PDA

Pokaži Full Verziju : Kupovina zvucnika savjet!!! EV ili Dynacord??


Ahmoxl
15.06.2010, 21:08
Postovane kolege! Trebam savjet za ozvucenje. Ja imam Powermate 600-2 i dvije kutije JBL JRX 115 tako vec sviram 4 godine i radi dobro. Eh sad ka sviram pretezno kafice i lokale do 120 ljudi pa su mi mnogo teske 27kg. Ali u zadnje vreme imam dosta svirki do 300 ljudi tako da sam odlucijo da kupim jos 2 kutije. Mislijo sam na EV SX 300 ili Dynacord Dlite 12 -3 posto bi onda te nosijo po kaficu jer su manje i lakse. Radijo sam vec na EV SX 300 i oni rade haoss. Sad moje pitanje staje vas savjet?? Kako ce to raditi na PM 600 sve cetiri kuitje hoceli biti dobro za 250 ljudi?? I dali EV ili Dynacord 12-3?? Znaci samo me interesuje kako ce raditi sve 4 sa ti sistemom i koje ce bolje radit kad sviram na dvije ili koje su pametni izbor? Hvala unaprjed pozz svima

dominik
15.06.2010, 22:04
Što se tiče d lite 12/3, trenutno sviram na njih, dobra kutija, malo precijenjena, al bez bas binova ne možeš odraditi ( kvalitetno ) svirku nit do 100 ljudi! Jer su glasne i jasne al nema "onog" druka, pogotovo sa aranžera.
Pozdrav

Ahmoxl
16.06.2010, 11:57
Hvala jarane! Ali nije mi pitanje moje rjeseno, a bil ti vukao bas binove u kafic koje imaju jedan 50kg??? Sigurno nebi. Mislim da se svirke mogu odradzivati itekako bez binova jer kamera muzicara to radi.

aleksandar72
16.06.2010, 16:39
@Ahmoxl: i dvije kutije JBL JRX 115 tako vec sviram 4 godine i radi dobro

JRX radi dobro??To je jedina kutija koja ne zasluzuje JBL label ;)

@Ahmoxl:Mislim da se svirke mogu odradzivati itekako bez binova jer kamera muzicara to radi.

Mislim da ti je kolega dominik dao jako objektivan odgovor, sa kojim se potpuno slazem.
PM600 + 4 kutija,bez basova za 250 ljudi= utopija
Pitam se samo,koje 4 kutije ce PM600 da "napuni"??

Ahmoxl
16.06.2010, 19:13
Aleksandar nisam trazijo pametovanje nego pomoc i dobar savjet sa ovim sto imam da napravim najbolje. Meni licno PM600 i JBL ovaj rade u kaficima super zadovoljan. Eh sad vi ce te mi kazete da vi nosite binove u kafic 50kg teske... Al nema veze to je tovje mislejne ja sam samo trazijo pomoc i svjet. O ovakima stvarim moze se dikskutirati mjesec dana. pozz

aleksandar72
16.06.2010, 19:57
Preispitaj recnik izrazavanja, niko ovde ne pametuje...ako hoces neko da ti pomogne,moras se suociti sa faktima i biti objektivan.
Mozemo voditi polemike tipa:koji je bolji Maxx6 ili EV ZX4...i tu je ukus u pitanje,ali kad je elektro-akustika u pitanje,nema tu puno polemiziranja,tu vaze zakoni fizike,nista drugo.
Znaci ponavljam,PM 600 sa bilo koje (pasivne)kutije da odaberes,ne moze da zadovolji 250 ljudi! I tu zavrsava prica...
btw,imas subwoofera koje su cak ispod 20Kg!
Prodaj JRXa, kupi sebi 2xSb121 + 2xSx100+ i to je to uz PM600

