PDA

Pokaži Full Verziju : Martin wisman PMF800 ili PM600E


hadzidinic
22.08.2010, 22:16
Imam veliku dilemu oko ova dva mixera... hteo sam pmf 800 i skupio novac za isti, ali sam malopre na istom sajtu video u ponudi i pm600E... cena je skoro ista,razlika 10-20 eura... pm600e mi izgleda dosta ozbiljnije... ali ne pise tacna snaga,ili ja ne umem da procitam :D...
Bilo bi dobro da mi neko, ko se poblize razume u ova dva mixera objasni sta ima jedna, a sta druga mixeta... za mn600e ne pise nista o efektima... dok za pmf800 pise da ima 16dsp x 2....

daliborkorg
23.08.2010, 04:56
Sad sam bacio pogled na te mixere i ovako stoje stvari barem sto sam mogao videti u specifikaciji jer ni jednu ni drugu nisam video uzivo. Pmf800 je snage "2x300w", ima ekvilajzer i i na svakom kanali ima potenciometar za odredjivanje frekfencije srednjih tonova sto je dobra stvar i kao sto si video ima 2 efekta. Pm600e je iste snage kao pmf800 i ima jedan efekat, i nema nista od ovog sto sam nabrojao da pmf800 ima tako da ti je pmf800 mnogo bolji izbor. Nisam nikad cuo te mixere ali ja mislim da to treba zaobici u sirokom luku. Nadam se da sam ti nesto pomogao, pozzz.

Boban010
24.08.2010, 01:33
Druze Dajko video si ti itekako a mozda i cuo PMF800,nego si zaboravio a s druge strane ne treba tako olako iznositi zakljucke i nametati misljenje u koje ni sam nisi siguran.
Sto se pak poredjenja ovih mikseta tice,razlika je u efektima a mislim i u snazi.PMF800 ima kombinaciju 2 16-bitna efekta,a PM600E ima jedan 24-bitni multiefekat(kombinacije 2 efekta-ima kombinaciju delay-reverb i to njih desetak a kako to radi nisam cuo).Sto se snage tice PMF800 je tezak 20-tak kilograma i ima pravu snagu 2X300W dok je PM600E 5-6 kilograma pa izvedite zakljucak sami.Mislim da je ovo presudno pa je zbog toga jeftiniji od PMF800.
PM600E ima 10 kanala(8 mono+2 stereo) a PMF800 ima 8 mono kanala.
Jos nesto PMF800 je bolji od bilo kog Beringera u toj klasi-mislim na cenu!

hadzidinic
24.08.2010, 23:31
hvala vam mnogo na odgovorima,kolege... Znaci u sustini to je to,kao sto sam i mislio.... Mislim da ce pmf 800 da mi odradi poso kako treba,za klavijaturu,pevaca i gitaru.. I slazem se sa kolegom Bobanom, da je za te pare u poredjenju sa behringerom mnogo bolja opcija..
Postovano sa mobilnog uređaja

hadzidinic
03.11.2010, 22:01
Evo da napisem nesto o PMF800, posto sam ga uzeo pre dva meseca... Ovako, utisci su odlicni... Snage i ma i vise nego dovoljno... mixer radi skroz korektno i zadovoljavajuce... ima ok 300 efekta, raznoraznih..jos uvek ne mogu tacno da se odlucim koji da koristim, ima dosta dobrih delay-a, hall-ova itd... za disajn joj dajem 10-ku.. jako lepo uradjena, od vrlo jake plastike sa strane i aluminijuma napred... i radi mnoogo bolje (a i izgleda) od pojedinih beringera iz te klase i za taj novac.... Vrlo dobra investicija za one koji nisu trenutno pri novcu za neki dinacord ili slicno... i moze da zaradi mnogo vise od njene cene.... Toliko od mene, ko razmislja o njoj, nece se pokajati...
Pozzdrav...

Boban010
04.11.2010, 14:20
U rangu power miksera do 500 eura nema premca,jedino bi mogao da se poredi sa Yamahom EXM5000 koja je polovna toliko.A PMF800 je 370E nova sa garancijom!

hadzidinic
04.11.2010, 18:45
slazem se u potpunosti sa tobom Bobane... Dobro, yamaha EMX5000 je mozda bolja u nekim aspektima, ali garancija je garancija, i novo je ipak novo....

