PDA

Pokaži Full Verziju : Dynacord Eminent IV


velebit
26.05.2010, 12:36
Pozdrav, zna li tko sto o ovoj mikseti, koliko danas vrijedi, kakva je, zvuk, jeli tko na njoj radio, koliko jake zvučnike može podnijet, imam slučajno dva po 400W, imam priliku dobiti ovu miksetu pa me zanima jeli to čemu, nasao sam nesto malo o njoj na internetu, uglavnom pozitivno, iako je dosta stara, meni treba nesto onako za kucne zabavice, imam dovoljno velik prostor, ta dva zvucnika pa cisto onako da se zapjeva ;)
Dodato:
I jos samo dodatak, ne kuzim se bas u to, pise na njoj valjda 100W RMS, sto to tocno znaci?
I jos jedna napomena i pitanje, zvucnici koje imam su LEM D400, aktivni su bili ali je sa sa njih skinuto pojacalo, tako da sam ih dobio bez pojacala, snaga je 400W, jeli ista snaga sad bez pojacala, ili kako to vec ide, malo sam skrenuo sa teme, ali da ih ne otvaram previse, prvenstveno me zanima taj dynacord, a ovo je usput. Hvala

dominik
26.05.2010, 14:07
Odličan mixer, naravno za male svirkice i OMB. 4 ulaza, lagana, mala, laka za korištenje itd. Ja sam je imao u kombinaciji sa dva zvučnika po 150w i to je radilo super i dugo vremena, a još najbolje na njoj je bio efekat, nešto prelijepo što sad na PM 2 ne mogu dobiti.
Sad se negdje kreću oko 100-200 eura, zavisi u kakvom je stanju :-)
Evo mislim da sam malo pomogao.
Pozdrav

asmir85
26.05.2010, 14:24
Potpuno se slazem,odlican mixer,eho i kvalitet zvuka vrhunski,neces vjerovat al imam tri komada,ostalo jos kad mi je stari svir'o prije 20 i nesto godina,i jos uvijek sve radi,oni koji su radili na eminent IV znaju o cemu govorim.Svaka pohvala

velebit
26.05.2010, 18:42
Evo nisam mogao cekati pa sam otisao po tu mikestu, i evo spojio to sa ove dvije kutije koje sam spomenuo i zvuči super, istina, ovaj efekat je odlican, super zvuči, skorz cist, iznenadjenje mi je :)
Sa ovim zvučnicima to sve zvuči super, samo me muči (vidim i cujem da se moze spojiti) no smiej li se tako spojiti, ne kužim se u tu snagu, na mikseti piše 100W RMS (2x8 OHMS and 1x4 OHMS) dok sam specifikacije za zvučne kutije pronašao na netu na sljedecoj adresi:
***************KOMERCIJALNI LINK********************
Iako su moje zvucne kutije za razliku od ovih originalnih koje su aktivne, moje vise nemaju pojačalo, dakle pasivne, pa sad tko se razumije u sve te oznake ako mi ih moze malo protumaciti :)
Dodato:
Prekrsio sam brzopleto pravilo, pa se ispricavam zbog objave linka. Dakle specifikacije tog zvucnika su sljedeće:

specifications
Components
High: 1" compression driver with CD Horn
Low: 12" woofer with neodimium magnet Construction Cabinet: reinforced polypropilene

Processor/amplifier specifications
Input sensitivity +4 dB (nominal)
-40 dB (max)

Input impedance 20kOhms (balanced)
A/D converters 24 bit
D/A converters 24 bit
Dynamic range: 100 dB
Sampling rate: 48 kHz
Crossover Type: Bessel, Butterworth o Linkwitz-Riley
Frequency: variable 15.6 Hz to 16 kHz
Slope: 6, 12, 18 or 24dB per octave
Equalizer 25 parametric bands
Type: peak, 6dB Lo-shelf, 12dB Lo-shelf, 6dB Hi-shelf, 12dB Lo-shelf, Notch
Guadagno: +/-15dB, variable in 0,5dB steps
0.05 a 3.00 octaves, variable in 0,5dB steps
15.6 Hz to 16 kHz
Alignment delay 189 ms
Plugins Noise Gate, Anti-feedback, Multiband compressor
Protections Independent peak limiter for each output
Long-term power protection
LFC - Low Frequency Control

EIA output power
(1 kHz, THD 1%) High: 100W, AB class
Low: 300W, H class

Distorsion < 0.02%
Controls Volume, Presets selector
Connections 1 x combo (Line + Mic input)
1 x XLR-M (link)
Power supply socket
Power supply See label on the apparatus

