PDA

Pokaži Full Verziju : PSR S700 vs. PA 500 samo zamena ili uz doplatu?


yamahapassion
29.06.2010, 12:13
Molio bih kolege da mi kazu njihovo misljenje u vezi zamene yamahe psr s700 za korga pa500. Eventualno bih menjao moju yamahu koja je stara oko godinu i po dana u odlicnom stanju za korga pa 500 novog ili polovnog ali isto tako dobro ocuvanog. E sad, zanima me kada bih menjao za polovnog da li uopste treba nesto da doplacujem posto su klavijature tu negde, pa hocu da cujem i vase misljenje koliko eventualno doplatiti za novog a koliko za polovnog. Hvala unapred.

gega
29.06.2010, 13:06
Jel te Maxo ,,zarazio,, ?=))

armin
29.06.2010, 13:39
I mene ovo interesuje posto se i meni pruzila prilika da zamjenim za pa 500 samo sto je u mene pitanje o psr 3000....

grandia
29.06.2010, 14:14
drug makso je za sve kriv, jedan po jedan vraca svoju yamahicu nazad i kupi si korga ... vidim vec kako makso dobija plavo pismo od postara sa zalbom/tuzbom od yamahe =)) mala shala drug makso!

@yamahapassion

druze jednostavno je koliko i nije ... trebas da na nadjes nekoga koji nije zadovoljan sa svojim korgom a zeli yamahu ... naravno da on nece da prizna da nije zadovoljan sa svojim korgom kao sto i ti sigurno neces to sa tvojom yamahom ... tu je sad problem, i ako su obe sprave u istom rangu sta se cene tice, bit ce problem da ga ubedis za trampu ... verovatno ce on da trazi neku sumu od tebe posto vecina smatra da je korg ozbiljniji za nasu muziku nego yamaha s700 ... to ide toliko, da ja verujem da ima i dovoljno pa50 (petdeset!) koji ne bi menjali sa tvojom yamahom i ako yamaha duplo kosta ... :lol:

svirko
29.06.2010, 14:17
Jel se to meni čini,

il će opet bit bespotrebne rasprave.....dok neko ne predloži PA2x??
Ili u najmanju ruku Tyros3:D;)

svrakan
29.06.2010, 14:20
Evo mene Korgasa,pa da kazem moje misljenje.Uvek bi pre uzeo Yamahu psr/1500/3000/700 nego Korg pa500,s obzirom da nemaju semplere Yamaha mnogo puniji zvuk daje fabrickom postavkom,toliko od mene.
Misljenje je naravno subjektivno.

yamahapassion
29.06.2010, 14:25
Haha, dobri ste.... Ma nije o tome rec. Mislim, nije da sam nezadovoljan, radi meni yamaha poso, ali mi je malo vec dosadila. Mislim da sam izvukao iz nje prilicno sto se moze izvuci, pa bi sad da probam neki drugi izazov, hehe. E sad, posto ja nisam profi muzicar, ne pucam na neke jace klavijature tipa T3 ili PA2x, vec sam razmisljao nesto u tom cenovnom rangu sa mojom yamahom, ili eventualno neka mala doplatica. Zaintrigiralo me to na pa500 sto sam cuo da moze da se za solo boju mesa cak 16 boja ,ako je to istina onda mogu mnogo lepe boje da se prave. A i bubanj moze da se edituje po zelji, sto na yamahi malo teze ide, pa sam zato hteo da se igram sad sa korgom. E sad, opet moja je prednost sto svabe mnogo vole yamahu pa mi nece biti problem odneti je u prodavnicu i uzeti mozda i novi korg uz doplatu, a mozda cu i dati privatni oglas da prodajem. To su neka moja planiranja ako se uopste jos i resim da ju menjam, a vi slobodno i dalje pisite koliko para za zamenu po vasem misljenju...

grandia
29.06.2010, 14:36
ovaj moj zadnji smajlic je na pogresnom mestu! da ne ispadne da sam to arogantno pisao ...

nikako ne zelim da ispadne da ja mislim o S700 da je losh aranzer, ja (ja!) ne bi ga menjao samo zbog dirki u koje sam se - mogu reci - zaljubio :">

naravno ne mislim nista loshe ni o PA seriji ... svako zna sta i zasto mu se svidja ...

