PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa igricom GTA4


yamahapassion
16.06.2010, 15:47
Ljudi pomagajte ko zna. Malo je glupo na forumu ove vrste pricati o igricama, tako da se unapred izvinjavam, ali lud sam vise, ne znam sta da radim, pa se nadam da ce mi neko tu pomoci, jel vidim da vas ima dosta koji se razumete vise od mene. Uzeo sam novi komp, i reko da instaliram taj cuveni GTA4, i krenem sve ok, kad da cu da igram, izbacuje mi neki error, kao ne moze u windows 7 da se iigra. Procunjam malo po netu i nadjem da su ljudi spustali komppatibilnost na windows xp 2000 da bi mogli da igraju. Uradim i ja tako i krene mi stvarno igrica, ali sad toliko koci da je to strasno. Cak i posto sam sve stavio na minimum. Da li bi neko znao u cemu je problem, da li ima neki fix, ili nesto da se moze skinuti sa neta da bi mogao igrati kako treba. Igrica je original tako da do nje problem nije, a ne verujem da je i do konfiguracije:
Procesor: intel core i5 650 3,20 Ghz
Ram memorija: 6 GB
Graficka: ATI radeon HD 5450 (1GB)
Napajanje: 500w
Molim vas ako neko zna da mi pomogne neka napise.
Unapred se zahvaljujem.

zeljko
16.06.2010, 15:53
Bice da je radi sad jace graficke karte mislim.Poooz

yamahapassion
16.06.2010, 16:16
Sad nesto citam da ove ATI radeon graficke mogu da imaju konflikt sa GTA4 posto je ona optimizirana za Nvidia. Jel zna neko da li je to tacno i moze li se nekako ispraviti.

zeljko
16.06.2010, 16:31
Samo znam da je i kod mene sada na pocetku kad tek udjem u igru cod 6 isto tako blokira ali kad pocnem igrati ide normalno.Prije to na nvidia gt 9800 nije bilo,a sad od kako imam ovu Radeon HD 5750 malo koci samo na pocetku dok se valjda ne zalaufa heheh..jbg druze koce ga znati u cemu je problem.

Moze biti iz vise razloga bas sam sada i ja malo citao na netu...pisu ljudi da moze biti i do nekog takta rama ili cpu..I mene bas to zanima u cemu je pravi problem.
Probaj izbrisati treiber od graficke pa ponovo instaliraj sa cd-a mozda upali moze nekad i do toga da bude problem.Poooz

grandia
16.06.2010, 17:11
trebalo bi da potrazis neki patch za tvoju verziju GTA4 koji je omogucava da se igra startuje i bez problema koristi na 7 ...

poslao sam ti pp sa linkom za kojeg se nadam da je vredan nesto ...:rolleyes:


pozdrav

PS: to sto su vecina igrica optimizirane za nvidiu ne znaci da nikako na ATI ne funkcionisu.

funkcionisu, al ne bash sa toliko dobar performans kao sa graficne od nvidije ...

nije ovde mesto za to, al da iskoristim priliku: ako W7 ima funkciju da ti kaze koj rejting tvoja kompa postignula, molim te napisi - bash me interesuje

mislim na celokupni rejting kao sto to vista prikazuje
Dodato:
izgleda da je potrebno da se instalira:

microsoft games for windows live

procitaj oprezno pre nego sto instaliras!

pozdrav

yamahapassion
16.06.2010, 17:55
@grandia: Nisam nasao tvoju pp, hajde posalji ponovo molim te.

mrgud
16.06.2010, 18:24
Za seriju 5xxx od ATI je nedavno izisao novi Driver.Imas ga na oficijelnim stranicama od ATI.Instaliraj i mislim da ce ti to pomoci.U svakom slucaju igru pokreci kao administrator.Ako ne pomogne onda cekic u ruke:D.
Salim se,mislio sam Google.Driver sa CD-a je vjerovatno jos stari.
Pozdrav

milepsr
16.06.2010, 18:27
Sad nesto citam da ove ATI radeon graficke mogu da imaju konflikt sa GTA4 posto je ona optimizirana za Nvidia. Jel zna neko da li je to tacno i moze li se nekako ispraviti.

