PDA

Pokaži Full Verziju : Poceti Svirati


Doktor
25.08.2010, 20:26
Pozdrav

Imali neko dobar savjet kako poceti se uciti svirati nasu muziku. Recimo kada bi ste rekli neki pocetak odakle poceti. Sta bi ste preporucili ? sa cime je najvaznije poceti.

Bio bi jako zahvalan svima koji mogu reci nesto korisno.

Veliki Pozdrav

misa1265
25.08.2010, 20:48
Pa prvo treba skale nauciti i nauciti neke osnovne stvari,pa dalje polako,ali sve to uz dobrog profesora,jer sam ne mozes mnogo uraditi,govorim iz licnog iskustva,od kad radim sa profesorom,malo je reci da ide 50x bolje...pozz;)

Doktor
25.08.2010, 20:54
znaci tvoj prijedlog je da nadjem nekoga ko me moze nauciti svirati. Mozda i nije losa ideja da potrazim nekoga.

Hvala za savjet

misa1265
25.08.2010, 20:58
Nema na cemu,tu smo da se pomazemo...Po meni je mnogo bolja ideja nego raditi sam...:)

nemanja 1982
25.08.2010, 21:00
Potrudi se da nadjes obrazovanog muzicara da ti pokaze pravilan prstored,tonalitete i ostalo,ali sve se postize vezbom.;)pozz

zsimonovic
25.08.2010, 21:05
Trebas poceti od nota jer tako se opismenjuje i uce se osnovne stvari,tonovi,metrika,trajanje tonova,intervali,dinamika... a moras i imati nekoga da ti pokaze pravilno da sviras.Poneki harmonikasi koji ne znaju note,osnovne stvari u muzici,jos ako nemaju osecaj za trajanje ulecu sa forspilima i prelazima kad im padne na pamet pa ritam sekcija mora da ih juri kao policija,tamo,vamo.Nema tu pravilne i dobre svirke.

LOLE01
25.08.2010, 21:14
Ogromna volja i osjećaj,dakako profesor,a neke stvari se nemogu ni naučiti,treba to imati u sebi...neko je rođen ono baš za svaki ton...a sve ostalo je ukus tj. način sviranja...

Doktor
25.08.2010, 21:16
hvala vam puno na savjetima. Ujverio sam se sada da pravi put je kroz neku profesionalnu osobu koja moze da pokaze i ima iskustva. Ima ih nekoliko pa cu se raspitati koje dobar ucitelj ovdje kod mene pa da upitam dali je zeljan da me nauci.

Hvala jos jednom

nesaband
25.08.2010, 22:13
Doktor@

nadji nekog profu sa iskustvom i ako imas talenta bice ok ali ako nemas talenta onda ni dobar profesor ni nista drugo ti nece pomoci da naucis da sviras.

Ace
25.08.2010, 23:36
@Doktor

Meni ovde nesto nije mi jasno ..... pitas kako da pocnes svirati, dali da trazis ucitelja ...itd, a koliko vidim clan si skoro 5 godine na foruma, imao si Korg TR, pricao si i o dosta stvarama, imas dosta postove.
Sta je bilo, jel si odjednom zaboravio svirati ili ? :lol:

grandia
26.08.2010, 01:03
svasta! :-O

ja bi ovako, ako jos niiiikaad nisi svirao : probaj da sviras "ringe ringe raja" (bez zahebancije!) i ako umes da potrefis tonove - imas talenat

ko sto kaze nesa, bez talenta nista - mozes samo da se nadas da imas dobro pamcenje i pokusas da zapamtis koje ces dugme tj. dirku kao sledecu i s kojim prstom pritisnuti ...

ace, nemo da se smejes, ima i takvih slucaja da neko zaboravi i kako se pali klavijatura :lol:

armin
26.08.2010, 01:20
@Grandia "klavijatura"??? jel to ono sto ima na sebi ono crno bjelo??? :))

EmirTotic
26.08.2010, 01:43
Nadjes profesora i krenes od samog pocetka. Prvo note, jer muzicar koji ne poznaje note je jako ogranicen. Aranzer u startu zaboravis. Pohadjas casove i vezbas. Sve je u radu.

Evo ukratko kako sam ja poceo. :)

Jos kao mali, sa 7 godina, imao sam mali sintizajzercic casio i na njemu se igrao dok nisu matorci videli da se ne odvajam od toga. Krenuo sam na casove kod jednog profesora muzike i ostao uz njega dok nije prestao da drzi tu skolu. On me je naucio osnovne korake leve i desne ruke, note naravno. Kasnije sam krenuo kod profesora iz muzicke skole (jer nema muzicka u mom gradu) i on me je detaljnije uputio u svet muzike. Onog momenta kad sam shvatio da sve mogu sam sto mi svi pokazuju onda sam se osamostalio i vezbao. Do pre 2-3 godine sam poceo svirati aranzer i eto me danas. I dalje puno radim, vezbam i trudim se da radim posao korektno.

