PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa laptopom!!!


armin
11.06.2010, 23:16
Ovaj problem se javlja nakon sto je laptop vise od dva sata upaljen...

a problem je taj sto kad imam slusalice ukljucene pocne sustati i usporavati uglavnom muljati dok gledam video na internetu ili slusam muziku, kad iskljucim slusalice normalno sve radi na njegove zvucnike...

zvucna je realtekova... znaci taj izlaz jednostavno nije normalan...

audio ulaz radi bez problema kad snimam i mikrofon.. a primjetio sam da mi je cpu optercen skoro uvijek 99%...

Molim za pomoc ako neko zna.... hvala

beginner
11.06.2010, 23:31
Armine želim Ti prije svega dobro večer. Nakon 100 i jednu godinu ponovo navratim na yu-midi da vidim što se događalo za sve vrijeme što me nije bilo, i baš mi tvoj post zapadne za oko.
Nadam se da ću ti moći pomoći ali ako mi daš još nekoliko informacija vezano za sam laptop.

Kako si opisao kvar, i spomenuo pregrijavanje CPU-a, vrlo vjerojatno da je problem u prašini koja se nakuplja unutar rashladnog sistema (coolera) procesora, i tako stvara jedan sloj prašine, poput spužve koja u cijelosti spriječava normalan rad coolera.

Koji je laptop u pitanju?

Da nije mooožda HP 6735b ili 6735s?Ili pak Toshiba Satellite L500?:P
Njih sam se najviše naradio u zadnje vrijeme pa zato pitam. :) Lijep pozdrav!

.:il_beginner_li:.
Dodato:
Moja greška, rekao si da ti je upotreba procesora uvijek 99%...krivo sam pročitao, mislio sam da si time spomenuo temperaturu procesora, iako...Procesor ne dozvoljava sebi toliku radnu temperaturu jer se procesori gase na 85-90 C.

Savjetujem ti da instaliraš program Everest Ultimate Edition, mislim da je free software i da neko vrijeme pratiš temperaturu procesora.Ako se ne budeš mogao snaći s everestom, odnosno kako vidjeti temperaturu procc-a, javi.;)

psssss
11.06.2010, 23:46
nije dobro to sto ti je cpu stalno toliko opterecen pregledaj malo procese koji su ti ukljuceni,najlakse preko task menager-a,vidi preko njega koji ti program opterecuje procesor...predlazem i da komp skeniras antiviriusom jer i oni znaju bas da zadaju probleme te vrste...i skini neki program za mjerenje temperature pa malo prati sta se i po tom pitanju desava...sto se zvuka tice probaj instalirati nove drajvere za zvucnu
eto nadam se da sam bar malo pomogao pozz

Vaxter
11.06.2010, 23:55
Definitivno imaš nešto što ti jede procesor i memoriju.
Kanda ti je nešto malo upalo na komp.
Može biti i već pomenuta prašina, neki kvar memorije ili čak nekog drugog hardvera, ali meni ipak najviše liči na neki maliciozni softver.

Nemanja88
12.06.2010, 00:02
Kao sto kolega Vaxter rece - najvise lici na neki maliciozni software,tj. virus. Probaj prvo da zamenis tj. reinstaliras driver za zvuk. Nesto ti opasno smara procesor - pogledaj iz Task managera koja je to aplikacija, i ako vidis da nije vitalna, ubaci je na DEP spisak, da je sam gasi kao opasnu. A kako se ponasa RAM memorija, da li je i ona opterecena? Proveri prvo sve to, da bi se koliko-toliko otklonila mogucnost softwerskog problema...I jos jedno, nisi nam rekao koji Windows koristis?

Pozdrav, Nemanja.

P.S. Reci nam jos i o kom modelu lap topa se radi, koliko je star, da li je ikada ciscen od prasine, da li se koristi samo kuci ili i na terenu?

milepsr
12.06.2010, 00:14
Kolege su rekle vec sve :)

Ja mislim da je problem sa nekim malicioznim softwerom.

Probaj da procistis sa nekim anti virusom, ili anti spyware programom sistem, pa aako ne pomaze to, instaliraj everest da vidis sta se desava u racunaru, pa ako sve bude normalno, reinstaliraj windows.

Desava se i da win poblesavi...

armin
12.06.2010, 00:17
Laptop je acer aspire 5536g 4gb ram... windows vista je u pitanju... memorija je na 55% trenutno sada a cpu varira nekad je normalan nekad ne...

sad sam gledao procese sve je u normali a onda sam pronasao na jednom mjestu 80 nekad 90 cpu opterecenost sad neznam strucno objasniti a objasnjenje je to sto komp koristi dok je u stanju mirovanja, a ja ga bas cesto ostavljam u takvom stanju znaci da to izbjegavam.... a sto se tice virusa uvijek imam originalni anti virus i redovno provjeravam... eto neznam sad jeli do toga.... mora cu ga gasiti... ali me nervira krcanje i dalje dok slusalice ukljucim npr kad gledam youtube...

a bez slusalica nemogu nista otpoceti .....

zeljko
12.06.2010, 00:43
I kod mene je bio taj slucaj i kad sam kupio novi procesor nema vise problema ali kod tebe ne mora da znaci da je tako...Pooz

momo
12.06.2010, 16:31
IMAM ACER EXTENSA 5630 gasio mi se.da ne duljim mislio sam svašta probavao.Na kraju skinuo ventilator bio je sloj između njega i hladnjaka kao filc,očistio sam sve radi bešumno.

armin
12.06.2010, 18:31
Nesmijem ga otvarati kad imam garanciju a trgovina se preselila malo podaleko od mene a posto ostalo sve normalno radi muka mi ga nositi jedino ako bi stao skroz, daleko....

E sad jedino kad bi znao da je lahko doci do ventilatora otvorio bi ja njega... ???

Vaxter
12.06.2010, 21:16
Na acerima uglavnom jeste.
Samo jedan veliki poklopac, i ispod njega je sve skoro.
Jedino ako ti nisu stavili nalepnicu preko toga.

armin
16.06.2010, 01:39
Evo resio sam problem... ja sam ga cesto ostavljao u onom stanju mirovanja znaci kad ga ne ugasim do kraja... e sad sam poceo da ga gasim i sve je ok nema hrcanja nema pregrijavanja i ostali problema... hvala svima