e sad sam miran

makso68
29.06.2010, 14:52
Niste vi Maksu baš najbolje skontali.Uzeo sam Korg TR,a aranžer mi je Roland GW 8.Ali vraćam se uskoro Yamahi.Yamaha je YAMAHA!

skoricnik
29.06.2010, 15:03
Evo, i ja kao dugogodisnji Korgas, da se javim.
Promenio bih taj PSR za PA500.
Nisam imao priliku da sviram nijedan PSR posle 3000.
Licno sam imao prvu PSR1000 kad je izasla, i posle nedelju dana sam se resio iste jer nije to to.
Jednom sam se opekao, ne zelim vise, tako da sam protiv iste serije (naravno PSR serije, a Tyros je ipak druga prica)
Mislim da je ipak PA500 ozbiljnija sprava za nasu muziku od te Yamahe.

Tacno je da do 16 boja mozes da izmesas u sklopu jednog Sounda, ali onda mozes 3 sounda da pomesas u performansu, i prakticki od 48 zvukova napravis boju.

Sto se tice doplate, veruj mi da nisam u toku sa Yamahinim cenama, a mislim da ne bi trebalo da bude vise od 100-150e.

Pozdrav

edvinh
29.06.2010, 15:30
pozdrav za kolege.mozda ti drug mogu pomoci.ja imam korga pa 500 a kolega sa kojim radim yamahu psr s 700 za koju se raspitujes.ovako meni to izgleda
korg pa 500 puno jednostavniji za rad
ako sviras narodnjake meni pa 500 bolji ali ako ti trebaju distorzija za zabavnjake meni je bolja yamaha i uopste za zabavnu muziku je bolja.ja nikako da sredim distorziju na pa 500 da lici na nesto sem na macke koje kreste.nisam zadovoljan.sto se fabrickih ritmova i boja tice meni je bolja yamaha.uzeli smo svoje aranzere nekako u 10-tak dana.ja svoju platio 2200 km a on svoju 2700 km.nove naravno.medjutim ja za svoju imao dosad 10-tak musterija a on za svoju jednu ili ni jednu.muzicari vole korga i kraj price,mislim da trebas mislit i o prodaji jednog dana.da i moje pravljene boje su puno bolje nego njegove ja bih uzeo samo njegovu distorziju sebi.u sustini sve je stvar ukusa.ipak ja sebi ne bih psr seriju.moj savjet je kad vec ne kupujes pa 800 onda kupi pa 500.za lovu koju das za nju dobijes sasvim zadovoljavajuci instrument.ako preferiras zabavnu muziku drzi se svoje yahahe.i jos nesto ja nisam korgas.prije sam imao rolanda.nadam se kolega da sam ti na neki nacin pomogao.pozdrav za ekipu

grandia
29.06.2010, 15:48
eto drug yamahapassion, kolega skore je samo jedan primer onoga sta sam ja reko - al to nije nikako kritika njemu! to je njegovo pravo a moramo i da priznajemo da je to tako kao sto je on reko ... znaci, kod naseg naroda tesko da nadjes nekoga koji ce da menja s tvojom yamahom, zbog toga ja predlazem da je privatno prodajes i sa tim parama kupis si dobro sacuvan pa500 ... setove imas ko pesak na more :) al ti sigurno volis da rabotas sam sve iz pocetka :D

takodje se slazem sa skoretom i za doplatu koju je reko, vise od 150,- ne bi bilo fer prema S700 jel su - sta se cene tice - u istom rangu (il je yamaha s700 vishe kostala?)

yamahapassion
29.06.2010, 16:34
Ma znam ja to sve, ali zeznuto je realno staviti sve dobre i lose strane od obe klavijature pa na kraju izvagati. Ja sam se malo zagrejao za tog korga sad iz radoznalosti, malo da vidim sta se da napraviti od njega, posto sam yamahu prilicno izgustirao. najvise me odvraca ta izrada posto vidim da je korg dosta losije odradjen od yamahe sto se kvaliteta izrade tice a takodje i sto se dirki tice, to mi je najveci upitnik sad. Ne ostaje mi nista drugo nego da odem i da isprobam na licu mesta kako to sve izgleda uzivo, da li je cemu taj korg pa cu onda doneti odluku. Ako ne budem bio preterano zadovoljan onda cu se strpiti do pa800 (sacekati malo pa kupiti).

gega
29.06.2010, 16:39
,, ......Ali vraćam se uskoro Yamahi......Yamaha je YAMAHA![/quote] ,,


Sta sam vam rekao..? ;)):B

danijel011
29.06.2010, 16:51
Ako su klavijature u istom stanju, nikako ne doplaćuj, s700 je nova skuplja od korga nekih 100€, bar je tako bilo kada sam je ja kupio...

