PDA

Pokaži Full Verziju : k2000 konvertovanje semplova


virtualni
20.08.2010, 02:56
Pozz ljudi zanimam me kako iz triton ili nekog drugog formata da konvertujem semplove za k2000?koju on format cita? I da li je moguce ako je sempl veci od 1.44 mb da se ubaci sa vise disketa
Unapred se zahvaljujem

mykeli
20.08.2010, 09:32
Eh, tako sam se ja patio neke godine kad sam imao Kurz!

Eextenziju koju k2000 cita je .krz i komotno mozes da
ga iskonvertujes sa Awave prog.
Znaci u Awave ubacis tritonov sempl i na "save as" ga
prebacis u k2000 - .krz.
Samo pazi, Awave treba da ti je registrovan!

Dalje, ako nemas HD u Kurz-u, sto je preporucljivo
upravo zbog takve vece fajlive, onda ces fajl koji je
veci od 1,44 podeliti na dva dela opet sa Awave Studio
i ucitati u k2000, nakon toga ga slozis u samoj klav...
Samo to je bas zeznuto i treba dosta vremena dok
se sve to sredi!

I na kraju, stavljao sam ovde na forumu semplove bas
za k2000 (original kurzweil-ove i konvertovane sa tritona)
pa potazi da se ne patis ko ja...

virtualni
20.08.2010, 15:04
Hvala na odgovoru
Imam hdd i 40 mb memorije
da li moze na postojeci set da ubacim jos neke semplove koje mi trebaju

mykeli
20.08.2010, 21:43
Zavisi od RAMa, ako ti nije pun onda mozes,
msm odgovor je taj :confused:

I sve sto ubacis ide ti mislim od 300 i nesto pa na gore.
opet je tu ram u pitanju, moraces da ga proveris
koliki je da izvinis :lol:

sulejman
27.08.2010, 01:06
ram mu je dosta mali ali ima opciju prosirenja sa P ramom ali se dosta tesko nalazi...poz

Svabo
27.08.2010, 13:23
Mislim da je P-ram bio samo za programe, ne za semplove. Ram za K2000 je bio 30-pin SIMM , jos se mogu naci u specijalizovanim radnjama, to je normalna RAM memorija iz kompjutera prije 15 godine, ako se dobro sjecam. Ako nadjes neki srotirani prastari komp, lako je moguce da su unutra SIMM-ovi koje mozes iskoristiti.

hit
01.10.2010, 10:45
Neće sve 30 pinske memorije raditi od kompa na Kurzweilu. Ja sam probao gdje su bili čipovi sa dvije strane i nisu radili.

virtualni
06.10.2010, 19:31
Da li neko zna kako da na ubaceni set ucitam jos neki sempl,kako da skinem dinamiku sa boje i kako se skida sustejn sa boje tj. sempla na samoj klavijaturi

daree
06.10.2010, 22:20
Mulisampl moras lodirati u onu banku u kojoj su ostali msamplovi,ako su ti msamplovi u banci 200,lodiraj taj msampl u 200 i pritisni append
Dinamiku skines da ides u edit pa pritisni more nekoliko puta dok ne vidis onaj F4 tu dolje u dnu sa ljeve strane displaya provrti te brojke, naci ces
Sustain ces skinuti da ides u edit,pa onda stisni more nekoliko puta dok ne vidis da pise ampevnu ili tako nekako,onda tu negdje pise natural,okreni kotac za jedan zub,tu ces dobiti krivulju zvuka i vidjet ces relise ili tako nekako,se zove,uglavnom to stavi na nulu,nece bit sustaina
pisem ovo napamet,nemam k2000 vec 6 godina,pa ako sam nesto zahebo,snaci ces se
pozzz

baltik79
31.10.2010, 15:07
Na pitanje za sustain ti je odgovorio Daree (dobar cova). Ja cu ti odgovoriti vezano za dinamiku:
Nadjes boju koju hoces raditi,kliknes Edit,odmah ti se vidi desno "Amp".Udji na to "Amp".Spusti se dolje na "VelTrk" i podesi si dinamiku.Ako sta zaskripi,javi.
Pozdrav,i da klikni na Thanks!