PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa citacem kartica. . .


koja
04.06.2010, 14:27
Pozdrav.
Svuda sam trazio ono sto me zanima i nisam mogao da nadjem,pa se unapred izvinjavam ako ova tema vec postoji.
Kada povezem citac sa komp i kada ubacim SD karticu u citac pojavi mi se sve sto se nalazi na kartici.Kada udjem na neki fajl i kada se ponovo vratim na pocetno mesto(gde treba da se nalaze svi fajlovi) tu je sve prazno(kao da se sve izbrisalo).
Sta bi to moglo da bude?
Unapred se zahvaljujem.

Pozzzz,koja;)
Dodato:
Zar niko nezna nista o ovome?:(
Dodato:
Da li je moguce da na celom sajtu niko ne zna?

Vaxter
08.06.2010, 00:21
Biće da se još niko nije sreo sa tim problemom.
A kada se vratiš, i daš mu F5 (refresh)?

Sale-roland
08.06.2010, 00:23
Uzmi u obzir da moze da bude i neki virus,ili na compu ili na kartici,imao sam slicnih problema,pa mi je bilo obrisano apsolutno sve sto sam imao usnimljeno!

ivan tr
08.06.2010, 00:41
Ma ne mora ako nece da radi. sta te briga.

koja
08.06.2010, 13:40
@sale-roland
I da li je posle radilo kako treba?
Da li ima neko predstavu sta mi moglo da se uradi i da sve bude kako treba?:(

Sale-roland
08.06.2010, 14:13
Stavio novi windows i radilo je kako treba :D

Pa skeinaraj s nekim antivirusom,pa proveri!Ne mora da bude to u pitanju ali u 90% sucajeva jeste...ili probaj da formatiras karticu(ali sacuvaj prethodno podatke) mozda proradi tako...

koja
08.06.2010, 16:35
OK.Pokusacu tako pa ce mo videti sta ce biti.U svakom slucaju hvala.
Dodato:
@sale-roland
Pokusao sam tako kao sto si ti rekao.Skenirao sam i tamo gde pise Broj inficiranih detoteka stoji 0.Pokusao sam i na drugi nacin (da formatiram karticu) ali kada sam hteo da prebacim setove u komp nije moglo.Kako da resim ovaj slucaj?:(

Sale-roland
08.06.2010, 20:32
Pokusaj na jos nekom kompu!Ako ni tada ne bude htelo ili je nesto do citaca i kartice...ako tu sve radi bez problema,moj savet je da probas sa reinstalacijom sistema...ne znam drugo resenje... :-O

koja
08.06.2010, 20:37
OK.Hvala jos jednom na pokusaju.

Pozdrav;)

aZZo
08.06.2010, 22:03
A jel imas Xp ili Vistu? Vista ima problema sa refreshom ikonica. Kad udjes u folder u kome ima fajlova expolrer ne moze da prikaze ikone. Engleski termin je Icon cache. Sad ima opcija za "Rebuild icon cache" (da povrati ikonice nazad) za XP, Vista, 7 kao BAT fajl ili rucno brisanje tamo nekih fajlova da ne davim sad. Kucaj to u " " u google pa probaj. I probaj jos da kad otvaras karticu, idi desni klik na ikonu kartice u My computeru pa idi Explore.

koja
08.06.2010, 22:51
@aZZo
Hvala puno.Poslusao sam ovaj tvoj drugi predlog i uspelo je.Za sada sve radi kako treba.Toliko sam se oko toga mucio a bilo je vrlo jednostavno.:)
Pozdrav za tebe i za sve forumase.;)

aZZo
09.06.2010, 17:12
Nema na cemu drug! Tu smo da pomazemo jedni drugima :)

p.s. "Thanks ne stoji bez veze" Hehehe
Dodato:
Jos nesto.
Probaj jos i ovo: Idi u Control panel > Folder options > View pa izaberi pod Hidden files and folders , "Show hidden files and folders"
Pa idi na karticu desnim klikom explore. Ako u glavnom folderu kartice, imas fajl "autorun.ini" obrisi ga. To je verovatno virus generisao fajl da bi se automatski pokrenuo kad ti otvoris mem.karticu. Mozes da otvoris fajl pa da vidis jel ima neki program koji se pokrece. Evo jedan autorun koji sam dobio sa drugarovog kompa koji je zarazen.

