PDA

Pokaži Full Verziju : koja pedala volumen ili expresion?


dejanmaksic
18.07.2010, 15:54
zdravo,interesuje me kako koristite pedalu,volumen ili expresion.jel postoji neka pedala npr bass na jedan kanal da se smnjuje i pojacava,a solo na drugi ,ili moram imati dve pedale..koju preporucujete pedalu i koja je razlika u ovome BOSS FV-500L,BOOS FV-50H?

irgeigor
20.07.2010, 00:26
Ako nije problem da kazes koje klavijature (Korg ili Roland) koristis.Da li imas jednu ili dve.Jedan primer imam dva korga i koristim Korg XVP-10 posto ima dva expressiona i povezujes ih sa po jednim stereo kabelom,znaci bukvalno koristis samo dva stereo kabela za dve klavijature.Mislim da je vec jednom bilo u nekom od postova ova dilema oko povezivanja i koriscenja mada su i Boss pedale dobre.Jos nesto da nezaboravim ja ih koristim za samo za desnu ruku posto mi je lakse tako za rad,po meni za levu ruku ti netreba pedala samo iznivelises ritmove da budu iste jacine,a desnu ruku kontrolises sa pedalom i to je to.

zsimonovic
20.07.2010, 11:49
Ja ti iskreno NE PREPORUCUJEM BOSS 500L jer se mnogo tesko nabavlja potenciometar za nju!Za ovaj drugi model ne znam ali raspitaj se obavezno.Pozdrav!

Vule
20.07.2010, 11:59
BOOS FV-50H je samo volume pedala a FV-500L je i volume i expression,a ujedno se može koristiti istovremeno i za dve klav,na jednoj kao expression a na drugoj kao volume. FV-500L je moćna pedala u aluminijumskom kućištu,masivna i kvalitetno uradjena,a ovo što piše kolega oko potenciometra nemojte uzimati za ozbiljno jer za BOSS postoji ovlašćeni servis i mesto gde se originalni delovi mogu pronaći

dejanmaksic
20.07.2010, 14:23
hvala,samo da kazem da mi treba za bass i solo,naci odvojeno da pojacavam,kako to da izvedem na korg TR?

Vule
20.07.2010, 15:22
to teško...mislim čak nemoguće...jesino master potenciometrom (rukom) sve a expression da ti posebno desnu ruku pojačava i smanjuje u odnosu na master,drugu ideju nemam

milanceshow
20.07.2010, 15:32
@dejanmaksic
Ako hoces pedalama da kontrolises jacinu bassa i desne ruke,onda ti trebaju 2 volume pedale.Samo tako ces moci zasebno kontrolisati volume bassa i desne ruke!

dejanmaksic
20.07.2010, 20:10
hvala milanche tako sam i mislio.pozdrav

zeks
03.11.2010, 16:06
Izvinjavam se sto obnavljam temu, ali potrebni su mi vasi saveti, a mislim da je upravo ovo prava tema za to.
Sviram samo solo na Korg Triton LE-u, i potrebna mi je jedna pedala za jacinu/dinamiku, smatram da je to ova volumen/expression.
Zanima me koju biste mi pedalu savetovali da kupim (marku i model, da nije mnogo skupa, a da zavrsava posao i budem zadovoljan:) ), i na koji nacin da je koristim, kao volumen ili expression, tj. koji je varijanta bolja. Jer se slabo razumem u ove stvari. Hvala unapred.

Beethoven
03.11.2010, 16:54
Korg EXP-2, expression je (moze da radi i kao volume za dve klavijature).

100 puta je bolje da je koristis expresion iz nekoliko razloga:

Nezavisna je od izlaza tj. pojacava u samoj klavijaturi a ne van nje kao volume tako da su svi izlazi slobodni, ne mora boja da se vodi na izlaz.
Vezuje se samo jednim kablom a ne sa dva kao volume
Imas puno podesavanja za nju u klavijaturi, za volume nemas (kalibracija, koliko ce da hvata, mozes joj dodeliti i druge funkcije ako hoces...)
Volume dodaje shum zbog dodatnih kablova i same pedale, kod expression toga nema.

Expresion je buducnost, volume je prevazidjena.

EXP-2 kosta oko 50e, mozda i manje. Ja je imam skoro 4 godine, sto se ona nagutala prasine. Par puta sam joj ocistio potenciometar, pre mesec dana ga i zamenio (80 dinara me kostao :) ), shljaka ko luda... :)

Topla preporuka.

