PDA

Pokaži Full Verziju : Koju Harmoniku pomoc


mirzakorg
20.08.2010, 02:17
Zdravo svim clanovima Yu-midija, eh ovako imam namjeru da kupim harmoniku ovdje u Kanadi. ima ih raznih, Ima hohner, Guerrini, i jos neki, eh sad je u pitanju koja ima najljepsih zvuk za nasu muziku recimo.. sevdalinke, kola, i tako dalje ? jer trazim za manje pare oko 100-500 Kanadski Dollara.. sad neznam kolko je to evra, izvini
Dodato:
jojj izvini Adminima nisam na pravo mjesto tutno .. kako da promjenim ?

Dell
20.08.2010, 03:42
za nasu muziku dallape ili guerrini, hohnerice i weltmeisterke vec nisu za nasu muziku, samo sumnjam da ces nac dallape ispod nekih 2000 - 3000 € , pa ni za tu cijenu neces orginal talijanku nac, ne znam jbg kako se krecu cijene kod vas tamo

Dare 82
20.08.2010, 03:48
Za 500 dolara mozes jedino da kupis meh od Guerinke.Za dobru harmoniku ces morati da izdvojis izmedju 2000-5000.
Dodato:
Dell po cemu si zakljucio da nema original Dallape da se nadje za 2000-3000?

Dell
20.08.2010, 03:58
zato sto znam da kod nas jedan preprodavac za te cijene prodaje srbijanke ;)

Dare 82
20.08.2010, 04:02
I po tome si ti zakljucio da su sve ostale koje se prodaju po toj ceni nisu original?

Dell
20.08.2010, 04:22
samo pogledaj u kojoj regiji zivim i sve ce ti bit jasno :)

zeljko
20.08.2010, 05:27
Cuj hohner nije za nasu muziku hm..pa zasto ja plati onda ovu svoju prije 17 godina 10.000 maraka sad se pitam:(

Dell
20.08.2010, 17:00
hohnericama mozes svirat nasu muziku, ali nije to to, one jesu fine, lagane, plitke dirke, ali nazalost imaju tonove vise za polke i valcere

zeljko
20.08.2010, 17:03
Dell jesil ikad probao Honer Morino harmonike?

Dell
20.08.2010, 17:06
nisam, ali sam slusao i zato ti kazem ;)

zeljko
20.08.2010, 17:10
Pa dobro ako ima malo grublje tonove ali i nije losa i sto se tice kvaliteta i svega ostalog moze posluziti dobro i za nasu muziku..Ima ona par registara koji su super po meni....Poooz

Dare 82
20.08.2010, 18:48
Dell vidim da si iz Mostara ali to mi nista ne govori pa ne razumem sta si hteo time da kazes kad si rekao da vidim u kojoj regiji zivis i da ce sve da mi bude jasno.Cene tih harmonika su dosta pale i to ce svako ko zivi u Srbiji da ti kaze.Ko dobije dole za original Dallape 2000-3000 moze da se rita nogama u dupe a druga je stvar sto taj lik kod tebe uvaljuje "Srbijanke" kako si ih nazvao za te pare.

madrigal
21.08.2010, 11:09
Pozdrav harmonikašima.
Zamolio bih Vas drage harmonikaše da me usmjerite u izboru harmonike.
Za sad imam harmoniku Weltmeister Diana 120 basova, htio bih glasniju a manju harmoniku. Pošto nikad nisam svirao ni jednu drugu osim Weltmaister Diana harmonike a potrebna mi je glasnija i manja harmonika u istom cijenovnom rangu koje bi bile vaše preporuke.

Molim Vas napišite i argumente potrebno je za svirku domačih i pop stvari, dakle nebi da ima slične boje ko Weltmeister Diana.

Hvala unaprijed svima !

