PDA

Pokaži Full Verziju : ***Amza Tairov***


Alix
29.12.2006, 14:28
Za sve muzičare i poznavače koji su na moj prijašnji post pametovali da Amza Tairov svira samo Oriental i da ima brzinu samo na Casiu....E pa došlo vremeda se ušuti i sluša....Dakle na ovom linku imate Amzu Tairovog koji na svom Triton Studio cepa dvojku i to malo žešće...Pa sad nek mi ko kaže da čovjek ne može da nauči sve moguće tipove muzike...I molim da ne napadate ponovo...Pozdrav!

http://www.youtube.com/watch?v=20dp0euY79E&mode=related&search=

blatusan
29.12.2006, 14:31
JEEEEEEEZAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

amko_NP
29.12.2006, 14:39
Eh ovako nesto sam od davno trazio od njega, posto i jas sam mislio da on samo na Casia zna da cepa s prstima, a sad ga evo dokaz da nije tako.....Ada djin je, nema sta :D.....Poz

Alix
29.12.2006, 14:52
E pa sad neka neko kaže da Amza ima tehniku samo zbog CZ-ja...Ma jarani on ti je stvarno genij a kako mu ruka plete i to bez CZ-ja nego na "pravim" tipkama...Nema jarane mi nismo vidjeli ni 10% od onog šta taj virtoza može ali uz pomoć YouTube i clipova tek se još učimo i shvatamo a ne da slušamo neke brezglavnike koji ga kritikuju da svira samo Oriental i da ima brzinu samo zbog CZ-ja...On s takim mozgom i talentom za svirku može da skine SVE tipove muzike...ovaj intro je odsviro mnogo bolje od mnogih dvojkaša ali nadamo se da će ko staviti još par clipova kako svira dvojke i kola...Pozdrav!

blatusan
29.12.2006, 14:54
Jebiga ja sam sam bio reko za brzino radi CZ-a al se zajeba. rastura nema sta.

marco
29.12.2006, 18:23
I ja mislim da kasio koristi zato sto su na njemu spustene dirke, sto mu omogucuje vecu brzinu. Ali ako neko zna da svira odsvirace i na onom kineskom sintisajzeru od 20 eura

blatusan
29.12.2006, 18:24
:lol: :lol:

marco
29.12.2006, 18:29
Mi se svi ubismo da nabudzimo neke terce, a videste li Amzu ? Sa dve ruke cepa, i osovni i tercu. Stvarno svaka cast.

zvekan
29.12.2006, 18:37
Ko da je sumadinac :lol: :P

toma
29.12.2006, 19:19
jos nisam vidio da netko svira terce sa dvije ruke
svaka mu cast
do sada sam mislio da svira samo orijental
ali kako svira dvojku...
LUDNICA!!!!!

Edis85
29.12.2006, 21:36
8O 8O 8O :!: Cova rastura

Alix
30.12.2006, 00:04
Da da i to terce s dvije ruke...gdje su sad oni kritičar što su Amzu ograničavali samo na oriental i govorili da čovjek ne može jedne obične dvojke da odsvira...To je čovjek genij svaka njemu čast...Edise ako si ti onaj moj jaran iz Jesenica hajd javi mi se na MSN...Pozdrav!

roland4ever
30.12.2006, 03:16
Trebalo mi je sat i vise da odgovorim na ovu temu a da ne ispadnem "crni ovan"... Ja prvi puta cujem i vidim ko je Amza...toliko sam puta procitao i cuo ovdje na ovom sajtu o njemu..eto imam i neke samplove od njega,,,Raja..Amzi svaka cast ali on nebi zaradio sa ovom virtuoznoscu ni jednog konvertibilnog pfeninga ovdje...cinjenica! Virtuoz nema sta...ali ja poznajem masu jacih muzicara ,,,vjerujte mi na rjec. terce sa dvije ruke su gradivo drugog razreda srednje muzicke skole...tehnika je u pitanu a brzina i brljanje po tipkama ..AMA...svakom svoje!!! (p.s. sta bi reko velikan BH sevdaha Omer Pobric na ovo...:) ) Ako ima bilo ko ko je skolovan muzicar (srednja skola i vise) slozit ce se samnom da su ovo "ubrljane" terce...

