PDA

Pokaži Full Verziju : KAKO JE BILO ZA PRAZNIKE


blatusan
02.01.2007, 16:27
Hajde malo narode da podijelimo ovo od ovih praznika, kkako je kome bilo. E ovako, ja sam sviro sa jaranom zabavaljli smo oko 200 ljdi raznih nacionalnosti, onda je neko dijete bacilo petardu u kuhinju i nasto je mali pozar, srecom sve je ok bilo zabava se nastavila. Onda bez ikakvog razloga (ja ga neznam) nastala je marisana boli glava. A osim toga u osam smo poceli sa svirkom do 10 smo pijani bili a u dva se sve zavrsilo. Kratko receno, KTASTROFA!!!!
Ajd da malo i od vas nesto vidim!
Pozdrav Alen.

triton_Extreme
02.01.2007, 16:41
cao,

eh kod mene je bilo ovako, trebo sam da sviram imo sam tri ponude ali nisam bio sam malo sa famelijom njima sviro,onda sam bio malo sa kolegama i tacno u 12.00 bio sam sa nekim curama, i posle dvandest smo osli kod mene i sjedili do 5 ujutro uz program rtv bn i dm sat!

pozdrav

DinO74
02.01.2007, 16:52
Kao prvo...Sretna Nova godina kolega i ako te ne poznajem zelim ti puno srece i naravno dobrih tezgi u 2007. godini! Ja sam imo losu srecu jer me uhvatila gripa i bronhitis u ponedeljak tako da sam prelezo cijelu sedmicu. U petak sam vec imo svirku a sviram ovdje u jednoj diskoteci. Petak sam nekako izguro koliko se moglo jer sam znao sta me ceka u subotu al hajd i ja i gazda i svi ostali ocekivali smo da ce u subotu biti lose jer je nova godina u nedelju. Malo sutra...za Bajram sam vec oko 20:00 imo oko 600 ljudi, bas ne ocekivano! Zahvaljujuci dopingu za glasne zice i odredjenoj dozi votke izguram i to. Slag na sve je nedelja i Nova godina...oko 200 gostiju i ja zovem pjevacicu koja kasni a sa kojom sam dogovorio da radimo zajedno..."KUJA" se ne javlja na telefon i tako da sam bio osudjen da i novogodisnje vece pjevam i sviram sam. Na svu srecu nije bilo niti jednog incidenta jer je stvarno bila odlicna atmosfera u cijelom gradu. Evo odlomak iz Dnevnog avaza od juce: "Banovici, grad u kome nije zabiljezen niti jedan incident ali je zato popijeno vise alkohola nego i u jednom drugom gradu u BiH" :) Sada mogu samo da recitujem ko Rade Serbedzija jer nemam glasa do daljnjeg! Eto tako je bilo kod mene...Pozdrav i jos jednom SRETNA NOVA GODINA !!!

blatusan
02.01.2007, 17:06
Dobro si proso :lol: :lol: . Trebo si napravit takmicenje amatera i ko pobijedi dobije flasu nekog pica. :lol: :lol:

yu-midi
02.01.2007, 18:01
Sretna nova 2007 zelim svima mnogo srece i da vas zdravlje posluzi.

VESELO VESELO :lol:

Ja kao nikad bash se potrefi da radim citav vikend i jos sam trebao i Ponedjeljak vece ali sam odgodio.