EmirTotic
29.06.2010, 17:07
Upravo ovo sto je Danijel rekao, glava za glavui kraj price ako zelis da se menjas. ;)

Ja bih menjao samo iz jednog razloga, to je zato sto se korg lakse prodaje, na nasu srecu retko ko se bakce sa yamahom. Uzeo bih ga i stekao za jacu masinu, skupim, lako prodam i sastavim kesh za koji uzmem bolju klavijaturu.

grandia
29.06.2010, 17:12
pa to je tacno drug danijel, ali cena neke sprave ne znaci istu realnu vrednost svakom korisniku ...

kao sto sam reko, verovatno postoje i useri koji nebi menjali ni svoj pa50 za s700 a kamoli pa500 ... jednostavno covek navikne na funkcije i celokupni zvuk svoje sprave pa briga njega sto drugi proizvodjac trazi za svoju spravu vecu startnu cenu ... a moras da mu dokazes da je tvoja sprava bolja nego njegova ...

danijel011
29.06.2010, 17:38
Sve to stoji da su ukusi različiti, ali stvar je čisto ekonomska: sprave su u istom stanju, isto ili približno stare, a cena novih je u korist PSR... pa stvarno treba biti naivan pa doplatiti za pa-500. U tom slučaju može da je proda za 750€ i doda stotku i kupi novog korga ;)
Ako ćemo pristrasno, ja to ne bi menjao :lol:

makso68
29.06.2010, 22:37
Evo, i ja kao dugogodisnji Korgas, da se javim.
Promenio bih taj PSR za PA500.
Nisam imao priliku da sviram nijedan PSR posle 3000.
Licno sam imao prvu PSR1000 kad je izasla, i posle nedelju dana sam se resio iste jer nije to to.
Jednom sam se opekao, ne zelim vise, tako da sam protiv iste serije (naravno PSR serije, a Tyros je ipak druga prica)
Mislim da je ipak PA500 ozbiljnija sprava za nasu muziku od te Yamahe.

Tacno je da do 16 boja mozes da izmesas u sklopu jednog Sounda, ali onda mozes 3 sounda da pomesas u performansu, i prakticki od 48 zvukova napravis boju.

Sto se tice doplate, veruj mi da nisam u toku sa Yamahinim cenama, a mislim da ne bi trebalo da bude vise od 100-150e.

Pozdrav
Porediti PSR 3000(a,PSR s 700 je jako slična-samo nema vokalist)sa Korg PA 500 je više nego neozbiljno.Najbolje je da poslušate demo snimke kolege Armina i ostalih kolega sa PA 500 i sve će vam se samo reći.Imao sam PA 500 i PSR 3000,ova druga je iz više klase.Pozdrav!

Ace
29.06.2010, 23:06
Pa500 i S700 se u istoj klasi i ja ne bih doplacao nista. Mozda je S700 skuplja od Pa500 ali tacno je ovo sto kolega Danijel011 kaze. Ako je za doplacanje bolje uzmes novi. A yamaha je globalno poskupa od korga kao proizvodjac (sto rezultira vise na kvaliteta)
O karakteristike i sporedbe necu da pricam, verovatno znas i sam sta je sta, ako si odlucio onda trazi zamenu klava za klava bez doplatu. ;)

milepsr
29.06.2010, 23:15
Ako menjas, menjaj glavu za glavu.

Ali ja licno ne bih menjao. To je moje licno subjektivno misljenje na osnovu svojih iskustava sa psr 1500/3000...

skoricnik
29.06.2010, 23:38
@makso68

Ja nisam nigde poredio PSR3000 i PA500.
Spomenuo sam samo PSR3000 jer sam je svirao, a PA500 sam poredio sa klavijaturom iz naslova threada.