Zato sam i rekao kad sam ti predlagao grafiku da uzmes nVidiu. Imaces na dosta igrica taj problem. Jer cinjenica je da se vecina igrica (skoro sve sto mi igramo) optimizuje za nVidiu i neces imati problema sa njom toliko kao sa ATI.

Sta je resenje za ovo ?

Postoje 3 resenja:

1. Da skidas svaki put najnovije drajvere sa sajta proizvodjaca tvoje graficke kartice.
2. Da sa sajta proizvodjaca igrice skidas patch-eve za svaku igricu koja ti ne radi. (pod uslovom da igras originalne igrice)
3. Da zamenis graficku kartu.

Ova prva dva pomazu, ali dok sam koristio ATI 3850X2 meni je dosadilo da skoro svaki put moram da namestam grafiku kako bi mi igrica lepo radila. Nisu ATI lose graficke, naprotiv, neko kaze i da su bolje od nVidie, ali ubijanje konkurencije je cudo :)

Mnogi ljudi (prosecni korisnici) zbog ovakvih problema, sledeci put kad kupuju racunar traze nVida grafiku.

mrgud
16.06.2010, 18:52
1.Driveri za graficku ne izlaze svaka 3 dana.Instaliras najnoviji i to je to.
2.Patch od igre moras svakako uvjek najnoviji instalirat.
3.Mjenjanje graficke je(mozda) rjesenje ali kosta.
;);)
Imas na netu besplatan program koji se zove Fraps.
Instaliraj ga i pokreni a zatim pokreni igru.
U gornjem lijevom uglu ti pokazuje FPS.
Pogledaj koliki je prosjecan FPS pa javi.

grandia
16.06.2010, 20:04
@grandia: Nisam nasao tvoju pp, hajde posalji ponovo molim te.


=))

pa kome sam ja poslao taj pp?? ajd momci vrcajte pp nazad!

evo sad cu opet druze ;)
al kao sto sam reko to je samo jedan pokusaj resiti taj problem ...




@mrgud

pa druze, kako da covek menja graficku kad je pre neki dan kupio kompu??
nema razloga za to #o

yamahapassion
16.06.2010, 23:22
Hvala svima na odgovorima, probacu da nadjem nove drajvere, nadam se da ce mi to pomoci. U svakom slucaju, kako god da bude nema sanse ista da menjam naredne 3-4 godine.

mrgud
17.06.2010, 00:16
[-XMa nisam ja ni mislio da nesta mjenjas nego je to vise bio odgovor na ono pod rednim brojem 3 od milepsr:D;).Uradi ono sa FPS pa javi rezultaze.

zeljko
17.06.2010, 00:43
Ako sta treba mijenjat onda mozda igru i nista drugo..Poooz

milepsr
17.06.2010, 00:49
Samo sam napisao koje mogucnosti postoje :)
Najverovatnije ce samo novi driveri resiti problem. Ne verujem da je neki drugi problem. Javi kako sljaka igrica kad namestis, malo da nam pravis zazubice :)


P.S. Postoji i mogucnost da se kuciste iznese na panj, i da se uzme sekirce u ruke =)) Takvih mogucnosti ima beskonacno :) Ne bih preporucio to nikome, iako ima nekih koji su probali :)

