PDA

Pokaži Full Verziju : Spajanje Yamaha Dx11&Yamaha PSR-290


DAKi-BALJA
29.05.2010, 14:22
Poz Dragi Prijatelji!

Imam jednu Psr-290 na koji mi se svidjaju neke gitarrice .. ima i dobre streichove alii problem je ovako.. dirke mi uobste ne odgovaraju .. zato sam probao da je spojim via midikablom sa dx11..znaci u dx11 midiout a u psr midi in..
ali problem je utome da nemogu da menjam bojee .. ako sviram na dx11 izlazi neki piano a na psr moze da se menja boje normalnoo jer ima tu neke zake da se to resii ? jer ja mislim trebalo da ide znaci to su dve Yamaha razumeo bi da bi bila jedna klavijatura korg i druga yamaha paa ajde a ovako stvarnoo ne razumem sta je problem.

hvala unapredd

poz svim muzicarama sirom sveta!
:)

grandia
29.05.2010, 19:18
nema to mnogo veze dal su obe sprave iz jedne kuce il ne .. midi je midi ...

ne znam kolko mogucnosti psr290 ima sta se midi-seting cini, to ces sam morati da probas u globalu/midi ...

ako psr290 ima mogucnost da iskljucis program change onda ucini to a utom slucaju psr290 ti mora biti u blizini pa da na njoj direktno menjas boju koju zelis ... ako to ne ucinis onda ces recimo na dx11 stisnuti I12 a na psr ce da cujes boju koja je ispod broja 12 a verovatno to nije ta boja koju ti zelis ...

zbog toga iskljuci prgm change funkciju na psr290 i biraj boje direktno na psr290 ..

da ucinis to sta ti zelis trebalo bi da dx11 ima sledecu mogucnost:

kad stisnes na dx11 dugme 7 da posalje komandu psr290 da zelis boju 85 ... posto dx11 nema tu funkciju - to sta ti zelis nije izvodljivo ... za takve stvari ti treba dobar MIDI-MASTER keyboard ...

pozdrav

DAKi-BALJA
29.05.2010, 19:34
hmm neznam majstoreee posto ovaj Grandpiano mi radii normalnoo i citao sam na jenoj nemackoj stranii da treba da menjas transmit kanal i onda bi trebalo da radi al izprobao sam sve 16kanala i nemozee .. a znam da jednom sam probao sa motif es6 da spojim sa dx11 ii sve je bilo ok .. hmm ..
:confused::confused::confused:

grandia
30.05.2010, 00:18
moram da priznam da nisam siguran dal sam te razumeo :confused:

pokusaj jos jednom da objasnis o cemu se radi ...

da imas pogresne midi-kanale, psr ne bi dobila signal od dx da producira zvuk. a ti si pisao da se psr cuje kad sviras na dx, il ne?

nema veze - onda nasteluj na obe sprave midi kanale na 1 (i receive i send/transmit)

pa kad menjas boju na dx onda i psr menja boju - al kao sto sam ti pre pisao - verovatno ne tu boju koju ti zelis ...

DAKi-BALJA
30.05.2010, 00:33
ovako kad sviram preko Dx11 cuje se samo Grandpiano toje Prva boja na PSR..i kad menjam boje na PSR znaci ako stavljam naprimer sad .. frulu-RECORDER (na PSR) i sviram na Dx11 opet izadje taj Grandpiano!! stavio sam Transmit Kanale na 1... i jos uvek isto tako .. Grandpiano se cuje ali .. druga boje stoji.!! ali znam da sam probao sa Motifa ES6 isto tako da je spojim sa dx11 i sve je bilo uredu mogu sam da menjam boje preko Motifa .. znaci problem je o psru ... neznam mozda ima nekoo od vas nekuu zaku da resim taj problem ..
veliki poz

grandia
30.05.2010, 01:10
posto ti je dx kljava koja daje midi-komande onda na nju menjas taj transmit ili send ch ... a na psr koja prima signale menjas receive ch ...

probaj da nastelujes na dx: transmit/send ch 4 a na psr receive ch 4 ... reko da probamo neki drugi ch nego 1 ... ako je negde greska onda samo na psr290 ...

mozda ima neka funkcija na psr290, koja treba da se aktivira pa da se ponasa kao normalan expander - a ti je jos nisi nasao

DAKi-BALJA
30.05.2010, 02:11
hmm nemogu da nadjem na taj PSR da mogu da menjam kanale .. :confused:
zajebanoooo jer ima nekoo taj psr i koristi ga sa bilo nekoj klavijaturii da mi kazee kako je sve oko midi steluvao ..

grandia
30.05.2010, 02:41
znaci kad sviras na dx cuje se dx-boja i psr-piano a kad sviras na psr cuje se frula?? ako je to tako onda meni to lici na da koristis razlicite kanale a prgm change funkcija ti je iskljucena ...

obavezno ti je potrebno da su obe sprave na istom kanalu (ch 10 ako zelis dobos) i da je ta funkcija "program change" na ON ili ENABLED

cackaj malo po tim midi-stelovanje na psr290 ... nema ona bas toliko mogucnosti pa da se izgubis po menijovima :D

to je jedino sta ti momentalno mogu dati kao pomoc - sacekaj malo - pitao sam neke na tubu koji koriste psr290 pa da cujemo sta oni kazu ;)

pozdrav