Pozdrav

yamahapassion
30.06.2010, 00:16
Otprilike rekli ste mi ono sto sam i sam mislio. kada bi menjao za polovnu, zamenio bi glavu za glavu, a za novu maksimalno 100- 150e. Mislim da je to neko realno stanje. Moram jos da razmislim, a verujem da cu koliko sutra otici u muzicku prodavnicu da vidim kako mi taj korg lezi pod rukom. Ako je kvalitet izrade mnogo los u odnosu na s700 onda nema sanse da menjam.

skoricnik
30.06.2010, 00:21
Dirke su mozda malo losije, ali mi se svidjaju dugmici.
Uradjeni su od gume, i jaki su.
Plastika ti je vise-manje ista kao na PA80, tako da se za to ne brinem.

Pozdrav

svirko
30.06.2010, 08:24
Što kaže kolega
@Skoričnik,
plastika je plastika, iako evo ja imam PA 500, i mislim da je ipak nešto malo lošije napravljena nego kod PA 80, al Bože moj......
Ja ne idem na sviranje, i da postavim klavijature na stalak, pa da se neko divi ljepoti klavijatura, nego idem svirat, i bitan mi je zvuk i ritmika.
A ako instrument čuvaš, ne lupaš ko konjusina po klavijaturi, redovito čistiš i održavaš, onda će ti svaki instrumetn trajati, bez obzira na kvalitet izrade.

@edvinh,

kako to misliš da PA 500 nema dobru distorzion gitaru?
Dobro preslušaj Demo songove i stylove od PA500, ima gitara jako dobrih, i to tvorničkih, ili u Sound ili Perfomance bankama.

b.o.Y.c.h. ČK
30.06.2010, 12:02
Kad sam prodavao PSR-3000 (4g star) neki lik mi je nudio skoro nov PA500, i još bi mi nadoplatio neku paru, nisam htio menjati jer sam već imao T3.
Da sam na tvom mjestu nebi nadplaćivao za zamjenu, ali bi zamjenio, i svirao PA500, u suprotno bi prodao PA500, dok sa psr serijama prodaja ide vrlo teško..

Nemanja88
30.06.2010, 12:28
Sto se performansi i trzisne vrednosti tice, ostali su vec odgovorili. Ja cu samo da dodam jedno - nisam probao PSR-S700, ali jesam PSR-S900, a drug ima PA 500. Ako je dirka na S900 istog kvaliteta kao na S700 (odnosno nije bolja), onda je razlika izmedju Yamahe i Korga kao nebo i zemlja! Naravno, Yamaha je u ovom slucaju bolja. Jednostavno nisam mogao da svarim tako losu dirku na PA 500 (iako sam imao PA 50), a Yamahine dirke mi extra leze (valjda zato sto sam harmonikas). Nekome to ne smeta, ali mene strasno nerviraju lose dirke, tako da ti je najbolje da negde probas PA 500 i odlucis sam. Po meni, dzaba i da ima sampler, ako je dirka losa i ako ja ne mogu dobro da odsviram to sto sam hteo... Opet kazem, to je moje misljenje.

Pozdrav, Nemanja.

yamahapassion
30.06.2010, 12:51
To za dirke sam i ja cuo, pricao mi jedan kolega, kad je probao da svira, da mu se cinilo malo jace da cimne, da ce dirka da ispadne iz lezista. To me odvraca od pomisli za pa500 jel iskreno ni ja ne volim da sviram na losim dirkama, nemas osecaja, nije to to. Dok kod yamahe nikad nisam imao problema dirke su perfekt. Nisam nasao u ovoj radnji u mom mestu pa500, pa cu morati da idem u drugi grad da vidim, i da dam korgu jednu sansu uzivo, da sve probam kako ide, pa ako iole valja sta onda ok, a ako je bas katastrofa, onda nista od menjanja. Pod ovim podrazumevam izradu, posto mi se sound svidja i tu nema reci. Inace u tu radnju sto cu ici sutra cena novog pa 500 je 999e sto i nije tako lose. Ali me zacudio pa 50 koji kod njih kosta novi 495e :-O (mada mislim da je to onaj na diskete, al opet...) E, da, i jos sam cuo da je izrada kod pa50 bolja od pa500, ne znam da li je to tacno, ali kad vidim za koje male pare se moze dobiti dodje mi da ostavim yamahu i da si kupim jos i pa50.

