PDA

Pokaži Full Verziju : Tyros 2 ubacivanje semplova u wav formatu???


samuraj
16.12.2006, 15:21
Kolege, zna li iko kako da ubacim semplove u wav formatu u T2?

Imam je semplove u TVN formatu i to nije problem ucitati, ali wav....hmmm....

Ako moze neko da objasni postupak, hvala!

nele1
16.12.2006, 17:41
slobo javi se onom decku iz mirjeva aca on je isto kupio t2 tako daga je dosta provalio pase cuj sa njim sve najbolje

triton_Extreme
16.12.2006, 18:07
Caos raja,

moze tel mi reci jeli taj tyros 2 dobar za juzni vjetar?
i kakva je inace klav???

hvala i poz

Korgminator
16.12.2006, 18:52
@TritonLE

Mislim da ti je svaka klavijatura sa samplerom dobra za Juzni Vetar stil, ovo ukljucuje i Tyros-a 2. Ako ces samo Juzni Vetar svirati i po koju narodnu pjesmu onda kupovina Tyros-a 2 ti je veliko bacanje novca. U ovome slucaju bolje ti je Korg-a PA80 da kupis koji JV zavrsava bez problema.

triton_Extreme
16.12.2006, 19:13
Hvala na odgovoru,
Netreba meni tyros 2 imam ja pa 800, ali hoce jaran da proda pa1x i da njega kupi, pa zato pitam kakav je stroj!

Caos

Korgminator
16.12.2006, 21:23
A ok, ja sam razumio da ti hoces da kupis

Sa Tyros-om 2 nece se za sigurno pokajati, masina je stvarno bomba. Sto se tice JV materijala, i za njega se sada moze naci isto onliko koliko i za Triton-a...samo sto se vecinom za Tyros-a prodaje. Tako neka racuna da ce jos koju banku potrositi najvjerovatnije. Pozdrav

triton_Extreme
16.12.2006, 22:02
puno ti hvala na odgovoru

pozdrav elvis

nostalgicar
15.01.2007, 16:44
Hvala na odgovoru,
Netreba meni tyros 2 imam ja pa 800, ali hoce jaran da proda pa1x i da njega kupi, pa zato pitam kakav je stroj!

CaosOvako ja sam upravo to uradio prije 2 mjeseca prodao Pa1x,i kupio Tyrosa 2.I sta reci ,masina je perfektna,po mom ukusu.Ja nemam puno vremena,na zalost radim i u firmi,ali to je strava instrument.Da se razumijemo Pa1x je isto strasna sprava,ali .....
Mozda ce bit malo tesko se presaltat sa Korga ,na Yamahu ali se u svakom slucaju isplati.
To je moje licno misljenje,i ja sam prezadovoljan,iako ga nisam jos ni izbliza savladao,ima puno da se radi.
Pozdrav

palac
18.03.2008, 09:52
Novi sam član na forumu,imam tyros2,dosta toga sam skužio i ovi semplovi u wav-u nisu problem,ali traže dosta vremena za ubacivanje.Imam Tritona,tako da njegove semplove ubacujem u Tyrosa.zanima me,ako može,da si pomognemo oko problema,s obzirom da imaš semplove TVN,jer ovi u wav-u moraju biti stvarno kvalitetni i bogati.Inače ti zvukovi na yamahi,zvuče bolje nego na korgu.S obzirom da tyros ima strašnu sempel opciju, očekujem da bi TVN sempl bio bolji,ako imaš tih semplova.S obzirom da ih ja nemam,mislim na ove zvukove koje mi upotrebljavamo harmonike,tambure,buzukije i sl.molio bih te da nekako stupimo u kontakt i da mi pošalješ koji TVN od navedenih,da ga isprobam.Ako te interesira bilo šta drugo ili nekog na forumu,rado ću pomoći.Puno pozdrava i dobru svirku želi ti PALAC.