Pozzz

P.S. Moj drug se hvali kako ga i Behringer expression odlicno sluzi, nekima je crkavala... Ko zna, ovu Korgovu sam ja istestirao i nema greske... :)

zeks
04.11.2010, 11:11
Beethoven, hvala na informacijama, sad mi je dosta jasnije. Znaci definitvno expression :)
Samo da vidim koju, jel znas mozda pun naziv te Behringerove, cisto da uporedim sa ovom Korgovom. Ja sam nasao jednu, ali ne znam da li je to ta, i da li je ova uopste expression? http://cachepe.samedaymusic.com/media/quality,85/brand,sameday/FCV100_big-14dd21aad7b6563bc2fa0cf51849cd29.jpg

Beethoven
04.11.2010, 15:15
Ovo je jedina pedala koju Behringer ima u ponudi. Koliko ja znam, ona radi kao expression, imaju je moji prijatelji...

Ja ti ipak preporucujem Korgovu.

Pozzz

aco2005
04.11.2010, 16:50
Da ne otvaram novu temu postavi bih pitanje ovde pa ako neko zna bio bih mu zahvalan na odgovoru.Mogu li se povezati dvije klavijature na expression pedalu sa jednim kablom?Mislim da se napravi jedan kabal koji će ići u pedalu a na drugom kraju da ima dvije stereo banane koje će ići u dvije klavijature.Da li je neko probavao tako da spaja i da li funkcioniše tako?Pozdrav!!!

Vule
04.11.2010, 17:54
@ aco2005

Da ste se potrudili da pročitate ovu temu od početka videli bi šta može i kako može

zsimonovic
04.11.2010, 20:59
Imas i ovu Yamaha FC9 ,oko 100evra je

qqqqq
04.11.2010, 21:08
Ova poslednja je malo skuplja ali je dobra,sa senzorom.Ima i FC7 ali ne moze da radi kao ekspresn a malo je jeftinija.

negovan
05.11.2010, 20:08
Posto je vule rekao da postoji ovlasceni servis za boss opremu, da li mozes da kazes gde se tacno nalazi?

Vule
05.11.2010, 22:19
@ Negovan

Na početnoj strani imate baner-reklamu ROLAND PLANET,oni su zvanični uvoznici i distributeri za BOSS i Roland,javite se njima i uputiće vas na traženo mesto

zeks
06.11.2010, 15:41
Hvala svima na savetima, ova Yamahina, mi je malo skuplja :) Videcu jednu od ove dve, Korgovu ili Behringer.
A jel zna neko gde u BG-u ima da se kupi ova Korgova exp-2, zvao sam neke radnje, uglavnom imaju Behringer, a Korgovu slabo. Pustite mi na PM, da ne reklamiramo mozda se naljute modovi :) hvala

stefani91
11.11.2010, 00:35
Danas sam kupio KORG EXP-2 pedalu, pedala je odlična, olakšava posao samo tako, a radi za sve pare. . . Imaju na lageru a koja je prodavnica u pitanju imaš na pp. :)

bolje dodaj malo više nego za Behringer i uzmi korg, bolja u svakom polgedu potpisujem. . . :)

Sime1302
03.12.2011, 22:25
upravo tražim mišljenja o volume/ expression pedalama i naravno da sam našao na ovom forumu. hvala ljudi
Zanima me još nešto, jel netko imao doticaj sa ovom pedalom? Gitarski midi kontroler, ali ako je midi mogao bi raditi i na kljavama zar ne?
Gitaristu će doći za nekoliko dana pa ću je probat, ali ako je netko već probao nek da mišljenje jer osim što u jednom imam i volumen i expression mogu si namjestit i kombinaciju zvukova na ovim pedalama.

http://www.behringer.com/EN/Products/FCB1010.aspx

striphio
25.09.2014, 10:34
Izvinjavam se što obnavljam staru temu. Dugo koristim Yamahu fc-9 pa3x expression i triton le volume. Malo mi u posljednje vrijeme malo prekida ton kod expression pa sam konto kupiti novu. E sad, volio bih i pa3x i triton koristiti sa expression što ne može na fc-9, ima samo jedan expression izlaz. Probao sam davno korgovu xvp.10 koja ima dva expression izlaza ali mi je za mjesec dana upotrebe počela prekidati na expression a normalno radi na volume, a novu je kupio :/ . Mislio sam da probam ovu korgovu EXP-2 pedalu pa me interesije dali ona ima dva expression izlaza? Takođe ako neko zna dobru pedalu sa dva expression izlaza za preporuku. Hvala i pozdrav.

daliborkorg
29.09.2014, 01:34
Exp2 nema 2 expression izlaza. Ne moras da menjas celu pedalu, zameni samo potenciometar.

dmmacak
29.09.2014, 10:04
Ako se malo razumes oko midija mozes povezati jednu klavijaturu sa pedalom a posle taj signal posaljes i u drugu klavijaturu, preko midi kabla. Samo treba podesiti u midiju. Radi provereno