PDA

Pokaži Full Verziju : Privatni akordi


Simke
26.07.2010, 11:37
Evo obecao sam pre oko 10tak dana da cu otvoriti temu ovakve vrste.....elem....licno volim da se pesma svira onako kako je studijski snimljena,ali nisam toliko extreman da bas mora sve 100% u originalu!!
Recimo Rade kosmajac voli da svira taj fazon sa nekim njegovim"privatnim"akordima koji znaju mnogo dobro da legnu u pesmi,pa evo ja cu prvi da napisem moje akorde od trenutno hit pesme.Da ne bude zabune,radi se tacnije o forspilu,i svira se svaki takt je 1 akord.
Svako ko misli da ima nesto svoje,ili je skinuo (ukrao)neki "private"od nekoga,stavljajte ovde pa da se usavrsavamo i dopunjujemo znanje!!B-)

Saban Saulic-otvori mi svoja vrata

Cm,F7,B7,Gm
GiS,B,Cm
GiS7,G7,F
ovaj forspil sviram 2X,ali zavrsetak sviram GiS,B,Cm

milan_lekic
26.07.2010, 12:26
ali ovo pase samo ako skines kosmajca i njegov forspil:)

Dell
26.07.2010, 20:44
nije losa ideja, samo nece svako htjet podijelit sa nama znanje :)

Ace
27.07.2010, 00:50
Ovo je odlicna tema ..... i fino bi bilo da podelimo neke fore s harmonijom.
Za zal necu svi da dele svoje znanje, iako ne vidim bas neki razlog zasto. Ne zavisi vestina u sviranja samo od harmonje. Ima druge stvare koje se ne uce tako lako.
Evo ja cu da napisem nesto. Ne secam se odakle mi, gde sam naucio.

Prvo u pesma "baraba i vila" u onaj deo "zovem te plava vilo...". Ako je pesma iz Am akorde Am, G, D, F,G,Am .... teram Am, G, F#dim, F,G,Am. Znaci umesto D idem sa Fis dima


A drugi deo od forspila pesme "korak do sna" iz Am. Gde harmonije ide Am...F,G,Am. Ja ga odsviram prvi i drugi put tako a treci i cetvrti idem Am, D7, G, Em, F, G, Am (svaki po 1/4 od takta da bih stiglo vreme za sve :) )
Ovaj stil koristim i za druge pesme gde mi se uklapa.

Ako se setim jos neceg napisacu. Sad se ne secam jer mi to i onako dolazi, spontatno tokom sviranje.

Pozdrav

Dell
27.07.2010, 01:54
ja sam recimo za valentinu pokupio ovdje s foruma onu kosmajcevu foru u refrenu, ako se ide iz Hm ide Hm Hm7 Hm6 Hm(i ton g ne znam kako se akord zove) F#m G A Hm

Ace
27.07.2010, 02:26
Hm sa ton G je Gdur7.
Taj sablon koj sto si napisao ja koristim ga i u pesmu "Kada pada noc" od Riblja corba. U strofu.

milanceshow
27.07.2010, 03:38
@acekorg
Da nije G-maj?

Dell
27.07.2010, 03:58
da G maj je ili ako se ne varam povecani septakord :) uglavnom onaj sablon drzi se h mol i svaki sljedeci akord za pola tona dolje

Ace
27.07.2010, 15:35
Tako .... Gmaj7 na njega sam mislio. Ali preveden na nas jezik.
Gmaj7 je G dur7, a onaj standardni G7 je G dominant 7.
Bar tako sam citao, tako pise i u uputstvo iz korga u dela za prepoznavanje akorde.

harepa50
28.07.2010, 03:28
Ja recimo "Ja baraba a ti vila", dio "zovem te plava vilo" sviram Am, Am7 (ali obrtaj septakorda, mali molski sekundakord, tonovi: G, A, C, E), Am6 (obrtaj Fis, A, C, E). To sviram najčesće s nekom bojom, strings brass ili slično, ili kad sviram na klaviru (u školi :lol). Ne znam (odnosno, zaboravio sam) kako ovo zvuči kad se svira na aranžeru, u pratnji na ritmu. :lol:
Drago mi je što smo otvorili ovakvu temu da možemo podijeliti znanje međusobno, i naučiti nešto novo. Ako se ja sjetim još nečega, postavljam ovdje.
Veliki pozdrav

milanceshow
28.07.2010, 05:44
@acekorg
Ja nikad nisam gledao akorde na klavijaturi,nego pricam o gitarskim akordima.Mislim da postoji neka knjigica ili tako nesto za gitaru sa detaljnim objasnjenjem nekih 250 akorda!


Svi mi razlicito osecamo muziku,tako da akorde svako svira po svom nahodjenju!Mozda tema i nije losa!!!Treba izfazonirati sviku do neke mere!!! ;)

Ace
28.07.2010, 18:16
@milanceshow
Pa mi klavijaturisti uglavnom uhvatamo akorde sa 3 ili 4 prsta maksimum i sta prepoznaje klavijatura to svira. Tonove G,H, D i Fis uvjek prave Gmaj7. E sad kad je gitara u pitanju tu su 6 tonove u akord pa ima male razlike. To je to u suštini.

MusicAngel
29.07.2010, 21:57
e ne mora da znaci, ako ukljucis bass inversion! ;)

Ace
29.07.2010, 23:28
@MusicAngel
Bass inversion menja samo liniju bass-a, a akorde ostaju isti. Tako da apsolutno nema veze dali je ukljucen ili iskljucen.
Znaci ako doticni akord: H,D,Fis i G bude pritisnut sa Bass inversion ukljucen, bass gitara svirace iz H, a kontra gitara Gmaj7.

Dell
30.07.2010, 00:23
sto se uopce prica o inversion bassu i o drugim stvarima, bolje je da neko pise svoje dopunjene sablone za neke pjesme, ja bi osobno volio recimo da se kosmajcevi fazoni ispisu, a i drugi :)

Simke
30.07.2010, 00:31
bravo sinko dellboy!!!
taman sam hteo da napisem da se postave neki akordi od nekih pesama..a ne da se vodi neka tema na pogresnom mestu!!!
Dodato:
Evo jos nesto..moja stara fora od pre .......davno bese...
forspil od Seki Turkovica-spomenar

G,F,E7,A7,D
G,G7,Cm,A7,D
Dm,E7,A7,D
G,G7,Cm,A7,D

fora je umesto G,da se svira Dm
probajte...lepo zvuci!!:D

Dell
30.07.2010, 01:14
ae da zakuhamo malo, prepirke hocu samo koji akord gdje ide :) istina malo pretjerano u izvodjenju, ali zanimljivo,


http://www.youtube.com/watch?v=gF9KrjhJREM&feature=related




forspil, strofe, refren :)

MusicAngel
30.07.2010, 12:10
@acekorg
to je tacno, ali zaboravljas da linija basa odredjuje obrtaj akorda ;)

yamahapassion
30.07.2010, 14:31
Marnele, brate. Ovo sto si postavio nema sanse na aranzeru da odsviras tj. da ti ritam zvuci tako, to mozes odraditi samo ako sviras rucno bass kontru, pa da uradis ceo aranzman. A covek je odero bass kontru ala mu pura. Ovaj stil svirke ja volim kad ubacuje sve i svasta, malo kontre, malo brass-a, malo izlomi i izprevrce akorde, pa se ti misli....

Simke
30.07.2010, 17:49
ae da zakuhamo malo, prepirke hocu samo koji akord gdje ide :) istina malo pretjerano u izvodjenju, ali zanimljivo,


http://www.youtube.com/watch?v=gF9KrjhJREM&feature=related




forspil, strofe, refren :)

Ma sve je ovo ok,ali za javni nastup na TV se "OVAKO NE SVIRA"!!
Ovo je ipak satorsko-tezgaroski nastup,i ja se nikako ne slazem za ovakav vid svirke!!!
Dodato:
mada.....harmonski su jako potkovani i svaka im cast na tome!!

aleksandar031
30.07.2010, 17:56
O pa to je Bandza legenda:) i Jabucanc.
Pa svako ima svoj neki stil,sto po tebi ovo nije za tv?:confused:

skoricnik
30.07.2010, 18:06
Saban Saulic - Sadrvani

D----------------Gdim-----D---
Kad mislim o tebi, puna mi je casa
D-----------------Gdim---A---D--Fis7
dotukla me treznog tuzna prica nasa
hm--A-------G----A-------D----
ne proklinjem tebe bila si mi draga
H7--------em-----A---------D-----
napusti nas ljubav nestade bez traga.