Pozz

Ahmoxl
16.06.2010, 20:10
Kako si se malo prije izjasnijo o tome se moze objetivno misliti ali nema veze. Naj lakse je reci nekome kupis pm1600 2x 18 woofer dinkaord i 2x 12/3 d lite i zavrseno to i ja znam. Ali pitanje je dali neko moze dati tolike pare i dali tako nseto uopce treba kontas!!!!?? A samo da ti kazem da sam radijo sa pm600 sa 4x passive kutije JBL i 2x mackie rcf 15 i to za 250 ljudi svirka bez problema. A ovdje na forumu su mi isto kolege rekli da pm600 moze da goní 4x kutije bez problema i to je istina. Radi jarane i to super pa ti pricaj sta hoces. Naravno da nije to vrh opreme ali solidno se moze doraditi. Ali ja hocu jos dvije kutije samo da uzmem i zato zelim dobar savjet woofer necu jer mi za kafic netreba dosta su mi tu naprimer rcf ili d lite 12/3.

Beethoven
16.06.2010, 20:46
Kolega, aleksandar72 je u pravu kad je PM 600 i 250 ljudi a strog je po pitanju opreme pa mu ne zameri. :) Ja sam imao PM 600/2, odlican je to mixer, odlicno radi (tonski bolje od PM1000/2), jedan cu si kupiti opet, onako... Sad imam PM 1000/2. Neces zadovoljiti taj broj ljudi sa njim i sa 4 kutije pa cak one bile i jako osetljive. Nesto sto bi ti bilo jako pametno je kupovina nekog jaceg snagasa (2x800w npr), sad se moze naci za jako male pare. Pa kad treba za 250 ljudi ti njega poneses, kad treba za manje samo PM 600 i to je lepa kombinacija. Jos imas dva pojacala sto je uvek bolje nego da imas jedno, mozes ih koristiti jedno za main jedno za monitoring ili kasnije za woofere. Govorim ti ovo jer mislim da je to najmanje ulaganje a najvise ces dobiti. Sto se para tice potpuno te razumem inace znao bi sta da ti preporucim a koliko vidim i ti bi znao sam sta da kupis. :)
Naravno, jos par kutija kupis a moja preporuka je isti par koji imas, iako je najgora klasa JBL-a, tebi finansije ne dozvoljavaju ali ces bar imati 4 iste kutije a jos ti se i zvuk njihov dopada i tu je kraj. Znaci, neki snagas polovan od 2x600w recimo i jos jedan par JRX 115 to ti izadje recimo 600-700e po nekoj mojoj proceni i ti si zavrsio. Em imas vise snage da pokrijes taj broj ljudi, em imas 4 iste kutije em nisi puno para dao. Eto, to ti je moj predlog a ti vidi. Nemoj mesati kutije i ma sta da kupis, na snazi neces puno dobiti.

Pozzz

Ahmoxl
16.06.2010, 21:22
Hvala kolega bethoveen! Dobro si mi objasnijo. Ma razumjem ja njega potpuno znam ja sta bi ja kupijo ali mi to nije potrebno jer kad radim male lokale do 100 ljudi pm 600 sasvim dovoljan a za 250 nekako izguram posto to manje radim! Al evo ovako ja necu JBL da prodajem jer necu nista da dobije za nijh zato samo konto da uzmem D lite 12/3 dva komada ili EV sx 300 posto su manje i lakse i da dobije bolji cisti zvuk i da radim sa njim u male lokale a za vise od 80 ljudi dodam JBL i to je to. Eh onda samo bi treba za 4x kutije kad koristim da kupim snagas neki 2x 700 ako sam te raumeo?? Sta sad kazes na ovo??? Pozz

Beethoven
16.06.2010, 22:52
Ako ti je snaga PM 600 dovoljna, on tera bez problema 4 kutija, snagas ti nije potreban. Ima logike u tome, da ti JBL ostane kao dodatak "za ponekad". To moze, uzmi SX 300, mozes i Sx 100+ i njih sam imao, one su meni lepse radile od Sx300 na PM 600 zato sto su 200w i taman su za PM 600. Nove su 700e mozes mozda i za manje da ih nadjes.

Pozz

P.S. Razglas ce ti prosvirati samo tako. Ako ti se svidja JRX, sa ovim ces biti i vise nego zadovoljan.

Vule
17.06.2010, 02:06
Ja sam imao PM 600/2, odlican je to mixer, odlicno radi (tonski bolje od PM1000/2)

Ovo je jako zanimljiva konstatacija ali...imate li vi dokaze za ovu tvrdnju kolega ?

