PDA

Pokaži Full Verziju : korg triton LE vs korg i30hd


HUZO
06.06.2010, 08:51
dakle stavio sam LE u oglasnik za 500 eura i javi mi se covjek i nudi mi u zamjenu korg i30hd,dali mi se isplati ta zamjena? on svog i30 cijeni skoro 600 eura,ali mu nebih doplatio nista

stavio sam da mjenjam za neki aranzer jer mi trebaju ritmovi pa sam nabrojio da bi mi pasalo nesto kao psr 1500,psr 2000 ili slicno....

sad sto vi mislite o toj zamjeni?

makso68
06.06.2010, 11:00
Mislim da je to dobra trampa,pod uslovom da je ispravan i očuvan.Korg I 30 HD je strašna sprava.Najkvalitetnije je napravljen od svih Korgovih aranžera,a i cjena mu je tu negdje oko 500-600 evra.Pozdrav1

HUZO
06.06.2010, 12:11
ok,hvala,ali zanima me dali se moze usporedjivat zvukovno sa LE ili i ne bas? tj,kakve su mu harmonike i to?

dejantb15
06.06.2010, 13:36
korg i30hd je aranzer koji je poslednji koji je napravljen kako treba (kvalitetno) a ovo kasnije su plastikaneri (ali opet predobri).Le je isto tako dobra sprava ali nema ritam masinu koja ti je potrebna (ali zato solo;).....) ali se i i30hd moze solidno sredit .Tako provjeri u kakvom je stanju i30hd pa ako je dobar mijenjaj.pozdrav

HUZO
06.06.2010, 13:43
ne dira me puno izgled koliko mi je bitnije da zvuci na nesto.... kakve harmonike to ima?

makso68
06.06.2010, 14:23
ne dira me puno izgled koliko mi je bitnije da zvuci na nesto.... kakve harmonike to ima?
Nema harmonike kao Le,a i ostale farbe na Le su dosta bolje.Korg I 30 HD je klasični aranžer bez semplera,ali se da dobro srediti.To što ti tražiš(aranžer sa kvalitetima sounda od Tritona Le)je Korg PA 800,a to košta trostruko od pomenute cjene(500 evra)Pozdrav!

HUZO
06.06.2010, 14:27
ma ne trazim da budu harmonike kao na le-u,samo pitam kakve su!

dejane nema linka!sta da slusam?

dejantb15
06.06.2010, 14:54
Izvinjavam se,pokusao sam da postavim link a da se slika vidi,pa sam ga greskom obrisao.:)
http://www.youtube.com/watch?v=IzLBGr_r_VoOvdje se mogu cuti gajde,zujalice,......
http://www.youtube.com/watch?v=BeQ4IOA2j3c

HUZO
06.06.2010, 15:08
u stvarno lose,ne svidja mi se ni malo kako zvuci,ni ritam sekcija,niti boje....mislim da nista od zamjene...roland ga pojede u ritam sekciji,ovo je stvarno kao djecja igracka

danijel011
06.06.2010, 15:39
Ovo su jako loši snimci, od ritam sekcije se čuje samo bubanj :confused: Može i30 puno, puno bolje da zvuči... Ako ti treba aranžer za 500€, bolje od i30 nećeš naći, u (cenovnoj) klasi je g800 ali mislim da je i30 tehnički dosta napredniji, HDD, touch screen,... zvuk je već stvar ukusa.
Pozdrav

HUZO
06.06.2010, 15:45
a psr 2000 ili 1500? prodaju se kod mene u hrvatskoj po toj cijeni otprilike

danijel011
06.06.2010, 15:55
Od te dve, ja bih birao psr1500, novija je sprava, ima USB... E sad, kao što rekoh, zvuk je stvar ukusa, ja lično volim Yamahinu ritam sekciju ;)

nemanja 1982
06.06.2010, 17:34
E kolega ova dva snimka sto je okacio kolega dejan je u prvom snimku KORG I3,a to je puno losija klavijatura nego I30hd i zato ti se ne svidja,a drugi snimak je verovatno sniman sa kamerom koja ima los mikrofon tako da ne zvuci lepo,najbolje je da probas uzivo..;).Pozzzz

EmirTotic
06.06.2010, 18:10
Da, ovo prvo nije Korg I30 vec Korg I3... Ovaj drugi snimak je opasan, svidja mi se kako zvuci.