BasariStudios
18.03.2008, 10:06
Wow Palac, i ti konacno...hehehehe...

BasariStudios
18.03.2008, 13:42
PALAC, plusao sam odgovoriti na vasu postu al kaze mi da nece da dodje,
neznam iz kojih razloga, ostavi adresu nekako ovde il salji mi mail direktno
sa tvoje adrese na BASARISOUNDS@HOTMAIL.COM, nemoj preko stranicu.

xxyjani
18.03.2008, 13:47
A sto da hvalim Ty2 kad oni koi poznaju instrument "dovoljno", naglasavam. znaju o kakvom raju mogucnosti je rec.Ja osobno pocevsi od Ty1 pa sada Ty2 znam vrlo dobro o cemu pricam jer od samog izlaska u prodaju imam i koristim vec 5 g samo ovaj,slobodno mogu nazvati stroj.Za solo koristim Lee koi u poslednje vreme sve manje koristim na bini kako vise i vise semplova nabavljam i ubacivam u Tyrosa 2.Nesto poput onik koi imaju Pa800 i 0ni rjedje koriste solo masine .Za odgovor na pitanje kako ubaciti semplove Wav formata u T2 je jednostavno. Objasnjenje na strani 94 Voice Creator,Custom Boje ima tu posla nema sta ali ide itekako dobro. Sto vise takvih WAv formata utoliko duze traje ucitavanje kao kod Pa800.Za mene nepotrebno jer same boje u T2 su semplovi koi se na vrlo lak i jednostavan nacin daju preraditi u T2 ili na kompjuteru tako da je nemoguce nedobiti zeljeni rezultat boje.Samim tim i Sempl koi se pohrani na Hdisk i ucitavanja nema kad se upali klavijatura.Radocu za primer dati sempl gajde ili harmoniku sa Lee onom ko ima T2.neka kaze kako da mu posaljem.i iste primere preradjene boje na T2 kao user boje.Tyros2 je zasigurno dovoljno kvalitetan i za nasu vrstu muzike samo je potrebno da se naoruza sto nije jednostavno jer svi oni koi ga imaju samo sute i mute .Poz svima .:-c

palac
18.03.2008, 14:22
Ma bravo majstore,konačno si onom zadnjom rečenicom ukrao moju misao,a to što ti pišeš da se tyrosovi zvukovi dadu obraditi na njemu ili računalu,tu moram još učiti,a nadam se i nekoj pomoći od tebe ikolega sa foruma.Pozdrav

marco
18.03.2008, 15:22
Ljudi sto se tice semplova na T2, ako vec imate neke slozene setove semplova sa drugih klavijatura, samo ih konvertujte preko Extreme sample converter-a. Koliko sam video, podrzava TVN format. Tako da je ubacivanje semplova n t2 milina u odnosu na psr 9000/pro.

fico
18.03.2008, 16:12
Tako je Marko software cuda stvara.Jos pogotovo na takvoj masini kao sto je T2.Iz ritmova jednostavno kopiras dionice u svoj i editujes svaku traku koju zelis tako da je mogucnosti malo more samo ako znas sta zelis.Ritam sekciju mu mozes srediti do maksimuma tako da ce zvuk biti kao iz studia a solo boje isto tako.Ako imas dobre semplove i slozis sve kako valja mislim da je to za sad nenadmasna masina medju tezgarosima.

pescho
18.03.2008, 17:03
A u desetom mjesecu stize T3... ;-)

xxyjani
18.03.2008, 17:44
Pa neznam i ako izadje Ty3 sto bi to bio problem jer koliko sam informisan a malo je informacija tacnih o Ty3 kao i ta da izlazi ove god.u oktobru,nece zasigurno to biti nikakav problem jer ova Ty serija radi tako sto jedna od druge sve prihvata .Dakle sav trud nije uzaludan vec sve registracije se i dalje u novoj seriji koriste bez ikakvih problema .Sve sto sam imao na Ty1 sam prebacio na Ty2 bez neke muke i ako bog da ce tako da bude i sa T3.

kuki
18.03.2008, 18:08
A u desetom mjesecu stize T3... ;-)

Jesi li siguran?
Zanima me kad ce PSR-9000 pro dobiti zamenu(da bude kvalitetno kuciste,76 kvalitetnih dirki,itd..)?
Da li ce to mozda biti T3?