Drugi put:

H7, em, Gdim, A7, D

Refren:

G---------A--------G--A-----D--
Necu da ti priznam, ti mi srce rani
H7---------em----A---G------D
Iz baste me tvoje zovu sadrvani
hm------A------G---------D----
Otvorices prozor sama i bez srece
H7------e-----A-------D----
Upalices fenjer al me biti nece.

Drugi put:

hm, fism, G, A, D
H7, e, Gdim, A7, D

Ovako svira Srecko Krecar, mada sam i ja dodao nesto svoje :)

Pozdrav

Simke
30.07.2010, 18:10
zato sto da je to dobro,onda bi svako tako svirao na tv-u!! izmedju ostalog i "smekeri"i "tigrovi"na celu sa borkom radivojevicem,i orkestar zorana paunovica..i da ne nabrajam vise najjace harmonikase,ritam sekcije itd...
elem...oni svi kad nastupaju na tv-u sviraju "cisto i pedantno"...zar ne??
da se razumemo....ja nista nemam protiv ovakve svirke,ja volim da experimetisem sa harmonijama,ali zna se gde moze da se drajfuje,i da se menjaju harmonije suprotno onako kako je snimljeno,a zna se gde mora da bude cista svirka kao suza!
uostalom...ja sam otvorio ovaj post,pa ne zelim vise da komentarisem o takvim stvarima..a voleo bi da se ostavljaju "privatni akordi i harmonije"onako kako i tema glasi!! hvala...:)

aleksandar031
30.07.2010, 18:24
Bez ljutnje molim,samo sam pitao,ok je.
A i sta mislis da npr ovu pesmu svi sviraju po originalu,bilo bi malo monotono,da svi furaju isto.
A i danas na tv gostuju raznorazni koji ne mogu ni original da uhvate kako treba,a kamoli nesto svoje da ubacuju.
No,da ne skrecem sa teme.;)

Dell
30.07.2010, 19:06
ok, pa hoce li iko ispisati kako ide? :) bez obzira sto se tesko moze izvest

Vule
30.07.2010, 19:25
Meni je uvek bilo OK svako odstupanje od originalne svirke,naročito kad je u pitanju aranžer,jer se izlazi iz klišea i daje se neki lični pečat celoj priči a to muzičara izdvaja od ostalih...ovo je moj subjektivan stav...

Što se tiče Jabučanca i ove svirke,i to mi je ok...oni i jesu ljuti tezgaroši i šatorci a ne "klubski" svirači,znam da pojedinci iz te ekipe opasno sviraju,i sviraju ono što najbolje znaju...


Dajte harmonije,lepa je tema...:)

Zlatek
30.07.2010, 21:54
Poštovana gospodo!
Vjerovatno se mnogi od vas neće složiti s mojim stavom, ali nema veze ,ovdje smo i zato da raspravljamo-ipak šta se tiče ove teme ne mogu da se ne osvrnem na činjenicu-ako več sviramo nečije stvari (ne svoje autorske) tada bi ipak trebali imati poštovanje prema autoru i barem točno odsvirati harmonije!Na bini sam preko trideset godina, i dosta puta si dozvolim da napravim svoj aranžman za neku pjesmu, ali harmonije i riječi moraju biti originalne!Napominjem da je to samo moje skromno mišljenje, i ne želim da se neko nađe prozvan ili nedaj bože uvrijeđen!

bokivelik
30.07.2010, 22:02
U principu gledam da bude tacna harmonija ali volim da se malo poigram sa harmonijom npr:confused: u G dur-u je dobar prolaz E mol,E7 u Amol pa C mol D7 Gdur
konkretno pesma "Poslednji boem"B-) u strofi kad se peva deo "Uz lepe zene nikad tuzno nije":
U G dur-u
E mol,E7,Amol,Cmol,D dur, D7, G dur
Uz lepe zene-------nikad tuzno nije:D
Ili fazon starih pesama ko sto je zajdi zajdi iz G mol-a kad se peva B dur odsviras na kratko Esmol6 ili hvatanje paralela A mol pa u F dur pa u D mol.
I mislim da je najbolje kad se ovakvi fazoni i promene originalne harmonije netrebaju naglasavati jer onda ljudi misle da se svira netacno nego u istoj jacini i onda su lepi.;):-@

Ace
30.07.2010, 23:04
Kad vec Boki reko o zajdi zajdi ....
I ja da dopunim temu sa jos jedan moji harmonski otstupak.
Taj deo od Zajdi zajdi, kad je pesma iz Gm a peva se Bdur, ja ga malo ulepsam sa C dim. Inace i sa Esmol6 fino zvuci, sad sam probao.
A inace ovaj DIM akord koristim cesto u molske pesme na slicne mesta kao u pesmu zadji zajdi.

Dell
31.07.2010, 02:33
forspil od poslednji boem iz G -dura Em A7 D C Cm D7 G, onda npr ja dosta kombiniram u onoj od serifa, moj jarane jarane, npr forspil Am F G Dm E, Am 2 puta, onda evo napisacu tekst
Am-----------------D7-------G
Put putuje moj jaran putujem i ja
F---G-----Dm--E--Dm-G-DmE
Oba nas je zanjela asik zena ta
G-----------------G7-------C
Moj jarane jarane, jarani smo mi
C------G-----C-----F----C-----G7--C
Ne daj, ne daj jednoj zeni da nas zavadi



volio bih strasno kad bi neko i dopunio :)

Sejox
31.07.2010, 02:49
@Dell

Od kada Serif pjeva pjesmu "Put putuje moj jaran".;)

A sta ce ti jos vise akorda u toj verziji koju si napisao.
Eto ih imas da se slomis mijenjanjuci.

Dell
31.07.2010, 03:01
uh, ispricavam se dobro si primijetio, Halid Muslimovic pjeva, a inace od viska glava ne boli :lol:

svrakan
31.07.2010, 08:41
Dell kako ta pesma a mol,valjda d ili c-moll?a mol je tonalitet za Bajagu.Tema je odlicna.

Simke
31.07.2010, 10:03
Kad smo vec kod Muslimovica"put putuje moj jaran",evo moja privatna harmonija od forspila kad sviram iz Cm.Inace BASS se svira sve "polutonski"

Cm,Gis,F7(bass A),B,G7(bass H),
Cm,Gis,Fm,Gis,G

Harmonija je do...j...ja,uzivo ostavlja bas jak utisak!
Dodato:
.....i kad se svira pocetak strofe, ide isto kao pocetak forspila....

Cm----------Gis--------F7(bassA)----B
put putuje moj jaran,putujem i ja
........

Dell
01.08.2010, 02:26
nije bitno odakle se svira, mogao sam napisat iz gis mola :) stvar je da se skonta sablon, bas cu tu semu probat simkeres sutra ;)

Simke
12.08.2010, 00:48
ajde ljudi dajte te vase privatne akorde...celih 11 dana tema off!! :S

MusicAngel
12.08.2010, 19:08
Za boema, sto ste napisali...
to jedva moze da odsvira gitarista u bendu, a na aranzeru se to ne cuje... tako da, vidim da pokusavate da obogatite svirku ubacivanjem gomile akorada - probajte da ubacite manje, ali da budu drugaciji od "originala". Ovde samo ubacujete prolazne akorde do onog "glavnog", fora je da se "glavni" zamene nekim drugim.
Eto tol'ko ;)
Pozdraav

bokivelik
12.08.2010, 20:01
Kolega ako nemozes da stignes da ih odsviras nemora ali ajde da cujem tvoje original akorde.:confused: Prvo tema ja dobra da se cuju akordi drugaciji od originala a drugo ako nemas sta da napises nemoj.