Hvala

2661
17.06.2010, 09:24
Dal bese Beethoven gluv ili gluh ? :p

Ahmoxl
17.06.2010, 13:15
Kolega Bethoveen ti si skontao na kakvu sam ja soluciju mislijo. Mozda si cak upravu da uzmem EV sx100+ jer sam davno svirao na njima rade odlicno, a isto su 12/2 kao sx 300 samo sto su slabije malo ali za male lokale na pm 600 odlicna kombinacija ja mislim!!!???? Jedan komad nov je sada 330eura. nisu ni skupe ipak je to legendarna kutija. Izgleda da cu to i uzeti i kad imam malo vece svirke kao sto sam pominjao dodam JBL kutije i sa 4 kutije radim na pm600 i mislim da ce zvuk biti solidan!!?? Pozz svima.;-)))

milanceshow
17.06.2010, 14:01
Za aranzer je potrebna petnestica ili dvanestica i bin,ako hoces zadovoljavajuci sound!

Beethoven
17.06.2010, 17:15
@Vule

Naravno da imam. PowerMate 600/2 ima pojacalo AB klase a PowerMate 1000/2 - H klasu. Dokazano je da AB klasa pojacala ima lepsi i mekaniji zvuk ali sa druge strane H klasa ima bolje iskoriscenje snage, manje se greje, stabilnije radi i jos mnogo toga. Ali tonski, AB klasa ima bolji zvuk.

@2661

Beethoven je bio gluv ali je u ovim mojim godinama cuo itekako dobro. :)

@Milance

Tacno, on vec ima kakve-takve 15" i odgovaraju mu. Mada koliko sam primetio, kolegi je ok da ima jos dve 12" tako da ja to postujem.

@Ahmoxl

Ja bi tako uradio. Kasnije bi skupio jos malo para, prodao JBL i uzeo jos jedan par Sx100+, ili jedan par Zx4, a kasnije i jedan ili dva aktivna EV woofera. Sa 4 komada SX100+ terana sa PM600/2 i dva aktivna woofera imaces sasvim zadovoljavajucu konfiguraciju za ono sto tebi treba.

Pozz

Vule
17.06.2010, 17:46
Hvala na odgovoru kolega Betovene ali ne da se ne slažem sa ovim što pišete nego se uopšte ne slažem i da ne bi otvarali nepotrebnu raspravu ja ću se uzdržati od dalje priče i komentara,dovoljno će biti da ova vaša konstatacija ostane tu takva kakva jeste pa ko razume shvatiće

Beethoven
17.06.2010, 17:55
@Vule

Imate li vi dokaze da nije tako, kolega?

Vule
17.06.2010, 18:08
Naravno da ne ako mislite na materijalne a ni specifikacijeske jer nisam stručnjak u toj oblasti da bi vam sad prezentovao tačne podatke o klasama A B H ili XY( to će Aca ili Siniša),medjutim...profesionalno sam u poslu par godina više od 20 :) i naučio sam da verujem prvo svojim ušima a potom svemu ostalom,i do sada nisam imao priliku da vidim spravu niže klase u seriji da radi bolje od klase iznad,to nije slučaj ni u jednoj industriji pa ni muzičkoj,iako generalno volim jedan drugi brend koji nije Dynacord (prvog powermate-a sam imao negde '98 ili '99 godini,čim se pojavio pa do pre godinu dana i nikad više) naslušao sam se svih varijanti powermate-ova i ni jedan mi nije 100 % kako treba ali nema veze...odgovor na vaše pitanje je "nemam dokaz" osim svog ličnog utiska,a verujem i da su vaše ocene paušalne i zasnovane na ličnom utisku,a i nekako ste pobornik tog brenda tako da ne sumnjam u vašu objektivnost...nekako bi vam samo poželeo da poslušate i nešto drugo,koliko da proširite vidike malo,korisno je

