PDA

Pokaži Full Verziju : PC problem???


armin
26.07.2010, 01:45
Kada upalim pc sve radi ok neko vrijeme i onda porozi(bude roza) ekran i zakoci sve... Znaci nema nikakvih virusa ili neki gresaka sve sam provjerio...

Meni to nekako lici da je otisla graficka ako sam upravu reci te mi...
Posto nisam taj problem nikad do sada imao...

Hvala

Jolly
26.07.2010, 01:49
Osim grafičke ,proveri i monitor.Može i sa njim da bude problem.
Pozdrav!!!

Vaxter
26.07.2010, 01:52
Nije obavezno grafika, ali najvishe liči na nju i memoriju.
Za početak pokušaj da reinstaliraš sistem.
Ako ne upali, onda tek možemo sumnjati na hardware.
Windows je jednostavno takav kakav je, bagovit i nikad dobršen sistem, tako da se od njega i mogu očekivati različita ispoljavanja istih grešaka, kao i ista ispoljavanja različitih grešaka.

armin
26.07.2010, 02:01
Monitor nije sigurno...
A neznam kako da ga reinstalisem kad nemam nikakvih cd-ova a na njemu je originalni vista sistem...
A znaci moze i ram da bude...

Vaxter
26.07.2010, 02:04
Ako je komp došao sa sistemom, još i ako je laptop, sigurno ima neki dodatni programči za reinstalaciju sistema sa sve driverima.

armin
26.07.2010, 02:11
Nije laptop... Kucni PC... Moram provjeriti... uglavnom uz njega nije doslo nista... a garancija istekla prije mjesec... kad sta hoce

harepa50
26.07.2010, 02:31
To se meni desavalo na PCu samo kada stavim klavijature na radni sto, pored monitora. Znaci ako imas klavijature ili slican uredjaj koji bi mozda mogao da smeta i da remeti sliku skloni ga.

gega
26.07.2010, 06:38
@armin
Imas mogucnost ,,recovery,,
Novi racunari se vec par godinama isporucuju bez ,,Windows CD,, a
ali zato si imao mogucnost rezanja istog ...na pocetku te pc sigurno gnjavio pitanjem dali hoces da ,,osiguras,,system...
Posto ti je windovs legalan,udzi u opcije ,,pitanja i pomoc,, i tu ces naci uputstvo korak po korak . Imas i opciju ,,vratiti racunar u stanje od : ,,datum,, ;)

grandia
26.07.2010, 06:59
tacno sto sta kaze gega ...

kad si kupio pc, imao si mogucnost da sam sebi pravis system-cd(dvd) za buduce instalacije ... ne znam dal je sad to vec kasno ... potrazi lepo na HD taj fajl, nazalost mi ne pada na pamet kako se taj fajl zove ...

ako imas ugradjenu graficnu, ja bi to izmontirao iz pc-a i pustio bi kompu da radi na integrisanu ... u tom slucaju moras da koristis drugi priklljucak za monitor ... ako se te zahebancije jos uvek pojavljaju onda si barem siguran da nije do graficne ...

pozdrav


PS: @hare

druze to su megnetska polja u pitanju :))

yamahapassion
26.07.2010, 07:45
To je nesto najgluplje sto su izmislili zadnjih godina, da dobijes windows na hard disku. Ja sam bio ubedjen da se to ne mora ni rezati, nego kada hoces da dizes sistem, ustvari da moras namestiti da ga dize sa te particije na HD. Eto, sad vidim koliko sam bio glupav. A ovaj zadnji PC sto sam uzeo, to je bio jedina PC konfiguracija uz koju je dolazio windows 7 na CDu, tako da sam sretan bar sto se toga tice, ubacis brate CD i pustis komp da ti radi svoje.

grandia
26.07.2010, 09:58
mislim da je to tipicno za VISTU ... i kod mene je bilo tako da su mi poslali PC bez DVD ... sta je izgleda sasvim normalno uz opciju da sam sebi rezas DVD :D

al eto, ja bi pokusao da pregledam hardware pre nego sto pocnem da instaliram sve iz pocetka pa tako i gubim vazne programe i podatke ...

ako je stvarno graficna u pitanju onda normalno kupi se druga a uz to bi ja i mozda malo jace napajanje ... momentalno koristim 450w a pre sam imao 350W i do sada je sve u redu ... to sam svakako morao kupiti jel nakon je i meni crknula graficna (GF8500GT) kupio sam drugu koja je malo bolja i jaca (ATI4870) pa sam tako kupio i napajanje od 450W ...