yamahapassion
17.06.2010, 02:21
Ja ne znam jesam ja lud ili sta, ali nisam mogao uopste da nadjem nove drajvere za ovu moju karticu. Nasao sam ustvari neke catalyst drajvere, ali kad sam ih instalirao, samo jos vece sranje je bilo. Tako da sam vratio one stare, sa originalnog CD-a. Ako neko zna gde mogu skinuti prave drajvere za win 7 32-bitni, molim neka mi javi, moze i na pp, i da mi ukratko opise kako da to instaliram, posto mozda nisam nesto uradio kako treba. E sad, nasao sam neki patch za GTA4, i kad sam to instalirao, za cudo radi mi ok, mada nisam mogao bas da stavim na najvise standarde. instalirao sam i FRAPS, i on mi izbacuje kada igram igricu na srednjim podesavanjima oko 35 fps. Eto, pa ocekujem odgovor jel to doro ili lose... Hvala vam jos jednom svima, bas sam vas namucio ovih dana.

grandia
17.06.2010, 06:47
dali si probao da startujes igricu u "xp-kompatibel mode" i kao "admin" ?
kao sto sam piasao, mozda postoji novi "patch" za igru s kojem su ti problemi reseni pa funkcionise i za w7 ...

citam na ove shvabske forume i vecina njih su uspeli da startuju i igraju bez problema ...:confused:

najnoviji patch se uvek(?) nadje na stranicu proizvodjaca, u tom slucaju ATI ... a taj catalyst je veliki fajl i sadrzava skoro sve ati-graficne pa verovatno i tvoju

zeljko druze, pusti coveka kad oce da bude "niko belic" - a ti vrati nazad cod4 na tvoju kompu pa da se malo gadjamo >:)

pozdrav svima

yamahapassion
17.06.2010, 07:23
Brate Grandia, uspeo sam sve pomocu onoga patch-a. A za compatibilit mode mi stoji na windows 2000, i pokrece mi igru bez problema. Sto se tice grafike, sada vise ne koci, mada ne mogu da igram na najvecim performansama. Moguce kad bi instalirao nove drajvere, da bi jos bolje radilo. Ja sam nasao jedan fajl oko 50MB ima kad sam trazio nove drajvere za ATI radeon, ali nisam izgleda nesto uradio kako treba, sva mi se grafika pobrljavila, i na kraju sam vratio stare drajvere. Kakogod, sad mogu da igram igricu, to mi je najvaznije. hehe Niko Belic rulesssss....

grandia
17.06.2010, 07:52
najnoviji patch se uvek(?) nadje na stranicu proizvodjaca, u tom slucaju ATI


e tu sam i ja sad posteno pogresio! korekcija:

najnoviji drajver se uvek nadje na stranici proizvodjaca, u tom slucaju ATI ....


samo 50mb za drajver? ja sam skinuo isto takav catalyst za moju ATI4670 i ako se ne varam imao je skoro 90mb :confused:

sinisa
17.06.2010, 08:22
Gta IV mora da radi pod Windows 7 bez problema.
Ovde spominjes drajvere za win 7 32bita koliko sam video ti imas 6 giga ram memorije,da nije tebi win mozda 64bit ???
Windows 7 32 bit vidi svih 6 Gb ali moze da koristi samo 3.25 Gb.

Evo jedan predlog za one koji igraju GTA 4,a imaju manjka rama na grafickoj ,a viska ovog drugog.
Uzmite obican text document i u njega kucajte "-availablevidmem 2",a za naziv
text document kucajte "commandline" naravno sve bez navodnika.
Taj fajl ubacite u folder od gta 4. Taj fajl vam povecava memoriju graficke karte tako sto koristi ram memoriju konpjutera. Recimo imate 8600 sa 256 ram
sa ovim ce u gta pokazati da ima 512 ram i tako automatski mozete i da povecate jacinu grafike u samoj igri.