Dell
12.08.2010, 21:40
i ja sam vec par puta upozoravao na to da se raspravlja iskljucivo o privatnim akordima, a ne da ovo postane tema "prosipanja znanja" , bolje je energiju utrositi u nesto korisno ;)
evo npr kako sviramo u svatovima zagrli me njezno od Halida Beslica refren

A--------E------A---------E--
Cini mi se nocas da si tako lijepa
Hm---------H7-E
Najljepsa do sada
A-------E-----A------------E---
U haljini bijeloj, sa cvijetom u kosi
Hm-------H7-E
Zanosna i mlada

MusicAngel
12.08.2010, 22:14
kolega, imam ja sta da napisem, i mogu da napisem sta hocu... ;) to je prvo,
drugo, ja to ne da mogu, nego M.o.g.u. da odsviram, samo to ne lici ni na sta, to sam rekao...
I trece, ovo sam napisao, jer mislim da kolege ne treba da razmisljaju u tom pravcu da im neko isprica akorde koje ce da nauce napamet, nego da treba da sami dodju do zanimljivih harmonskih resenja koja mogu da primenjuju svuda, a to, ovako nece nauciti... To se radi po osecaju, zato se i zove improvizacija.
Cetvrto: nisam ni pominjao originalne akorde u tom kontekstu u kom si ti to shvatio, vec glavne!! Obratiti paznju...
Eto toliko, necu se vise ukljucivati u ovu temu, ako nekog zanima nauka o harmoniji nek mi se slobodno javi ;). P.s nisam imao nameru nikod da provociram, kamoli vredjam.
Pozdrav,

Simke
12.08.2010, 22:16
@d3llbQy_DM sinko...
malo visoko za pevanje,ja inace sviram ref iz G
probaj ovako,pa transponuj posle ako hoces u A.
Po meni je extra harmonija i lepo legne u refrenu!

G---------------------Hm---------------
Cini mi se nocas da si tako lijepa
Cm-------------A7-D
Najljepsa do sada
G-------------------Hm------------------
U haljini bijeloj, sa cvijetom u kosi
Cm----------A7-D
Zanosna i mlada

Dell
12.08.2010, 22:19
to pjeva gitarist, a ja udaram tercu :) inace zanimljivo harmonsko rjesenje, svaka cast ;)

Simke
12.08.2010, 22:36
@MusicAngel
pa prijatelju...ajde nam ti ostavi neki privatan akord,jer nama i trebaju tako jaki poput tebe koji su "harmonski veoma potkovani" mozda jos "nesto" naucim i posle 25god aktivnog sviranja!!Ako ne zelis da ostavljas nista svoje ili tudje,onda si brate promasio temu....ovde treba da se samo muzicki dopunjujemo,a ne da se hvalimo koliko je ko muzicki jak,i u kom kontekstu...uostalom,razmisli,vrata su ti otvorena...

bokivelik
12.08.2010, 22:47
@MusicAngel
Druze nemoj se ljutiti taman posla konkretno sam naveo tu pesmu za te prolaznice cisto da bih pomogao ili nekome malo prosirio vidike u harmoniji kao sto je i sustina ove teme.:D E sad dosta kolega sviraju tu pesmu u Rumbi na 115 brzini pa naravo da nece stici da prosviraju harmoniju. Ako neko to nauci napamet to je njegova greska.;)
A smatram da mozes puno doprineti u ovoj temi ali nezelis pa sam ti s'razlogom napisao da ako nemas sta da kazes bolje procitaj i razmisljaj u sebi a ne javno.:D

PS: Izvini ako sam te nesto uvredio.:confused:

MusicAngel
13.08.2010, 00:37
@bokivelik
nema problema druze, nije to sto si napisao pogresno, nego, hteo sam da kazem da one akorde koji se najvise "cuju", nisu promenjeni...a i ima ih mnogo. Sad, zasto sam to rekao: neki pocetnik koji se nada da ce ovde da nauci nesto o harmoniji, ce da pokusa da ovo odsvira, a u fazonu je, jedva svira forspil...i onda ce da se spetlja i ovo ce da mu zvuci jos gore... Stvarno nisam imao nameru da te uvredim. Ako slucajno jesam - izvini. Eto. :)
Htedoh jos jednom reci, da je MOJE misljenje da ova tema nema narocitu svrhu... svaki muzicar koji ima svoje fore gradio ih je godinama i ne svira samo jednu pesmu na taj nacin, nego ima svoj harmonski "imidz" po kojem se prepoznaje. Kosmajac npr... E sad, ako hocete da kopirate kolege, onda ce vam ovo mozda i pomoci ako vam TE iste kolege pokazu akorde... Ako hocete svoj stil, ovo nije mesto za vas... Opet, MOJE misljenje.
@simkeres
U c moll-u, akord koji si naveo: Gis, se u stvari zove As. Eto, to nauci za pocetak ;)

Jos nesto, radni staz muzicara ne znaci obavezno kvalitet...
Pozdrav!

nesaband
13.08.2010, 01:14
@MusicAngel
prijatelju,rece ti da neces vise da se javljas u ovoj temi a eto te opet.

Nacin kojim se obracas kolegi koji je i postavio ovu teme(simkeres)je ne prikladan.
Upravu si ti da je ako je pesma iz Cmola as ton u pitanju a ne gis.

Samo ne vidim cemu to u ovoj temi?

Imas temu koja se zove muzicka teorija pa tamo pisi o tome koji tonalitet ima koliko snizilica ili povisilica a ne da lupas packe kolegi koji je ako nista drugo pojeo mnogo vise svadbarskog kupusa nego sto si ti.

nismo mi ovde na forumu da bi se prepucavali ili omalovazavali jedni druge.
ovde smo da malo pomognemo jedni drugima i da se malo zabavimo.

Ja ti predlazem da zaobidjes ovu temu,bez ljutnje jer je nisi ukapirao.

Ima vremena,mlad si,shvatices jednog dana sta sam hteo da ti kazem.

milanceshow
13.08.2010, 01:55
Dosta je bilo prepucavanja........nastavite temu normalno ili ide pod kljuc,a zasluzni dobijaju karton!

Prvo i osnovno : Da bi neko naucio,treba mu pokazati neke cake koje ce on vremenom da upotrebi na nekoj drugoj pesmi i izgraditi neku svoju harmoniju.Niko se naucen nije rodio!

Nastavljamo sa temom!!!!

degenek
28.08.2010, 00:15
evo i od mene nesto , ma da mislim da mnogi ovako sviraju

Semsa------sto me pitas

sto me pitas kako zivim jaaaaaaa
A------Edim-A----D7--Gm-E7-A

kako zivim i sta radim
A----Edim---A--Edim

to dobro znaaash to dobro znaash
A-Fis7-Hm-A7-D--------D7-Gm-E7---A

(Edim ja ga drzim G--B--E)

pozz

bokivelik
28.08.2010, 11:42
Kolega dobri su ti akordi ali mislim da si ga mnogo natrpao pogotovu zadnji stih.;)

LOLE01
28.08.2010, 12:44
Vjerojatno sam ja od onih amatera kojima je ovo sve nekako prenatrpano ili sam jedan od onih koji želi sve lijepo pojednostavniti,ali sam i jedan odonih koji voli svašta probati ali uz ova vaša prepucavanja ne vidim ima li smisla uopće ovo sve pokušavat naučit...jer jedni kažu kićenje,drugi kažu ukus,treći kažu...ne razumijem

carapancic
31.08.2010, 16:29
Pesma "Ivana - Medeni Mesec"

Forspil: iz Fdur-a
Originalna harmonija: C7-Fdur-C7-Fdur, C7-Fdur-C7-Fdur
Evo kako ja sviram: C7-Fdur-C7-Fdur, Dmol-Esdur-C7-Fdur

Ovo su standardne Kosmajceve seme, mogu se primeniti u dosta pesama. Probajte, pa recite da li ima smisla ili moze da se ispravi i doda nesto...