nije ni to ko zna sta, al ipak bolje nego pre :D

pozdrav

Vaxter
26.07.2010, 10:26
Najčešće je to sakrivena particija sa koje se može podici sistem i pokrenuti instalacija, uz malo muke, ako već nemaš neki dodatni utility za to.
To nama jeste najgluplja stvar koju forsiraju, ali njima najbolja.
Ogromna ušteda.
Uštede po jedan disk na svaku mašinu koju prodaju, a prodaju ih mnogo, pa kada se sve sabere i izmnoži vi vidite...
Pitanje je da li ti uopšte i imaš tu particiju.

armin
26.07.2010, 11:51
Evo ovako pokusavao sam vratiti na neki datum tu opciju znam i uspije i sve radi znaci ok neko vrijeme(nije definisano da se tad i tad ukoci) i sad sam primjetio kad gledam youtube kad je mala slika tj.video originalne velicini sve sljaka a kad povecam sliiku ono da je preko citavog ekrana odmah sve porozi i ukoci...

Et neznam sam...

grandia
26.07.2010, 12:07
:mad:

koju graficnu ces kupiti?:D

imas dosta ovih austrijskih sajtova za dobar hardware i dobre cene, ako ne - javi se slobodno ;)

danijel011
26.07.2010, 16:08
Prvo probaj da izbrises driver od graficke i instaliras ponovo, ali skini sa njihovog sajta neku zvanicnu verziju za tvoj model graficke.

armin
26.07.2010, 17:11
>>>PROBLEM RESEN<<<

Uzeo sam drugu graficku i sve sljaka sad zasad ok...

hvala svima

sinisa
26.07.2010, 17:25
Kazes da ti istekla garancija pre mesec dana...
Jesi ti otvarao taj PC do sada i cistio od prasine?:confused:
Najveca greska kod kupovine pc je kad kupite onaj sa nalepnicom sa strane tipa(Pakom B-200 Jumper 6390) tako da ne mozete da ga otvorite i izduvate prasinu sa kulera jer time ponistavate garanciju:),a za tri godine sa taman nakupi toliko prasine u njega da negde mora da pukne.
Kod mene 70 posto racunara sto dolazi u servis uzrok kvara je prasina.
Povadi komponente izduvaj ga kompresorom ako ga imas i vrati komponente nazad. Instaliraj nove drajvere za graficku,mad bi bilo najbolje kao sto je Vaxter rekao da instaliras kompletan sistem.
PC uglavnom pocne da koci kad dodje do pregrejavanja odredjenih komponenti zbog nedovoljnog hladjenja. Kod pregrejavanja graficke obicno na ekranu pocnu da se pojavljuju kockice ili promeni boju kompletnog ekrana i dovodi do kocenja sistema. Kod procesora obicno ga restartuje ili blokira i tako dalje.......

zeljko
26.07.2010, 17:30
Pa jasta nego da je graficka otisla...znate da sam i ja pisao temu o tome...Sada kad si kupio novu neces vise imati problema...Poooz

grandia
26.07.2010, 17:37
drug sinisa, vidim da radis sa hardwer i respektiram tvoje misljenje kao experta, al ja lupam i kazem da tu nema vise spasa ... cak bi reko da je graficna zamalo stigla vreme da pregori nacisto ... znaci ono: josh nije al svaki momenat ce :D

sa druge strane, nek proba, niko nema para da baci ovako bez razloga kroz pendzer i mozda stara graficna moze jos da se koristi ...

to sa prashinom je dobar tip od tebe, ja cu bash ovaj vikend to da ucinim, al ja mislim da je za druga armina tj. za njegovu graficnu vec kasno ... a i ako je stvarno do prasine koja smeta na kontaktima, zasto onda da reinstalira sistem?

pozdrav

armin
26.07.2010, 19:05
Cistio sam ja nju vec od prasine al uvijek isto...

radi sada sve je ok... a vratim staru opet koci znaci definitivno crkava...

sinisa
26.07.2010, 19:40
Kod graficke recimo mogu da budu i kondenzatori,vremenom oslabe pa kad se promene radi kao nova ukoliko nije bilo problema sa temperturom. Ukoliko se pregrejavala jednom ili vise puta malo jace(kod pegrejavanja na ekranu se pojavljuju rozi i zeleni kvadratici u toku igranja)onda tesko da moze da bude nesto od nje jer tu strada procesor graficke.

Ja naprimer svoj PC izduvam bar jednom na svakih 4-5 meseci i jos nisam imao problema.

grandia
26.07.2010, 20:22
i meni crknula graficna (GF8500GT) kupio sam drugu koja je malo bolja i jaca (ATI4870) pa sam tako kupio i napajanje od 450W ...

nije ni to ko zna sta, al ipak bolje nego pre :D

pozdrav


morao sam samog sebe da ispravim da ne ispadnem lazov =))
izvinjavam se za gresku ...

nemam ATI4870 vec 4670 ... :D