PDA

Pokaži Full Verziju : Kurzweill pc3k


josipv
29.07.2010, 16:17
Dali je netko probao ovo,navodno da nakon ucitavanja semplova i kad se klavijatura ugasi i ponovno upali,semplovi ostaju u memoriji,znaci nema ponovnog ucitavanja kao kod ostalih.......

Milivoj
29.07.2010, 17:44
Semplovi ostaju i nakon gasenja klavijature,podrzava sve semplove iz K-serije,i ostale formate
4199$

visina :11cm
sirina :35,5cm
duzina:138cm
tezina:24,50kg

ako neko vise zna neka napise

i sta mislite o ovoj klavijaturi

Vule
29.07.2010, 18:55
Teme spojene. Pre postavljanja nove teme proverite da li ista već ne postoji na forumu!!!

Svabo
29.07.2010, 19:55
Ovde u MS kazu da mu je efekt procesor jaci od KSP8 ?? Pa taj procesor je bio preko 2000€ ?? Kazu da dolazi u krajem Septembra, uzimam si prvog koji stigne !

mojkarma
31.07.2010, 12:23
Probati se ne može jer još nije stigao u dučane. A kurzweil je u zadnje vrijeme poznat po tome da najavi klavijaturu kojoj onda treba godinu dana da se pojavi na tržištu.
Inače, u istom pravcu ide najavljeni Motif XF.
Činjenica da se semplovi mogu trajno pohraniti u flashu i da ih nakon toga kod paljenja klavijature više ne treba učitavati je sigurno zlata vrijedna, no kod kurzweila je to na žalost još uvijek ograničeno na 128 Mb.
Meni Fantom G učita semplove od 140 Mb ispod dvije minute i to ne smatram nekim dugim vremenom za učitavanje.
Da kurzweil barem ima 256 ili više Mb ajde, ali ovako i nije neka velika dobit.
U svakom slučaju, za ljubitelje kurzweila ovo je prva realna opcija nakon stare k2600 serije da uopće mogu učitati semplove i time je sigurno dobro došla.

robertos
31.07.2010, 15:46
sve si super napisao,ali se po zvuku niti jedan roland nemože usporediti sa kurzweilom,a kamoli sa yamahom motif serije.Govorim po zvuku,u to ne ulaze funkcije,i izgled sprave..

Vule
31.07.2010, 16:01
@ Robertos

Kolega nije pominjao zvuk ni Rolanda ni Yamahe već brzinu učitavanja semplova i količinu memorije ( zvuk je stvar ukusa i o tome nećemo),nemojte da tema ode u pogrešnom smeru...i pročitajte Pravilnik,onaj deo oko citata,hvala

Svabo
31.07.2010, 16:01
Semplovi koje sam imao na K2000 sa njegovom obradom-filterima su mi zvucali najbolje, daleko bolje od svega sto sam kasnije imao, cak i kad sam koristio iste samplove prebacene u druge formate. Nikad nisam prezalio sto sam ga prodao...al' im'o je vec ca 12 godina pa sam pomislio kako su nove igracke bolje.
Greska u koracima...
Sad kad sam vidio da napokon izlazi masina u kojoj cu moci koristiti iste semplove i programe rijesio sam dilemu sta mi je sledeca masina....:)
Jos samo da pronadjem face koji jos imaju sve te nase semplove... moji bi trebali da su na nekim CD / HD...

striphio
04.08.2010, 09:54
Dali neko zna oće li biti verzija sa 61 tipkom?

mojkarma
04.08.2010, 11:08
Koliko ja znam hoće. Ali prvo će izdati verziju s 88 tipki.

Svabo
05.08.2010, 00:48
Danas sam razgovarao sa trgovcem u MS, kaze da 61- i 73-keys verzije dolaze samo mjesec dana nakon PC3K8 ! A ja se vec pomirio sa nosanjem 88-ice.
Ako ne zeznu, jos jedan mjesec cekanja nije strasno, kad smo vec cekali tolike godine :)

bkovacic
09.09.2010, 19:40
pc3k6 i pc3k7 sigurno dolaze jer kad na stranici od kurzweila ideš pregledavat specifikacije od pc3k8, na jednom mjestu stoje kolone i za 61 i 76 tipka verziju :) još nisu popunjene, al ako su ih stavili, očito je da je u dolasku!

