PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha mixeta


toni pecic
04.07.2010, 15:29
Pozdrav. Zanima me ima ima li itko iskustva s mixetom yamaha mg82 cx, jesu li pouzdane, kakav je efekt, dali se to isplati uzimati cjena je oko 400 km. I koja je razlika između yamaha mg 82cx i yamaha mh 8/2fx.

gega
04.07.2010, 15:57
Ja imam gore navedeni model (MG82cx)i nisam se pokajao sto sam ga kupio.Samo 1,6 kg tezine...
Izmedzu ostalog ga mozes montirati na postolje mikrofona umesto pecaljke.
Praktican je za manje svirke ako ti nije potreban veci broj ulaza...mali kompaktan jednostavan za upotrebu i ima ugradzen modul za digitalne efekte sa SPX . Koristim ga sa aktivnim zvucnicima...mikrofon ide preko vokal harmonizera od klavijature......
Osobine:
8 ulaza (kanal) 2c mono/line,i 3 stereo/line a dva stereo kanal mozes koristiti kao mono micro input sto znaci ukupno 4 mikrofona;)
Gain potenciometrima mozes podesavati ulazne signale u podrucju od-60db do -16 db na input-u mikrofona a na line input-u od-34db do +10db
Kosta izmedzu 175 i 190 Eura zavisi gde ga kupujes.

Ovaj drugi model nisam imao u rukama ali evo ti podaci:
<LI class=bullet>digitale Effektsektion mit 16 Programmen<LI class=bullet>2 Mono Mikrofon-/Line-Inputs (XLR/Klinke)<LI class=bullet>2 Mono Mikrofon-/Stereo-Line-Inputs (XLR/2xKlinke)<LI class=bullet>1 Stereo Line-Inputs (2xKlinke)<LI class=bullet>2 Inserts<LI class=bullet>3-Band EQ<LI class=bullet>Low Cut Filter 18dB<LI class=bullet>hochwertige Mikrofonvorverstärker<LI class=bullet>48V Phantomspeisung<LI class=bullet>ext. Netzteil<LI class=bullet>Maße bxhxt: 251 x 65 x 290mm<LI class=bullet>Gewicht: 1,8kg