Ja bih ovako uradio. Ako zaradjujem novac, zadrzao bih LE-a i stedeo za dobar aranzer sa ritam masinom ili modul (pa kad skupim, skupio sam) jer je LE opasna sprava, jos kad je sa dobrim aranzerom u kombinaciji razbija.
Ukoliko nisam u stanju da skupim novac za nesto dobro (pa50 minimum) onda bih se menjao i poceo da radim sa slabijim aranzerom pa opet skupljao za bolje. :)
P.S. U oba slucaja se podrazumeva da se ima ozvucenje, sto nazalost kod mene jos uvek nije slucaj.

Eto, malo sam se raspisao ali nadam se da sam ti pomogao. Ostalo je na tebi. Sve najbolje... ;)

gega
06.06.2010, 19:44
@huzo.
Kolega nemoj da sudis prebrzo...;) I30 treba uzeti u ruke pa da vidis sta moze s njom da se uradi. Najbolje bi bilo ako imas mogucnosti da probas tj da ti prodavac koji je vec verovatno vican malo demonstrira kako to izlazi.

Ja sam svirao i 30 i ima neverovatno dobre dirke....:D HD je onomad vec bio ugradzen kao i touch display dok su drugi o tome jos sanjali....
Sve u svemu dobra stvarcica.

@danijel
G800 ili 1000 je samo u istoj klasi cena...valjda zbog 76 poluotezanih dirki...ostalo...:D
pozdrav

makso68
06.06.2010, 19:50
Emire,druže,nemoj da mješamo babe i žabe.Kakav PA 50?To je igračka za I 30 HD,koji je u klasi današnjih PA 1 X i PA 2 X.Dugo je bio Korgova ekskluziva među aranžerima i zvuči opasno kad se naštima,a dirke su u klasi 9000pro.Slažem se sa tobom u vezi Tritona Le.Najbolje bi bilo zadržati Le i kupiti I 30 HD-to je opasna kombinacija.Pozdrav!

danijel011
06.06.2010, 19:54
@gega
Baš zato sam i istakao ;)

Ace
06.06.2010, 20:02
@makso68
Druze zasto mislis da je Pa50 igracka u odnos na I30? :)
I30 ima stariji generator zvuka a i boje su mu do 2 oscilatora maksimum.


- Inace sto se tice razmene LE za I30 i ja bi se menjao (stom kazes da ti trebe aranzer)! A u pravu su kolege sto kazu, nemoj da sudis o klavijaturu po ovaj mutni snimak. Najbolje da probas negde.

amavrenski
06.06.2010, 20:07
@makso68: da i ja sam dosta dugo radio u toj kombinaciji, samo sto sam imao i30hd+tr ali u sustini isto, i zvuk je bio boli glava... i jos uvek imam i30...

@EmirTotic: mnogi su se cudili kad ja nastelujem svoj i30, da to izadje iz te klavijature, a pogotovu oni sa pa50... mnogo zdraviji i odsecniji zvuk, tacno se cuje sta je kad odsvirano, sve jasno razgraniceno... a o ostalom da i ne pricam...

grandia
06.06.2010, 21:15
" ... kakve su mu harmonike ..."

pa kako da budu druze kad su 4 godine starije? :))

uporedjues aranzer bez mogucnosti da cita samplove iz 1998 i sinthesizer sa sampleload funkcijom iz 2002 ...?

kolege su ti dale iskrene odgovore al trebas ti sam da cujes pa da se odlucis.
posto mnogo volis harmonike, izgleda da i30 nije za tebe ...

amavrenski
07.06.2010, 00:24
onda ono sto on trazi, najmanje sto zadovoljava je od korga pa80 sa karticom, bez nje nista... za ostale proizvodjace klavijatura ne znam koja je najjeftinija sa semplerom...

iskreno, moze i30 da izbaci dosta dobre harmonike, ako se izdeli na 4 izlaza, pa svaki dobije svoj kanal na mixeru, i farba se po zelji... ja sam radio samo na njemu do 2009, i bio prezadovoljan... ali mora da se sedne i da se radi, po ukusu naravno

EmirTotic
07.06.2010, 01:04
Drage kolege @Makso i @Amavrenski: Niste lepo razumeli ono sto sam napisao ili ja nisam lepo objasnio sta sam hteo reci. :)
Mislio sam na ovo, ako zadrzi LE da skupi za neki aranzer (najmanje pa50 po rangu) onda ce imati super kombinaciju. Ni u jednom postu nisam rekao da su to lose klavijature, ili uporedio neke osim ovih za koje je navedena tema. Pozdrav i svako dobro. ;)

amavrenski
07.06.2010, 01:36
u sustini to je najbolje ako je moguce da zadrzi Le...

ja sam tebe razumeo da u principu od aranzera, od Korg-a konkretno, ispod pa50 ne treba da uzima u obzir, sto po mom ukusu nisam za tu varijantu, mislim, ne delimo isto misljenje, sto je apsolutno ok, ukusi su razliciti... samo opet, mislim da dosta njih potcenjuje i30...

ja konkretno par solo boja sto imam na i30 nisam uspeo da napravim na TR-a, neki ce se mozda smejati, ali tako je... bar nisam uspeo da ih slozim da rade kako sam navikao...

