PDA

Pokaži Full Verziju : pocetak rada


negovan90
16.07.2010, 22:21
Cao kolege, da li mozete da mi malo date instrukcije o sviranju u diskoteci ili kaficu, jer napravio sam skoro band sa nekim drugarima i jednom drugaricom, pa interesuje me sta ce mi trebati sve za taj pocetak ? Hvala puno...

neconix
16.07.2010, 22:28
Instrumenti,kablovi,ovucenje,mikrofoni,stalci,repe rtoar pesama......i dobra volja za radom i vezbanjem.

negovan90
16.07.2010, 23:08
instrument imam pa 800, volju imam, a vec duze vreme sviram harmoniku, nego me interesuje koliko odprilike treba da znam pesama, sa kojim pesmama da pocnem, kolika cena treba i naravno sta mi treba od ozvucenja, 2 klavijature rade i pevac i pevacica? pozz i hvalaaaa

milepsr
17.07.2010, 00:12
Pre svega ti treba znanje i uvezbanost, i tebe samog, i benda kao celine. Dok to ne dostignete, bolje nemojte da izlazite pred ljude da se blamirate...

Sto se tice kolicine repertora, rasporeda pesama i ostalog, to zavisi od mesta na kom sviras, publike koja ti dolazi, koliko sati ces svirati, i naravno od dogovora sa gazdom. :)

Da li mozes malo detaljnije da postavis pitanje kako bi dobio sto kvalitetnije odgovore ?

Da li imate neku ugovorenu svirku vec, ili imate otprilike nesto u planu ?

negovan90
17.07.2010, 12:57
uvezbanost mi je dobra, tj ove pesme sto sviram lepo zvuce postavicu neku pa cete cuti, pa konkretno nemamo jos nista u planu(ali posto od kolege sestra drzi diskoteku u Trsteniku ona nam je rekla kada budemo spremni mozemo tamo nastupiti :) ) za repertoar pa sviracemo negde 5-6 sati :)... jel mozes da mi kazes sta nam treba od opreme i koji repertoar da picimo....hvala unapred...ubacicu sad neki dan klipove kako sviram...pozzzz...

Sejox
17.07.2010, 13:14
O raznim repertoarima vec postoji napisano na nekoliko tema.
Prelistajte malo sekciju "Savjeti za bolju svirku...." i tamo pogledajte sta su ljudi napisali sta se svira.

Da se ne bi ponavljali i skretali sa teme.

milepsr
17.07.2010, 13:46
Lepo je rekao kolega :) Tamo imas sve napisano, napisao sam i ja neki svoj spisak od oko 200 pesama, pa pogledaj sta ko radi, i prilagodi repertoar vama tj vasim mogucnostima i svirackim i vokalnim, i mestima na kojima sviras.

A sto se tice opreme, ako diskoteka ima svoje ozvucenje, ponesite samo svoju miksetu koju koristite, produzni kabl, vase instrumente, kablove za njih...