PDA

Pokaži Full Verziju : Korg TRINITY ( dali valja ???


filekovic
23.12.2006, 05:19
Pozdrav svima.

Dali ko od vas zna kakav je Korg TRINITY i dali se moze uraditi kao i ostali od Korga kao sto su Triton, i PA Serije itd....

Ako neko zna vise o ovom bio bih veoma zahvalan da saznam sve o ovoj Klavijaturi. Interesuje me to dali mogu boje da se za njega urade.

Hvala - Poudrav

Adis

BasariStudios
23.12.2006, 06:11
Ako je u pitanju V3 koji ima i MOSS u sebi onda on je MNOG, MNOGO, MNOGO
bolji od jednog EXTREME bez MOSS i SAMPLOVE a sto se tice TR/LE TRINITY je
mnogo bolji od ta 2, daleko profesionalniji i mocniji.
Sve te JU muzike sto slusas sada posebno orientale neke a dosta na JANINIM
albumima nije nista vise no TRINITY V3.

Pozdrav

Alix
23.12.2006, 10:47
"filekovic" Jarane ja sam pre nego što sam kupio Classica bio puko na Trinity-a i to opasno...Jako slatka klaviatura i ljepše izgleda od Classica i mnogih Korgovih workstationa...Al eto uzo Classica samo zbog materiala i preporuke drugih muzičara...Nedime,de mi reci bogati kakav je point tog MOSS-a?Ja sam mogo da dobijem za 300eur taj moss (2 inače idu unutra) ali taj što mi je prodavo kaže da ima više vrsti...E sad ako možeš ti ili neko s tobom da mi objasne šta je moss,funkcije,itd...(doduše ja koliko sam načuo to je expansion board-slično kao ram ali s tim da na sebi ima napunjene semplove...Dakle jedni imaju Turkish,arabic,itd a jedni imaju piano,strings,itd...Jel šta od toga istina?)...Pozdrav!

filekovic
23.12.2006, 13:52
Hvala za odgovor.

Nazalost neznam koja je verzija. Nasao sam ga na jednoj aukciji http://my.ricardo.ch/accdb/viewItem.asp?IDI=411588333
Sad sta bi vi uzeli. Ovaj Trinity ili Korg PA 1x pro, ili Korg Triton Extreme 61?

Koja od ova 3 mi predlazete. Ja imam PA80 ali nije bas naj naj. Hvala na podrsci i sve najbolje! Sretan Bozic onima koji slave a ujedno i Bajram i Nova Godina!

Alix
23.12.2006, 13:57
Ja mislim da nije V3 pošto su na Trinity modelima Velikim slovima dodali oznaku V3...U svakom primjeru bi te nešto upito...Što će ti Pa1XPro kad već imaš aranžera...Jarane moj ako ti treba solo sinth uzmi sebi Korg Triton Classic ili Korg Triton Extreme,zaboravi na LE ili na TR...Dakle to su za moje pojmove najjači workstationi a još plus za njih se može sve dobiti,od ram-a do setova,semplova,itd...pozdrav!

BasariStudios
23.12.2006, 22:26
MOSS (MULTI OSCILATOR SYNTHEZIS SYSTEM) je vise oscilatorski sintezni metod
koji je sastoji od 13 OSCILATORA. Ne postoje RAZNIH MOSSova nego je jedan
jedini, na TRITON ide samo 1, ne moze 2.
Nisu u pitanju nikakvi samplovi nego radi se o potpuno JOS JEDNOM SINTU u
TRITONU ili ako si ikad cuo za KORG Z1, to je sve sta MOSS jeste, znaci Z1 u
TRITONU. Bez MOSS BOARD po mome svaki TRITON je samo igracka pa i sami
EXTREME, te samplove su samo IGRACKE za MOSS boje.
Jedan samplovani SAX il bilo sta nije ni blizo do ono sto se na MOSS moze dobiti.

Pozdrav

DinO74
24.12.2006, 03:17
Pozdrav! Ja odavno imam Korg Trinity i uzeo sam ga kad je tek izasao. Mogu slobodno reci da je to extra klavijatura a ako neko ima srece da u njemu ima MOSS i PBS-TRI board onda sigurno nema potrebu za nekom mocnijom solo klavijaturom. Trinity podrzava Korgove i Akai samplove ako ima PBS-TRI opciju. Vjerujte ljudi da se drum sound i vecina solo zvukova ne razlikuje na Trinity i na PA1X. Ovo govorim za fabricke samplove (ne za one Rx na PA) jer sada imam i jedan i drugi sint pa vidim da ustvari isto zvuci samo sto je kod Trinity u prednosti jer svaki programski zvuk ima 8 insert efekta + 2 master efekta + master EQ sto ni jedan do sada aranzer na zalost nema (ovo vazi i za COMBI i za SEQ) :( U svakom slucaju kupi Trinity ako je dobra cijena i ako je ocuvan (u BiH se krece oko 500 EUR..zalosno mala cijena za ovako dobru klavijaturu)!!!

