PDA

Pokaži Full Verziju : Kako ubaciti zvuk(audio) u igricu?


misa1265
03.06.2010, 02:02
Dobio sam neku igru preko neta,skinuo sam je,raspakovao sve i mogu da udjem u nju i igram normalno,ali bez zvuka.U opcijama gde se podesava u samoj igrici opcija ,,Audio setup" je zatamnjena i ne mogu da udjem u nju.A kada udjem u C:program files(tamo gde je igra instalirana)ima folder Audio i sve neki snimci(zvukovi iz te igre).Sad ja nemam predstavu sta da radim sa time,da li nesto treba da se ubacuje itd,itd,nadam se da ce se naci neko da zna odgovor?Hvala unapred.;)

Ace
03.06.2010, 02:13
Da si napisao bar koja je igra :confused:
Kazes raspakovao si .... znaci li to da nisi instalirao?!
Moguce je da je instalirana igra i tako uploadirana pa sad posto kod tebi nije instalirana nema podatke u "registry" i ne radi zvuk.
Meni je tako bilo sa igru "Prototype". Nisam nasao instalaciju pa sam je kopirao od jedan drugar tako instalirana i nije radio zvuk! Resio sam problem tako sto sam uradio "update" na DirectX i proradilo. :)

misa1265
03.06.2010, 02:22
Gta Vice city(obrnuo San Andreas,a 4-rku nisam nabavio pa rek'o malo da igram ovaj stari,da se podsetim :p )
Pa skinuo sam ga kao winrar,i onda izvukao fajl za instalaciju i normalno instalirao i na kraju je citalo nesto u nekom crmon prozorcicu neam pojma sta,i zavrsilo.Posle sam pokrenuo igricu i vec sam napisao u prvom postu da nema tona.

yamahapassion
03.06.2010, 03:03
Da ti se to ne desava kad npr. trebas da udjes u auto, pa ne mozes da cujes muziku sa radio stanice? I meni se to desavalo, ali sam imao ripovanu verziju igrice, mozda je i kod tebe taj problem. kada sam instalirao normalni GTA VC (2 CDa), onda mi je igrica normalno radila sa muzikom. Ustvari to se desava posto neki postavljaci hoce da izbace na net sto manji fajl, pa izbacuju sve sto je suvisno iz igre (a zauzima puno MB) i taj postupak zove se ripovanje. jeste da ga skines brze sa neta, ali nemas dosta funkcija, i skoro uvek nema zvuka na takvim primercima igrica, posto zvuk nosi najvise MB. Ja sam jednom skinuo sa neta GTA SA koji je imao oko 1.5 MB :confused: Neverovatno ali radila je. Posto sam veliki fan GTA, ovu zadnju (gta 4) sam kupio original, i jos ni dan danas ju nisam instalirao. Slaba mi konfiguracija :( Morace da saceka da uzmem drugi komp, ja se nadam uskoro.

misa1265
03.06.2010, 08:49
Nema uopste zvuka u igri,a u opcijama Audio setup opcija je zatamnjena,ne moze da se udje u nju.Ali u program files gde je igra instalirana ima audio fajl sa svim zvukovima :confused:, jel postoji neka mogucnost da ih nekako ucitam u igru ili sta vec?:confused: igrao sam cetvorku kod druga ali je seckalo kod njega pa nisam bas stigao da vidim kakva je i to..

gokili
03.06.2010, 12:08
Ako je ripovana moze se desiti da nema zvuka,bolje nabavi ful verziju i instaliraj normalno.

misa1265
03.06.2010, 12:36
Kako da znam dal je ripovana,pise full version,a i ima fajl Audio u Program filesu sa svim zvukovima iz igre??mozda sam dosadan malo,al' ne kapiram stvarno..;)

Ace
03.06.2010, 13:58
@misa1265
Druze i ja imam jednu verziju GTA vice city koja nema zvuk.....ali je to modifikovana verzija t.j. ima instaliran onaj Pizza mod ...da nije ista ta verzija u pitanje?
Inace GTA je dosta podlozna na bagove, i razne probleme kad se modifikova. Ja sam parvio svoju verziju od GTA San Andreas, promenio sam sve automobile sa svoje al sad se stvorile mnogo probleme oko grafika, rendering nekada i padne igra ... t.j. ugasi se sama :confused: Te probleme nisam resio.
Inace jos mozes proveriti koliko zahvata igra, treba da bude oko 1,4 Gb koliko se secam. Ako je manja od 1gb onda hvali dosta toga od sound.

@yamahapassion
Ova GTA 4 je najbolja igra do sada :D Al bara mnogo jaku konfiguraciju, instalirao bi je al ne igra mi se kad secka, kad ne ide mi sve ko sto treba :D

Pozdrav od GTA fana :lol:

misa1265
03.06.2010, 14:13
Zauzima 1Gb,malo vise,1,05 tako pise...Kako da vidim da li je modifikovana,jer nisam ni pokusavao da igram kad sam video da nema zvuka,samo sam usao u new game i video da je sve normalno,sve isto kola,meni je isti itd,itd.. :confused:

Ace
03.06.2010, 16:50
Stom je auto isti onda nije modifikovana, ona obicna verzija je .... al nije ni ispravna.
Ne bih znao da ti kazem kako da opravis audio. Ima jedan MS-DOS fajl ne secam se akako se zvao :confused: ! Mislim da je bio Tec Audio ali nisam siguran, ili mozda Tec Sound ?! On ima udeo u sinhronizacije izmedju igru u Audio hardwera.
A dobijas li poruku u igru "No audio hardware" ?
Aj posle cu da pretrazim GTA forume oko taj problem ako najdem resenje poslacu ti poruku ;)
Pozdrav

misa1265
03.06.2010, 18:35
Hvala svima koji su hteli da pomognu,a najvece moguce hvala @acekorg,i da,problem je resen..hehe..pozdrav ;)

Ace
03.06.2010, 18:41
Kad vec ima tema za ovo, evo da napisem i ovde resenje u slucaj da ima jos neki FAN na GTA :lol:

Znaci kao sto sam reko ima u igru "TecAudio" fajl. To je MS-DOS fajl. Stisnes mu desni klik i Edit, ili pa ako nema to idi open with notepad. I ima tu ispisane redove. Nadji i izbrisi gde je pise "start wav2raw" ili tako je bilo nesto, mozda sam promasio koju bukvu. Ali pazi nemoj slucajno izbrses "del wav2raw"!!!
To je stojalo negde ispod ono "please wait - procesing main audio file" Znaci izbrises taj red "start wav2raw" i ides file i save. onda startuj taj TecAudio i toliko.
:D GTA najbolja igrica

Pozdrav svima

yamahapassion
03.06.2010, 23:57
@Ace: Hajde vec kad je otvorena tema da te pitam, jel znas koja bi konfiguracija bila onako, prava za cetvorku? Ja sad imam procesor: intel dual core 1.86 Ghz, 1gb RAM-a, graficka mi je Nvidia GeForce 7300 SE. To je sve vec matoro, treba da se menja, al mi zao jos. Uspem da instaliram igricu ali kad treba da se krene, nema sanse da se igra. Da li bi bolje bilo promeniti graficku ili pojacati RAM memoriju? To bi samo uradio za prvu ruku, inace merkam jednu opasnu masinu u skorijoj buducnosti.

Ace
04.06.2010, 00:18
@yamahapassion
Hmmmm .... na slicnu konfiguraciju je moj prijatelj probao al reko je da previse secka grafika, da nemoze da se igra.
Ovo prepisivam sa omota od igru.
Pre svega moras imati Vista ili moze i Windows XP ali Service pack 3.
Procesor trazi Core2duo 1,8Ghz ili AMD Athlon X2 2,4Ghz (Core2duo je jaci od tvoj Dual Core!!!)
RAM 1,5 Gb minimum, i oko 20Gb slobodan prostor na Hard diska.
I graficka 256Mb - Geforce 7900 ili Ati X1900

A oni preporucuju
4-jadreni procesor (Quad core), 2gb RAM i 512Mb graficku (Geforce 8600 ili ATI 3870)

E sad kao sto vidis sta i da pojacas neces dobiti puno jer imas supline u svaki deo konfiguracije. Zastedi koji dinar i kupi neku novu jacu masinu, to je moja preporuka. Jer sa druge strane nije dobro da bacis pare i da igras igru na minimalnu grafiku. Meni hvali samo procesor za da imam ovo sto oni preporucuju. Mogu je igrati al me nervira sto secka grafika a podesena je na minimalna (Moja konfiguracija je graficka Geforce 8600gt 1Gb, RAM 2gb i procesor isti kao tvoji)

Pozdrav

yamahapassion
04.06.2010, 01:01
Hvala Ace, sad su mi neke stvari jasnije. Onda cu pozuriti da kupim novu masinu.

Jazz
04.06.2010, 10:24
kad vec tema ide oko GTA SA.
Dali je neko probao verziju Snow City , mislim da se tako zove , za GTA. Ja i moj sincina ubi smo se instalirajuci ali ne moze,mislim uvijek nam trazi original file kad hocemo da je inst. (gta_sa.exe). Mi imamo crack verziju i na nju smo uspijeli da snimimo ovaj fol, sve faze koje su predjene 100%, sva auta napucana, sva oruzja imas , nemogu te ubiti , he,he...itd. To smo nasli na netu i instalirali i radi sve ok. E sad smo nasli i verziju da bude GTA SA pod snijegom, ha,ha... e to nam bas i nece da se instalira. Inace ne zahtjeva veliku perf. komp-a... Ako se ko susreo sa ovom verzijom pa da nam da par savjeta. S poštovanjem Jazz.

Ace
04.06.2010, 16:35
@Jazz
Druze nisam cuo za ovu Snow city ... znam da ima jedna GTA Snow Andreas koja je u sneg, da nije jedna ta ista?! Kako i da je nisam instalirao nijednu od njih.
Ali mozda da ima neki fajl koji se ne instalira sam nego treba ti da ga zamenis u neki od IMG fajlove od igru, a za to ti trebe programcic "IMG tool" za GTA SA. Ili pa mozda ima novu mapu koju moras manuelno kopirati u data/maps folder i u gta.dat fajla dopisati neki red teksta....
Sa modifikaciju sigruno ima i "READ ME" fajl ... procitaj njega, sigurno je sve objasnjeno. U slucaju da neznas engleski kopiraj ga u poruku i posalji mi, da ti prevedem.
Pozdrav