PDA

Pokaži Full Verziju : Navlake za zvučnike


LOLE01
28.08.2010, 12:56
Dakle,zanima me da li koristite (zaštitne) navlake za zvučnike,od kojeg su materijala - i za kolege iz Hrvatske,da li ima neko u Hrvatskoj da to šije koga bi preporučili i neke cijene okvirne...

svirko
28.08.2010, 14:38
Kao prvo,
ja koristim navlake za kutije Wharfedale, ali to su one originalne, lagano neko platno.
Za ozbiljnije navlake, čvrste, sa spužvom ili futerom između, ili općenito malo kvalitetnije, probaj pitat u nekojoj trgovini muzičke opreme.
Oni obično, uz original torbe, navlake i kofere, imaju i nekoga tko za njih šiva takve stvari.
A možeš i pitat kakvog tapetara, ako ti se nalazi u blizini.

daliborkorg
28.08.2010, 20:56
Ja sam uvek koristio originalne navlake ali mnogo bolje resenje je da se od kartona sastavi navlaka u obliku kutije, koju obmotas kompletno lepljivom trakom. Ruzno izgleda ali mnogo bolje stiti.

dejantb15
28.08.2010, 21:24
Ja koristim originalne navlake za electro-voice zx4,koje sam dobio kada sam ih kupio.Napravljene su od cvrstog platna i super su stvar jer na zvucnicima nema ogrebotina koje nastaju prilikom transporta.

dekiciric
08.09.2010, 00:57
Uz kupljene Rcf Art 325A dobio sam i navlake..sad da li su original ili su sivene ne bih znao,ali stite izuzetno dobro,od cvrstog platna su,sa sundjerom izmedju,a imaju i proreze za sve 3 rucke za nosenje.

Svaba
08.09.2010, 01:15
Kolwga najbolje navlake su od kartona,mnogo bolje stite od platna. . .;)

Millan
08.09.2010, 02:45
Ma, kakve kartonske, mogu da zamislim samo na sta to lici..., i nisu bolje sigurno od ovih koje ima deki...;)

Marco7
08.09.2010, 03:49
I ja imam originalne navlake za Rcf 325i i odlicne su,kartonske mozda budem koristio u drugom zivotu!Zamisli da bass bin 18'' zamotam u kartosnku navlaku oblozenu selotep trakom :)) Nemoguca misija bar za mene . . .

Burli
09.09.2010, 22:26
@dekiciric ja sam par tih zvučnika sa baš takvim navlakama prodao kolegi iz Valjeva koji je takođe na ovom forumu, inače ih šije čovjek iz Užica i mnogo su kvalitetnije od ovih originalnih jer kao što rekoste imaju bolju zaštitu, tj. ojačane su i štite i od udaraca...

Mišljenja sam da su te navlake spas za zvučnike i uopšte za opremu, 5 godina teglimo, vucaramo, utovaramo, istovaramo, unosimo, iznosimo ART500 i one i danas izgledaju kao nove...

dekiciric
09.09.2010, 22:45
Kako ne,svako ko ih vidi odusevi se njihovim kvalitetom i dizajnom!Ne znam kakve su originalne ali ove su extra.Ja sam cuo da ih siju u Novom Sadu..ali nebitno,bitno da cuvaju kutije maximalno.

cecaparis
12.09.2010, 20:56
Za neki smanjeni budzet dobre su i kartonske navlake.Ja sam se zeznuo jednom samo i kupio 4 Jbl Eon-a i nisam kupio navlake a smaralo me da pravim navlake od kartona tako da sam ih izgrebao sam ih daleko bilo.

Millan
12.09.2010, 22:04
Evo navlake, materijal je nepromociv, pa ide sloj sundjera, pa postava od neke tkanine. Navlaci se na kutiju i ima otvore za sve tri rucke.

lagunabend
19.09.2010, 23:27
Da li neko zna gde ima u Beogradu da se kupe navlake za art 315 i koliko to otprilike kosta?