Petak i Subotu sam radio u jednom malom kaficu kod gdje je gazda Ranko Ceran ujedno i pjevac.
U Petak sam prosao nekako da sam 2 viskija cijedio citavu noc dok su gosti na flashe ispijali,sve je to bilo oko 30-tak njih ali brate popili su za 300,tek u 7 ujutro dosao sam i vec u 11 sam morao da ustanem kako bi zavrsio poslove.
U subotu isto ludo i nezaboravno kod gazde Ranka uz njegovu pjesmu "Dobro mi je rekla moja stara majka"povecao sam dozu visikja,rezultat toga u 7 dosao kuci u 13h vec sa morao da ustanem ali ovog puta sa crvenim ocima i glavoboljom :lol: uz to morao sam vec da se spremam.Docek nove god. organizovali su Folklorni klub "zavicaj" i bilo je negdje oko 60 bracnih parova,atmosvera prijatna i veoma dobro organizovano.Poceli smo da radimo oko 20h i zavrsili smo tezgu oko 4h samo sa jednom pauzom.Kada smo poceli da radimo mislili smo da ce sve da se zavrsi najkaslije do 2h ali pocese ljudi da narucuju pjesme i pice i da igraju dok nisu popadali,tako da na kraju i organizatori a i mi smo bili zadovoljni.

Pozz...
Miodrag

blatusan
02.01.2007, 18:04
Izgleda da sam jedini ja proso kaoticno sta ces :cry:

Vaxter
02.01.2007, 20:28
Kao prvo, srecna vam svima nova 2007.
Da je prozivite u zdravlju, veselju i uvek uz dobre instrumente i ribe! ;)

Ja sam ove godine batalio i zurke i posao, i novu dochekao u uzem krugu prijatelja.
Bilo super! :)

Jazz
02.01.2007, 22:58
E pa i kod mene je bilo pravo zanimljivo i to ovim redoslijedom:
1. planiralo se da se napravi par ponuda onako za Hotele kao malo veća gaža.Samo da Vas upoznam da moj orkestar broji 3 člana, aranžer to sam ja, solo klavijatura i pjevač..pjevačicu ono iznajmljujemo.(mislim brojao je...to ču Vam objasniti u nastavku) i napravismo je čak krajem Novembra i ko sad čekamo... odziv!!!
2. ako odziv bude onako rečeno slab drugi dio plana je da se sa porodicama okupimo kod mene i da se prepustimo čarima Nove Godine i ... baš lepo zar ne. Ali vapaj se desi( kad koga hoće onda hoće)...
Iskreno da Vam kažem pravo sam bio zagrijan da ne sviram ovu N.G. ali nije me fulilo...
3.Zove me gazda jednog lokalnog restorana( sin nakon očeve smrti naslijedio posao ...itd samo da znate radi lakšeg praćenja) i uz sve molbe. kumljenje, preklinjanje, ono znate kad njima gori šta sve rade i obećavaju i koje već kontekste već ne koriste samo da vi kažete " ma nema frke jarane evo ja samo čekam da me ti nazoveš i već se pitam gdje si i tako ..." mislim svi mi volimo da sviramo i da zaradimo ali jbga kad čovjek planira onako kako je i naš plan bio to se ovako moralo desiti jer kad je sve po planu onda sranja stupaju na scenu...a zapravo mu ta priča ide ovako :
- restoran nekih 100 mjesta i sva mjesta rasprodana,muzika nafaljena , reklamom propraćena i te stvari..ali desilo se to što se desilo.
Cvrc ta ista muzika otkaza nastup iz nerazumljivih razloga a svi znamo kad orkestar otkazuje bez nekih jakih razloga šta je zapravo u pitanju... U većini slučajeva je da gazdi guzicom zatvaraju vrata iz nekih osvetničkih razloga pa su našli bolju tezgu a njemu ko ga j..e!...itd
4. Pa sad on nama daje nema sta ne daje ali sta se desava u mojoj ekipi... razjeb:
Pošto u ekipi imam solo klavijaturistu ( a razlog je što sam "dobar čo'jk"pa mi nije sve u parama jer pare tražim kroz svoju profesiju i imam toliko obaveza a malo vremena za skidanje pjesama,foršpila ...itd, a da naravno Mi smo prijatelji, jarani, ..nema sta sve nismo)a taj frajer ne svira ni jedan orginalan foršpil i jebote nađe se uvrijeđen kad gazda reče cijenu koja je bila premalena i to ono odjeba ga ko da ga ne zna a njegov otac mu je valjo kao i nama svima do groba. Radi jasnoće čitavog konteksta kad god je bilo problema sa policijom oko onog alkohola " gospodine malo ste popili, ili sličnih životnih stvari...itd pa nas zvao na derneke na vikendicu na jezeru mislim sve gazdurine a mi medju njima jebote tako smo se osjećali ko da smo i mi ko i oni...ono prihvatio nas ko svoju djecu koja ga je skupo koštala, i dnevnice nam je unaprijed plačao i ... ljudina je BIO.Nakon njegove smrti sve otišlo naopako ali treba biti čovjek i ne zaboraviti dobra dijela... i tad se desilo sranje... Ja i pjevač hoćemo da idemo da odradimo to za rad svega što nam je taj njegov otac valjao a ovaj glumi neku veličinu i neće da ide iz poniženja mu da za male pare radi može ko čuti od muzičara da je svirao za tako malu cijenu.. i... , ma seljačka priča...za mene je pokazao ko je i šta je a znamo se oko 10g gdje me je samo uvjerio u moja razmišljanja o njemu ko čovjeku...
Mi odemo a on digne nosinu i počne priču o nama kako smo mi ...ma ono jadno čemerno i patetično...
Svirku smo odradili počeli od 19:00 do vjerovali ili ne 07:00 su prvi gosti izašli i fino i skromno na ovakvom vremenu zaradili...joše uvijek se oporavljem od te svirke.