nele1
30.12.2006, 03:27
OPET DA KAZEM COVEK JE TATA ZA ORJENT AKO IKO ISPRAVNO SVIRA TRILERSKI RAZUME DAON BRLJA STRASNO NEMAM MNOGO DA PRICAM JA SAM BIO UCENIK NAJBOLJEG PROFESORA BIVSOJ JUGI DRAGANA VASOVICA AKO IKO RAZUME STA PRICAM NEKA SE RASPITA KO JE U PITANJU ZATO PONOVO KAZEM COVEK STRASNO SVIRA ORJENT A DALI STE VIDELI ONO CUDO OD SAKSOFONISTE TOJE TATA ZA SVE KAKAV AMZA ONO JE 100% LUDAK POZDRAV SVIMA POSLUSAJTE SASKO VELKOV TOJE TATA ZA SVE NA KLAVIRNOJ TASTATURI ODNOSNO HARMONICI

Edis85
30.12.2006, 04:37
Da da i to terce s dvije ruke...gdje su sad oni kritičar što su Amzu ograničavali samo na oriental i govorili da čovjek ne može jedne obične dvojke da odsvira...To je čovjek genij svaka njemu čast...Edise ako si ti onaj moj jaran iz Jesenica hajd javi mi se na MSN...Pozdrav!

taj sam :P Upisacu te u msn cujemo se pozdrav 8) !

marco
30.12.2006, 11:56
roland4ever mislim da nisi razumeo razlog ovog posta. Tema je o coveku za kog se pricalo da zna samo orijentale da svira i da brzinu postize samo na onom casiu. A ovo sto ima youtube pokazuje da on moze da nauci i drugo, i na drugoj klavijaturi. Naravno da Albanac ili ciganin nikad nece moci da odsvira "Sumadiju" ili "Bosnu" kao sto to svira Sumadinac ili Bosanac. Drugaciji su to geni za sluh-muziku, ritam i ostalo. Ali moze da zvuci priblizno, i ako zatreba da sto se kaze zavrsi posao. Verovatno njemu orijentalna svirka nekog ko to ne svira zvuci kao brljanje kao sto nama zvuci njegovo kolo. Ali da ima tehniku i brzinu, ima. Verovatno covek sate provodi vezbajuci, i naravno da je to postigao.

banex
05.01.2007, 17:03
http://www.youtube.com/watch?v=uLed6BRmMLU&mode=related&search=
Sve je to u redu ali kako ja da skinem ovo sa neta

neconix
20.01.2007, 18:59
Stvarno fino zvuci ovo sto je odsvirao,ali terca je cisto brljanje!

Biser
21.01.2007, 02:40
Dobro ljudi svi znamo da Amza e car!
i ne za to sto svira dobri sola a za to sto svaki instrument imitira sto po sto. i za to sto svaku muiku i svaki instrument svira u pravi stil.
ali sad hocu da vi pokazem druga stvar da se zna da ima mnogih vrlo dobri muziara za koi jos ni smo culi. (barem jas ni sam cuo da sad za taj zver):

http://www.youtube.com/watch?v=shnKqUONTXQ

http://www.youtube.com/watch?v=rNDrHfBZq18

http://www.youtube.com/watch?v=i7YK_yeMW_4

http://www.youtube.com/watch?v=Dx0Xjssltwo

http://www.youtube.com/watch?v=_RsV8FCx7h4

http://www.youtube.com/watch?v=AbbEkAeasTc

http://www.youtube.com/watch?v=3Pdzh5vZysc

sevce
21.01.2007, 11:16
Pozdrav.... :lol:

Ja samo bi reko da ima Cigane koje sviraju (i bas za Bosanske muzike) nemoguce.Znam o kome pricam cale mi je (ko rodjen ) za tu muziku sa njegove Dallape..A isto svira naravno i Ciganske stvari to mu je zanat.
Necu ja nikoga da vredim ali na youtube nema sve sto neko sam video.

Pozdrav Svima

Alix
21.01.2007, 14:01
Sevče malo je ljudi što PRAVILNO znaju odsvirati sevdah...S tim mislim da uz pravi raspored akorda i trilera treba imati i dušu za sevdah...Evo Omer Pobrić nije neki veliki virtuoza ali brate za sevdah je majka...Mnogi kvalitetni muzičari imaju deset puta jaču tehniku svirke ali pravi sevdah nije sa puno muljanja i trilerima već čista i pravilna svirka...A Amza on je ionako malo žešći orientalac ali malo kad da on troši portamento-dakle on preferira čiste i akustične instrumente koliko sam zapazio...A za portamento orientaliste je Seiko Pašovski "the best"...Dakle onaj tačno zna kad će šta drekne u pravo vreme i stvarno ima opasnu ruku s obzorom da svira samo s 3 prsta...Pozdrav!

cevap
23.01.2007, 11:36
Alix, ako ces bas, Omer Pobric toliko lose svira sevdah da je to za nepovjerovati.

To je moje mishljenje a ti kako hoces, ja Pobru ne bi ni u hali slusao, onaj sevdah sto on svira bas i nije neki sevdah.