I jedna stvar koju sam danas saznao od čoveka koji je veoma stručan u svom poslu i u muzičkoj industriji je veoma dugo: Ja ga nešto pitah za ove nove JBL aktivne kutije,njegovo mišljenje i to i čovek mi kaže ovako..."otvarao sam JBL G2 i JBL 515,i Titan aktivne kutije,kaže Brate golim okom se vidi da je ista ruka sklapala pojačalo...Kina"...e sad,nekome će možda ovo biti smešno ali eto,ja nekako verujem u ovo,tako da ta priča o pojačalima na kojima piše A B C D itd itd klasa po meni pada u vodu sve dok moje uvo to ne "verifikuje"

Ovo je naravno moj lični stav koji ne mora da bude ispravan ali je moj,a ako od 365 dana u godini imam jeddno 250-300 svirki,valjda sam nešto i naučio :)


P.S. da ne bude zabune oko moje priče,ona se odnosi na ovu našu "kafansku" klasu uredjaja,da neko ne pomisli da komentarišem velike i ozbiljnije sisteme koje nisam ni video a ni probao :)

Beethoven
17.06.2010, 18:28
Nema ova prica veze sa PowerMateom iako je on direktan primer za ovu moju tvrdnju. Imao sam PM600/2 (AB klasa), sad imam PM 1000/2 (H klasa). Sto se tice tog licnog i slusnog utiska, imam taman toliko mogucnosti kao i ti da primetim razliku ili ne. Sto je najvaznije, primetio sam. Jesi li imao priliku da poredis ta dva pojacala u istom momentu tj. A-B poredjenje? Sumnjam. Ja sam imao i do ovih zakljucaka dosao. Meni je bilo jako neverovatno, toliko sam se radovao kako cu dobiti H klasu pojacala i racunao da cu time dobiti mnogo vise. I jesam dobio, H klasa jeste bolja klasa pojacala od AB klase po svemu osim po zvuku tj. lepoti zvuka. I sto je najvaznije, nije to neka ogromna razlika ali se oseca, narocito neko ko cesto svira i obraca paznju na to.

Onda mi je jedan prijatelj koji se godinama bavi time rekao da se uopste ne cudim i da je to tacno. Onda sam ja malo pretrazio net i nasao brdo tvrdnji da AB klasa ima najbolji zvuk. Ako te ne mrzi, potrazi pa ces videti.

I ja, kao i ti, uvek vise verujem svojim usima i to je potpuno ispravno. Sto se tice tog sklapanja u Kini, mene to nikad nije interesovalo i nije nikakvo zlo sve dok ta ozbiljna firma stoji iza tog proizvoda. Ne poznajem ni jedan izvorni kineski brend a da je u vrhu audio industrije. I bolje dok je tako. ;)

Ponovicu, ono sto sam chuo uporedjujuci slushno ova dva pojacala se slaze sa misljenjem ljudi koji se bave pravljenjem pojacala i tim tehnickim delom. Znaci, dobro sam cuo. :)

Pozdrav.

P.S. Moja odluka ce uvek biti H klasa zbog svega ostalog sto ima bolje od AB klase. H klasa jeste napredak i to ogroman.

Vule
17.06.2010, 19:28
Čekajte sad,jedno pitanje...mi ovde pričamo o Dynacord Powermate mixetama sa pojačalima ,pa me zanima kako ste to kolega uspeli da čujete samo pojačalo i donesete sud o tome?
Kako znate da je to što ste čuli u različitosti tona zavisno baš do pojačala,jer bi ja sad mogao ovde da napišem gomilu teorija o principima štelovanja aktivnih mixera i svaki put će ton biti po malo različit a mašina ista,pa me baš zanima ta vaša usporedba,kako ste uspeli?

Beethoven
17.06.2010, 19:34
Oba powermixera su na "0", imaju potpuno iste mixere i predpojacala. Razlikuju se samo u pojacalu. Dovoljno?

Ne prepoznajem dobru nameru i zdravu polemiku u tvojim pitanjima i nemam nameru da vise polemisem o ovome. Ja sam svoje misljenje dao, dokazao ono sto si me pitao. Nemas nikakve argumente za sve ono sto si rekao a mene ispitujes. Hvala, ali ja ne zelim vise o ovome.