Svabo
26.11.2010, 23:37
Moze li mi neko reci je li tacno da su dole kod vas vec dobili PC3K ??
Ovde su obecali Novembar, sad su odgodili za kraj Decembra !!:mad::mad:
Je li moguce da su prije stiglu u Hrvatsku i Bosnu nego u Njemacku ?:confused:

Narucio sam ga prije 6 mjeseci i sad me opet odgadjaju!!!:(

braun
27.11.2010, 19:40
Ja ga dobijam u Banjaluku za par dana , a kolege u Sloveniji i Hrvatskoj su već dobili... Čim dobijem napisaću utiske , mada sam ga slušao na sajmu u Frankfurtu i više je nego moćan.

Zlatek
27.11.2010, 19:59
@Svabo
U sloveniju je PC3K8 sa 88 tipki stigao, i imaju ga na lageru-isporuka odmah.Cijena-2499€!

mojkarma
27.11.2010, 20:09
Nije da ne vjerujem, ali mi je čudno da se na kurzweilovom forumu ništa o tome ne priča, a svi njemački trgovci navode 29. ili 30.12. kao datum dostupnosti!
Ako je vjerovati tome da ga ima u Sloveniji (a ja još uvijek sumnjam u to), onda je to prvi puta u povijesti da ćemo dobiti klavijaturu prije Amerikanaca i največih (i tržišno najvažnijih) zemalja Europe. :rolleyes:

braun
27.11.2010, 22:11
Dosta je jednostavno.Pošiljka je zbog velike potražnje došla avionom umijesto brodom koji bi se ljuljao još mjesec dana. I eto možemo se pohvaliti smo ovaj bolji.

Svabo
14.12.2010, 03:42
je li ga dobio neko sa foruma? Ovde su sad pomakli isporuku na sredinu Januara! Valjda je prva posiljka bila unapred rasprodana. :mad:
Navodno isti zvuk na PC3K zvuci bolje nego na PC3 ? Bolji konvereteri, ton generator ili sta? Interesuje me kako ce raditi stari semplovi i programi od K2600 na njemu? To mi je najvaznije.

mojkarma
14.12.2010, 10:44
Dobili su ga neki kolege u Hrvatskoj. Zvučno tu nema neke razlike. Možda su konverteri malo bolji, u što sumnjam jer ne vidim razloga zašto bi to u ovom trenutku išli mijenjati, a kako bilo, zvuk time nije bitno bolji jer ni onom na pc3 nije ništa nedostajalo.
Kompatibilnost prema vlastitim multisemplovima sa prijašnjih modela (poglavito K2600/K2500) je koliko ja znam zadana i tu nema većih problema. Razlike mogu biti minimalne ako je nekto koristio specifične elemente u vast sintezi, a večina naših korisnika je zapravo samo marginalno koristila samu vast sintezu. Eventualno za filtere i slične elemente. A to sve koliko čujem radi bez problema.

beronjan
28.09.2011, 10:30
http://youtu.be/Y8WZfOnFLoQ

rskoc
28.09.2011, 11:22
Uzeo ga ja prije par mjeseci radi odlično, tvornički je dobar tako da za brass sekcije i orchestrale čak ni ne treba semplova po meni, ubija to samo što je USB jako spor kod čitanja/pisanja (64Mb učitava ca 25 min) tako da svako novo isprobavanje semplova je prava muka. Odličan je taj flash kad jednom posložiš set nema učitavanja, pali i sviraj. Ja sam probao i PC3 al mi se čini da PC3K radi šire, punije.

matrix_mo
19.10.2011, 20:57
da li je memorija za semplove proširiva na PC3K6????
i po vašem mišljenju da li je dovoljno 128 Mb za naših svirki, svatova i tezga?

baltik79
19.10.2011, 21:52
Pitanje za Rskoc:
Interesuje me gdje si ga kupio,koliko je para i dali si se pokajao? Ja pratim Kurzweil sintove. Trenutno imam k2661 pa me interesuje dali je dobar potez uzeti ga nakon k2661 sa kojim sam jako zadovoljan.