Hoces sevdah.......poslusaj momka iz Mostar Sevdah Reunion, kako svira sevdah, npr. Djul-zulejhu......onako Pobro NIKAD nece niti moze odsvirati.

Alix
23.01.2007, 13:19
Rasime sa svim poštovanjem ja mislim da Omer Pobrić nije prva harmonika sarajevske filharmonije tek tako...Dakle ipak čova solidno svira jer nebi tamo ni metlom čistio da nema pojam o muzici...On svira onaj starinjski sevdah dakle bez nekih jakih trilera i slično ali nikad solo-dakle sa filharmonijom (violine,itd...) i Safetom Isovićem...Ja ne kažem da nema boljih i da je on the best ali onaj sevdah što on svira to je "čisti" sevdah bez prekomernog muljanja sa trilerima...pozdrav!

cevap
25.01.2007, 00:47
Rasime sa svim poštovanjem ja mislim da Omer Pobrić nije prva harmonika sarajevske filharmonije tek tako...Dakle ipak čova solidno svira jer nebi tamo ni metlom čistio da nema pojam o muzici...On svira onaj starinjski sevdah dakle bez nekih jakih trilera i slično ali nikad solo-dakle sa filharmonijom (violine,itd...) i Safetom Isovićem...Ja ne kažem da nema boljih i da je on the best ali onaj sevdah što on svira to je "čisti" sevdah bez prekomernog muljanja sa trilerima...pozdrav!

Ja sam studirao u Sarajevu, i tu Sarajevsku Filharmoniju dobro poznajem, to su muzicari koji osim klasike nista drugo ne sviraju. To sto su, ako su i kada su, ....napravili nesto sa Pobricem, je vjerujem da je uradjeno iz ciste komercijale.
Sevdah Pobric NE SVIRA dobro, nit' ce kad svirati.
Koji je to starinski sevdah?
Poslushaj pravi starinski sevdah, uzmi nesto od Ismeta Alajbegovica Sherbe, pa poslusaj sta je sevdah. Da je Pobric tako dobar radio bi sa Safetom stalno, a to nije sluchaj. Safet je samo jedan album cini me s snjim radio, a i to nije bezveze tako ispalo.
Otac od Ede Krilica, jedan stariji taksista chini mi se, davno sam ga gledao u Meraklijama, ako se ko sjeca tih emisija, svira sevdah 10 puta bolje od Pobrica. I jos masa drugih ljudi.
A to sto Pobrica dizu u nebesa, znas i sam kako je to dole kod nas.....poznanstvo, lova, pozicija, pa taman da nista ne znash, proturices se nekako na vrh :-(

peluha
25.01.2007, 02:10
Cevap lupetas zestoko ,nemoguce price pricas.

peluha
25.01.2007, 02:23
KAKO NECE OMER ZNATI SEVDAH SVIRATI DRAGI CEVAP.?

fostex
25.01.2007, 04:55
Nije rekao da nezna svirati, vec ne svira dobro.
p.s svako ima svoj ukus.

cevap
25.01.2007, 12:46
Cevap lupetas zestoko ,nemoguce price pricas.

Onaj koji osim Pobrica ne slusa nikoga drugog, normalno da je za njega Pobro bog.

Hajde malo potrazi druge harmonikase koji sviraju sevdah, pa poslusaj!

Alix
25.01.2007, 14:46
Ej dobro je sad ljudi moji...Nemojte sad svađe stvarati...Omer je za mene dobar harmonikaš-nije najbolji ali dosta čisto svira....E sad jel ta njegova čistina zbog neznanja trilera to je druga priča...Sve u svemu meni je bolje sjediti kući i slušati Omerova kola i sevdalinke nego slušati Cortana kako mulja i kenja po tipkama...A za neke je Cortan majka...Dakle svi imamo različite ukuse ali ipak najviše je pristaša Južnog Vetra...Zašto to se krije samo u talentu Perice,Mileta i Save...Aja da vidite kako jedan momak VEJZOVIĆ se preziva svira...Jao ono je stvarno milina slušati...Pozdrav!

opusdei
13.02.2007, 12:20
Nemojte se uzbudjivati oko tog Amze koga i licno znam i zato mogu i da napisem koji red. Svojevremeno dolazio po boje kod mene za CZ101, tada je imao i jos X3 i znam licno da nije mogao nista srpsko da otsviri sa tri prsta. Da napomnem da nemam nista protiv njega.Hteo sam reci da se pravi razlika od prljave svirke i one prave kao sto je da uzmem za primer Sasko Velkov (ima i drugih na balkanu).
Sasko Velkov svira klasiku sa levom rukom.Strasno zvuci kad svira nesto u drustvu na suvom i mogu reci mnogo bolje od sto snima te njegove kasete. Takodje poznaje sve stilove na balkanu pa i orientalne na klavijaturu.
Ne zelim da budem pogresno razumjen. To je moje misljenje, ali eto ne mogu dokazati jer nema on tih video snimaka.
Neka Amza svira i dalje i pravi pare od nejgove muzike u albaniju, romima na balkanu. Ogranicen vam je on svirac. Zna Amza (ako procita) sto sam hteo da kazem, da sa jednim kolom koje je dugo spremao zbog njegov prstomet ne moze se svirati u srbiju itd.

Atanackovic
13.02.2007, 22:02
http://www.youtube.com/watch?v=uLed6BRmMLU&mode=related&search=
Sve je to u redu ali kako ja da skinem ovo sa neta

Idi na http://www.exyu.tv/forum/viewtopic.php?t=183 i tu nadji uputstva :wink:

Alix
14.02.2007, 17:30
Apsoutno se slažem...Dakle on je živi orientalac ali ipak je pokazao da i on zna koji sevdah ili dvojkicu da odradi ako se potrudi i da može i druge žanrove da nauči...Sa svojim postom sam htjeo da potvrdim da nije njegova brzina u Casiovim malim tipkama već u PRSTIMA...Neki kažu "kad bi ja imo CZ..."Pa evo mnoge cige sa sobom vuču 101 i 230 al nijedan nema ni pola brzine...Čak je za moje pojmove teže svirati na cz-ja jer moraš biti mnogo precizan da pritisneš samo željenu tipku...Ko ima prste ko ćevape ne treba mu CZ :wink: ...Pozdrav!

skoricnik
12.07.2007, 21:33
Malo je smeshno shto je namestio chekic na kabini :lol:


al chovek je car!!!!

vagner
26.07.2007, 05:46
Pozdrav...do skoro nisam ni znao ko je uopste Amza,a onda sam cuo par stvari sto je odsvirao i odusevio me je,kao tehnicar mi se svidja,brz je kao munja,a uz to ima i maste,to sto odradi odradjeno je,a i kao pojava je ok...licno ne volim bas nesto siptariju i taj Turcizam, Islam ili kako vec da nazovem tu muziku ali mi se svidja par stvari kako ih je Amza odsvirao...i svaka mu cast kako je odsvirao onu dvojku,neka kaze ko sta hoce ali i to je odradio za primer...

cevap
28.07.2007, 09:57
Siptarija, Turcizam i Islam su stvari koje se mnogo razlikuju jedna od drugih, pa bi bilo pozeljno da kada pises postove prvo malo skontas sta si htio reci, jer bi te mozda neko pogresno razumio. Ima ovde i "siptara" i POLUturaka i islama (i nikome od nas to ne smeta), pa kolega.....bilo bi pozeljno da ubuduce malo bolje formulises svoje postove!!!

tranzit
28.07.2007, 10:50
Taman tako.

mykeli
28.07.2007, 11:07
Mislim da covek(vagner) nista lose nije reko..a verujem i da voli da cuje pravog majstora,ma kakvom se muzikom bavio
Ako se tako nastavi moze tema da ode pod LOCK
Tako da oko toga,nemamo potrebe dalje da raspravljamo...

dalabu
28.07.2007, 12:51
Molio bih moderatora da ipak stavi ovo pod LOOK.A ostali zlonamjernici neka se fataju instrumenata i neka AMZU VEZBAJU ne turciju i shiptariju nego dvojke od Amze.Mogu i sa dvije ruke i nogama i rukama i glavom ali da odsviraju ovako kako to kod njega zvuci.A evo saznadoh i da islam muzika postoji????????

tranzit
28.07.2007, 12:54
Ljudskoj neobavjestenosti nikad kraja.

Alix
28.07.2007, 14:33
Auuu...Dakle svi muslimani trebaju da znaju Islamsku muziku da sviraju...E pa baš me zanima što je ja i mnogi ne znamo da sviramo...Daj prijatelju kad tako dobro kategoriziraš Islam muziku,kaži mi kakva je Židovska muzika da i nju preslušamo i poskidamo njihove trilere...I sa vređanjem "šiptara" "turaka" i "islamista" nisi trebo da se tako izražavaš,al nema veze tu su drugi da se s tobom prepiru,samo ti kažem svi smo mi isti pa bili šta bili,Pozdrav!

mykeli
28.07.2007, 14:53
Upozorio sam!!!
Tema je otisla u k..c..nije fer...
Veliki LOCK!!!