Alen P
18.03.2008, 18:56
Pa sta vam je ? KAKAV T3? PA JOS NISAM ISPLATIO NI T2!!!:-O jOS GA NISAM NI 100 POSTO PROKUZIO! U NJEMU JE TEK DESETAK SAMPLOVA! NADALJE, EUROUNIT HRVATSKA(GLAVNI UVOZNIK YAMAHE U OVOME DJELU EUROPE) SVAKO MALO SALJE MOLBU DA SE IZRADE UPDATE PAKETI SA SOUNDOVIMA I STYLOVIMA ZA NASE PODNEBLJE. ALI NECE !JOS NI T2 NIJE RAZRADJEN DO MJERE KOJOM BI SE ON MOGAO MJERITI . TO JE RAZLOG ZASTO MNOGI PREFERIRAJU DRUGE BRANDOVE.

PS. MOZDA U T3 STAVE USB 2.0, MP3, BRZI HD ZA UCITAVANJE SAMPLOVA;). LJUDI, TO SU GLUPOSTI. MAMILICE ZA DJECU.


A zašto galamiš (pišeš velikim slovima) ? Nismo gluhi. To su ipak neke od osnova forumskog izražavanja i internet pismenosti.

BasariStudios
18.03.2008, 22:38
Nece se nikad ni proraditi, najveci YAMAHIN promasaj, naso se samo ovde neko na netu
da vama opere mozak PAKETIMA i SOUNDOVIMA...i jeste najveci promasaj.
Ja bi zamolio jednog TYROSOVCA da mi fino objasni cemu 1GB koji je uopste bezkoristan
a momentalno T2 je najsporiji LOADirajuci sint u RAM koji postoji, to je fakt, to vec nije
ukus, molim ostavite ukuse na stranu. A takodje bi zamolio jednog TYROSOVCA da uradi
na sintu sve ono sto ja mogu uraditi na jedan PA, al bez computer, samo na samom T2
bez da trcite da trazite XG WORKS i ostale stvari...hajte dosta vise.

xxyjani
18.03.2008, 23:25
Vidim da se neko vec napalio pa buba bukve.ajde smiri strasti sa tim ispiranje mozga .tyrosovac itd...

fico
18.03.2008, 23:39
Ipak je moje mislenje iako nemam T2 da je to u svakom pogledu za nijansu jaci aranzer od ostalih .To sto mora da duze vreme ucitava OS je sasvim logicna stvar i zbog velicine samog sistema koji se ucitaje prilikom palenja sinta .Ali kad se sint upozna sa svim sto on nudi tad i on daje maksimum iz sebe .Neke stvari se nemogu uraditi na sintu pa bar je to najmanji problem zato i postoji software da se koristi i da nam olaksa sav posao .T 2 me podseca na one stare zage ARAN-e trebalo je vreme da on upali a kad je poceo da radi i sa onim jednim klipom je bio neumoran i dao je maksimum od sebe .

marco
18.03.2008, 23:57
Nedime, ja ne vidim nista toliko strasno u tome sto se semplovi na T2 ucitavaju duze nego na Korgu. Smatram da ces na tezgu doci najmanje pola sata ranije. Ako si dosao na vreme, ta 2, 3 ili 5 minuta duze ucitavanja na tyrosu ne predstavljaju problem. Drugo, ako ti na Tyros ubacis set semplova od 500 mb logicno je da cih ucitavati duze od korgovih 8, 16 ili 64.
1 GB sempling rama sluzi za ubacivanje semplova, kao sto mu samo ime kaze. Bas me interesuje zasto tvrdis da su beskorisni.
Slazem se da neke stvari na Yamahi ne mogu da se urade direktno. Ali zato u vecini slucajeva moze da se na kompjuteru uradi mnogo vise nego sto moze na Korgu. Naprimer Korg u jednom ritmu (konkretno pa 80) ne moze da raspozna razlicite brzine u varijacijama. A yamaha moze. Doduse mora se ovo uraditi preko softvera na kompjuteru ali eto, moze. Ima jos dosta takvih slucajeva u korist Yamahe, ali ne mogu sada da nabrajam

