PDA

Pokaži Full Verziju : Harmonika busi majice


Dell
18.08.2010, 18:22
Imam taj problem, naime kad sviram u svatovima i skinem harmoniku sa sebe na dnu majice mi se pojavi nekih desetak rupica, poderao sam nekih 5-6 majica i jednu kosulju tako, sviram na hohner atlantiv IV, zna li neko od cega mi je to i kako da zastitim odjecu od toga?

mykeli
18.08.2010, 19:28
Postoje tanki jastucici koji su pravljeni specijano za harmonike, a mozes i sam da ga napravis!!!

Beethoven
18.08.2010, 19:34
Od "klinova" ili kopchi od kaisa, nema druge... Pretpostavljam da ti je meh ok...

Kod majstora ili sam prikucaj klinove a kopche zastiti necim... Ili stavi kvalitetnije kaiseve...

Pozzz

kreso
18.08.2010, 20:15
Provjeri one metalne držaće mjeha (L kutnjak) na dnu. Ako ti je koji olabavio onda ti čopa maju i dere jer je taj limić oštar. I sad ako su 3-4 već oštečena tj da su se lagano odljepila s mjeha znaš uzrok. Remen teško može da s iglom zadere majcu, a kako ti je i mykelli reko daj napraviti kožni jastučić za poleđinu harmonike i rješio si problem. Mislim da te neče izači skuplje od 50-tak € za kvalitetni jastučić.
No svakako provjeri metalne kutnjake na mjehu.

shtimerserviser
18.08.2010, 20:42
Koliko ja znam harmonika muje nova.Metni jastuce, ali nisam ljubimac koznog-skaj, vise cedaga znoji i nece da upija znoj.Standardno jastuce moze dase opere.

Dell
18.08.2010, 20:59
imam jastuce, ali ne pomaze, pogledacu te klinove i one limene dijelove kod mijeha, hvala vam ;) ako jos neko zna od cega bi moglo bit neka javi ;)

Boban010
18.08.2010, 21:54
"Profi" jastuce da tako kazemo mora da zaklanja ceo meh i jos nekih par centimetara vise(kad je harmonika sklopljena) i takodje mora da bude dovoljno veliko da prekriva sve klinove koji drze meh.Moze da se desi da vremenom klin protrlja sundjer u jastucetu i na taj nacin dospe do odece,dakle vazna je i debljina jastuceta.
Mada na takve "sitnice" moras da se naviknes,stradaju kosulje,majice pa i pantalone ako drzis harmoniku na kolenu.:lol:

milanceshow
18.08.2010, 21:55
Sve sto su ti naveli je tacno.Mozda nemas dobro jastuce ,to jest nije dobre velicne.
Ili kupi kvalitetniju majcu!

Dell
18.08.2010, 22:05
mozda da obucem ovu yu-midi pa da vidimo hoce li da je odere :lol:

nesaband
18.08.2010, 22:16
probaj ovako

Da mi ne lupamo glavu.kad si kuci,sam,uzmi harmoniku i stavi je na sebe,ali bez majice.

Pravi pokrete kao kad si na svirci i osetices na kozi najbolje gde ce da te bocka.

tako ces najlakse da nadjes deo na harmonici odakle dolazi to bockanje ili sta vec.
ovako ces samo da nagadjas i da cepas majice.

Mozda sam malo surov ali ne zezam te nego stvarno hocu da ti pomognem da sto brze otkrijes koji deo harmonike ti cepa majicu.

nelica2002
18.08.2010, 22:56
Možda ipak da sviraš bez majice,šteta tolikih majica,mala šala=))

aleksandar72
18.08.2010, 23:10
Eureka!
Kolega d3llbQy_DM, evo resenja
(naravno salim se :lol: )

nesaband
18.08.2010, 23:26
ne zezajte coveka inace ce da bude:

(Znachiiiii.... ima da me isposhtujete, mojne tebra da se 'vatam za kartone!!!!)

Naravno i ja se malo salim:lol:

ognjen-ogy
19.08.2010, 19:09
Brate i meni se to desavalo .... ali vise ne .... ja sam to rijesio, tako sto sam prodao harmoniku :D ...

zeljko
19.08.2010, 20:49
@dell...jbg i zaradi,pa nek i cijepa:lol:Salim se malo..neznam stvarno sta bih moglo da bidne.pa da je takva zvjerka ta tvoja harmonika....Ova moja hohnerica ne radi tako nesto:)Kao sto rece nesa skini se go pa sviraj pa ces valjda osjetiti gdje cupa ili ubada....Poooz

Dell
19.08.2010, 23:50
odlucio sam stavit selotejp na kaise, pa cemo vidit hoce li stogod i pomoc, hvala na savjetima ;)

milanceshow
20.08.2010, 00:21
Evo kako se proverava harmonika.........ako se desi ko na prilozenom klipu,onda treba vece jastuce.....

http://www.youtube.com/watch?v=hI57eXGpxjQ

Dell
20.08.2010, 01:07
gdje li ga stipnu ova harmonika uvijek sam se pitao gledajuc ovaj klip :D

zeljko
20.08.2010, 05:33
Pa koliko ja vidim za bradu:lol:ili mozda za bradavicu na grudima a bogami mozda i za malisana:)

dragan78
19.10.2010, 16:35
i ja sam imao istih problema kao i ti.poderao 5-6 majica itd.problem je u kopcama na dnu kaisa od harmonike i kaisa od hlaca.dzabe ti je da stavljas selotep i njega ce probiti,jer trljanjem tih kopci jedne od drugu dok je majica izmedju njih prave se rupe.to je problem svih harmonikasa koji su sitnije gradje tjela.to se ne moze desiti debljima jer te kopce ne mogu doci u kontakt od njihovog stomaka =)) smjesno ali tako je.resenje je ili da ubacis majicu skroz s prednje strane u hlace dok sviras pa nek se kopce same ganjaju,da stavis peskir ili neko platno izmedju.a mozes da uradis kao i ja,odneses to sve kod tasnara,objasnis sta i kako se desava i on ti oblozi kopce koznim materijalom i rijeseno sve.lijepo za oko i sluzi odlicno

vramba
03.06.2011, 14:07
nemoj svirat u majici :D=))