Svabo
04.11.2010, 22:15
Pa i logicno je da Yamaha bude puno skuplja, to je stvar koju ces naci bilo gdje na planeti i svi znaju za nju. Taj Martin Wisman ovde ne postoji, u stvari trazio sam po netu i zakljucio da ga ima samo kod vas u Beogradu. Vjerovatno nije beogradski rucni rad vec neki Kinez kojeg neko uvozi i stavlja mu svoje ime, zaista ga nema nigdje vise na svijetu. To je cesta stvar i kod prodavnica ovde, ljudi uvoze iz Kine i izmisljaju svoje ime i to plasiraju kao novog proizvodjaca.
Kao takav i logicno je da bude upola cijene jedne Yamahe.

Boban010
05.11.2010, 00:24
Od efekata koristim kombinaciju 016 i 151,pevaci se ne bune,samo dodaju potrebnu kolicinu efekata po kanalu i mirna Bosna.
@Svabo
Svirao sam dugo i na Yamahi EMX5000 i mogu ti reci da je neopravdano skupa,Martin Wisman je jaca od nje i efekti su uslovno receno bolji jer nemaju obicaj da se izgube u toku svirke kao kod Yamahe,kvalitet zvuka je cak za moj ukus bolji kod wismana uz mogucnost da se prilagodi i drugim ukusima.Yamaha EMX5000 ima neke druge prednosti.
Sto se tice tvog pretrazivanja interneta,moj savet ti je da potrazis bolje!:lol:
p.s.Neko ovde rece da su i Dynacord preselili u Kinu!;))

Vule
05.11.2010, 00:31
@ Boban010

Je li to ono "što je babi milo to joj se i snilo" :lol:

@ Svabo

Našao sam njihov sajt ne bi li saznao malo više o kakvom brendu je reč,medjutim opcija "company info" ne radi :lol:

http://martinwisman.com/index.html

Boban010
05.11.2010, 00:38
Ne,to mu dodje vise "kolko nam je dlga crgata tolko se zavivamo" a ako je kratka "nodje ni odzebnu" a ja sam "golem" chovek pa ti sam izvedi zakljucak!=))=))=))

Vule
05.11.2010, 00:41
Pazi da ne popiješ karton za pisanje na stranom jeziku :lol:

Boban010
05.11.2010, 00:46
Ukratko,nasalio sam se na svoj racun,a jezik je srpski-chista izvorna verzija!:lol:

Vule
05.11.2010, 00:52
No problem :lol: ko razume shvatiće (ja npr nisam) :lol:

Elem...da se vrnemo na temu...tvrdite da je opcija ovog mixera bolja od izbora Yamahe EMX5000? Iskreno bi voleo da je to tako...nova sprava za manje od 400 eura...extra

Svabo
05.11.2010, 11:16
Nigdje toga nema, samo u BG. Ima takvih sprava i ovde koliko hoces, svaka veca prodavnica ih moze naruciti kod Kineza, vjerovatno za bagatelu. Kod Thomana puno veci powermixer sa 12 kanala i 2x500W kosta 440€. Isto tako "no-name", oni svoje nazivaju "T.mix"

gbabovic
05.11.2010, 14:13
Ja sam imao Martin Wisman PMF1200. Prva dva dana sam bio oduševljan kako radi. Nikad je nisam uspeo namestiti do kraja. Svaki eho je preteranooo dug. Efekat nije kvalitetan (skroz šuplje zvuči). Snage ima do pola, ali posle? Prodao sam, uzeo kinesku kopiju PowerMate 1000-2 (600 eura) i sad je sve OK.

Boban010
05.11.2010, 16:15
Nema veze kako zvuci,vazno da se zove PowerMate!=))
@Vule
Yamaha ima svoj karakteristican zvuk,ko je radio na Yamahi zna, i to je samo to i nista vise,sva ostala podesavanja su varijacije na temu.
Kod PMF800,ja konkretno koristim flat podesavanje ekvilajzera i zadovoljan sam za razliku od yamahe gde sam morao da nabudzim i basove i visoke(V),a osnovna razlika izmedju ova dva miksera je sto se da videti i sa slike je da Yamaha ima jedan EQ a Wisman 2EQ.Razlika u efektima Yamaha ima 32 efekta 24bit,a PMF800 ima 512 efekata 16bit.Prakticna razlika je sto se kod yamahe efekat "izgubi" u toku svirke i pored toga sto su potenciometri dovoljno odvaljeni.Efekti su "cistiji" kod yamahe ali dzaba kad ih ima "samo do pola tezge".Sto se jacine tice,svirajuci na Yamahi EMX5000,cesto je "pikovala" odnosno retko kad da nije palila crvene lampice(pokazatelj jacine) a kod PMF800 se to do sada nije desilo.Ovo su samo neke razlike cisto za pocetak.