rskoc
20.10.2011, 20:19
Kupio ga novog u dućanu, neću specificirat da ne reklamiram nekog a cijena ovisi o načinu plaćanja 2500-300 EUR, za mene kao gažera na ovih 88 tipaka mogu posložiti pjesmu u jednu kombinaciju (setup) pogotovo što svaki program mogu na slajderima kontrolirat i na swtchevima palit/gasit, 16 spliteva u setupu, 32 u programu, tako da nemam uopće potrebu za drugom klavijaturom, tipka odlična, klavirski dobar osjećaj a dovoljno brza za tamburaške i harmonikaške foršpile, na M3 sam imao 64Mb rama i sve mi je stalo unutra tako da sa ovih 128 Mb nema straha, kompaktna za nositi čak stane u Gator 88 slim torbu koja je dimenzija ko one za klavijaturu 76 tipki, još da ima MIC/LINE ulaz i vocoder nema dalje, sve u svemu za mene klavijatura za oženit. Ostavi i K2661 pa uz ženu imaš i dijete, ja sam ostavio VP nek se nađe ;).

pozz

Sime1302
25.10.2011, 22:39
Kao novi član ovog predobrog foruma (uspio sam ga preletit i svaka vam čast) moram se pohvaliti da sam i ja ponosni vlasnik Pc3k8-ce. Kljava na prvi pogled izgleda predobro, kao i na drugi i treći....itd. :-) Neću ni spominjat soundove koji su unutra. Klaviri standardno savršeni, el klaviri toliko svirljivi da sam jedan cijeli dan samo njima posvetio. Kb3 organ mode je sad u rangu nord stage-a. Zvukovi orkestra su toliko vjerno napravljeni da te navode da stvaraš filmsku glazbu.
Uglavnom klavijatura dovedena do savršenstva. :-)
Ako vas još nešto zanima slobodno pitajte. Ovo mi je prvi kurzweil pa će mi trebat vremena dok je ne skužim, ali napredujem :-)

rskoc
26.10.2011, 08:01
da zvuči vjerno, al na razglas ide "čudno" van, treba se naviknuti na taj zvuk

beronjan
26.10.2011, 11:52
Jeste malo "cudno" mozda zato sto smo navikli na tonu efekata po jednom patchu, ali cinjenica je da odlicno izlazi u slici sa bendom. Meni je bilo malo neobicno kada sam presao sa Fantoma na Kurzweil, ali posle prve svirke sa njim, VEOMA lako sam se navikao i bio sam i vise nego odusevljen kako radi i kako prolazi kroz miks. ;)

rskoc
26.10.2011, 12:03
Ma jasno stvar navike i tko kako voli zvučat, meni je isto bilo neobično sa M3 na KRZ dok se uho ne navikne

Sime1302
22.11.2011, 17:28
Tek neki dan sam sjeo za M3 i malo je detaljnije proučio. Svaka čast na velikom ekranu, ali zvukovno, vizualno i samom kvalitetom izrade PC3k8 je daleko bolji. :-) Naravno da sam subjektivan :-)

baltik79
24.12.2011, 10:25
Kurzweil PC3K6 palenje za 19 sekundi sa ucitanim setom:
http://www.youtube.com/watch?v=mmDIZ8OD6nI&feature=youtu.be

striphio
24.02.2012, 17:55
Pozz. Interesuje me kakva je dirka u pc3k6. Onako, jeli brza, svirljiva... možda u poređenju sa extreme, m3 ili nekom klavijaturom?

baltik79
24.02.2012, 20:51
Jest dirka brza. Na njemu ti je na svakoj dirci fabricki ugradjen teg. Osim toga, recimo bijele dirke su mu krace od recimo Korga pa2x pro za 8 milimetara tako da je bas naostren. Takodje nisu preduboke. Ja ti mogu samo reci da je dirka za narodnjake puno bolja nego kod K2661 koga sam imao prije pc3k6. Nesto slicno kao kod starog dobrog K2000.