Nemanja88
17.06.2010, 10:00
Dobra fora,kolega ;). A sto se ATI grafike tice, jeste komplikovana za igre, ali sve ostale poslove obavlja fenomenalno. ATI graficke karte imaju oficijelne drivere, a pored njih i tzv. "Omega drivere" (neoficijelni driver koji radi bolje od originala). Skini neki od Omega drivera koji odgovara tvojoj kartici, i trebao bi da resis problem (jeste Omega bazirana na Catalistu, ali ima dosta fix-eva i mnogo vise sitnih podesavanja).

yamahapassion
18.06.2010, 00:50
Pa majke mi, oni onda nisu normalni... Evo pregledavao sam CD koji sam dobio uz racunar, i lepo pise windows 7 home premium 32bit. Pa koji su moj stavljali taj windows, ako ne moze ceo ram da iskoristi, ne mogu da verujem. Sad jos da pucam cca 100 - 200e za win 64bit :mad: Strasno....

zeljko
18.06.2010, 01:01
Hm pa vracaj druze iams garanciju 10 dana od proizvodjaca nemogu ti nista i uzmi nesto drugo sta ti trazis.Poooz

yamahapassion
18.06.2010, 01:02
Hm... nije losa ideja, Ali jedino da im vratim ovaj windows, i da mi daju u zamenu 64bit ako ih navucem :D

zeljko
18.06.2010, 01:05
E to ti nece dati druze a sta znam mozda i hoce ako im je stalo da prodaju bas taj komp...Ja ti ne bih predlozio 64 bit ako hoces da ti sve podrzava bolje je onda 32 bit.Poooz

sinisa
18.06.2010, 01:29
sa 64 bitnim ces imati dosta problema oko programa jer je za sada jos uvek to u razvoju. moj predlog ti je da instaliras ako hoces 6gb dva windowsa jedan 64 a drugi 32 medjutim da jedan bude xp.

grandia
18.06.2010, 07:31
@sinisa


i ja sam za tu ideju ...

eto ja koristim na istoj kompi xp i vistu ... kolko bita imam nije mi BITno :lol: al sta ne funkcionise na vistu - instaliram na xp ... xp sam namerno instalirao zbog cubase i drajvere za audio-midi-karticu, u to vreme nisam mogao da koristim audio na vistu ... sad cubase i audiokartica bolje shljaka na vistu nego na xp ...

@yamahapassion

druze, da te zamolim jos jednom, ubaci rejting tvoje kompe da vidimo koj performans kompa postignula ... verovatno mozes to da ubacis u "hajde da se hvalimo" :)

katic91
23.03.2012, 19:38
Pozdrav drugari. Meni je hitno potrebna pomoc. Nikako ne mogu da igram GTA IV u poslednje vreme. Sve je radilo odlicno prvih 2 nedelje a kasnije se pojavio problem igrica je pocela da mi koci. i to jako. Moja konfiguracija je
Pentium Dual Core CPU E6300 @2.80 GHz
Graficka nVidia GeForce 9500 GT
Ram 4 Gb medjutim od kako je igrica pocela da koci meni se pored tog 4 Gb pojavilo (3.25 Gb usable). da li je to mozda problem? Imam Win 7 Ultimate 64 bit. dizao sam pono sistem i nista ne pomaze. hvala vam unapred! :)

AcaG600
23.03.2012, 19:45
Ako imas Windows 7 Ultimate 64bit, onda mora da ti koristi svih 4GB, a ne 3.5GB kao kod 32bit-ne verzije....Ja koristim 64bit-ni Ultimate i takodje imam 4GB RAM i sve mi prepoznaje uredno...Proveri malo da li je to 64bit....Inace trebalo bi da ti radi na toj konfiguraciji bez seckanja....pozz :)

katic91
23.03.2012, 19:49
10000 % je 64 bit. :) # puta sam dizao sistem 64 bit. Ocitavalo mi je 4 Gb i samo od jednom poce igrica da mi secka i kad sam pogledao system properties pojavilo mi se to u zagradi. Pomagaj mi! :D :D