Ali sve je to nebitno u odnosu na jednu stvar. Na svirku.

Alen P
19.03.2008, 09:29
Ja sam takodje vlasnik T2.Ne pljujem po njemu(iako imam to pravo jer sam vlasnik...) vec sam realan. Postoje mnoge dobre stvari koje nam odlicno sluze. Ali postoje i MANE, djecje bolesti koje ne smiju postojati na klavijaturi koja je uistinu skupa! Skupoca te klavijature mi daje pravo da "cjepidlacim".
Nadalje, pa mogli su staviti i 2 i 4 gb rama za samplove. Mislim da bi i 1 gb rama klavijatura ucitavala od 2-3 sata. Dakle, to je bio mamac i uvatili smo se. Taj 1 gb je samo da se njime dicimo i hvalimo ga. Interni soundovi, svaka cast, jamacno tvrdim da su najbolji u klasi, tiplovnica...Ali npr. display je ocaj. Brzina mu je valjda 128ms. Bubanj, tek prolazan u odnosu na jeftinije starije serije Rolanda (da ne reklamiram). Stylova i samplova ni na vidiku. Potpuno se slazem s g. Nedimom. Bio sam vlasnik mnogih klavijatura. Ne kazem da je T2 los, ali mene je razocarao. Ta je tvrdnja vezana uz moj ukus i to je opet moje pravo.

tyros2
21.03.2008, 02:50
Sa najnovijom OS verzijom Tyros2 ucitava recimo jedan set od 120 mb otprilike 8 minuta!

Ako to uporedimo sa PSR-9000 bilo bi negdje 7-8 puta brze!

Imam T2 preko dvije godine i sta reci nego da je ::Odlicna masina;


T2 je odlican za JV, za Oriental ,odnosno u T2 moze se imati sve sto se danas zove BALKAN muzika ,bilo to narodna ili zabavna ili ORIENTALNA ili bilo koja.
Takodje bih otklonio dilemu za LOOP-ove.LOOP-ovi u T2 rade savrseno !


Pozdrav!

BasariStudios
21.03.2008, 08:59
hahahahaha

palac
06.06.2008, 11:14
Možda znaš kako na T2 uraditi,odnosno presnimiti style iz midija.Pozdrav

marco
06.06.2008, 16:00
To se radi style works-om
.

Bokic
06.06.2008, 18:31
Ima i jedan jednostavniji program,a i besplatan je. Zove se " midi2style ". Samo je za Yamahe. Ja ga koristim i skroz mi je OK.
Evo ga i link, i za jos par korisnih programa :
http://www.jososoft.dk/yamaha/software/software.htm#m2s.
Link za uputstvo : http://www.jososoft.dk/yamaha/software/midi2style/index.htm.
Ako sam slucajno prekrsio neko pravilo, moderatori brisite.
Drugarski pozdrav

Vaxter
07.06.2008, 05:10
Sve oke...
Program je free... :)
Mozesh da ga prebacish i u download.
Ja sam ga vec kachio na starom centru, ali se nikome nije svideo.
Svi se naprzili na taj style works... :D

Bokic
08.06.2008, 22:41
Ima tu jos puno korisnih programcica. Neka ljudi vide i odrede sta im treba. Meni je upload spor, a za download je svejedno, da li odavde ili odande. A ako tamo nestane, bacicu ih ovde. ;)