Pozzz

Vule
17.06.2010, 19:39
@ Vule (post br. 16)

Hvala na odgovoru kolega Betovene ali ne da se ne slažem sa ovim što pišete nego se uopšte ne slažem i da ne bi otvarali nepotrebnu raspravu ja ću se uzdržati od dalje priče i komentara,dovoljno će biti da ova vaša konstatacija ostane tu takva kakva jeste pa ko razume shvatiće


@ Bethoven

Ne prepoznajem dobru nameru i zdravu polemiku u tvojim pitanjima i nemam nameru da vise polemisem o ovome


Ja napisah u prvom postu baš ovo sli vi počeste pa reko šta da se radi :)

A ništa vas istpitivao nisam niti ste mi bilo šta dokazali osim izgovorili par nekih subjektivnih ocena koje su apsolutno netačne...u svakom slučaju hvala na diskusiji,lepo je da ovo ostane ovako u arhivici da deca imaju malo čemu da se smeju :lol:

Ahmoxl
18.06.2010, 18:01
Hallo kolege! Evo ovako. Dobijo sam ponudu da kupim 2x EV sx 100+ i 2x HK Audio Powerworks SUB 600W Progr, 3x Speakon ulaz, 8 Ohma, znaci kao Bass ima samo 24kg i ljepo izgelda (Passiv). Moja kuca mi daje to novo sve za 1100 eura. Sad moje pitanje je kako ce to raditi na PM600-2??? Hocul ja moci EV SX kad radim po malim lokalima da koristim i jedan Bass bin?? A kad radim vece stvari da uzmem oba bassbina i kako ce to da radi na PM 600-2?? Pominjem Bassovi imaju 3x Speak ulaza kako ce se to trebai da kopca?? Pozz svima

aleksandar72
18.06.2010, 19:17
Class AB je vrlo "kompromisno" pojacalo, ne bi sad ulazio u problematiku,tako da svugde gde je seriozitet u pitanju(touring amps),Class H,D,I...
Da se radi o lampaskim pojacalom,onda A ili AB class,zna se i zasto.

Ahmoxl
18.06.2010, 19:28
Kolege treba mi savjet na ovo moje zadnje pitanje......pozz

Vule
18.06.2010, 19:31
Strpi se malo i sačekaj,dobićeš odgovor!!!

domino
19.06.2010, 01:48
@Ahmoxl
SUB-ovi su OK ali umesto Sx100 uzmi Sx300. I umesto PM600/2 uzmi PM1000/2 jer ce njegova snaga biti dovoljna da "potera" taj komplet zvucnika.
Ne treba ti slejv za prostore od 200-300 ljudi.

Sto se tice AB ili H klase, moje misljenje je sledece: H klasa je bolja u svakom slucaju. To je, u stvari, unapredjena AB klasa od koje se razlikuje samo po nacinu napajanja izlaznog stepena, a ne po nacinu pojacavanja signala. Time je dobijena veca izlazna snaga, manje opterecenje izl. tranzistora (pouzdanost), manja mirna struja (grejanje) itd. Tonske razlike, izmedju AB i H klase, su primetne verovatno zbog razlicitosti u prethodnim (ulaznim) kolima a nikako zbog PA stepena.

Pozdrav

Ahmoxl
20.06.2010, 20:15
Zdravo svima! Treba sutra da narucim razglas novi a jos nisam dobijo pravo odgovor sta tacno da kupim ili jel moze ovo sto sam pomenu gore???!!!!

Vule
20.06.2010, 20:20
Opet ti!!!




Pravilnik tačka 9 kaže:

Ne budite nestrpljivi

Ne budite nestrpljivi! Postoji velika mogućnost da odmah po postovanju dobijete odgovor, ali će često proći i više od deset (10) dana pre nego što se pojavi neko ko zna pravi odgovor. Ne ponavljajte poruku u toku nekoliko dana ukoliko vidite da Vam niko ne odgovara. Dozvoljeno je ponoviti istu poruku tek posle dve nedelje, i to odgovorom na tu istu temu za koju nije dat pravi odgovor.