EmirTotic
07.06.2010, 01:43
ja sam tebe razumeo da u principu od aranzera, od Korg-a konkretno, ispod pa50 ne treba da uzima u obzir, sto po mom ukusu nisam za tu varijantu, mislim, ne delimo isto misljenje, sto je apsolutno ok, ukusi su razliciti...

Upravo tako. :)

Ipak je tacno da uspeh ne zavisi toliko od sprave koliko zavisi od majstora za njom. Nekome je dzabe da ima najbolje klavijature ako neko zna da radi posao sa sasvim pristojnom klavijaturom bolje i profesionalnije od njega.
Uh, malo smo krenuli u offtopic, ali u sustini se svodi na isto i koristice kolegi da se odluci... :)

grandia
07.06.2010, 06:10
nije nam prvi put a sigurno ni zadnji, da ispadamo iz teme (eto sad i ja) a i da pocnemo da sa silom ubedjujemo jedan drugoga sta je bolje a sta ne ...:confused:

al tako je to kad su ovakve teme tj. takva pitanja postavljena ...

bez ljutnje momci, ovo vazi za nas sve pa tako i za mene:D

pozdrav svima sa bajle :lol:

svirko
07.06.2010, 08:34
Kao prvo,

napomenuo bih da se niti jedna klavijatura ne ocijenjuje sa svojim mogućnostima, tako da se sluša preko Youtubea ili nečeg sličnog, jel zvuk na zvučnike od lapotpa ili kompjutera nije niti blizu onoga što postiže razglas.
Znači, klavijaturu preslušati preko miksera i zvučnih kutija, i onda davati komentare šta valja a šta ne valja.

A kao drugo,

dobro je rekao kolega @grandja.......
Vratite se u ON ToPPIC, i naravno bez onoga standardnoga.....ovo je bolje, ovo nije....uzmi ovo, uzmi ono....inače ćemo napravit jedan lagani LOCK!!

Vex
07.06.2010, 08:51
I30 je odavno odsvirao svoje,tacnije pojavom pa80 sto se tice sounda mu je bio kraj. I30 ima AI2 sintezu zvuka,dakle isto kao i iS50...u to vreme jeste bila revolucija i napredak,ali sada pored PA serije...I serija je smesna...tako da dzabe dirke i izrada kada su pa50-60-80 novija generacija i samim tim bolji sound... Bilo bi dobro kada se nebi mesali u ocenjivanju klavijatura sound i kvalitet izrade,to su 2 posebna parametra -svaki za sebe...Kad bi zamenio LE za i30 bilo bi maltene isto kao da sam se vratio na X5D,samo bi imao i aranzera,ali ipak je to prosli vek ;)

@pokretac teme: najbolje poslusaj negde i30 i pa50-60 ili neku yamahu u tom nekom cenovnom rangu pa sam presudi sta ti je najbolje ako ti treba aranzer...ipak se ne moze uhu ocima objasniti ;) Pozdrav...

amavrenski
08.06.2010, 01:31
i30 i pa80 vec ne mogu da se porede, ali im isto tako i cena nije ni blizu ista... dok sa pa50 je vec neka druga prica...

inace imao sam prilike da probam od i serije i3, i5s, ix300, iS40, iS50, i naravno i30 i mogu reci da je od cele serije, ne zato sto je moj, vec stvarno drugaciji zvuk, mocniji malo od ostalih... mislim, uporedite pa50 i pa80 (bez kartice, klot), videcete da ima razlike u zvuku, licno sam se uverio sa jednim istim setom, na jednako nastelovanom kanalu na mikseti, bez obzira sto je ista genracija klavijature...

vec smo konstatovali da je najbolje zadrzati Le, i dokupiti aranzer neki po ukusu, ali covek verovatno nije u mogucnosti, pa treba izabrati najbolju opciju...

ja licno, kod aranzera volim da kompletan ton bude jasan, da se razaznaje sta je odsvirano u ritmu...

najbolje bi bilo da od svake marke klavijatura, navedemo dva tri modela u tom cenovnom rangu Le-a, pa da covek pokusa da isproba to negde... evo ja za korg-a glasam za i30, naravno i za pa50 pa i pa60 (ne znam koja mu je trenutno cena, da li se uklapa)

milepsr
08.06.2010, 13:15
dakle stavio sam LE u oglasnik za 500 eura i javi mi se covjek i nudi mi u zamjenu korg i30hd,dali mi se isplati ta zamjena? on svog i30 cijeni skoro 600 eura,ali mu nebih doplatio nista

stavio sam da mjenjam za neki aranzer jer mi trebaju ritmovi pa sam nabrojio da bi mi pasalo nesto kao psr 1500,psr 2000 ili slicno....

sad sto vi mislite o toj zamjeni?

