PDA

Pokaži Full Verziju : Novi Motif!


Jolly
04.08.2010, 04:33
Kao i dosadašnji serijal Motif-a,i ovaj naslednik,izgleda,mnogo obećava i sigurno će biti jako kvalitetan instrument sa još proširenijim mogućnostima,kako hardverskim tako i softverskim,što je i logično,jel'.

http://www.youtube.com/watch?v=Qlz14qWqY9Q

http://www.youtube.com/watch?v=BrSe8DKV4b4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=AjWyDUfQ6zQ&feature=related

Pozdrav!!!

BasariStudios
05.08.2010, 03:13
Black is Back, Kralj svih Workstationa, kao i uvjek!

bkovacic
09.09.2010, 18:44
prema ovome što sam vidio na netu, nema ništ revolucionarnog... samo su malo nabildali xs i promijenili boju :)

danijel011
09.09.2010, 19:49
Pa da, 2GB Flash Wave memorije je već odavno prevaziđena stvar... ;)

bkovacic
11.09.2010, 14:16
eh :) to nisam primjetio :)) ispričavam se :)

gogi-japanac
18.09.2010, 11:24
Nikakva to inovacija u odnosu na ES,XS nece biti.
Ubacice mu neke apredjatore i ostatale kojekakve boje za neki tehno,rep....koje skoro nikad nece biti upotrebljivane za nesu primenu.


Zivi bili pa videli....Cisto uzimanje para!

Nemanja88
21.10.2010, 02:11
Vec se pojavilo dosta demo snimaka na YT, i mogu reci da sam i vise nego odusevljen. Pogotovu kako zvuce sax i bubanj. Definitivno "najzivlji" i najrealisticniji semplovi koje sam cuo do sada... I gitare su dobre, narocito elektricna. I jos mi se svidja fazon sa "Tap" tasterom - steluje tempo na osnovu toga koliko je brzo pritisnut (pritisne se 5-6 puta sporo, i on uspori tempo na taj takt, itd.). A i ekran je veliki i veoma pregledan, povecan je broj user-a i performansa sa XS-ovih 384 na 512, ROM sa 355 na 741, up to 2gb flash memorije... Ima dosta napretka u odnosu na XS (za razliku od T3 u odnosu na T4), a i proslo je 3 godine od izlaska XS-a, vreme je bilo za novi workstation.

grandia
21.10.2010, 07:29
jeste, bilo je vreme da izadje novi workstajsn ... mozda ce ovde v50 i dx11 boje (bas, kontra i strajhovi) da budu bolje ... a ona micina dx-boja? za nju i da ne pricamo ...

Nemanja88
21.10.2010, 13:14
Ne razumem ovakav komentar?

grandia
21.10.2010, 14:12
mozda ja tebe nisam razumeo zasto je vreme bilo za novi workstajsn ...:confused:

ja sam XF probao pre nedelju 2 u radnji i nisam bash nesto bio odusevljen ...
zavisi za koju vrstu muzike da ga koristis. a nisam siguran dal ce samplovi guerrinke il dallape u novom motifu zvucati bolje nego u starom ... ko zna?

pozdrav

Simke
21.10.2010, 14:32
a cena?

alenmo
21.10.2010, 14:36
cijena nije uopste bezobrazna tako da vrijedi svake marke...

grandia
21.10.2010, 14:37
u austriji ...