E sad jako mi je žao što sam se obratio ovakvom temom i kontekstom odnosno roman čitav ali vjerujte ljudi da mi ovaj forum dođe ko ono da čovjek " ispali " iz sebe sve što bi nekom prijatelju rekao a malo je iskrenih danas koji bi to i shvatili...
Još jednom nemojte negativno ovo shvatiti i pozdrav za sve dobre ljude ovog foruma a ima ih mnogo pa da ne nabrajam pozz jazz
P.S.
Fico sad znas zašto sam morao prekinuti naš msn razgovor neku noć odnosno prošle godine jer sam se svađao sa tim svojim krkanom, izvini i svako dobro

blatusan
02.01.2007, 23:25
:lol: Dobro je nisi ofulo temu.

cune
02.01.2007, 23:49
ljudi kod mene je bilo dobro do dvanaest a nakon toga alkohol me preuzeo i HAVARIJA.

toma
03.01.2007, 00:59
bilo je ludo i pijano
za kraj da bi bilo zanimljivo ja budala ostavim harmoniku uz auto odem i tek nakon dva kilometra skuzim sta sam napravio. i srecom kad sam se vratio stajala je tamo kadi sam ju ostavio, (tad sam izgubio sigurno 50 god. zivota)
jedva sam stajao na nogama ali kada sam skuzio sta sam napravio odmah sam se otrijeznio

ali bi se nako nasmijao na besplatnu dallapu.

e budale sam sam sebi j.. majku kad sam skuzio sta sam napravio.

sve je srecom proslo bez posljedica

POZDRAV
TOMA

laky
03.01.2007, 18:04
Da se i ja nadovezem na Tomu :lol:
Nama je crkla mikseta u 23:40. Harmonikas i ja nastavimo na suvo, a pevac otisao po drugu. Vratio se za sat vremena i nastavili smo sa svirkom. Sve je ispalo opet dobro. Inace prosle godine sam nosio rezervnu miksetu za Novu, a ove godine razmisljam "Koji ce mi..." :lol: Tako je to kad ja razmisljam. :lol:
Ujutro nam dosle kolege muzicari u lokal. Seli malo da popijemo i da cestitamo. Medju njima je bio i brat od Ranka Cerana (zna ga Miodrag). On je pevao u lokalu par stotina metara od nas. Kada smo mu ispricali sta je bilo, rekao nam je "Sto niste dosli do nas, mi smo imali 3 miksete"!!! :lol:
Sve najbolje u ovoj Novoj Godini.
Laky