Dell
21.08.2010, 15:49
Dare, tako ih zovu kod nas zato sto su sklapane u Srbiji, neko ih zove i rucni rad, a to da vidis gdje zivim htio sam ti rec zbog toga sto su kod nas ljudi takvi da samo gledaju kako da ti prodaju m. pod bubreg ;) zbog toga su cijene opcenito kod nas malo skuplje, a madrigal, koliko ja vidim tebi bi dobro dosla neka manja hohnerica

sstipa
21.08.2010, 16:32
Pozdrav svima !
Ako mogu pomoci na ovu temu - harmoniku sviram nekih 17 god. profesionalno imam Paolo Oprani harmoniku- super Paolo ! Meni odlicna , kao i Dalapa i Guerini - mislim da o tim harmonikama netreba puno komentarisati - poznate su po kvalitetu za nasu muziku i sire
A Hohner , Weltmajster , Delicija , ......i kao zadnja Rojal Standard - harmonike za pocetnike i ucenike i po kvalitetu i po ozbiljnosti tona !
Izvinjavam se ako sam nekog povredio ali je tako
Pozdrav svima !
Dodato:
Madrigal - zavisi koliko novca imas - koliko novca toliko i muzike !
Ali u toj klasi imas Hohnerice koje su dosta glasne a nisu skupe !
Vodi racuna i probaj vise harmonika kada budes kupovao i birao , jer kad uzmes dve iste harmonike i kad ih probas nerade opet isto nego je neka bolja - pa sad napred i sto vise harmonika isprobaj pa se odluci
Pozdrav

zeljko
21.08.2010, 16:44
Aooooooo al ovaj ocrni hohner firmu:lol:Znaci hohner nema profesionalnih harmonika super majstore da to znas...Poooz

sstipa
21.08.2010, 16:48
Nekazem da nema - naravno da ima !
Ali kazem da su najpopularnije Dalapa, Guerini , Sonola, ....
Poz

zeks
23.08.2010, 14:11
Za ovaj novac koji je on izdvojio, tesko moze da pazari dobru harmoniku. Samo one pocetnicke varijante Weltmaister-a, Royal Standard-a, Hohner-a, itd...
Sad ja ne znam kakva je situacija u Kanadi, mozda tamo mozes naci neku povoljnu varijantu za Weltmaister Supitu, ne znam ni kako se tamo krecu cene harmonika, ali pretpostavljam da ima daleko manje Dallape i Guerrini modela nego na balkanu, pa mislim da su tamo i skuplje nego ovde.

nesaband
23.08.2010, 14:27
kolege,u srbiji ima da se kupi original dallape harmonika za oko 1000 eura(polovna).to je cena za dugmetare.Za klavirne je nesto skulje.Pogledajte malo oglase pa ce vam sve biti jasno.ja poznajem coveka koji se bavi preprodajom dallape harmonika tako da je ova informacija pouzdana.

zeks
23.08.2010, 15:46
Pa naravno da moze, ali u Srbiji. Moze cak i jeftinije, samo treba zaredjati recimo po jugu Srbije. Ima ljudi koji i ne znaju sta imaju u podrumu, na tavanu i slicno... I to dobre, stare harmonike iz 50ih-60ih godina, koji su daleko bolji instrumenti nego harmonike novijeg datuma.

sulejman
27.08.2010, 00:26
ma moze da se nadje jeftinije samo treba biti aktivan i prepoznati dobru harmoniku...a ako nemas pare za guerini ili dallape onda bih preporucio skandali ili paolo soprani...poz

madrigal
30.08.2010, 21:37
Prošli tjedan sam odvojio nešto vremena i pravac u music shop da isprobam HOHNER BRAVO III 120BK.
Hohnerica je puno glasnija od Weltmeister i laganim potezanjem mjeha, iako ima karakteristike su mi potrebne nekako mi Weltmeister harmonika daje ugodniji zvuk.
Provjerit ću dallape i guerini iako je to daleko iznad mog buđeta.

gagiharmonikas
08.09.2010, 12:01
Prošli tjedan sam odvojio nešto vremena i pravac u music shop da isprobam HOHNER BRAVO III 120BK.
Hohnerica je puno glasnija od Weltmeister i laganim potezanjem mjeha, iako ima karakteristike su mi potrebne nekako mi Weltmeister harmonika daje ugodniji zvuk.
Provjerit ću dallape i guerini iako je to daleko iznad mog buđeta.