AcaG600
23.03.2012, 20:08
uuu bre....kako je to moguce??? :( bavim se sa kompjuterima i znam dosta o njima, ali ovaj problem jos nisam sreo....jesi probao sa drugim ram-om?Mozda je do njega....Ili zameni mesta pa probaj....Evo ti je moja slika isto Ultimate 64bit i svih 4GB RAM.....
http://img15.imageshack.us/img15/6461/cpufz.jpg

katic91
23.03.2012, 20:52
@AcaG600
Brate moj nosio ja komp u servis jer mi je jos pod garancijom pa ne smem sam da otvaram. Kazu da je sve uredu da nema nikakvih problema sa ramom. ne znaju ni oni sta je. mislim da mi se samo od jednom tako smanji,ne mogu da verujem. ali zar nebi trebao GTA IV da radio ok i sa tih 3.25 Gb? sta ti mislis?
Dodato:
Pozdrav prijaterlji! Meni je potrebna pomoc. Imam problem sa igricom GTA IV. Znaci sve mi je radilo normalno nekih 2-3 nedelje i od jednom mi je pocelo seckati. Medjutim kad je pocelo da mi secka u System properties mi se pojavilo RAM 4 Gb (usable 3.25) i predpostavljam da zbog toga secka. Imam Windows 7 Ultimate 64-bit. Graficku nVidia GeForce 9500GT ,procesor Pentium Dual Core E6300 @2.80 GHz. Dizao sam sistem vec par puta i nikako da mi se ponovo aktiviraju sva 4 Gb. Nosio sam komp u servis posto je jos pod garancijom i kazu da je sve uredu sa RAM-om,da ne znaju sta to moze da bude. Ako neko zna koje je resenje za to molim vas da mi sto pre odgovori. Hvala unpared.

AcaG600
23.03.2012, 21:06
A jel si probao da dignes nov Windows 7 64bit Ultimate???Ono u toku instalacije izaberes x64 i to je to???Stvarno neznam sta moze da bude problem...Msm mozda bi ti i mogao pomognem, ali za to je potrebno otvaranje kucista i da nesto uradis....Si probao da resetujes BIOS ili obrises CMOS pa probas opet?Mozda BIOS nesto zeza?!Pa i sa tih 3,25GB nebi trebao da ti secka, a i procesor ti je ok....Mada mi je malo cudno to sto oduzima 0.75GB....

katic91
23.03.2012, 21:24
A zar nebi trebao GTA sa tom mojom konfiguracijom da radi dobro i sa 3,25 GB?
Dodato:
Probao sve i nista... sve vise padam u depresiju! :D

AcaG600
23.03.2012, 22:09
Uhh brate sta sve nebi trebalo danas a opet se radi....Hmmm....Necu sad da ovde da pisem romane, ali ono sto sam mozes da uradis je sledece: restartujes komp, ili kad ga budes palio, pritisni dugme DEL (DELETE) na tastaturi....Vidi koliko ti komp prepoznaje ram-a u BIOS-u....Ako pise 4096MB onda je OK, a ako pise manje,onda je problem u ramu....Znaci nemoze nista drugo da bude...Sledece sto mozes da probas je da load-ujes fabricka podesavanja....Znaci pri kraju biosa nacices opciju LOAD SYSTEM DEFAULT ili slicno....Probaj takodje da izvadis jednu ram pa vidis koliko ostaje pa ubacis tako posebno svaku i vidis koliko prepoznaje....Nadam se da me razumes....Npr: imas 2x2GB....Izbacis jednu od 2gb i pustis komp....Ako poznaje 2gb onda je ok....Pa onda isto tako probas sa drugom....Pa ako poznaje koliko treba onda ok....Pa onda ubaci obe....Ako onda ne poznaje celu ram, onda ti je sto posto problem do Windows-a tj. OS-a.....Postoji mnogo razloga sto nece, ali za sad probaj ovo....Tipujem da Windows da je los, a da si RAM pre toga gore sve ovako ispitao....Probaj ovo gore sa ram i ovo prethodno....Ako je sve ok, nadji drugi Windows 7 Ultimate i instaliraj....Ako ni tad nece, ja ti dam moj komp besplatno.... :D Neznam sta drugo onda moze.... :) Izvinjavam se drugima na ovako opsirnom postu, ali coveku treba pomoc pa..... Pozdrav svima :)