[autorun]
shellexecute=Key-Installer.exe
action=Open folder to view files
shell\default=Open
shell\default\command=Key-Installer.exe
shell=default

I kad ti ubacis mem.karticu autorun pokrene "key-instaler.exe" koji je ujedno virus. Isto tako pokrece i ako kliknes dva puta. Ako ti antivirus detektuje virus obrisace ga ali ce ostati taj autorun i Windows nece moci da nadje taj program koji je obrisan i zna da tako brljavi i mrljavi sa fajlovima.

Ne znam zasto sam ovo napisao,ali ne skodi. Da. A cim ne skodi, znaci da koristi... :P

koja
10.06.2010, 19:48
Ovo zadnje te bas i nisam najbolje razumeo ali nema veze.:)Vazno je da radi.Dobro si me potsetio.Evo ti jedan a dobices i onaj sa strane.
Pozdrav;)

koja
10.06.2010, 20:15
Probao sam sad jednu drugu SD karticu od 2 gb i nju nece da cita.Znaci sve se normalno ucita a u folderu kartice sve prazno.:(
Ova druga je od 512 MB i nju cita normalno.:mad:
Sta je sad ovo?Zbog cega nece da je prepozna?:mad:

gega
10.06.2010, 20:43
Kolega koja
Pogledaj da kojim slucajem nije aktivirana zastita na kartici.
Sa strane ima jedan shiber za ,,lock-unlock,,
To se lako moze desiti i pri ubacivanju kartice u citac,nehotice....
pozdrav

koja
10.06.2010, 21:27
@gega
Znam za to.Kada je taj siber podignut prema gore(prema vrhu kartice onda je otvoren unlock,a kada je na dole onda je lock[zakljucana]).
Pokusao sam i na jedan i na drugi nacin(unlock-lock) ali nista se ne pojavljuje ili je slucaj kao sa predhodnom karticom(od 512 MB) koja sada radi kako treba.:(
Inace tu sam karticu(2 MB) ucitao preko aparata i sve radi normalno.:confused:

aZZo
10.06.2010, 23:41
Hvala za hvala :)
Jesu to bas SD mem.kartice ili su to one male MICRO SD. Jer kingston isporucuje te male kartice sa adapterima na SD, MINI SD i USB. Meni se desava da isto tako nece da nista pokaze ako tu malu mikro karticu ubacim u obican sd adapter. Na usb adapteru radi odlicno. Koliko ti je star sistem? Zna da se desi da on pobrlja te sistemske fajlove. Reinstalacija drajvera i onda kad budes ukapcao citac na komp izaberi drugi usb ulaz u kompu od onog koji je bio pre.

koja
10.06.2010, 23:56
Ova od 512 MB je SD,a ova od 2 GB je mikro SD,ali kao sto si ti rekao ima onaj adapter i kada se ubaci izgleda isto kao ova od 512 MB.:)

aZZo
11.06.2010, 18:51
Ako koristis ovakvu kombinaciju tesko da ces ista uspeti. Ja na laptopu imam citac integrisan i nece da ocita kad ubacim u taj adapter. Izgleda da je greska u samom adapteru ili nisu drajveri uredjeni dobro da prepoznaju tu kombinaciju. Probaj ako imas USB adapter. Meni tako radi.

Vaxter
11.06.2010, 19:43
Poznat problem sa Windows-om uopšte, vezano za sdhc kartice od 2+ giga.

http://support.microsoft.com/kb/934428
http://support.microsoft.com/kb/949126
http://support.microsoft.com/kb/936825
Pečevi za vistu, koji ponekad pomognu.