Moja preporuka ti je da u svakom slucaju probas Dallape,ja je imam godinama i smatram da nema bolje harmonike.Ako se malo raspitas mozda nedjes istu takvu za manje para a dobro ocuvanu.pozz

keyboard
20.03.2011, 12:24
Pa naravno da moze, ali u Srbiji. Moze cak i jeftinije, samo treba zaredjati recimo po jugu Srbije. Ima ljudi koji i ne znaju sta imaju u podrumu, na tavanu i slicno... I to dobre, stare harmonike iz 50ih-60ih godina, koji su daleko bolji instrumenti nego harmonike novijeg datuma.


Neznam o harmonikama puno ali sam čuo da ako dugo vremena stoje-miruju odnosno ako se ne svira duže vremena da to nije dobro za harmoniku.
Usput da kažem i ja neznam koju harmoniku bi najbolje bilo da uzmem za sviranje vjenčanja po Dalmaciji i Hercegovini.

Dell
20.03.2011, 16:55
Nece se mnoge kolege slozit sa mnom, ali svaki iskusan harmonikas koji svira po Hercegovini i Dalmaciji koje sam i ja poslusao ce ti rec da je za taj kraj najbolje uzet Hohner Atlantic IV. Iz kojeg razloga? Zato sto u tom kraju vecina ljudi ne zna cijenit harmoniku. Cesto ces doci u situaciju da ti je neko osteti, polije vinom, pivom, ili nekim petim picem. Takodjer, ljudi tu bas i nece prepoznat razliku izmedju kabine neke talijanke ili iritantnog violina hohnera, bitno je samo neka svira. Osim toga, hohnerica je vrlo glasna sto ce ti odgovarat, a meni je najbitnija bila kvalitetna izrada. Naime, jednom sam svirao negdje gore blizu Posusja sa ekipom i kako sam morao biti glasniji zbog puno ljudi, rastezao sam jako mijeh i jako udarao po dirkama. U jednom trenutku mi izleti dirka i ja sam pomislio da sam heb'o jeza i da mi je pukao ton, da nista prije Sarajeva necu moc popravit. Na moje opce pozitivno iznenadjenje, shvatio sam da dirke na hohneru imaju neku vrstu amortizera, u vidu nekih federa koje u slucaju velikog pritiska na dirku istu samo izbace, tako da sam dirku samo morao vratiti u leziste. I na Guerriniu i Dallapeu imas isto, ali za puno vecu cijenu. Ne mislim da bih mogao nosat takve skupe harmonike, po prasini i blatu, kakav je teren po vecini Hercegovine i Dalmacije. Tako da ti preporucujem Hohner Atlantic IV, a Dallape ili Guerrini za sviranje "za svoju dusu", studijski rad i ozvucenim svirkama.

keyboard
21.03.2011, 15:17
Hvala kolega na iscrpnom odgovoru, mislim da sam se riješio dvojbe oko harmonike. Hohner Atlantic IV je definitivno moj izbor ;)

muske
21.03.2011, 17:05
Probaj prije nego što kupiš može se desit da na e bayu ili na pijaci nađeš jeftinu a dobru harmoniku a kad odlučiš dat velike pare onda guerini borsini scandalli dallape ...

Draze
21.03.2011, 20:59
Neko je pomenuo hohner morino pa molio bih da mi kazete nesto vise o tom modelu.

Dell
21.03.2011, 21:04
Koliko znam harmonika s konvereterom, cini mi se da je ima nas clan Zeljko, jedna od najboljih, ako ne i najbolja hohnerica, ali za cijenu morina (oko 5000€) mozes sebi kupit original presidenta.

zeljko
21.03.2011, 21:18
cuj meni je dobra ova moja hohner Morino Vbs...malo jest da je poteska heheh i tu sam se mozda zezno kad sam kupovao...petoglasna mozes potraziti na internetu o ovom modelu,pa procitaj.