Obrati paznju na jedan detaljcic izmedju redova: poceo sam svirati sa 7 godina, aranzer tek pre 2-3 godine a sad mi je 18. Ne zuri i samo lagano. Rad, red i disciplina.

zeljko
26.08.2010, 05:31
Uhhhh jbt onda sam ja jos i dobro ista naucio bez da mi je neko pokazivao:lol:Zamisli da sam isao u muzicku skolu i da sam imao profesora muzike...bio bih drugi pavkovic:)Salim se malo...stvarno ovo sto kazu kolege gore ima istine....A i ja sam se zacudio da ti pitas kako se uci svirati a stari clan kosto rece gore Ace.....Poooz

carapancic
31.08.2010, 16:43
@Doktor, ako neces da ucis note najbolje bi bilo da nadjes nekog dobrog klavijaturistu ili harmonikasa (kao sto sam ja uradio) i krenes od samog pocetka. Od postavke ruke, pa nadalje. Kada savladas te pocetne stvari, imas na netu gomilu sajtova gde ces moci da naucis skale. Onda sednes kuci i prosviravas ih... I zapamti jednu dobru misao: "Vezbaj polako da bi svirao brzo". Pozdrav!!!

Tishaa
09.09.2010, 11:25
Bolje je nauciti jednu stvar kako treba nego 100 kako ne treba. Bitno je da ispocetka pocnes raditi kako treba i polako sve dolazi. Najgore je naucit naopako pa ti treba duplo vise vremena da se vratis "ka pravom putu" nego da ides sve ispocetka. Moj ti je savjet takodjer da uzmes nekog profesora i od najprostijih stvari da podjes. Prvo desna ruka, pa leva pa onda obje zajedno... Samo treba imat strpljenja i talanta naravno

Sretno!!!

STUDIOSOS
12.09.2010, 11:52
Prijatelju ja ti prepotucijem da nadjes sebi neke literature o klavijaturama znaci gdje stoje durske i molske skale akordi i prstored to mozes da naucis sam, kada to naucus potrazi nekog profesora ili dobrog obrazovanog muzicara koji ti moze pokazati nekih 10 kola da nucis da sviras i kada naucis 10 kola a predhodno si naucio durske i molske skale + prstored, i ako si dobar sluhista nimalo nesumljam da neces moci da sam skidas pijesme bez ikakovog profesora to ti je nacin na koji sam ja ucio da sviram i ja sam samo 10 casova uzeo kod jednog jakog muzicara dami pokazuje kola i nije mi bilo skupo, a ako od prvog dana krenes kod profesora da te uce brzo ces da izgubis volju

SRETNO

tr_le
12.09.2010, 11:56
druze nauci,,skale,,dobro,,da sviras,..
i,vezbaj,,sto,vise,..
i,,,to,je,to,..samo,,vezba,..

Doktor
22.09.2010, 19:54
Clan jesam odavno ali tada u to vrjeme pa mozda do negdje 2009 god nisam imao klaviaturu i kod mene je malo kako da opisem razmumijem se dosta oko toga ali licno sam neznam svirati. A ja sam prije samo koristio software synthove fm7,korg m1 itd. Ali nekako se pojavila zelja u meni da se naucim svirati.

To je kratak opis o situaciji

qqqqq
22.09.2010, 20:06
Moras naci nekoga ko ce da ti pokazuje.Prvo moras poceti sa notama da bi naucio i razumeo neke osnovne stvari u vezi muzike pa kad zavrsis note moze da se predje na prakticni deo,trileri (ukrasi),razne melodije,itd.

cvrca
22.09.2010, 20:06
Najbolje ti je da ipak nadjes nekog ko ce da ti odrzi neki cas jer ako u startu naucis pogresno kasnije ce ti biti teze da popravis taj nedostatak(recimo prstored).

Almir-K
27.11.2010, 00:54
Stvarno je vazno imati nekoga ko moze da te obucava. To ne treba da bude svaki dan. Mozes i sam dosta nauciti, ima stvarno svasta na internet da se nadje.
Po meni je isto mnogo vazno da sviras ono sto volis da slusas, da ti bude zanimljivo. Ti sa naj jednostavnijom pesmom mozes da ucis tehniku.
Bitno je da kapiras note i muziku, ali sve ima neku logiku... tako da to ide dosta samo od sebe. Ali bez truda i strpljenja nema rezultata.