PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Edirol M-16DX


irgeigor
01.07.2010, 02:24
Da li neko moze malo vise da mi objasni detalje oko ove mixete,interesuje me kako funkcionisu efekti na njoj konkretno da li moze da radi dual,hall i echo zajedno ili samo jedan i kako se ponasa kada se radi uzivo sa njom,unapred hvala na odgovorima.:)

keyboards
18.07.2010, 19:46
Ista ti je kao M10 DX. A o tome ti Vule moze dati iscrpne informacije. Razlika je u tome samo sto ovaj mikser ima vise ulaza i prakticno sastavljen je iz dva dijela. Jedan dio je mikseta a drugi dio je postolje sa mjestima gdje se ukljucuju Mikrofoni i konekcije za kompjuter. U principu isti zvuk kao i M10 a svakako i ostale funkcije. Nemozes istovremeno koristiti dva efekta. Samo jedan internalni ali svakako mozes dodati eksternalne efekte. Mikseta je diskontinued ali ima jedna u Mississauga u prodavnici Long & McQuade i moze se kupiti za $300. Nije nova ali je u odlicnom stanju. Po meni je to vise Mikseta za Recording i Computer koristenje iako se moze uzeti i za zivu svirku. Nekako mi je sve premaleno za zivu svirku i potenciometri mi izgledaju slabasni. Primjetio sam da im reagiranje na pomak nije bas ponajbolje. Rekao bi da je pri pomaku zvuk je preosjetljiv a istovremeno pri pomacima potenciometra nemam osjecaj laganog fizickog prostornog pomaka. Nisam bas previse odusevljen miksetom vise zbog hardvera nego zbog zvuka. Zvuk je pristojan.

Vule
19.07.2010, 01:57
M16dx ima u sebi integrisan i audio interfejs tako da se ujedno može koristiti kao zvučna karta za razliku od M10 dx