P.S: Zaboravih reci, nedavno sam svirao PA800, cak sam ga i imao par dana da ga isprobam, i na njemu mi se bukvalno sve svidja, nema govora po meni da je losa izrada, pa sam sve imao neki trip da je i izrada PA 500 slicna kao i PA800, ali sad vidim po vasoj prici da su te dve klavijature sto se tice izrade nebo i zemlja.

armin
30.06.2010, 12:56
Meni cjena ni jedne nije bitna koliko bi trebalo doplacivati i te stvari, one su u nekom rangu... meni su bitnije funkcije jedne te druge....



Eto npr prednost pa 500 je u tome sto mozes boje bolje srediti za razliku od yamahe(samo dvije boje mozes mjesati eventualno tri u yamahe)...

Sad neznam kakva je ritam sekcija kako se ona da srediti... a na psr znam da je masna, imaju dvije trake za bubanj i nemoze se dodati ni jedna vise, a na pa 500 neznam...

Terce na yamahi su moguce pomocu midi kabla a na korgu ja mislim dok moze vise boja mjesati da moze i terce na sebi dobre odraditi...

Korg prima obicnu sd karticu a yamahu neku koja se skoro pa nemoze nigdje naci...

Yamaha ima fenomenalan style editor i jednostavan...

E sad cuo sam da i korg ima odlican editor za boje pa bih volio cuti od ljudi koji imaju tog korga da vise malo napisu o onome sto ja neznam( sto sam gore vec pisao)...

Ne shvacam ljude i nepriznajem njihovo misljenje koji su jednom u zivotu bili u kontaktu sa klavijaturom da daju ovakve presude....

eto ako jos nekog interesuju neke stvari o yamahi neka pita jer citav zivot se bavim sa njima...

e i meni je to kao kolegi yamahapassion-u sto mi je dosadila ova klavijatura a nebih rado nesto losije...

eto pozdrav

MIKI_TR
30.06.2010, 13:34
ljudi evo moje misljenje a vi kazi te dal je to tako....za nasu muziku dosta reci korg i znase o cemu se radi da neduzim ja bih ti preporucio korg pa500

prvo- nacices ritmova gde hoces
drugo- nije komplicirana
trece sta reci kad kazu da je mladji brat korg pa500


misljenje za KORG

milepsr
30.06.2010, 13:56
Ovako mozemo do sutra...

A te price Korg je najbolji za nasu muziku...

Kolega Dare ima Tyros2 i po meni je najbolje sredjen aranzer od svih koje sam cuo na forumu. A niko ga ne spominje ?

Svaka klavijatura moze da se sredi da zvuci dobro, samo ako hoces.

Kolega ce da proba PA500 pa ce sam odluciti sta mu vise odgovara...

EmirTotic
30.06.2010, 14:13
Au bre ljudi dokle vise ovako da lupamo gluposti. To pristrasno sudjenje sta je bolje mi je dojadilo. 90% muzicara nije u stanju ni ritam sebi da odradi a kamo li da sredi klavijaturu kako on zeli. Svi ubacuju gotove setove i rade posao (pri tom nikad nisu skroz zadovoljni). Ne kazem da je to lose vec da ti ljudi nisu u stanju da sude sta je bolje. Svako ima svoj ukus i odabrace ono sto mu odgovara.
Ne treba pristrasno da dajemo komentare jer zbog te nase pristrasnosti nekom od modela neko moze da donese pogresnu odluku.

Dare je jedan od primera kako moze da zvuci klavijatura kad se dobro zagreje stolica i posveti se paznja instrumentu. Slusao sam ga uzivo i to je jedna od najboljih svirki na kojima sam bio u zivotu.

Sejox
30.06.2010, 14:33
Mislim da je bilo dovoljno komentara.
Po starom obicaju,skrenulo se sa teme i pocelo nadglasavanje sta je bolje.
A to nije pitanje na temi.

Covjek je napisao da ce otici da proba i sam odluciti.

Da nebi ovo otislo u potpuno krivom smjeru,zakljucat cemo.

LOCK.