Simke
31.08.2010, 16:41
da..i ja isto tako sviram forspil sa dodatkom sto mi bass svira sve polutonove pocev od tona D...znaci D,Dis,E(c),F

carapancic
31.08.2010, 16:45
Ok. Ali ne znam da li vredi sve polutonove svirati na aranzeru. To je bass linija za bas-kontru sviranje.

Simke
31.08.2010, 16:54
ok slazem se..ali pricamo o kosmajcevom fazonu,nema veze svakako je dobra linija!;)

carapancic
31.08.2010, 16:59
Hvala drugar na oceni. Ako ti imas nesto, daj pa da probam, dok sam za klavijaturom...:lol:

erno11
31.08.2010, 17:38
Tema je super.

Dell
31.08.2010, 18:02
evo kako ja to sviram iz D


A7 D C D A7 D C D (prijelaz prije pocetka pjevanja C D)

Vule
01.09.2010, 03:34
E sad bi ja zamolio nekoga ako zna da mi objasni kako bi se npr. mogla odsvirati ova pesma sa privatnim akordima...mora da bi strašno zvučala a i sam kompozitor bi se sigurno oduševio ako bi imao prilike da je čuje?

http://www.youtube.com/watch?v=9f7LwuVF8Oo

Dare 82
01.09.2010, 03:37
Najbolje da pitamo Kosmajca!Mislim da bi on dao najbolje resenje.

milanceshow
01.09.2010, 04:49
hehehe......Ajd kad budem na kompu,pa da napisem neki akord!Nikad se nezna,mozda nekom zatreba.
Postovano sa mobilnog uređaja

Simke
01.09.2010, 09:49
@Vule
kad mi "nadodje"malo vise kreativnosti(danas nikako)napisacu za "deep purple" to sto si hteo...ali u narodnjackom stilu!

bokivelik
01.09.2010, 22:54
Jbg "deep purple" ne tezgari kao mi pa da im klinci potraze 70 puta neki vikend hit pa da im dosade ona 2,5 akorda sto ima u pesmi pa onda odsviraju neki "privatni akord" radi zanimljivosti pesme i naravno predje u naviku pa im bude lepo.:lol:

erno11
02.09.2010, 12:23
Zdravo

Serif Konjevic - Pitaju me pitaju .

forspil mi treba hvala.

Dell
02.09.2010, 12:50
evo iz e - mola em A7 G D C D C D em, u biti isti kao i refren ovaj dio od a7 pa do d ides na ono ta-a-a-a-a-a

ramelow
02.09.2010, 13:00
Mislim da nije neko otkrivanje tople vode jer mnogi sviraju ovako, al eto...

NUSRETA
Hm---------E7---A-------G---Fism--Hm
Bolje da se, Nusreta mori, u Begova udala

Ako imate jos verzija pišite :)
Dodato:
Evo još nešto:
Ja ovako sviram od Sinana "Ja poklanjam zlatnu burmu".
Posebno mi se svidja kad uhvatim ovaj G, nekako mi lijepo odvaja ;)

H-------------------Am--H-----------
Ja poklanjam zlatnu burmu zlatnu burmu vencanu
G--------- Am---------Em-----------Am---H
nek je nosi ko god hoce kad ja nemam draganu
H--------------------Am--H--------------------
Ja poklanjam zlatnu burmu zlatnu burmu vencanu
C--------- Am--------- Em---------- Am---H
nek je nosi ko god hoce kad ja nemam draganu

REF
Em-------Am--------Em------- Am-----
Necu vise ni da vidim one njene crne oci
Am-------C----Am--------H
donose mi tugu crnju od noci.

carapancic
02.09.2010, 21:33
Pesma "Pitaju me pitaju - Serif Konjevic". Kolega d3llbQy_DM (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=8688) ovo je muski vokal i tesko da moze da se svira iz Emol-a. Ali ajde da ne gresim, mozda ima nekoga ko peva odatle. Evo kako ja sviram forspil:

Hm-E7-Adur, Adur-F#mol-Gdur-Adur-Hmol

Dell
05.09.2010, 01:30
pjevam ja iz e-mol jer imam malo dublji glas :)

svrakan
05.09.2010, 12:19
Pa ti si Dell i Bajagu onda zeznuo,pa obicno je pevaju h i li a,ali e????Aj odpevaj to iz e da cujemo,malo sam off topic,ali mi malo nejasno e mol za tu pesmu,da koliko duboko pevas iz g ladnjaka i Bajaga moze,pitao sam malopre coveka odpevao mi na telefon hehehe.

carapancic
06.09.2010, 14:01
Jeste nisko iz e-mola, ali mozda coveku lezi! Ako ga dobro otpeva nema veze sto je nisko!

nemanja 1982
06.09.2010, 14:15
Ja je sviram iz a-mol.Kako svirate nema nista majko od tvoga veselja??

milanceshow
06.09.2010, 14:39
U ovoj temi se pise harmonija!!!!!

Dell
06.09.2010, 16:33
Svrakane ja je pjevam iz e-mola, e sad nisam ti rekao da imam lijepu boju glasa :) postavicu mozda u demo ;)

Inace jel moze neko da postavi malo bogatiju harmoniju od Laze mjesec

Simke
21.10.2010, 16:00
Malo da osvezimo temu...sad mi pade na pamet ova pesma i naravno sa mojim privatnim hvatovima!:D

akordi od pesme"jesen u mom sokaku"od tozovca iz Am


ref
Am------------------
Ljubavi moja, tugo,
Am---D7-----------G---
ti sto mucis srce moje,
G-----C7---------------F7--
zar ti ne znas sta su boli,
F7------E7------------Am-
kad se voli, kad se voli.

Simke
29.10.2010, 20:58
serif konjevic-pusti me vec jednom iz Dm sa mojim "privatnim"harmonijama
malo je zaebano dok se ne udje u stos,posle ide kao podmazano!


Dm-------F----------Bm---------F---D7
Zasto si opet pod prozorom mojim
G7---C-Am-------B----------Dm
cekaaaas da ti vrata otvorim
Dm---------F-----------Bm----F---D7
zar ti nije zao da mi budis majku
G7---C-Am--B---------------Dm
i pitaaaaas kad cu kuci doci

Ref. 2x
Dm----------------------G-G7--C
Pusti me vec jednom, pusti me
C-----------C7----F--
kroz zivot idem sam
B-----Gm--Dm----G7
pusti me, molim te
C---------Am---B---C---------Dm-
sve sto imam, sve ti ostavljam

drugi put u refreneu,drugacija harmonija;)

Dm-----------------------E7---Am
Pusti me vec jednom, pusti me
C-----------C7----Cm-D7
kroz zivot idem s a m
Gm---A7--Dm---G7
pusti me, molim te
C---------Am----B---C--------Dm-
sve sto imam, sve ti ostavljam
-------------------------------------------------------
inace ovako sviram na tezgi...probajte harmonija je do j....ja!!:D

nesaband
29.10.2010, 21:01
ala si ga zabiberio u ove dve poslednje pesme.
bas je dobra tema ovi privatni akordi!!!!

harepa50
30.10.2010, 01:30
Super su akordi i super tema naravno :)
samo bih ja ovje gdje je bio Bm dodao sesticu, bolje zvuci:
Dm-------F----------Bm6---------F---D7
Zasto si opet pod prozorom mojim

darko26
30.10.2010, 15:27
Evo od mene jedna al zabavna u pitanju je cola i madjarica

Gm----------- Ddur
Jos se nisam ni brijao,

- Bdur --------Am-As mol-Gmol
zivot mi je vec prijao..

