PDA

Pokaži Full Verziju : pitanje u vezi voicelive2


korg
10.06.2010, 21:52
zna li ko kako da podesim voicelive2 da mi samo pjeva gornju tercu ili donju?
unapred hvala

korg
22.06.2010, 18:43
ljudi ima li ko da mi posalje preset podesen od voicelive2.
unapred hvalaa

korg
08.09.2010, 20:07
da malo osvjezimo ovu temu!!
jel neko uspio ga podesiti za narodnu muziku??
meni iskreno receno malo teze ide nikako nisam zadovoljan kako mi radi al et!!

gega
09.09.2010, 06:58
Voicelive 2 ...
Ne razumem kako mislis da se podesi za narodnu muziku...?
Ja sam podesio onako kako ja zelim da mi zvuci...iz uputstva nije bas bilo najjasnije posto je natrpan sitnim textom ali sam gledao na youtub-u,i na zvanicnoj stranici.Osim toga si pri kupovini dobio jedan CD sa njim na kojem je dosta dobro objasnjeno kako se vrse podesavanja.
Vazno je da nakon stelovanja memorises postavke !

korg
09.09.2010, 14:15
nekako mi se cuje jos neki glas dok ja pjevam a nisam uljucio harmony??
a vidis nisam skuzio kako da memorisem te postavkee koje selujem!!!
hajd ako ti nije tesko da mi posaljes svoje postavke da vidim kako si ga ti podesio!! ili da mi malo pojasnis ssamo kako da napravimm gornju i donju tercu

baltik79
01.11.2010, 19:02
Odgovor za KORG-a:
Neznam dokle si dogurao sa presetima sto trazis.Ja sam sebi uradio solidne terce,ako si za da se izmjenjamo za presete.A sto se tice tog drugog glasa,mozda ti je ukljucen taster Double-iskljuci ga.Ako nije to moras uraditi sljedece:
Klikni na taster Edit,na displeju ti mora biti odredjen qMOD.Sada zavrti prvi tockic skroz nalijevo dok ti se nepokaze NO STYLE.Probaj sad uredjaj,ako opet nije ok,nadji me na Skype pa cemo provaliti sta je.
Dodato:
Kolega,pa mi smo se vec culi izgleda.Tek sam sad ugledao da si iz Tuzle.

korg
12.12.2010, 19:07
Može li mi neko pomoći kako da prebacim presete preko midija sa sysex porukama. Sve sam uradio ali ne znam u kojem modu treba da bude VoiceLive 2 da bi primio poruke.
Uradio sam sljedeće:
1.Ubacio midi fajl sa presetima u Nuendo
2. Spojio midi kabl sekvencer OUT - VoiceLIve/ Midi in
3. Pritisnem play na sekvenceru da prebacim podatke ali se ništa ne dešava.

Vjerovatno treba namjestiti VoiceLive da bi primio poruke, ali ne znam kako. U uputstvu ne mogu da nađem

Pozdrav

aleksandar72
15.12.2010, 17:59
Instaliraj VOICE SUPPORT SOWTWARE CD, koji si dobio uz TC VL2.
Ubaci u program ASIO4ALL Driver.
Udjes u SETUP-SYSTEM-pa promeni USB Parametar USB CONTROL na "ON",
onda ti je MIDI IN varijanta aktivirana.
Kad ovo sredis, pokusaj ponovo preko programa da prebacis PRESETe.

Pozdrav

korg
26.12.2010, 23:52
nista druze od ovoga evo vec danima probam nesto da ucinim al nista!!

snowshoe
21.12.2011, 15:24
Ljudi jel smijem raditi Update na verziju 1.4 (vidjeo sam skoro na njihovom sajtu da je dostupno za download) a da mi se ne poremete Presets sto sam ih dosada malo preradio po svom cejfu, Postoji li mogucnost da se snime na disk ili nesto slicno?

Hvala unaprijed.

baltik79
21.12.2011, 16:15
Moj prijedlog ti je da bekapujes sve i uzmes fotoaparat i uslikas, ili vec na nekakav drugi nacin zapamtis postavke sa tasera TONE,PITCH i SETUP. Ako ti pokvari te postavke da mozes da ponovo ukucas. Ja sam instalirao 1.4 verziju prije 5-6 mjeseci i nije mi pokvarila sadrzaj postavki harmonija. I trenutno je koristim. Opet, verzija prije nje mi je pokvarila prethodnu (ali samo ove gore navedene tastere).