Da neko ne pomisli da je problem do samog čitača, i da vas neko ne bi lagao.
Nije.
Problem je do samog sistema.
Isti čitač sa kojim sam imao problema na windows-u na linuxu radi bez frke.
Na nekoliko različitih čitača ista priča.

koja
11.06.2010, 21:44
@Vahter
Ovo treba da instaliram?:confused:

koja
21.06.2010, 12:19
Sta treba da uradim,da instaliram ovo?:)
Pozdrav.

aZZo
21.06.2010, 15:14
Probaj redom. Onaj prvi Patch je za XP SP3 Windows. Kad otvoris date linkove, ako ti Windows/Vista ne podrzava dati Patch-Fix pisace ti nesto ovako:
System Tip
This article applies to a different version of Windows than the one you are using. Content in this article may not be relevant to you.
Za instaliranje imas na strani onaj francuski kljuc sa srafcigerom, odmah ispod naslova. Tu imas "Hotfix Download Available" i ispod ti je link da download ili tacnije narucivanje hotfix-a. Tu ides, i na sledecoj strani pratis instrukcije. Imas one brojeve, nije tesko. Pa javi jesi sta uspeo.

koja
21.06.2010, 16:05
A da li mogu nesto da zeznem ako instaliram ovo?:B

aZZo
21.06.2010, 20:10
Mozda. To jeste microsoftov proizvod tako da nema virusa (mada nije ni tu iskljuceno) ali verujem da ne mozes. samo instaliras te fiksove i restartujes kompjuter. Ako ne bude radilo ides u "add-remove programs" i obrises. U svakom slucaju vredi pokusati.

koja
21.06.2010, 20:25
Znaci vredi pokusati?
Ajde pokusacu pa cu javiti sta sam uradio.
Pozdrav. . .%%-
Dodato:
Instalirao sam i sada ona kartica od 256 MB radi odlicno,ali ona od 2 GB opet zeza...:mad:
Sta treba da radim mozda da je formatiram?:confused:

aZZo
21.06.2010, 21:29
Ovo sam nabrzinu uslikao, nije neka kvaliteta ali nadam se da ce pomoci.
Sa leva na desno.
1. kingston adapter za microSD na SD
2. kingston usb adapter za microSD kartice
3. kingston 2GB microSD kartica
4. kingmax 1GB microSD kartica

Meni obe kartice rade odlicno u USB adapteru. Ali kad te iste katrice ubacim u SD adapter (1) u kompjuter nista se ne desava. Cujem onaj zvuk kad se ukljuci novi uredjaj ali nista. Cak i u My Computeru nista.

E sad. Kad to isto uradim, ubacim posebno svaku karticu u taj SD adapter (1) i ubacim u digitalni aparat (kodak) sve radi! Prepozna karticu i smesta slike na nju.

Probaj da ubacis karticu u klavijaturu i probaj nesto da nasnimis na nju. Ritam, boju bilo sta. Ako radi onda je do kompa i drajvera. Probaj novi Windows ali to su sve nagadjanja.

koja
21.06.2010, 22:19
Ja tu od 256 MB koristim za klavijaturu,a ovu do 2 GB za digitalni.Ova od 256 MB odlicno radi i na klavijaturi i na kompu(znaci na nju moze da se nasnimi nesto i da se prebaci sa kartice u komp),a ova od 2 GB radi normalno na aparatu a na kompu nesto zeza.:mad:

aZZo
21.06.2010, 22:24
A onda je do Windowsa. Kao sto si video linkove sto je Vaxter napisao, Windowsi imaju taj neki propust da ne cita kartice preko 1,2 i dalje GB. I kod mene ne rade isto, obe kartice. Ma kupi drugu karticu, sad su bagatela jeftine a velikog su kapaciteta. Ili probaj novi Sistem da instaliras pa probas onda. Jbg druze.

koja
21.06.2010, 22:59
Ma nije nikakav proble.Ja tu karticu skoro uopste i da ne koristim,ali od viska glava ne boli:D.Znaci ako sad kupim na primer karticu(lupam od 4 GB)da li ce ona raditi ili ce da zeza kao ova?
Hvala druze i pozdrav za tebe i za sve forumase od Koje.;)

aZZo
22.06.2010, 15:10
Nece da zeza ako je SD format. To je ona velika kartica. Ali hoce ako kupis onu malu MicroSD karticu pa ubacis u adapter od SD kartice.

koja
22.06.2010, 17:17
Hvala druze.Znaci ova hoce da radi.A ova nece

aZZo
22.06.2010, 20:56
Da :)