Beethoven
21.06.2010, 03:31
Ja ti to ne bi preporucio jer je to visoka cena. Za te pare, mozda malo vise, mozes uzeti jedan par Sx100+ i jos par SB122 Electro Voice subove (sa 12") koji iako jesu 12" rade bolje od tog PowerWorksa za tvoje potrebe. Imao sam prilike da probam i woofere a i satelite PowerWorks, meni se uopste nisu dopali. Sb122 sam imao kao i Sx100+.Tebi treba nesto lagano a oni su istih dimenzija i tezine kao i Sx100+. Ako bas hoces woofere onda ti je ovo moj predlog.

Pozdrav.

MT775
24.06.2010, 06:48
i ja bih ti preporucio konbinaciju sa sb122 ja ima mini sistem zx1 i sb122 EV i jako sam zadovoljan to tjeram sa pm 600-1 do 200 ljudi radi u svakoj situaciji bass imas i previse nisam mogao vjerovat da 12" moze da izbaci tako mocan bas i jos radim sa korg pa 800 dobar bass sempl i tuci mada zavisi od prostorije moraces da se igras sa master EQ na pm 600 i sa basovima da ides u minus ..... a sto se tice cistoce zvuka uzivo nema premca kao studijski monitori sve izlazi kristalno cisto kazem samo pm 600 ja mali i nejak za ovakve konbinacije u svakom slucaju treba jaca mixeta ako sviras kao ja jednu ili dve svadbe u godini onda nije strasno ali za kafic i svirke do 100 ljudi ne treba ti nista to je to...a sto se tice lakoce i transporta nema lakseg a jaceg sistema od EV zx-1 /sb 122 na trzistu to garantujem...a i cena je pristupacna ja sam muzicar kafanac i godinama sam svirao na jbl ali nisam se pokajao sto sam presao na EV ...pozdrav

Ahmoxl
24.06.2010, 12:49
Evo napokon da se pohvalim da sam se odlucijo za EV sx 300 dva komada i dva EV Sb 122. Juce sam cjelu kombinaciju probavao na PM600-2 i mogu vam reci da je to strasna kombinacija. Basovi rade tako toplo i jako iako su 12ke a sx da nepricam kao st je kolega rekao kristalno cist zvuk. Nisam se nimalo pokajo jer je prava stvar a transport boli glava. Samo jedino sto cu poslje da kupim extra snagas za bas binove a sx 300 cu da tjeram preko PM tako kad imam vece svirke da imam dosta snage. A sto se tice ovako preko PM radi sistem super za manje svirke do 120 ljudi odlicno. POZZ SIVMA

Beethoven
24.06.2010, 21:57
Dobro je da si resio problem... :)

Pozdrav.

Ahmoxl
25.06.2010, 20:01
Hvala kolega beethoven na pomoganju i jako sam zadovoljan sa izborom nema mane. pozz

Ahmoxl
29.08.2010, 21:21
Evo ovako trebao bih svajet o ovoj mojoj kombinaciji kao sto samo gore pomenuo. Imam PM600-2, 2x EV sx 300 i 2x EV Sb 122, sx su 300 w 8 ohma a basovi su 400 w 8 ohma i imaju vec filter u sebi za duboke tonove. Eh sad ja sam kupijo extra sangas za basove 2x 480 w na 8 ohma, a 2x 680 na 4 ohma, kako i gdje da udjem u powermate i da kompcam u pojacalo da radi sve kako treba i jeli moguce da se sange razdovje?? Znaci ´znam gdje cu uci u snagas on ce da goni samo basove ali neznam gdje iz powermate (molim dajte mi tacne nazive izlaza) u snagas zbog razdvajanje snage.

aleksandar72
29.08.2010, 23:50
Izlazis iz POWERMATEa "MAIN OUTPUTS" i sa simetricnim stereo kablovima ulazis u AMP.
Konektori: Stereo Jack na XLR(Cannon)
MAIN OUTPUT ti je izlaz posle MASTER FADERa i EQ i je najbolja opcija za tvoju namenu.