Ja ga tako u tom delu sviram negde kad pevac izgovara "prijao" sa tim spustom pa probajte nije los fazon...;)

Goran-MNE
02.11.2010, 09:15
Dobro zvuci ovo "privatni akordi" :-). To uglavnom svi rade i prave svoje improvizacije sto mislim da je jako dobro, jer onda muzicar ima svoj stil. Slusao sam Kosmajca kako izvodi "Pusti me vec jednom" i to je dobilo potpuno neki novi smek.
Mada u principu nisam za ono - svaki takt jedan akord, jer to moze da optereti melodiju

darko26
02.11.2010, 20:51
I ja sam za neko ubacivanje drugog akorda cisto da melodija dobije malo drugi oblik ali svakako ne i neko pretrpavanje...

qqqqq
02.11.2010, 21:02
Neki se ovde muzicari ponasaju kao da je ovo samo sajt za aranzeriste.Veca je umetnost svirati manuelno bas,kontru,solo a ne pustati introe koje je neko drugi uradio i malo menjati harmonicu levom rukom kao sto mnogi ovde rade-foleri.Vratite se na temu i nemojte se svadjati nego pisite nesto korisno.

Ja bih dodao,sto je napisao Simkeres na drugoj stranici:
forspil od Seki Turkovica-spomenar

G,F,(Em) pa E7,A,A7,D
G,G7,Cm,A7,D
Umesto Dm stavio bih Dm6,E7,pa A,pa A7,D
G,G7,Cm,A7,D

bokivelik
02.11.2010, 22:16
Druze @qqqqq kad se svira bas i kontra a pogotovu u dvojkama mozes prosviravati harmoniju kako ti je volja. Mogu ti brate svirati svaki stih u drugom akordu ali je isto i fazon napraviti privatan akord ili neku svoju stanku ili sinkopu u ritmu u aranzmanu da se hvata na minimum deset pesama jos kad stanes da sviras sam da to zvuci.

Narodnjak300
03.11.2010, 21:14
@qqqqq svrati u sekciju "demo snimci" i nadji "Nikolic-Demo snimci"
pa poslusaj mozda ti se svidi taj demo sam uradio bas zbog ove teme
pozdrav

EngyKorg
17.11.2010, 23:49
Zamolio bi cijenene kolege ako imaju kakvu svoju privatnu ili tkzv nakicenu harmoniju za pjesmu Kako starim od Nihada Kantica Siketa ili je to Batina pjesma svejedno pozzzz velkiii

degenek
18.11.2010, 16:13
pozdrav bravo simkeres to su ti akordi kako se svira uzivo za tu pesmu

i kad imas te akorde u ruci to se moze koristiti za sve pesme i odma dobijes drugi stil muzike uzivo

Simke
22.11.2010, 00:59
@degenek
hvala!!;)

Simke
16.12.2010, 19:40
Evo od Zorice B.-avlije,avlije akordi u mom izdanju:


Am---------C-------D7-
avlije avlije pune behara
G------------------Em-------Am-
saljem ti pozdrav preko drugara[2X]


Refren
G----------G7-C-G-----G7---C
Tebe sam volela, tebe i nikog vise
G-------G7-----Gm-A7--Dm---------F7-E7-Am
dusu da otvore mojuuu i tamo ime ti piiiiiiiiiiiiiiise

ZIVAISTINA
21.01.2011, 15:45
reko da ne otvaram bezze novu temu,znanima me posto sam procitao u lakyjevoj skoli sviranja da se pjesma moze odsvirati samo sa tri glavna akorda,kako vi koji svirate,dali koristite samo tri osnovna akorda i dali je to ok,navedite neke svoje primjere...
Dodato:
zaboravio sam pitati dali je melodiski mol neophodno znati i dali se on cesto upotrebljava u nasim folk pjesmama ili ne???,da ga bezveze neucim

Emilio25
02.02.2011, 15:54
E da i ja podjelim meni drag snimak, bas zato sto nije napucan nekim efektima i odsviran na k...c klavijaturi :-) ali se vidi ko zna taj zna. http://www.youtube.com/watch?v=FTiKaMxFg0Q&feature=related

Simke
02.02.2011, 16:15
Malo mi smesno ovo,jer kao prvo ne znam ni kako ide original pesma,pa da onda neko svira sa svojim privatnim akordima!
Mislim da je cortan veoma predvidiv i sve mu je na isti kalup,tako da postaje posle 3,5 min slusanja veoma monoton!

Dell
02.02.2011, 16:45
mislim da je ova pjesma



http://www.youtube.com/watch?v=Lh4pF4gQIxg

Sejox
02.02.2011, 20:49
Je li ovo inace sada moderno sviranje u "toplesu" na youtube....;)

savo puric
02.02.2011, 23:03
Ima jedna lepa fora u Serifovoj pesmi pusti me vec jednom, u drugom delu refrena posle Dmoll odsvirati E7, Amoll. Znaci ide Dmoll-pusti me vec jednom E7-pusti Amoll-me. Eto ta jedna mala izmena u pesmi a lepo zvuci.

bokivelik
03.02.2011, 18:49
Savo to je fazon od Kosmajca;) dobar je ali dzaba ga sviras ako pevac ne odpeva taj deo po tvojoj harmoniji kroz E7 pa u Amol:confused: znaci morali bi to navezbati.:D

gitar
04.02.2011, 11:54
Dm------ D7------
Ljubav mi srce mori

Gm-----D7----Gm
duša mi željom gori

B--------E7-Am-Cm6-----D7--Gm
za tvojim očima, za tvojim usnama

Dm----- B-E7-A
danima i noćima

Simke
15.02.2011, 22:15
malo pre sam ispisao original akorde za ovu pesmu,i prodje mi harmonija kroz glavu onako kako je ja sviram!


Jasar Ahmedovski-Jos te volim

Ref.
Gm----------
Jos te volim
B-----------------
kako da ti javim
F-----------
ulicu i broj
F7-------------B----
nekada sam znao
Cm-----------------
O kako sam mogo
Gm----------------
sve da zaboravim
F---------------------
najvecu sam ljubav
F-----------------Fm-G7-Cm-
nekom drugom daooooooo

Sve je uglavnom isto osim u zadnjem delu gde ide Fm-G7-Cm(original je samo B)

Narodnjak300
15.02.2011, 22:41
djani jos te sanjam

Hm
jos te sanjam ,
A----------Hm A7
jos me misli vuku ,
D----------Gm6---A7----D
kako prsten stavljam ti na ruku ,
Hm----------A-------GM7
predamnom u belo obucena ,
GM7---------F#m7----Hm79
jos te sanjam a tudja si zena !

Dell
26.07.2011, 00:15
Simke, evo izazova, hocemo li se bacit ja i ti na posao da skinemo? :D



http://www.youtube.com/watch?v=B0deUnbQcnw

Dell
14.10.2011, 21:46
Nisu privatni, ali su pomalo egzoticni akordi za nas Balkance,

http://www.youtube.com/watch?v=HGDmBLAPikU


zanimaju me ovi akordi od 0:03 koji su glavna tema pjesme, podsjeca me malo na onaj dio s gitarom u ja baraba a ti vila

Enzzo32
14.10.2011, 22:38
To su ti akordi

romario
14.10.2011, 22:50
Super su akordi i super tema naravno :)
samo bih ja ovje gdje je bio Bm dodao sesticu, bolje zvuci:
Dm-------F----------Bm6---------F---D7
Zasto si opet pod prozorom mojim

ako si sam do ove sestice dosao cestitam .
Takva sestica se moze cesto primjenjivati ...

Ace
14.10.2011, 23:19
A izmedju ta 6tica i F moze se uglaviti i jedan C7 inace.....
pa da bude Bm6---C7----F

Dell, ovaj tvoj klip pise mi da je nedostupan u mojoj drzavi :(

sstefann
14.10.2011, 23:58
Ja npr. sviram ovako pesmu nisam te se nagledao i mnogo dobro ispada

Am--------------E--Hm
Nisam te se nagledao
E7--------------Am
nisam te se naljubio
Am--D7----G7-----C7
tako brzo sve je proslo
F-------Dm-----E
ja sam tebe izgubio

virtualni
15.10.2011, 01:31
Evo malo od mene ima jos fora ali harmonija je mnogo sirok pojam

Am---------Hm-Dmol6
Nisam te se nagledao
E4----E----E7---Am
nisam te se naljubio

Dell
15.10.2011, 12:11
Ace, pjesma se zove Notorious od Duran Duran, a gitar, znaci da akordi idu Dm Dm7 X2?

gitar
15.10.2011, 12:31
znaci da akordi idu Dm Dm7 X2?

