PDA

Pokaži Full Verziju : Snimanje video-audio


zsimonovic
10.06.2010, 13:43
Drugari,zna li neko kako bi mogao da snimam video sa web kamerom a ton da mi snima direktno sa muzicke karte posto bih ukljucio klavijaturu preko muz. karte da bih dobio cist ton?Kojim programom bi moglo to da se odradi?

Dell
10.06.2010, 13:56
kao prvo trebas imat neki program koji ce ti snimati i audio i video, drugo namjestiti u sistemskom mixeru na recordingu line in, ja sam inace spajao digitalni aparat preko zutog video ulaza na tv karticu pa snimao home theatreom, a za web cameru samu ne znam

skoricnik
10.06.2010, 14:34
Mozes sa windowsovim programom (AMCAP) za koriscenje webcamere.
U njemu namestis da audio signal ide sa LINE-IN, a video signal sa webcamere.
Izaberes start recording, i on snima, samo pre toga odaberes gde hoces ;)

Pozdrav

armin
10.06.2010, 15:02
ja koristim za to debut video capture... mislim da je free mozes progooglati pa vidi

erno11
11.06.2010, 16:30
jesili rijesio problem?

zsimonovic
11.06.2010, 22:16
Jesam sa debut video capture.Hvala na odgovorima.

koja
11.06.2010, 22:46
@skoricnik
Mozes da mi detaljno objasnis kako to da uradim.Ja koristim taj program(AMPCAP) i kada snimam ne dobijam cist ton.
Unapred hvala.

Pozdrav,;)

skoricnik
12.06.2010, 13:55
Probaj procackati pod audio podesavanjima u AMCAP-u.
Ako imas los ton i kad samo snimas audio, onda ti je do muzicke.

Pozdrav

koja
12.06.2010, 14:28
Kada snimam sa nekim programom bez Web kamere dobijam cist ton(Sound Forget).
A kada snimam sa Web kamerom preko njenog mikrofona ne dobijam cist ton.Mislio sam da klavijaturu povezem sa kompom da bih dobio cist ton a da preko Web kamere dobijem samo sliku bez zvuka.I da posle to spojim.
Da li je moguce?:)

skoricnik
12.06.2010, 23:02
Moguce je preko AMCAP-a, napisao sam gore.
Izaberes kao audio izvor - LINE IN, i krenes da snimas.

koja
13.06.2010, 00:47
Nekako sam se snasao da nadjem gde se to nalazi.A kada hocu da prebacim na LINE IN i kada pretisnem OK,ono se ponovo vrati na prvo(Mono Mix).Tu ima i dugme Apply ali ono stoji prazno i ne moze se primeniti.
@Skoricnik
Mozes mi detaljno objasniti kako do da uradim jer me vec pocelo nervirati:mad:. Izvini sto te malo mucim i hvala unapred.;)

Pozdrav,

skoricnik
14.06.2010, 15:05
Kod mene nigde nema apply, proveri ti to dobro.
Evo postavio sam sliku kako to treba da izgleda, i onda samo pustis da se snima.

koja
15.06.2010, 20:12
Ja sam taj program dobio kad sam kupio Web kameru.
U device nam ne pise isto(ne znam zasto,verovatno zbog drugacije kamere).Ja sam pokusavao da podesim nesto u Options i tu ima opcija LINE IN,ali kao sto sam gore napisao ona opcija apply stoji kao "prazna" i ne moze se primeniti,tako uvek kada ukljucim na LINE IN on se vrati na predhodnu opciju tj. Mono Mix.:(
Dodato:
Instalirao sam neku demo verziju ovog istog programa.Sada u Options ima opcija Audio Input(koja na predhodnom nije bila).Tu sam stavio na Line In i pokusao sam nesto da snimim ali se zvuk uopste ne cuje.
Posto me vise ovaj program mnogo nervira:mad:,zamolio bih nekog da bi predlozi neki dobar program za snimanje i uz predlog posalje kompletnu instrukciju za podesavnje ove opcije.:">
Hvala unapred.