Beethoven
05.11.2010, 17:58
Mislim da je jasno kad je Martin Wisman u pitanju.

"Koliko para, toliko muzike".

Cisto sumnjam da moze da radi bolje od bilo kog skupljeg mixera, radi toliko dobro koliko i kosta i to je sve.

A i ne treba je uporedjivati sa mixerom koji kosta 5 puta vise, nepotrebno je.

Ako kolegi Bobanu010 odgovara, onda je to odlicno. On je bar srecnik, em nije dao mnogo para - em zadovoljan. :)

Pozzz

Boban010
05.11.2010, 19:14
"Koliko para toliko muzike" moze da se odnosi samo na kvalitet izrade,a u odnosu na kvalitet zvuka je sigurno "best bay" u klasi power miksera do 500 Eura.
PMF800 je za kupce sa plicim dzepom idealan i vredi svaku paru pa i vise.Muzicari koji imaju vise para na raspolaganju svakako nece uopste uzimati u obzir ovaj mikser.Ako poredite polovan EMX5000 i nov PMF800 prednost ima PMF800 po nekom mom merilu.
@Vule
"Od staru babu mlada nevesta nemoz' da bude"!=))

milanceshow
05.11.2010, 20:41
Trebao si malo bolje da nastelujes EMX5000.Ja naprimer smanjujem pevacima bass.A klavijature sve na nuli. :D

aleksandar72
05.11.2010, 21:52
Jedno je sigurno, Martin Wisman nije firma koja proizvodi opremu(Zhenjang PRC), nego vrsi distribuciju ili bolje receno "fantom" firma.
Nije ni cudo da se proizvodi zajedno u istu firmu za brendovima kao Phonic,LD Systems,Samson,Behringer,Suimon,Cibas,Megatone.... ima ih puno.
Ne mogu dati kritiku posto nisam cuo kako radi,a najverovatnije necu je ni cuti :)
Idite na njihovu stranu i pokusajte da otvorite: company info i support ;)
Sve je receno...
Znamo gde i kad Powermikser a Yamaha EMX5000 je jedan od boljih powermiksera,provereno.
Svakako da Yamahine miksere zahtevaju malo vise vremena i truda oko podesavanja,ali kad se podesi,to je to...

Pozz

Boban010
06.11.2010, 04:50
@milanceshow
Kod nas su pevaci glavni i da mu ti stelujes mikrofon-boze sacuvaj!:lol:
Ljudi pa nisam ja tolko bandoglav,meni se svidja zvuk Yamahe 5000, a nov mikser ne mozete porediti sa Wismanom,ali polovan svakako.Zasto?
To su veoma popularne miksete pa cak neki vise vole njihov zvuk nego Powermatea(takav je i moj slucaj).Kad kupujete polovnu Yamahu EMX 5000 budite sigurni da se neko dobro nasvirao s'njom pa je onda prodaje.Nisu retki slucajevi i kvarova na njima.Imajuci to u vidu dajem prednost novom Wismanu sa garancijom od 12 meseci,za to vreme ce se svakako otplatiti.
Kod Powermatea 600-1 i 1000-1 mi se ne svidja sto su mi basovi prilicno vestacki,ne znam kako bi objasnio,mozda kao kod kompjuterskih vufera dok je bas i kod Yamahe i kod Wismana prirodniji.Dakle sve sto govorim to je iz iskustva,odnosno kako ja cujem.Nemam razloga da "hvalim svoga konja",stvarno sam prijatno iznenadjen onim sto izlazi iz PMF800 jedino imajte u vidu da nisam cepidlaka za razliku od nekih.Mozete poslusati u mojim demo snimcima,ima par njih sa jedne svadbe,zvuk je sa kamere i jos je komprimovan dodatno-kad ubacujete na youtube, a ipak se cuje odlicno.Zvuk koji iz PMF800 je daleko bolji na FE15/3 negoli na Titanu 12 sto je i logicno.
Da ne zaboravim
@gbabovic
Snaga se gubila od pola navise zbog lose zalemljenih kablova,isto se i meni desilo,posle korekcije to nije bio slucaj.Verovatno da to nisi jos uvek otklonio.

mdelectronic
08.11.2010, 23:49
Ja sam uzeo pm800 i mogu ti reci da sam zadovoljan sa snagom zvuk je malo vise metalan ali dobro je za pocetak,a sto se tice razlike pm600,800,1200 je samu u kanalima,pojacalo unutar mixera je potpuno isto.