Dm-Dm6-Dm7, Dm7-Dm6-Dm

Dell
15.10.2011, 19:01
hvala prijatelju, probacemo ;)

harepa50
22.10.2011, 21:32
ako si sam do ove sestice dosao cestitam .
Takva sestica se moze cesto primjenjivati ...

haha jesam, hvala :D naravno da moze, jako cesto :)

dejong
22.10.2011, 23:35
Obicno izbegavam privatne harmonije kad sviram aranzer al kad radim manuelno onda pesma Zavede me majko momak los izgleda ovako :

Cm-- ----G7--------Cm
Tebi samo zene su u glavi
Cm-GaugEs-As---D7--------G
Zavodnik si pravi zavodnik si pravi

drugi put ispred Cmol dodje jedan Gmol-G7, ostalo mi ne promenjeno
Ovako hvatam akorde za deo zavodnik si pravi zavodnik si pravi.
Cm = G,C,Dis(es)
Gaug = G,H,Dis(es)
Es = G,B,Dis(es)
As = As,C,Dis(es)
D7 = C,D,Fis
G = B,F
Bas liniju normalno hromatski unazad do as sa izuzetkom A tona pa onda skok sa As na D preko Fis do G
Meni se ovo svidja.

aleksandar14
24.10.2011, 21:38
evo jedna prelaz linija znaci umesto klasicno Fis7 -h moll ili e mol(6) fis7 -hmoll mogu da pazu ove linije:Cis,G,Gis,Ais-h-moll

vlatkokorg
27.10.2011, 19:03
evo ja cu staviti jedan akord koji pripada dominantnoj funkciji samo... E7/9... leva ruka oktava E-E a desna Gis -D-G. naravno ako je pesma iz A-mola

spothead
27.10.2011, 19:08
E7/9... leva ruka oktava E-E a desna Gis -D-G. naravno ako je pesma iz A-mola

To bi trebalo da je E7+9, za E7/9 bi bilo G# - D - F#

EngyKorg
30.10.2011, 18:25
Kolege mozel pomoc oko harmonije ako ko svira ovu Ljubisa Pavkovic- Rumunsku pjesmu pa da napise svoju harmoniju evo i link

http://youtu.be/Azp92wexx3E
hvala i pozzz

acikadj
18.11.2011, 13:17
Kolege mozel pomoc oko harmonije ako ko svira ovu Ljubisa Pavkovic- Rumunsku pjesmu pa da napise svoju harmoniju evo i link

http://youtu.be/Azp92wexx3E
hvala i pozzz

Prvi deo
F#m-------C#-F#m
F#m---Hm-C#-F#m
F#m-Faug-F#m7 (bas E)-D#m7/5
Hm-C#-F#m

Drugi deo
F#m--------------
F#m-----D---E7--A-A#dim
Hm------D---C#7--F#m

Treći deo
F#m--------------
F#m-----E7-A---Bdim--Hm
Hm-C#-F#m

Četvrti deo
F#m----------E7---A-Bdim
Hm-----G7---------
Hm-C#-F#m

EngyKorg
03.12.2011, 03:09
mnogo hvala od srca

EngyKorg
16.12.2011, 18:58
zamolio bi cjenene kolege ako bi mi mogli pommoc da mi popisu harmoniju za ovu pjesmu hvala vam unaprijed ( pjesma Al Dino nikad mi se bolan nespava ) evo link


http://youtu.be/n8OiQ1mx9lE

harepa50
17.12.2011, 22:33
Maloprije pisao akorde pa da i ovdje stavim... :)

F---------------B------G7-C-C7
Prodjoh Bosnom kroz gradove
F-------------B--F7-B
al' ne nadjoh srcu mira
B----------B,Dm,Gm,H dim-C-
jedna stara uspome--------na
C,E dim,F,A dim,Bm---G7-C
osje----caje----moje dira

Uzivajte :)

Sejox
17.12.2011, 23:50
Hare momcino,ti si promasio o kojoj se pjesmi radi.;)

Na gornjem postu je trazena harmonija za pjesmu "Nikad mi se bolan ne spava" od Al'Dina a ne za pjesmu "Prodjoh bosnom kroz gradove".

Desava se,pa ispravi....;)

Ili si mozda ovo napisao nevezano za gornji post.?

harepa50
18.12.2011, 01:15
Nevezano za gornji post :) Napisao već akorde pa se sjetih da stavim i ovdje. A kad uhvatim vremena, napišem i za ovu od Al-dina :)

EngyKorg
18.12.2011, 16:48
Bio bi zahalan kolega "Harepa 50 "kada budete imali vremena da mi ispisete za pjesmu Nikad mi se bolan nespva od Al Dina pozzz :)

Dell
24.12.2011, 20:09
http://www.youtube.com/watch?v=i8UYs9LU2h4&feature=related

zivi bili, ako neko zna od 1:45 - 1:50 da mi ispise samo akorde, bez basa

gitar
24.12.2011, 22:21
Možda Hm, Bm, Am, Cm6 ?

spothead
25.12.2011, 05:49
zamolio bi cjenene kolege ako bi mi mogli pommoc da mi popisu harmoniju za ovu pjesmu hvala vam unaprijed ( pjesma Al Dino nikad mi se bolan nespava ) evo link


http://youtu.be/n8OiQ1mx9lE

Dm----------------
Polomio vjetar grane
----------------------
sto cu sada, moj jarane
----------------Dm7---------
gdje god podjem njoj se vratim
Dm7-Dm7/C-B---E7--E7/G#-A7
sebe ne mogu da shvati____m

Dm7---------------------
Ko muha sam ja bez glave
-------------------
doci ce mi ona glave
----A+5--Dm7----
i po danu i po noci
Dm7-Dm7/C-B---E7-E7/G#-A7
progone me njene oci_______

Ref.
E7
Am----------------A7----Dm
Nikad mi se, bolan, ne spava
E7-------------Am---
udje neki vrag u mene
E7------------Am-Dm
probude se oci snene
E7---------------Am--
ja ne cekam ni do jutra
E7---------------Am--
bolje danas nego sutra
Dm---Dm/C--B---E7-E7/G#-A7-(C#-D-D#)-E7
daj da ljubim usne nje_____ne


kraj:
...
Dm-----------------B-E7-A
daj da ljubim usne njene

bokivelik
25.12.2011, 16:35
dell G,H7,Em,Hm,Bm,Am,Adim(umanjeni)G7

Dell
27.12.2011, 03:30
hvala gitar, nesto je tako :)

filip.heroes
27.12.2011, 19:11
g mol,A7...D7,g mol,g mol,g mol.F,F,ES,c mol,D


ako nekog interesuje neka pesma mogu da mu pomognem...posto se bar u to razumem...

gitar
27.12.2011, 23:28
Ne vidim ništa posebno u ovim akordima ... Ili se varam ?;)

Dane85
19.01.2012, 19:31
caoo postovane kolege, imam jedan mali zadatak za vas, ako neko nadje mozda malo vremena da mi ispise akorde ove verzije, mnogo mi se svidja ali nisam dosta upucen da ih mogu skinuti...
unapred hvala, za vas trud...


evo link:
http://www.youtube.com/watch?v=VX2zOwpwOrM


poz Dane

ZIVAISTINA
07.02.2012, 21:00
Hoce te mi dati email od nekoga kome bi se mogao obrati vezano za ucenje sviranja ,neznam kako se lik zove,a vec je postavljano.