BasariStudios
24.12.2006, 03:47
Reko sam i gore, TRINITY u svakom slucaju jede bilo kojeg TRITONA.

filekovic
24.12.2006, 04:40
Imam ponudu za Korg Trinity V3 za 450 Eura sa Koferom. Kupio bih ga ako je tako mocan ALI gdje naci boje za njega itd. Sta vi kazete za tu cijenu. Evo vise o njemu:



Tonerzeugung: ACCESS: 24 MB Sample-ROM, 48 kHz;
MOSS: 6 Stimmen, 32 Stimmen, 16facher Multi-Mode ACCESS-Stimmenaufbau:2 Multisounds/Oszillatoren; 2 Filter pro Oszillator; Pitch, LFO, AMP; Hüllkurven
MOSS- Stimmenarchitektur:
2 Oszillatoren + Suboszillator + Noise, 2 Multimode-Filter (Tief-, Hoch-, Bandpaß, Bandsperre, Zweifach-Bandpaß)
4 frei zuweisbare EGs + Amp-EG
4 LFOs
Effekte: 100 Insert-, 14 Master-Effekte; bis zu 8 Insert-Effekte im Combi/Sequenzer-Mode einsetzbar
Speicher: 256 Programs, 256 Combis, 64 MOSS-Programs
Sequenzer: 16 Spuren, 192 ppq, 80.000 Noten, 20 Songs, 100 Patterns pro Song
Anschlüsse: Audio-Out 1 - 4; Sustain, Switch, Pedal; MIDI-In, -Out, -Thru


88 gewichtete Tasten
Advanced Control Combined Synthesis System
2 Mastereffekte
EQ und max. 8 Einschleifeffekte
24 MB PCM ROM
256 Programme
256 Combinations
6-stimmiger MOSS-Synthesizer
Touch View-Display
Maße: 1540 (B) x 463 (T) x 147 (H) mm
Gewicht: 31,3 kg


inkl Profi Case

DinO74
24.12.2006, 16:47
To ti je drug dosta povoljna cijena za tu klavijaturu i ja bi ga kupio samo sto je ta verzija previse glomazna i tu su ti prave klavirske tipke... Sto se tice zvukova za Trinity ima ih na netu koliko hoces. Za njega nije problem! Ako imas snage da nosis sint od 31 kg + kofer onda ga kupi ... Za te pare nema sanse da dobijes slican workstation!!! Pozdrav

filekovic
25.12.2006, 09:13
I eto ga covjek ga vec prodo! Jedino sta mi ostaje je ovaj Trinity Classic bez MOSS. Dali se isplati uzeti njega ma da kosta 800 eura ili je to vec preskupo. Ovaj V3 je covjek dao za 500 eura. Hocu da kupim Klavijaturu koja je stvarno mocna za nasu muziku ali nemogu da se odlucim sta da uzmem. Stil Asima Bajrica, Mile Kitica, Serifa itd. Sta mi vi predlazete?

Pozdrav, i hvala!

BasariStudios
25.12.2006, 09:16
Za tu muzika onda samo TRITON il TRINITY al bez MOSS nista.

filekovic
25.12.2006, 09:54
Nedime koji Triton mi predlazes. Koji ima u sebi taj MOSS? Ili ga moram jos posebno kupiti. Vidio sam da ima za 600 eura a za te pare kupim klavijaturu! Mislio sam uzeti povoljnog Tritona LE 61.

filekovic
25.12.2006, 10:01
Sta mislis o Korg Triton Extreme 61. Nemogu sam da se odlucim. Kad vec kupujem onda bih kupio pravu klavijaturu. Meni se jako svidja Triton LE verzija bas zbog boja itd. Al mislim da je ovaj Korg Triton Extreme 61 novija verzija i cak bolja. Dali pasu boje sa naprimjer LE na ovog extreme itd?

Alix
25.12.2006, 20:43
Nedime jarane zašto meni u USER manualu piše EXB MOSS-1 i EXB MOSS-2
Dakle u Triton Classicu idu 2 MOSSA (ne mislim na exb moss karticu)..Ima na motherboardu piše Moss-1 MOSS-2....I normalno da su MOSSOVI različiti jer nikoja budala nebi stavila 2 ista mossa i klaviatu...Dakle pored EXB MOSS-a treba ti razni EXB-ji koji se stavljaju u ona dva prazna slota kako bi mogo da upotrebiš MOSS za ono što je mišljen...Pozdrav!

blusa
25.12.2006, 22:15
Pa normalno da je Triton Extreme bolji od Le i TR
i pasu boje i od Le i TR na Extreme jer je to sve
jedan model samo drugi design i manje opcija.

BasariStudios
26.12.2006, 06:21
Flekovic, naravno EXTREME, ne sto je bolji nego za jos sledeci mesec dana on je najbolji KORGov sint za sada, a posle NAMM videcemo sta ce biti.

Alix, naravno da moze druge EXB al samo jedna MOSS.

Bmw
21.05.2007, 11:31
Pozz svima ja hocu da kupim trinity V3 ali ne mogu nigde da nadje a i kad se nadje u mnogo su losem stanju i bas su na ceni!Svaka pomoc je dobrodosla.POzz

triton_Extreme
22.05.2007, 12:26
Pozdrav,

MOSS je stvarno dobra stvar, svuci do jaja...hehe
a sto se tice le, nemoze moss ja sam semplovo moss boje sa classic u le, svuci ali nije to to!
Za to EXTREME i MOSS je zakon!

Pozdrav