hadzidinic
09.11.2010, 03:14
nije ti odgovarao martin wisman, pa si uzeo kineski powermate.... :D... jel samo ja mislim da si presipao iz supljeg u prazno kolega? :)

mdelectronic
09.11.2010, 09:39
nisam uzeo powermate nego martin wishman,ali to su potpuno jedne iste komponente,naravno pricam za kineski powermate i kazem da je bolji martin wishman za pocetak

hadzidinic
09.11.2010, 14:45
u mom postu sam se obratio kolegi @gbabovic.... rekao je da je imao martin wisman, i nije bio zadovoljan, pa je uzeo kineski PM, i sad je sve ok... ali ok, svako ima svoj ukus... nego sto kolega boban kaze, nije bitno sta je, bitno da ima oznaku powermate....

gbabovic
10.11.2010, 09:52
Nisam lubitelj Dyncacorda. Imam i orginal PowerMate 1000-2 i kinesku kopiju koja identično izgleda i Allen&Heath Zed12fx i 2 puna reka raznorazne opreme. Po meni je Allen&Heath ubedljivo najbolji. Martin i kopija dynacorda nisu iste ni unutra, ni tonski. Na koji dynacorda su isti procesori kao na originalu (Texas instruments 48bita). Da je na martinu (pmf1200) malo bolje odrađen efekt procesor bio bi sasvim OK mikseta. Rever je koliko toliko OK, ali ne postoji dobar delay (suviše ponavljanja, pikuje kad se pojača...). Ovako nisam uspeo namestiti, pa sam prodao, mnogo jeftinije nego što sam platio. Kopija dynacorda košta oko 600 eura, i kasnije je mnogo lakše prodati (izgleda isto kao original, piše dynacord čak je i na ručkama ugravirano kao na originalu).

hadzidinic
10.11.2010, 21:09
da, ali pitanje je kako zvuci ta kopija PM-a... moze on da izgleda i isto, i da ima isti procesor... ali ostajem pri tome da nema bitne razlike izmedju te kopije, i wismana... ali tvrdim da bolje zvuce od bilo kog mixera koji se za taj novac moze kupiti nov... To si u pravu, jer vecina muzicara otkida kad im kazes da imas powermate... kao da si reko da imas avion... naravno oni koji nisu... i tuzno je sta sve pojedini pisu na ovom sajtu i pritom su ubedjeni u to...i powermate, i EMX5000, i neki beringer-i mogu da odrade aranzerske svirke jako dobro, jer one ne zahtevaju ne znam kakva fina podesavanja, uglavnom ti sve izlazi iz aranzera i podesavanja u njemu samom... a svirke vecih bendova zahtevaju mnogo kvalitetnije ozvucenje i mixere sa mnogo finijim podesavanjima i oblikovanjem tona...

gbabovic
10.11.2010, 22:18
Kod nas će ljudi još dugo biti ubeđeni da PowerMate jedini dobar mikser. Moja kopija PowerMate čak i radi vrlo slično kao original. Kod mene je 6 meseci i odradio je 20-ak tezgi (videćemo za dalje, da ga ne uraknem). Ja više nikad neću dati 1600 eura za Dynacord. Čak i ozbiljni bendovi probaju PM pa Alllen & Heath. Komentar je bolji je Allen ali sledeći put donesi PM. Čak i kad im kažeš da je kineska kopija, nema veze. Kad sam nosio Martina (2-3) puta svi su tražili mane, kojih ima ali nisu tragične. Čak i kutije koristim kineske (lux 315) i rcf 325i. Lux je zvučno bar za klasu bolji, ali kad ljudi vide RCF niko nema zamerke. Doduše, kod mene sve to radi kao mali sistem , wooferi, aktivne skretnice, dodatna pojačala... Ovde će muzičari još dugo imati ubeđenje da ne postoji ništa što nije PowerMate, EV, RCF, Yamaha i da stvarno radi dobro. Malo ko sluša (još manje veruje svojim ušima).

hadzidinic
11.11.2010, 01:34
Sve sto si rekao je istina... ovde se ljudi kunu u poermate, i EV.... to je po mnogima najbolja kombinacija... Po meni jedan soundcraft spirit i par dobrih JBL-a radi mnogo bolje... mada to je samo moje misljenje... sve sto je "izvikano" je ovde mnogo dobro... i ne pricam samo o mixetama i kutijama.... nego o svim muzickim instrumentima, veruje se nekim nazovi muzicarima koji pojma nemaju o zvuku ni kako to treba da zvuci... Poenta je da je najbitnija oznaka na tom instrumentu..

aleksandar72
11.11.2010, 10:58
jos malo ce ispasti da je CEO X5 bolji od BMWa X5 :D