smuchac
25.03.2012, 12:17
3 i kusur GB radne memorije bi trebalo biti dosta. Pogledaj kako stojiš s driverima i derectX sistemom. Ako uistinu imaš cijelih (fizički) 4 GB, tih 3.25 znači da imaš uz "vanjsku" grafičku karticu još jednu integriranu na ploči koja jede sistemsku radnu memoriju pa ti se je tu izgubilo tih 750 MB memorije. Restartiraj stroj,upadaj u BIOS i primary graphic adapter podesi na PCI/AGP ili šta je već,te smanji na najmanju moguću mjeru memory share za integriranu grafičku karticu ili je pak isključi skroz ako je moguće. Mada kad stroj ne vrti igru na 3.25 mislim da onda neće ni s 4 jer onda to nije glavni problem,al eto,možda pomogne... Pozz! ;)

ЂолеПФК
25.03.2012, 12:29
Mozda coveku neki proces trosi dobar deo RAMa.Prijatelju pogledaj u task manageru sta se desava.Meni je isto tako kocilo,sa slicnom konfiguracijom, i onda sam provalio da se javljaju neki nepotrebni procesi pa sam ih onemogucio i onda mi je svanulo.Vidi to,ako vec nisi ;-)

smuchac
26.03.2012, 16:05
Procesi koji jedu memoriju ne odbijaju megabajte s glavne sume koja se da iščitati iz Control panel-All Control Panel Items-System.
Ima finih i besplatnih dijagnostičkih programa za Windowse pomoću kojih ćeš vidjeti SPD podatke s ploče i znati ćeš koliko pločica memorije uopće imaš i kolikoga su kapaciteta. ;)

yamahapassion
08.04.2012, 20:18
E sad jedno pitanje za GTA fanatike, nadam se brzom odgovoru :)
Naime, instalirao sam GTA San Andreas igricu na moj mali laptop, ali posto nemam cd rom, nasao sam neku ripovanu verziju pa instalirao... Mene zanima da li se uopste na toj ripovanoj verziji moze igrati multiplayer? Skinuo sam sa onog sajta multiplayer patch, instalirao, ocitam mi sve servere, ali kad probam na neki da se konektujem startuje mi samo obicnu igru... znaci ni govora o online igranju... sve sto sam probao nije dalo rezultata... pre sam igrao multiplayer takodje bez CDa, ali nije bila ripovana igrica nego ona patch-ovana, i MP je radio bez problema... znaci, da ne duzim: da li moze da se igra na ovoj mojoj osakacenoj (ripovanoj) verziji multiplayer i ako moze, kako? Hvala unapred.

Vaxter
08.04.2012, 23:20
Ne znam odgovor na pitanje, ali ako već imaš originalni disk rešenje ti može biti da napraviš image i pokrećeš ga kroz Daemon Tools.

yamahapassion
08.04.2012, 23:36
Vaxter, evo sad sam uspeo resiti... nije bio problem do igrice nego do multiplayer patch-a. Polako sam uspeo ubediti da mi otvori multiplayer, ali mi je onda izbacivao neki crash report...e za to sam potrazio na netu i nasao da moram pokrenuti patch, ali cekirati da se pokrece kroz win200/me, i evo ga sad radi super, samo je ostao jos problem sto ide jako sporo... konekcija je dobra, ali mislim da je to zbog pretrpanosti servera... Inace igram stalno na onom serveru UK adrenalin x race, tamo gde su stalno trke, to mi je najzanimljivije, ali sad koci jbg...

govedarevic
11.04.2012, 12:12
Ja sam jednostavno kupio Playstation i nemam vise te glavobolje da li ce da ide ili ne :">