PDA

Pokaži Full Verziju : Koji mobilni preporucujete za tekstove?


Boban010
07.06.2010, 18:59
Dakle koji bi ste uredjaj preporucili za tekstove ali da ima mogucnost telefoniranja i solidnu kameru,tekstovi u TXT formatu,opcije pretrazivanja i tako dalje a cena oko 100E,+/-30?

Vaxter
07.06.2010, 19:31
Za tu lovu samo da pojurish neshto sa win mobile, mada je pitanje da li cesh naci.
Moguce da eBook readeri na symbianima chitaju txt.
Mada, shta ce ti telefon pored onog asusa malog?
Ono je za svirku bombona.

Boban010
07.06.2010, 20:34
Ma mobilni je manji,ASUS4g mi stoji sa strane na rampi a kada bi ga postavio iznad klavijature ili bi morao da zaklonim displej ili bi stajao suvise visoko,a mobilni zauzima manje mesta pa bi mogao da se uklopi iznad Analogne sekcije na GW8 i tu bi mi bio odmah pri ruci.Razmisljao sam da uzmem neki pocket ali ne znam da li imaju mogucnost telefoniranja,a treba mi i camera....I najvaznije da je sto jeftinije-pirocanska posla!:lol:

skoricnik
07.06.2010, 20:41
Ja sam za takve stvari koristio N95.

Posto imam negde oko 1200 tekstova otkucanih zasebno svaki u txt formatu, bacio sam ih na memorijsku pa sa memorijske premestio u memoriju telefona, jer je odatle mnogo brza pretraga.

@Vaxter
Sto se tice citanja txt fajlova na Symbianu, nisam koristio nikakav eBook citac, i sl., to se moze obaviti preko njegovog internog fajl menadzera. Postoji opcija za pretrazivanje, i meni, je zavrsavao pretragu za cca. 5 sekundi.

Cena mu se taman uklapa u tvoj rang, mislim da bi ti to bio pun pogodak jer imas i kameru, i sve u jednom telefonu.

Pozdrav!

Boban010
07.06.2010, 20:55
Na laptopu ja koristim Windows explorer(sa leve strane folderi,narodna,zabavna,folderi po ritmovima-7/8,9/8... a sa desne sadrzaj foldera)Problem mi pravi touch pad jer nekad u brzini prebacim citav folder u neki drugi ili pesmu iz jednog foldera u drugi pa moram uvek posle svirke da ponovo uredjujem pesmaricu.
@skoricnik
Opisi mi postupak ako ti nije tesko kako si koristio N95 kao pesmaricu i da li si imao nekih poteskoca pa si zbog njih presao na laptop.Hvala unapred!

skoricnik
07.06.2010, 20:59
Nisam imao nikakvih poteskoca, nego nisam stizao da koristim telefon, jer sam radim. Presao sam na laptop jer sam napisao program u kojem je moguce uz pomoc 2-3 klika sve obaviti.

Kao sto sam vec rekao, tekstove sam stavio na memorijsku karticu.
Nakon toga, prekopirao sam ih u memoriju telefona, jer je brza pretraga.
Kada hoces da koristis pretragu, udjes u menadzer datoteka, otvoris folder sa tekstovima.
Izaberes da ti otvori opcije, i izaberes pretragu.
Upises ime pesme (kako se *.txt fajl naziva).
Sacekas da nadje, i kada nadje samo kliknes OK dugme i on otvara tekst.


Pozdrav!

Boban010
07.06.2010, 23:46
Nasaraj nesto o programu koji si napisao,sa kojim fajlovima radi,word ili txt,kakav mu je interfejs,da li ga ogranicava rezolucija,itd...
Pozdrav!

Ace
08.06.2010, 01:25
@Boban010
Druze a nema li GW8 songbook opcija pa da u nje uneses tekstove (mada je ekran mal ali ...)? Ja tekstove citam preko songbook. Ovo ti je neko alternativno resenje ako imas tu opciju na GW8.
Preko mobilni ne verujem da ces puno postici, nije lako pretrazivati tekstove s tim sitni dugmici. Jedino neki sa touch screen ili najbolje mali laptop.

rafael
08.06.2010, 13:16
Za ove pare mislim da moze biti neki solidan touchscreen tipa Cookie,Corby i sl. ili neka N95 mada je tesko to sa tekstovima na mobu jer displey je premali , eh jedino sto sam vidio momka da s lakocom barata tekstovima na mobitelu i svira, bilo je na Iphone-u jer je strasno precizan i osjetljiv ..pozz

Boban010
08.06.2010, 17:10
@acekorg
Nema druze GW8 songbook,nema cak ni opciju da mozes pustati midi sa tekstom-karaoke.Mali laptop imam,jos uvek razmisljam da li da uzmem i koji mobilni,ali ako ipak ostanem pri laptopu ostaje korisna tema.
pozz