Dell
07.02.2012, 23:23
Jedino preko pp, mailovi su ovdje zabranjeni

harepa50
10.02.2012, 00:10
Em------Hm------C-----------E7---Am
Ne mogu,ne mogu,ne mogu bez tebe ja
D---------------D7--------------G
dodji ja te molim,zeljan sam te danima
C(može i Em)------------F# poluumanjeni (hvata se F#,A,C,E)
samo ti,samo ti,samo ti si ta
Hm7-----------Em
koju volim,moja jedina

gitar
14.03.2012, 19:48
G---------------
Kako da te ljubim
G7----C7-Fm-----
snove da probudim
Fm----------G-
iako sam ciganin
Ab-Fm------G----
i ja znam da volim
(2x)

Ref 2x

G------G7---Cm
Grli me, voli me
Ab---D7--G--
dacu ti ja sve
G------C7--Fm---
ciganin sam voljena
Ab -Fm-----G--
ne ostavljaj me



Dodato:
Dugo te dugo očekujem

A------------E7-A----
Dugo te dugo ocekujem
A------------E7---A---A7
dugo te dugo ne milujem
D---------------------Hm-H7-E-E7
dugo te nema u zagrljaj moj
A------------E7-A----
dugo te dugo ocekujem
A------------E7---A---A7
dugo te dugo ne milujem
D---------------Hm---H7----E--E7
uzalud cekam da cujem korak tvoj

Ref.
A------------------H7
Noc je ostala za nama
E7-------------------D-E7-
ti si ostavio mene u suzama
A-----------------H7
noc je ostala za nama
E7----A------
ja sam kao i ti
E7----A----A7-D-E7-A
ja sam kao i ti, sama

gogili87
11.04.2012, 10:53
http://www.youtube.com/watch?v=1fon43dRE6E

je l' zna neko koja je ovde harmonija, negde na sredini klipa

just_be
11.04.2012, 12:12
Mislim da trazis ovaj dio na 0:58--- bass tonovi su (ako dobro cujem) : H, Bb, A, F#, F, G, A

gitar
13.04.2012, 18:20
Od 0:52 do 1:04 basovi idu ovako:

C,H,A-pa za oktavu C,G#,A,F#,F,G,A

EngyKorg
23.04.2012, 13:02
mozel mi ko od kolega ispisati akorde za pjesmu Zorana Jovanovica - Kapetan potonulog broda

Pos'o sam negde nocas
bez pravca i cilja
u daljini neka munja sine
kisa spira prazne trotoare
tek po neki prolaznik promine

Ref.
Ja sam nocas od svih zaboravljen
i od tebe, koju sam voleo
jedini sam covek sto ulicom hoda
ja sam kapetan potonulog broda

Nemirna senka moja u stopu me prati
pod mantilom hladne ruke grejem
vetar kosu baca mi na celo
nocas srce ljubavi bi htelo

ЂолеПФК
23.04.2012, 14:22
Imam ja note, poslacu ti kad dodjem sa vojne parade.

gitar
23.04.2012, 23:05
Čekaj, jel hoćeš neke "privatne akorde" ili original akorde ?

EngyKorg
09.05.2012, 19:10
mogu privatni akordi pozzz

koorg322
12.05.2012, 14:20
Evo jos jedne lepe harme za forspil od pesme otvori mi svoja vrata................Ako je u pitanju Cm.............

umesto cm uhvatiti As maj,a umesto B dura uhvatiti Gmol7/9 a ostalo je klasika,probajte videcete da je ekstra

gogili87
13.05.2012, 16:43
Od 0:52 do 1:04 basovi idu ovako:

C,H,A-pa za oktavu C,G#,A,F#,F,G,A

Cujem bass, to nije prob. nego desna ruka, pocinje na 1:13

BIOSTAR
24.12.2012, 16:22
imam puno svojih privatnih akorada al evo jedan:


Gm--------D7------
Da si moja devojcica
Gm--------D#----
zivela bi ko kraljica
Adim-----Cm6--
danju ko kraljica
D#-A7----D-----
a nocu ko carica
2x

Ref. 2x
B------F-------
Hej mala, malena
B------F-------
srce si mi zavela
B------Cm6----
hej mala, malena
D#-A7---D-----
srce si mi zavela

aleksaa
21.02.2014, 19:30
Cm------------C7----
On je pesma moje duse
Fm-----------Hdim--B-
kratak pljusak posle suse
G#----------D7-----G
on je pesma moje duse
Cm-------------------
Sa njim zivot nije bajka
Fm------------------
priroda mu losa majka
G#----------D7----G-
sa njim zivot nije bajka

Refren 2x
Cm-----------Dm
Znam da laze me
D#-----------Fm
znam da vara me
G#----------C7-----------
kralj ponoci, prosijak zore
Fm---------Hdim---B--
sa njim bice samo gore
G#--------D7------G
promeni ga srce moje

Boban
28.02.2014, 17:43
Sto nekog zanimaju vasi privtni akordi pod satorom u p.... materinu, ili svirao C ili C7 tu razliku moze da primjeti mozda Mocart al pod satorom niko sigurno

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

milepsr
28.02.2014, 18:33
@Boban
Pa ne svira se muzika samo da bi se uzele pare, valjda i zbog nekog uzivanja :)

Narodnjak300
28.02.2014, 19:57
Zato 90%, pardon 98% nasih klavijaturista zvuci tako kako zvuci, uglavnom je to socijalna/bedna svirka samo koliko pare da se uzmu a sto se tice umetnickog dojama...ma jebes to. :)

Boban
28.02.2014, 20:21
Danas svako ima klavijaturu ali malo je brate muzicki obrazovanih ljudi a da bi bio umetnik trebao bi biti i muzicki obrazovan,a ovi samouki sve uce napamet a ovi sto su obrazovani oni se jos i uobraze i dignu nos do plafona i nece nista da pomognu neobrazovanim

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

gitar
28.02.2014, 20:25
Sto nekog zanimaju vasi privtni akordi pod satorom, svirao C ili C7 tu razliku moze da primjeti mozda Mocart al pod satorom niko sigurno

@Boban, to sam ja isto davno rekao: A široke narodne mase i pijani gosti će sigurno primetiti razliku između d-mola, dm-šestice i dm-sedmice :Dali što reče @milepsr bar za svoju dušu, jer prilično je dosadno svirati jedno te isto, bar se malo razbije monotonija ;)

rolandx
28.02.2014, 20:37
G#----------C7-----------
kralj ponoci, prosijak zore


Iz H mola, moželi neko da ispiše?

https://www.youtube.com/watch?v=RNr2igE40ZE

Hvala

Johnny035
06.03.2014, 02:50
Pošto ne znam kako da u postu postavim tablature, učitao sam ovu transkripciju iz moje arhive. Ovo su akordi i tablature za Kebinu pesmu "Samo još jednom". Akorde je skinuo član po imenu exodus u Gm, ali mi je napomenuo da je to za ton više. Ja sam pesmu prebacio u originalni Fm i dodao tablature.

gitar
06.03.2014, 17:21
Evo ovako:

Dragan Kojić - Keba - Samo Još Jednom

Transkripcija:
exodus (www.yu-midi.org/forum) - akordi
Johnny035 - tablature

fm fm bm Eb Ab F7
________ ____
E|8---|--------------------|--------------|-------------------|---------|
H|9---|---------------9-8--|--------------|-------------------|---------|
G|10--|--------------------|10------------|9-10-11-10-8-------|---------|
D|10--|10-11-10-11-10------|------11-10---|-------------11-10-|8--------|
A|8---|--------------------|--------------|-------------------|---------|
E|8---|--------------------|--------------|-------------------|---------|

bm Ab G7 C C7 fm
E|------------9-8--|------------|-------------------------|---------|
H|9-11-9-11-9------|11----9-8---|-------------------------|---------|
G|-----------------|------------|-------------------------|---------|
D|-----------------|------------|8-10-11-10-8-------------|---------|
A|-----------------|------------|-------------11-10/11/10-|8--------|
E|-----------------|------------|-------------------------|---------|

1.
fm-------------------------
Još jednom, samo još jednom
bm---------C7-fm--
usne da ti osetim.
fm-------------------------
Još jednom, samo još jednom
Eb---------------Ab----
k'o ptica da ti poletim.

Ref:
Db------------F7------bm----
Pa posle neka bude šta hoće
Eb-----------------------Ab----
jer posle tebe svejedno ko će:
bm------Eb7------Ab
tugu da mi smiruje,
C-----------C7--fm
nedra da ti miluje.

2.
Još jednom, samo još jednom
pesmu našu da čujem.
Još jednom, samo još jednom
tugom da se otrujem.

Ref:
Pa posle neka bude šta hoće,
jer posle tebe svejedno ko će,
tugu da mi smiruje,
nedra da ti miluje.