XF6 = 2400,--
XF7 = 2800,--
XF8 = 3400,--

sve cene bez 2gb flash ... znaci standardno 128 mb sample ram

Nemanja88
21.10.2010, 14:38
Pod "vreme je" nisam podrazumevao da je XS prevazidjen, daleko od toga, vec da je proslo gotovo 3 godine od izbacivanja istog, pa je zbog toga "vreme za osvezenje" ;). Naravno, izbor klavijature, kao i svih drugih instrumenata, je individualna stvar, tako nekome kome npr. V50 vrsi posao apsolutno nije bitno da li ce izaci novi Motif i kakav ce biti. XF-a jos uvek nisam imao prilike da probam, ali sam stvarno prijatno iznenadjen na osnovu demo snimaka. Ne moze se reci da nema pomaka u odnosu na XS, ali se opet slazem i da nije nista revolucionarno. Naravno, nije Yamaha radila XF specijalno za Balkansko trziste i specijalno za narodnjake. Znamo i ti i ja da se mnogo ozbiljnija muzika pravi i sa nekim klavijaturama koje nasi muzicari "otpisuju" i stavljaju po strani. Generalno, meni su se dopali fabricki semplovi bubnja i saxofona, a videcemo kako ce reprodukovati ove nase "domace". Iskreno volim KORG-a, ali mi je vise muka kad vidim da 90% muzicara kod nas drzi Trirone, Pa i sl., i to po 3 na stalku. Ali sta ces, najlakse je napucati gotove setove i semplove, i voziiiiii. XS nisam probao, ali me je zato ES odusevio. Nema veliki touch screen u boji, nije KORG, ali garantujem da moze da pokopa dosta klavijatura, samo treba uloziti vreme i znjanje u njegovo sredjivanje...I bas bih voleo da neko upuca XF-a i da objasni neke stvari ;).


Pozdrav, i sve najbolje!

grandia
21.10.2010, 15:42
eto vidis, znao sam da je tu bio mali nesporazum sto se tice "vreme" ... a i slazem se sa tobom, ma da nemoze da se kaze da nasi muzicari jedva cekali na nesto kao XF i da nisu mogli i dalje da produciraju hitove da se nije pojavio XF u radnjama :lol:

srdjan ilic
21.10.2010, 20:19
Ma nemaju vise sat novo da izmisle da ljudima uzimaju pare,u ostalom ljubitelji jamehe ce bar oni koji zumbaju i dalje da kupuju nove klavijature tipa nje i da jure ton sa v 50 i dx serije,sto je po meni bacanje para,kupis spravu das pare a zvuci kao dx ali svako ima svoj stil.To je ova prica kupis limuzinu mecku i to ti se ne svidaj jer si navikao na yuga i onda ga budzis da podseca sto vise na yuga...od prilike tako nekako..

caka012
21.10.2010, 23:33
Pa i ako padnu cene ovih "starih" Motifa zarad ovih novih, to je dovoljan razlog da se radujemo novom modelu. Jbg, ja sam od onih sto ce Golf 5 da kupe kad izadje golf 11.

Vex
22.10.2010, 02:53
grandi(J)a , sto bi reko Zeljko :p nadam se da se salis u vezi v50,dx,Micinih boja i ostalo? :">
Ja uvek iscekujem nesto novo na trzistu,nebitno kako se zove i ko pravi klavijaturu,volim inovacije. A naj bitnije mi je i ne zalim da dam pare za nesto sto ce mi dati bolje rezultate za sto krace vreme ;) Ako taj XF ima u startu bolje interne semplove,efekte,itd... dodatne opcije koje mogu da donesu inovacije u svirci i da mi da volju za svirkom i radom - kupio bih ga makar nemao hleba da jedem...a ne da gledam ako kupim spravu dal' cu da joj uzmem dushu do kraja i dal' ce da se odplati... Kad bi tako gledao onda treba ovaj pa2x sto sada sviram da ponesem sa sobom na onaj svet... :)

grandia
22.10.2010, 07:06
:lol: vex

jeste brate, priznajem da sam se malo sarkasticno nashalio ... nisam hteo da vredjam nikoga a najmanje druga nemanju ... al kazem josh jednom, mislim da su nashi top-muzicari sa XS, G6 i M3 vec "zadovoljeni" - momentalno ... nemam dovoljno maste da zamislim koje ce inovacije posle XFa da izmisle pa da i on bude muzicarima dosadan ... doziveti cemo i to :)

nemoj da ti pricam ovde posto ce biti offtopic, kolko sam se ja palio na pa1x, gw8, m50 u to vreme kad su izasli :(... nista od toga - zena, deca, druge obaveze ... a kao glavni kriterium - ja se bavim muzikom samo kao hobi ... moj brat blizanac je vec 15 godine digo ruke od tog hobija ... ne sto nema, nego sto jednostavno nece vise ...

kod mene slican slucaj kao kod druga caka012 ... samo polako, polako i kasnimo 10 godine sta se tice aktualnosti sprave :lol:


pozdrav

Vex
22.10.2010, 13:48
Od tih "top muzicara" mi s oprostenjem otiche alat... Nisu oni zadovoljeni klavijaturama- nego parama pa neznaju vise sta ce sa istim...Nesto nisam cuo da se selo i da se pravilo bog zna sta a tim klavijaturama... Sto je najgore kupe azdaju da sviraju bass i kontru i slicno,ne koristi se ni 5% mogucnosti synth-a... Ima nas koji smo nesto mladji i koje jos uvek ne mrzi "da cackaju" klavijature...Nije vise sve 100% u sviranju kad je klavijatura u pitanju,mora se malo i tehnologija poznavati...ne izlazi ovaj XF za dzabe,meni na primer ogroman korak i vredi sve pare samo to sto koristi flash memoriju na primer,a ostalo i konkretno videcemo kad dodje kod nas i kad licno bacim oko i prste na "showroom model" :)

Vule
22.10.2010, 14:12
Top muzicari ne stignu da donesu klavijature kuci pa da sednu i sredjuju...na mladjima svet ostaje,da se uce,dokazuju i prave ritmove i boje starijima :)


Proizvodjaci vise ni ne znaju sta da stave u instrumente da privuku kupca i uzmu mu lovu a na kojoj boji ce neko da svira Cortanovu pesmu na zveri od klavijature od 2000 i kusur eura, ako je on snimio boju sa DX11 nego da napravi istu,logicno zar ne?

cecaparis
22.10.2010, 14:21
Za klavijaturiste koji ce od ove klavijature koristiti vise od dve trecine fabrickih farbi a ostalo semplovi ovo je prava stvar.Kao i dosadsnji motifi bogati su sa mnostvo kvalitetnih fabrickih farbi.Pre neki dan je moj kolega kupi nvog motifa xf mislim da je klavijatura koja dosta obecava.Svidja mi se sto je crne mat boje,izgleda extra....

Nemanja88
22.10.2010, 14:21
Apropo tih muzicara kojima su "potrebne" nove sprave - uvek mi je u glavi slika Mikija Cortana koji na gornjem rogu Spider Pro drzi DX11, a na donjem peskir, i ubija se od para :D. A sa druge strane sam imao prilike da vidim lika koji takodje na Spider Pro drzi Pa1x, Triton Extreme i Triton Tr, a para nigde... Kao sto sam vec rekao, izbor klavijature, kao i svakog drugog instrumenta, je krajnje individualna stvar. I ja volim dobar instrument, ali zato ne razumem "pojave" koje kupuju synth od 2500-3000e, a koriste ga isto kao i spravu od 300e. Uvek sam bio za onu - ako ti stvarno treba, kupi, a ako si zadovoljan time sto koristis, koristi i dalje. Mnogi ce kupiti Motif XF samo zbog toga sto je "najnoviji", a to sto im pola funkcija nece ni trebati, a od druge polovine nece koristiti vise od 20%, to nije bitno. Ne znam, mozda takvi potezi uticu na potenciju, jos sam mlad, pa ne primecujem :D... Da ne idemo vise u OFF, ja se izjasnih u vezi XF-a.

Pozdrav!

steplord
03.11.2010, 01:39
jako dobra klavijatura!!

bojanprvanov
28.11.2010, 18:34
motif je extra!

leomark
04.12.2010, 09:56
Ljudi ja sam ga kupio kad je izasao mada sam pre toga imao es pa xs mogu vam reci da sam prezadovoljan nema vise citavanja semplova po 10min. A sto se tice zvuka Yamaha je Yamaha mada ne zelim da uvredim ostale kolege

vladan.pro
08.07.2011, 18:25
Klavijatura je dobra ali cena od 2750e je malo previsoka!