@del sta ti znaci taj konvertor?Pitam jer ne znam na sta mislis....Ako mislis na midi,onda moram da ti kazem da to nije doslo u sklopu harmonike,vec je naknadno midi ugradjen u nju....Znaci harmonika ko harmonika svaka akusticna...Pooz

Draze
21.03.2011, 22:33
Ima ovde na oglasu jedna za 3 200 ali moze i jeftinije,prodaju je i na oko je prelepa.
Bela je i ima 14 registara.
Hohner Morino 5S

Interesira me dali je kabinska i dali mogu postaviti sajt da biste videli i dali misljenje.
Inace video sam je na oglasima.


Pozdrav

Dell
22.03.2011, 15:22
Sto se tice konvertera mislio sam na to da na bas strani imas nesto kao registar cime mijenjas raspored tonova i dobijes na basovima raspored kao kod dugmetare b-griff, znaci klasicna harmonika, najcesce za ucenike srednje glazbene ili na akademiji. Inace petoglasna harmonika nije bas pogodna za nase podneblje, prvo zbog tezine, a drugo zbog toga sto lako zna doc do kvarova kod petoglasnih, to ce bolje objasnit nas kolega Shtimerserviser. Inace, 3200 mi je mala cifra za taj kalibar harmonike, npr. koliko znam Zeljko je platio 5000 €? Vjerojatno je u losem stanju, ali ne mora da znaci.

shtimerserviser
22.03.2011, 15:54
Da malo objasnimo oko HOHNER Morino V. To su peto glasne harmonike na primsku stranu. Ima 2 glasa u KABINU /Basson i Klarinet/. Napred ima 2 Soprana od koji je jedan povishen kako bi se razlikovali/ nisu unisono nashtimovani/ i Piccolo. Bass strana je BARITON BASS shto znaci dase moze svirati i solo. Stariji modeli osim standardne 120 basa imaju i plus dodatne redove basova. Noviji modeli harmonika bilo koje marke posedjuju novi princip mehanizma KONVERTOR shto predsavlja prebacivanje bass mehanizma od STANDARD u BASS BARITON sa jednim registrom u 2 polozaja /STANDARD i BARITON BASS/. Da bi se moglo svirati i solo na bass strani, normalno je da ima unutra plus i druge fasene sa glasovima za SOLO. Ne bi prepoporucio nikome PETO GLASNE harmonike za narodnu muziku, pa kamoli harmonike sa BARITON BASS. Pozz.

zeljko
22.03.2011, 17:57
@dell ova moja nema onda taj konvertor..a ima kao sto rece stimeserviser solo bassove dodatne....ja sam je platio toliko ali prije 15-stak godina i naravno da je bila skuplja mozda nego kad je jos polovnija kao sada heheh...Mislim da je 1974 godine izrada ako ne i starija trebao bih tacno pogledati i meni je dobra i za nasu muziku....Pooz

Draze
23.03.2011, 19:08
Veliko Hvala Shtimerserviser!

mkorgpa500
23.03.2011, 20:42
ja bih ti tioplo preporucio Scandalli harmonike,one su ti italijanske... poz ;)

ristiv
24.03.2011, 00:05
Preporucio bih ti Guerrini profesional 3 ili da nadjes dobru troglasnu dallape!!! pozzz

shtimerserviser
24.03.2011, 21:08
ristiv! Guerrini model Profesional 3 ne postoji, ima Superior 3 kod klavirnih harmonika. Profesional modeli ima kod dugmetarama i to: Model 803 Profesional "ARTIST", Champion.Profesional I , Profesional IV .

ristiv
24.03.2011, 23:02
Ja je imam profesional 3 kao sto svira Dejan Kostic, kako ne postoji?

shtimerserviser
25.03.2011, 01:25
Kolega shto se raspituje za kupovinu hamonike, koliko ja sam shvatio TREBAMU KLAVIRNA HARMONIKA.Pozz

ristiv
25.03.2011, 20:16
Nije naglasio nigde da je li je klavirna ili dugmetara ;)pozz

shtimerserviser
25.03.2011, 23:06
Samim time shto kolega je reko HOHNER Morino, onaj ko se razume o harmonikama odma zna da je klavirna.;)pozz

Dell
26.03.2011, 01:58
i ako je autor teme dobio odgovor, moglo bi se ovo laganini zakljucat

ristiv
01.04.2011, 14:26
Ok moja greska ako je tako, stimer nemoj zameris nesto!pozzz