3.
Još jednom, samo još jednom
usne da ti ispijem.
Još jednom,samo još jednom
srećom da se opijem.

Ref:
Pa posle neka bude šta hoće,
jer posle tebe svejedno ko će,
tugu da mi smiruje,
nedra da ti miluje.

Završetak:
C C7 fm
E|-------------------------|---------|
H|-------------------------|---------|
G|-------------------------|---------|
D|8-10-11-10-8-------------|---------|
A|-------------11-10/11/10-|8--------|
E|-------------------------|---------|


Samo ne znam šta će ovaj post među privatnim akordima ??? Ako je zbog tablature, onda u redu, a što se tiče akorda oni su sasvim regularni...

Johnny035
06.03.2014, 17:55
Postavio sam ga zbog tablatura. Ne znam kako u komentaru da postavim tablature jer mi se sve pomera pa onda tablature izgledaju nepregledno.

srki Fantom
26.05.2014, 22:35
Danas svako ima klavijaturu ali malo je brate muzicki obrazovanih ljudi a da bi bio umetnik trebao bi biti i muzicki obrazovan,a ovi samouki sve uce napamet a ovi sto su obrazovani oni se jos i uobraze i dignu nos do plafona i nece nista da pomognu neobrazovanim

Ovo je totalna glupost sta sad neobrazovani sviraci nisu umetnici? Ja znam bar 10 neobrazovanih i samoukih sviraca koji ubijaju na mesto kako sviraju a ovi obrazovani nemogu ni da im pridju

propenpop
31.05.2014, 07:25
Ljudi, mislim da je kljucna stvar duša! Ako si obrazovan, i imas tu notu topline da "nadjes zicu" onome ko te slusa to je pun pogodak, zato često puta izgleda, i jeste, da neobrazovani, privučeni svirci nadmaše vrhunske muzicare u interpretaciji jer sviraju iz duše i prenose tu energiju i toplinu, dok ovi sto perfektno barataju muzikom omanu po tom pitanju... tu ja mislim da je ta prividna razlika ali to je tema druga, zato se izvinjavam

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

Belmo
15.06.2014, 19:35
Je l' moze neko da ispise "ukrasenu" harmoniju za pjesmu Ja znam od Zorice Brunclik :)

Hvala

Dell
15.06.2014, 19:44
Ne znam sta imas jos "cifrat" u ovoj pjesmi, kad je i original harmonija sama po sebi bogata. Msm, volim i ja pjesme ukrasavat harmonski, ali sumnjam da ima potrebe ovoj pjesmi to radit.

Belmo
15.06.2014, 20:16
@Dell zamolio bih te ako mozes da ispises harmoniju kako ti to sviras iz Dm.
Sviram ja ovu pjesmu ali fale mi neki dijelovi npr. kod

Ali ne znam zasto svaka ljubav ima kraaaaj

harmonika1
04.08.2014, 03:14
Gitar ja bi' ovdje ubacio Hm, jest da ga nema u orginalu ali čisto radi uha :D

D------------(Hm)------------
Kad bih mogla da sam s tobom
----E7--------------A--
moj dragane svakog dana

Belmo
04.12.2014, 11:47
Evo za ljubi me i nista ne pitaj.Ne znam da li uopste moze ovako, neka me neko ispravi ako ne valja.I da ne znam naziv jednog akorda ali evo tonovi(lici na Em7 ali nema one terce tj. G):

(-) = E H D

Gm---------F--------
Trosile su moje dane
(-)--Eb---F--
zene i kafane
Gm---------
Nikad srecan
F---------Bb-
Nisam bio znaj

Inace ovo sam pokusao prilagoditi ovdje uvodnom dijelu:
https://www.youtube.com/watch?v=fOiukkRUm5I

bockob
05.12.2014, 05:29
@Dell zamolio bih te ako mozes da ispises harmoniju kako ti to sviras iz Dm.
Sviram ja ovu pjesmu ali fale mi neki dijelovi npr. kod

Ali ne znam zasto svaka ljubav ima kraaaaj

Ja najvise sto bih dodao je C i to izmadju A i Dm, mozda ima mesta i za neko
B , da bude A-B-C-Dm, ali to je vec prevelika guzva , po meni u sledecem stihu
ima mesta za mnogo vise akorda nego sto se obicno svira a cuju se u originalu kao bass i kontre, tako da vise od ovog ja ne bi

F-----------------------------------------A-C-d
Ali ne znam zasto svaka ljubav ima kraaaaj

Eventualno da ubacis jedno C izmedju F i A, ako bas volis da naglasavas ali opet kazem guzva je dobar vokal moze sve to da pokrije

Belmo
22.12.2014, 22:35
Mozda moze ovako

G-----Em----Adim-D-----C-A7-D-D7
da ti kažem koliko te voliiiiim
G-----G7--Cm----A7----D-A7-D
i da više nisam na te ljut

accordst
28.12.2014, 18:41
https://www.youtube.com/watch?v=_fWhKV57zJc
Mislim da ovako od prilike sviraju live na ovom linku iznad :)

dm.....E7......A7D7...gm.....A7.........dm
ponoc vec je prosla vreme da se spije
B7...A7......D......gm.....A7........d-m;C
srce jos je vruce davnu zelju krije
F,Es,D,G7....................C
Eeeeeej kraj pendzera stojim
gm.............B.......gm....A
cekam da ti vrata otvorim
Ref.
A7.......................dm..A7................... .dm
zasto duso ne dodjes da me kuci povedes
A7
da ti svoje srce predam
A....................................B......gm.... ....A
da ti staru majku gledam Mito,Mito bekrijo

gitar
28.12.2014, 20:41
Bb....E7.......A.D7.Gm....A7.......Dm;C
srce jos je budno davnu zelju krije

accordst
29.12.2014, 19:12
Prihvaćeno =D>=D>=D>

nemanja 1982
04.03.2015, 21:46
Zanimaju me akordi za pesmu Andjeo Cuvar od SASE MATICA onaj deo gde


A ti neces, a ti neces
tvoj da budem
ni andjeo, ni covek

A ti neces, a ti neces
moja biti
ni na zemlji, ni na nebu

Moze li neko ispisati bas mi treba da skinem tacno. hvala:)

Belmo
19.04.2015, 23:42
Malo sam pokusao "Izdžezirati" jednu sevdalinku:

E----------
Snijeg pade
Dm--C#aug-C6--E
na behar, na voce

2 put:
E----------
Snijeg pade
C6-C#dim---Dm7-Dm
na behar, na voce
Dm------
neka ljubi
F-----Dm------E
ko god koga hoce

C-C#dim-Dm7
neka ljubi
F-----Dm------E
ko god koga hoce


C#aug = C# - F - A
C6 = C - E - G - A
C#dim = C# - E - G

Nadam se da sve odgovara.Inace ja ovo sviram na klaviru ovako :)

Brcak
23.12.2019, 12:35
Pozdrav za kolege potrebna mala pomoc, dali mi neko moze pomoci vezano za navedenu pjesmu ovaj dio u refrenu gdje sa gisa odsvira ovaj prelaz ili snizilicu, lijep pozdrav i hvala vam.


https://youtu.be/SWIJH0x8oBw

dmmacak
24.12.2019, 10:09
Nisam siguran na sta tacno mislis ali evo iz glave mogu ti reci ako peva iz Fm.

Bm. Fm.
Za tebe bi zivot dao i najteze izdrzao
Es. As. G Fis
Borio se tu pred svima

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

Brcak
24.12.2019, 16:12
mislio sam na ovaj dio od 0:46-0:50 gdje pjeva .. borio se dok me " immaaa " na ovom dijelu, gdje slozi prelaz kroz akorde.

dmmacak
24.12.2019, 18:35
Pa to ti je to sto sam ti reka samo sam pogresio tekst pesme. Zato sto iz glave pisem.
Es As Fis
Borio se dok me ima

Tako ide orginal a on svira


Es As Fis Fm F7 Bm
Borio se dok me ima

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока