 700$ nova od 120 basova verovatno nije neki kvalitet,mislim da se cak sklapaju u kini,ako se secam,ili ovde negde u usa,nebitno,navodno italijanski tunning i ostalo,ali....ne znam mozda i gresim,a ova excelsior,mislim da se one sklapaju negde u detroitu,i da tonski nisu nesto posebno za nasu muziku,za vezbu ok,ali za nesto ozbijnije tesko...cena ti uglavnom govori dosta...i ta davinci guerrini nije ispod 1000 dolara,ali opet,ne moze da se poredi sa evropskim guerrinijem,scandalli super VI je i ovde u usa oko 6-7000 $ tako da ne verujem da je neka sreca prenositi harmoniku iz usa za evropu,da sam na tvom mestu sacuvao bih te pare i skupio jos malo i kupio bih u srbiji,neku dalapu ili nesto upotrebljivo za nasu muziku,plus nemas akanja sa carinom

zeks
31.08.2010, 09:40
Nisam upucen u navedene modele, po izgledu "excelsior" mi deluje dosta neozbiljna harmonika. Ako si pocetnik onda ok, ali svakako nije za "nasu muziku", cak mi se cini da i nije kabinska. Mislim da ona nije pravi izbor.
Sto se tice "Bonneti" modela, prvi put cujem za ovu harmoniku, iako znam mnogo italijanskih marki. Na izgled mi deluje ok, ali izgled cesto ume da zavara, narocito ako su muzicki instrumenti u pitanju. Kolega Mladen ti je dao malo vise informacija o ovim modelima.
Ja jedino sto mogu da ti preporucim, je da potrazis neku "Weltmeister Supita" harmoniku, u nizem cenovnom rangu. Harmonika je kabinska, i moze da se koristi u nasoj muzici. Nije kao Dallape i Guerrini, ali za taj novac zavrsice posao.
Ili kao sto je Mladen rekao, dodjes u Srbiju i potrazis instrument. Mozes naci dosta dobre "rucne radove" do nekih 1000$...

aleksandar72
31.08.2010, 12:07
@zeks
Ako hoces da doneses samo jednu harmoniku, ne placa se carina. Samo je prijavis kao svoj instrument i izvadis neku dozvolu, to ce ti na carini bolje reci. Pozovi pa se raspitaj, objasnis da si muzicar i da nosis svoj instrument.

U svaku drzavu postoji odredjena suma za robu, koja se moze uvesti bez carinske dazbine!Ta suma se krece od 100-300EUR(odprilike),negde vise negde manje.Za sve ostalo se placa carina!
Znaci ako nesto uvezes u drzavu na odredjeno vreme,moras i da izneses.Postoji mogucnost da ti se to zapise na pasos(nije pravilo) ili izda ekstra dokument,u kojem pise sta si uveo u drzavu.Znaci posle 3 meseca trebas da napustis drzavu,analogno tome i izneses privremeno uvezenu robu.Ako tranzistiras robu,kroz jednu ili vise drzava,treba ti posebni dokument koji se zove ATA Carnet i koji se dobija od privredne komore.

Ako se harmonika carini:
PDV (porez na dodatnu vrednost)...mislim da je u Srbiji oko 18%,nisam siguran
Carina(krece se od 3-6%)...pogledaj na strani PKS,ukucaj tarifni kod,pa dobices carinku tarifu.
Carinski tarifni kod za harmonike: 92041000

Pozz

Milannn
31.08.2010, 20:25
E,hvala vam puno!
Ma da,ipak cu ja to kad dodjem u Srbiju.
Sad ste me ubedili,ne pitam vise nista,HVALA!!!