Ljudi covek je pitao samo za ovaj model :( Jer konkretno za njega ima ponudu...

Njemu trenutno treba samo aranzer, da ima para kupio bi za kesh aranzer, ne bi prodavao Tritona...

Ja bih pogledao taj I30, i ako ti se uzivo svidi u kakvom je stanju, i kako uzivo zvuci, uzmi ga...

romario
08.06.2010, 13:37
Mislim da i30 ne vrijedi 600,a maximalno 500 eura.
Dobar je aranžer,ali malo provjeri njegovu cijenu
na netu .

yamahapassion
08.06.2010, 14:07
Evo kolega da i ja kazem koju iz svog iskustva. Sviram sada yamahu, a pre neke 3 godine sam imao korg is50 koji ima isti sound generator kao i30. Dan danas ne mogu prezaliti neke boje sa mog is50. Pitao si za harmonike. Mogu ti reci da su mu harmonikke bile super, imao sam par vrsta harmonika na is50 i vec godinu i kusur se trudim da napravim iole solidnu harmoniku na yamahi i ne polazi mi za rukom. Dodje mi da uzmem jedan x5d samo zbog tih boja koje su mi bile prirasle za srce kad sam imao is50. Sto se tice ostalih boja (sax, klarinet,strings, klaviri, orgulje itd...) takodje mi je na is 50 bilo sve fenomenalno. Mislim da svi znaju cuveni M1 klavir, koji je fenomenalan, a to nema sanse da nadjes na yamahi. Svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane, ali ako ti treba aranzerska klaviijatura sa solidnim bojama, mislim da bi ti taj i30 (s obzirom na godiste) jako dobro radio posao.

HUZO
09.06.2010, 23:53
ajme mnogo hvala svima na savjetima,sve sam postove procitao i odlucio zadrzat LE-a,pa predobra je to klava da bi je dao za starog i30 koliko god mogucnosti on da ima,samplovi su samplovi...dok ne skupim lovu za aranzer,svirat cu uz midi,sta me briga,mnogi su zaradili love i love na pustanju midija ;)

nazalost u hrvatskoj je stanje takvo da se svi natezu za svaki dinar i nema nekih kombinacija dobrih nazalost...da sam u srbiji,bosni,austriji,njemackoj gdje je ta muzika trazenija i zastupljenija,vjeojatno bi vec iskombinirao nesto,ovako mi ostaje LE i midi fajlovi B-)

ionako sviram kod kuce samo,za sebe,ali opet mi fali ljeva ruka da svira pratnju!


BTW da pitam,kako ukljucit da sviram ljevu ruku na tritonu?? davno sam to radio i zabravio sam sad kako se to radi! stavio bih neki bas na ljevu ruku i split do odredjene note,ali nemogu se sjetit nikako kako to uraditi!

nikadvisekorg
10.06.2010, 00:03
ja sam imao i30... i stvarno zvuci kao igracka, korg je stvarno uskratio najbitnije frekvencije svojim klavijaturama.... noviji i mogu da prodju jer imaju ekvilajzere, dok i serija zvuci ko kanta... pa bolje da uzmes pa50 nego i30... jes uradjen kvalitetno al za gledanje, a to ne kupuje benzin i placa racune... :D i drugo, u Srbiji i30 ide oko 300-400e zavisi od opreme i stanja a le 500-550evra pa ti vidi.

amavrenski
10.06.2010, 01:01
@nikadvisekorg: bez namere da izazovem neku svadji ili slicno... ozbiljna je to masina, samo ko zna da je nasteluje... a kako mislis nema ekvilaizer?

Ace
10.06.2010, 01:18
Verovatno kolega misli na Master ekvilajzer .... mada moze se klavijatura dobro nastelovati i bez njega.

doktor87
10.06.2010, 08:44
Sto se tice nostalgije za bojama sa vasih starih i prodatih klavijatura imam da kazem jedno: NEMOJTE IH PRODAVATI :D ili ih bar ponovo kupite za male pare kad naletite za licnu kolekciju, ako vam to kao umetnicima ista znaci!
Ja imam X5D i ako ne bude potpuno zaradio drugu klavijaturu necu ga prodavati i dodavati novac...trenutno ne tezgarim aktivno pa zato kazem.

