PDA

Pokaži Full Verziju : ciscenj snimka


milan_lekic
02.06.2010, 18:13
pozz
zanima me s kojim programom bi mogo izcistiti snimak posto je mutan i necuje se dobro?

nemanja 1982
02.06.2010, 18:19
Kolega mislim da mozes preko sound forge 9,postoje tzv . filteri,skoro je moj kolega neke snimke filtrirao,e sad ako nisam u pravu,neka me neko ispravi.;)pozzz

milan_lekic
02.06.2010, 18:59
dobro probat cu sa verziijom 10
hvala ti kolega

nemanja 1982
02.06.2010, 19:35
Nema na cemu kolega,tu sam,ako mogu nesto da pomognem.pozzzz

rafael
08.06.2010, 13:21
Svaki malo bolji Sound Editor.. znaci sve to mozes i u Cool Edit Pro (Ja sam telefonski razgovor koji je sniman na mobitelu ocistio do perfekcije sa C.E.P.) ili kao sto kolega rece Sound Forge ,zavisi u kojem se bolje snalazis i koji bolje poznajes..pozz

milan_lekic
08.06.2010, 14:06
ja pretezno koristim cool edit pro ali neznam kako da iscistim sa njim snimak

daca91
17.06.2010, 01:15
Dobar je i Adobe Audition....Ja njega koristim.....Mada mozes da ocistis snimak sa bilo kojim,naravno nekim malo boljim,editorom....

gogspa80
27.06.2010, 23:06
Mislim da Adobe Audition i jest cool edit, samo sto je to crackovan program, pa je netko samo ime promijenio, a sve je ostalo od cool edita...
a i mene zanima, kolega rafael sto je rekao da je telefonski razgovor ocistio do perfekcije sa tim programom, koje je filtere koristio, i na koji nacin, neka to malo detaljnije pojasni, da se i mi nesto naucimo :)

Sejox
27.06.2010, 23:19
Kompanija "Adobe" je svojevremeno kupila "Cool Edit" tako da je taj
program njihovo vlasnistvo,i promijenili su mu ime u "Adobe Audition".

Dakle,"Adobe Audition" je poboljsana verzija "Cool Edit Pro".

Ne radi se o nekom "crack-u" i mijenjanju imena zbog toga,nego o promjeni
vlasnika.

gogspa80
27.06.2010, 23:21
ahaaa, a ja sam imao crackovanu verziju, i kada sam otvorio help, help je bio od cool edita, pa sam pomislio da je netko samo ime promjenio... ;)

Milan$
10.08.2010, 02:07
Poz svima...snimao sam par pesama sa pevacem,i snimak malo "probija",tacnije samo pevac,drzao mikrofon preblize ustima dok pevao,i sada snimak malo probija...Mogu li nekako da iscistim snimak,bar malo, sa Audicity ili Sound forge?i kazite mi tacno kako posto nisam radio do sad s ovim programima...hvala i pozdrav

Zlatek
10.08.2010, 12:06
@Milan$
Ukoliko je snimak digitalan i ide u peack ,tada skoro da nema pomoči.Kod analognih snimaka je čak poželjno da snimak ide malo u peak, dok je kod digitalnih snimaka druga situacija-bitno je da je snimljeno i da se čuje samo ne smije ići u peak.Prvo se čitav snimak obradi-očisti od raznoraznih šumova,dodaju efekti po potrebi i na kraju normalizira, tako da dobiješ optimalnu snimku!
Pozdrav!

Milan$
10.08.2010, 13:06
@zlatek
druze hvala puno na odgovoru...molio bih te ako mozes samo da mi objasnis koji snimak je digatalan a koji analogni?snimano je iz mixete u komp...i kako iscistiti te sumove na snimku?ja razmisljao preko cubase da uvecam snimak,i da "kratim" pik...

Zlatek
10.08.2010, 14:02
@Milan$
Ako je snimano iz mixete direktno u comp tada imaš digitalni snimak.Kada bi snimao na kazetu snimak bi bio analogan!Nemoguče je tu bilo šta "uvečati", i nikako ne možeš kratiti peak!Čim ode signal u crveno polje dolazi do nepopravljivog izobličenja.Zato je najbolje da ponovo snimiš stvari vodeči računa o tome da ti signal na najglasnijim dionicama uvijek bude ispod crvenog polja-peaka, jer ga nikako nije problem kasnije urediti.Prilikom snimanja je najbolje da tu ti bar prve dvije-tri sekunde bez glazbe, da bi mogao od tu označiti i izvuči šumove koje će kasnije komp analizirati i maknuti iz kompletne snimke.Kad sve očistiš možeš dodati po potrebi malo EQ, propustiti opet po potrebi kroz kompresor i na kraju kada je sve gotovo normalizirati!Tada bi snimka trebala biti OK!Pozdrav!

STUDIOSOS
12.09.2010, 12:29
Ja iskreno koristim za te stvari wavelab ali takoder dobar je i adobe edit

gogspa80
12.09.2010, 12:35
@Milan$

Prilikom snimanja je najbolje da tu ti bar prve dvije-tri sekunde bez glazbe, da bi mogao od tu označiti i izvuči šumove koje će kasnije komp analizirati i maknuti iz kompletne snimke.Kad sve očistiš možeš dodati po potrebi malo EQ, propustiti opet po potrebi kroz kompresor i na kraju kada je sve gotovo normalizirati!Tada bi snimka trebala biti OK!Pozdrav!


Na koji nacin se mogu otkloniti sumovi sa snimke kompletne, a da zvuk ostane dobar?? ja koristim adobe audition program.

Zlatek
15.09.2010, 13:51
@gogspa80
Pokušati ću ti ukratko odgovoriti, ali stvar baš nije tako jednostavna da se objasni u par riječi!Dakle samo osnovno-
Prvo učitaš snimku u Adobe Audition.Moram napomenuti da je najbolje prilikom snimanja ostaviti bar dvije ili tri sekunde bez muzike, ali da snimanje več počne.To je upravo da možeš izdvojiti šumove.Dakle tada na snimci treba pronači takav dio i označiti ga-lijevim mišem držiš i označiš taj dio-ideš na Effects pa na Restoration i tada na Hiss Reduction.Tamo odrediš točke i na OK.Sada imaš uzorak šuma koji će program prepoznati i ukloniti sa cijele snimke.Sljedeči korak je da označiš kompletnu snimku i tada propustiš sve opet kroz taj filter.Sada bi snimka trebala biti očiščena od osnovnih šumova, pa se možeš pozabaviti malo sa efektima.Ako nisi zadovoljan sa kompletnim soundom (zvukom) možeš se malo pozabaviti sa EQ i malo propustiti kroz kompresor (ne pretjerivati).Na kraju sve normaliziraš i snimka bi trebala dobro ispasti.
Ovo je samo ukratko ali ipak imaš neke polazne točke.
Pozdrav!