Beethoven
30.08.2010, 03:05
Vec ides u pravcu da napravis gresku kao ja. :)

Uradio sam potpuno isto, imao sam PM 600/2, Sx300, Sx100+,Sb122, Zx1,Zx4, Eliminator sistem... I kupio EV CP2200... PM 600/2 za manje svirke, a snagas da dodam za vece... Onda sam se iznervirao i zamenio PM 600/2 i snagas za PM 1000/2. I resio sve probleme... :) Jeste da sam sa PM 600/2 najsladje radio ali me posle, kad sam tu zamenu uradio, glava nikad nije bolela i tuko sam ko lud... ;)

Pm1000/2 nije veliki i bolje je imati njega jednog nego PM600/2 i snagas. Jeste da ovako imas dva pojacala ali brate, i pare, i teglish a desi se da ti zafali snage kad si samo sa Pm600/2. Moj ti je predlog da prodas PM 600/2, snagas da ne kupujes i da uzmes PM 1000/2. Mada, meni se ne svidja kombinacija PM 1000/2 i Sx300 (bez woofera). Hoce 12" da izlete iz kutija... :) A inace, PM 600/2 meni lepse radi od PM1000/2. Jeste da je slabiji ali je zvucno bolji, u to sam 100% siguran.

Ja sam dosta moje EV opreme prodao, ostao mi je par kutija i PM 1000/2 da preguram svirke dok mi ne stigne nova oprema.

To ti je moj predlog ako mislis da ovo ozvucenje zadrzis i ako ti se PowerMate svidja.

Pozzz

P.S. PowerMate 1000/2 polovan sada nije toliko skup, u extra stanju se moze naci za 1300-1400 eura. Ja sam moj platio 2000e... Ali, hteo sam nov, garancija... :)

Ahmoxl
30.08.2010, 10:47
Ma kolega bethoveen!! Slusaj ja dok sviram neprodajem ovaj sistem. Moj snagas ima samo 9 kg a PM600-2 sam uzeo nov´i znam sta imam. znaci nemam puno tegljiti. Mene sad samo interesuje jeli kad iz MAIN OUT idem u snagas jesul tad sange razdvojene?? I dali necu imati nikakvi probelma sa ovom kombinacijom?? Mislim da necu. Eh sad dali kad bi kopcao kutije seriski iz sx300 u bass, da tjeram sve sad snagasem, kutije imaju 8 ohma jer onda imam 4 ohma kad serijski povezem?? jer snagas ima 2x 625W na 4 ohma, a 2x 480W n 8 ohma. Kako da uradim najbolje da radi ljepo i da nemam probelma??? Pozdrav svima kolegama

aleksandar72
30.08.2010, 17:06
Vez kutija/zvucnika je paralelan i nije seriski!
Izlazi se iz sb122 u SX300, ne obrnuto..znaci: PM-sb122-Sx300
MAIN OUT ti je samo "ne pojacan" signal, koji se salje snagatoru,tako da ne vidim nikakvih problema.
Koji model snagatora si nabavio?

Ahmoxl
30.08.2010, 17:31
Neznam kolega tacno model sad sam na poslu uglavnom sam ga nov uzeo imam garanciju. zanm da mu je jacina 2x 670w na 4 ohma a 2x 480w na 8 ohma, tako da sam samo htjeo da cujem najbolju soluciju. ako sam razumjeo znaci kad bi sve preko snagasa kopcao idem sledece: Iz pojacala u basove i iz basova u SX 300?? a iz PM main out! ili kao pomentuo sx tjerati preko PM a basove samo sa mackie jer ima na 8 ohma vise nego sto treba! pozzz

aleksandar72
30.08.2010, 19:16
Kao sto sam rekao na PP, MAIN OUT u MACKIE, iz MACKIEa u basove a satelite bi ganjao direktno iz PMa.
Svakako da je moguca varijanta da kompletno koristis snagu iz MACKIEa, znaci iz pojacala u basove i onda u satelite...ali snaga pojacala na 8Ohm je optimalna za sB122,imaces veci Headroom i u svakom slucaju bolju reprodukciju niskih frekfencija,nego u kombinaciji sa PMom(bez snagasa).

Ahmoxl
30.08.2010, 19:24
Ok kolega tako ce i da bude objvicu rezultat nakon svirke sad za vikend! Hvala ljepo na pomoci! Pozdrav svima