Sto se tice pomenutog aranzera...kolega koji je postavio temu svoje interesovanje za kvalitet zvuka je usmerio na harmonike. Posto on ima AI2 sintezu i dva oscilatora identicno kao i X5D mislim da imam pravo da dam svoje misljenje o samom zvuku.

Nema teorijske sanse da dobijes ista vise od kvaliteta WELTMAISTER od 80 basova sto se velike kabine tice, sto se male tice isto u klasi WELTMAISTER od 120 koji ima malu kabinu...nista specijalno. I to kroz jednu ili jednu i po oktavu relativno vernog zvuka...zavisno od efekata i jos nekih parametara koje mozes da dostelujes. O Organ ili Master registru skoro da nema govora...jer je razlika u oscilatorima onda kod organ registra 2 oktave a tu je deformacija tona haoticna zajedno sa dinamikom a master ne mozes da dobijes jer imas samo 2 oscilatora a treba ti bar 4 ( pod uslovom da je jedan Mussette koji vec imas na njemu fabricki i da dodas jos po tri oktave). Jednostavno ta sinteza ne daje potreban zvuk harmonike za nase tezge, ali zato zurle, gajde i zabavnjake moze da odradi kad god hoces!

Sto se tice ritam sekcije, to je po meni stvar ukusa...mada sam ja ljubitelj i korisnik bubnjara. Ne sudi po snimcima sa kucne kamere koje ces da slusas na zvucnicima od 30ak eura :-O
Takodje bi ozbiljno trebao da razmislis o PSR 1500 ako ti vec treba aranzer.
Za ostalo nisam kompetentan...;)

svirko
10.06.2010, 10:00
Sa kolegom @doktor87, slažem se u potpunosti.....

Nije mi jasno, čemu se kupuju klavijature od 1500-3000 eura, da bi kasnije tražili neke zujalice od DX-11, ili DX-27????
I još jednom da i ja ponovim, najbolje je klavijaturu čut na neki razglas, ili barem pojačalo, a ne sudit o njoj prema zvuku od laptopa....onda se o njoj daje sud

grandia
10.06.2010, 11:53
Nije mi jasno, čemu se kupuju klavijature od 1500-3000 eura, da bi kasnije tražili neke zujalice od DX-11, ili DX-27????

e to bata svirko! bilo je vec davno vreme da se takvo pitanje postavi.
slicno je to kad su harmonike-boje u pitanju. naravno da svako voli da cuje neki instrument a da to zvuci sto vise original il jos bolje - isto kao original.

ja to razumem kad je studijski rad u pitanju tj. komercialno snimanje CD-a. a za svirke pred pijanih gostiju il druge zahebancije? po meni, tu ne mora biti sve original ...

nije ovde tema za to, al neka slobodno kazu kolege koje sviraju svaki vikend po lokalima - dal im je jos neki gost prisao i reko "ova harmonika ti nije bas neka dobra boja" ili "ubaci drugi saxofon, ovaj ti je za nista" ...


izvinjavam se za offtopic!
pozdrav

amavrenski
10.06.2010, 14:15
jedino ko cuje nijanse su muzicari koji svracaju na svirke, pa oni komentarisu, a sto se gostiju tice, realno danas, je jako malo onih pravih slusaoca muzike, koji mogu da cuju pravu stvar, da ocene sta je stvarno dobro a sta ne... mislim da je danas kod velike vecine mase, bitno da muzika gruva, samo glasno i brzo... eto moje misljenje...

odosmo u off...

HUZO
11.06.2010, 00:26
kad vec oftopicarimo da pitam,kako ukljucit da sviram ljevu ruku na tritonu?? davno sam to radio i zabravio sam sad kako se to radi! stavio bih neki bas na ljevu ruku i split do odredjene note,ali nemogu se sjetit nikako kako to uraditi!

Sejox
11.06.2010, 00:37
Za ovo pitanje se trebala koristiti malo pretraga foruma,jer je o TR Le
dosta toga napisano do sada.

Evo link:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2722&highlight=korg+splitovanje

A inace ova kompletna tema je otisla u skroz drugom smjeru,i nema vise
veze sa naslovom....ne vidim joj vise smisla.!

kuki
11.06.2010, 13:58
Ako se ne vratimo na temu,ide Lock!