System specifications
Frequency response 45 Hz - 20 kHz (-10dB)

Sensitivity 123dB max SPL continuous
Dispersion 100° x 60°

cleaner
22.03.2018, 04:30
Imam trenutno 7 ovakvih mikseta, izdajem ih po kafanama i niko se nikad nije zalio.
Sve sam ti rekao

ella 85
22.03.2018, 15:37
Ja sam prije nekih mozda 23 godine radio na tu mixetu :D
I to u ovoj kombinaciji :

https://s7.postimg.org/iwruvfea3/em4.png

Da mi je tada lijepo zvucalo jeste,ruku na srce.
Ali da bi danas to sebi nabavio sigurno da ne.

Previse je zastarilo,previse siromasno,nikakve mogucnosti na tome.
Kad bi se poredilo sa mogucnostima danasnjih mixera koji novi kostaju 250€ vrijednost ovog mixera nebi mogao ocijeniti ni sa 10 € :D

Ali mi je drag,jer me vraca u proslost i neka ljepsa vremena ;)

Sto se tice gore specifikacije aktivne kutije,to mozes zaboravit,iz te kutije je izvadjeno originalno pojacalo koje je vjerovatno izvuklo maximum iz tih zvucnika,svako drugo pojacalo ce vjerovatno radit losije,a pogotovo ovako slabo pojacalo kao u eminent 4,mada ruku na srce specifikacije te kutije nisu ni malo dobre ni sa originalnim pojacalom .

Naravno to ne znaci da to po kuci nece svirat.
Po kuci sve moze.

cleaner
22.03.2018, 19:04
Da, ovo je najbolja kombinacija iz tih vremena mada ponavljam, i dan danas su mi izdate ove mikseteu nekoliko kafana i niko se ne zali, rade perfektno.
Mikseta je bukvalno neunistiva, jedino da je tresnes o beton

ella 85
22.03.2018, 19:37
Primijetio sam i iz drugih tema (zvucne kutije) da si nostalgicar :D

Jel iz sentimentalnih razloga ne zelis ici naprijed ili je nesto drugo posrijedi :confused:

cleaner
23.03.2018, 02:35
izgleda da zelis da se svadjas ?
Svaka od mikseta je isplatila sebe sto hiljada miliona puta a i dalje su u funkciji i niko se ne zali.
Ko razume.......

ella 85
23.03.2018, 12:09
Nije mi jasno iz cega si mogao zakljucit da bih se svadjao :D
Bas sam bio raspolozen.

Upravo poznajem neke ljude koji su emotivno povezani za staru mixetu dynacord psx i jos uvijek ju ne zele promijeniti iako je i ona miljama zaostala za danasnjim mixerima.

Isto tako i stare kutije,svima su nam bile dobre,ali izasle su bolje,neko prelazi na novije bolje,neko ostaje na starim iz nekog razloga.

Pa sam pomislio da si i ti poput mojih poznanika nostalgicar,da si emotivno vezan za te neke starije mixete ili kutije.

Ako sam nesto pogresno rekao evo necu vise o tome,nije bilo namjerno.

cleaner
23.03.2018, 12:28
Emotivno sam vezan samo za pare a eminent 4 pravi pare i nikad se ne kvari ali nikad......

Negoslav
23.03.2018, 12:35
A za koliko para iznajmljujes eminent 4 i koje dve kutije idu uz taj mikser?

cleaner
24.03.2018, 03:35
Ide uvek 500 din dnevno sa dve trosistemske kutije 15.3 [imam vise kompleta] i bezicnim akg sh40 mikrofonom, samo u jednoj kafani je sa dve rcf 15.2 i tu uzimam 400 din dnevno ali tu mi je razglas vec dve godine i bice ko zna jos koliko......

MarjanMilosevic
24.03.2018, 15:40
Imaju ameri jedan izraz, "why change if it is not broken". U prevodu, zasto menjati ako nije slomljeno.
Iz biznis perspektive, sve dok se doticna oprema izdaje i radi bez vecih troskova odrzavanja i donosi pare, zasto je menjati?
Da novija je bolja, modernija, sa vise mogucnosti, ali ako to nije potrebno, zasto menjati?

cleaner
24.03.2018, 17:33
Svaka ti je na mestu Marjane

veselinovicvs
20.06.2018, 15:26
Marjane "SVAKA TI KA U NJEGOSA"...X puta u zivotu se nisam drzao tog pravila koji predlazu ameri i ubrzo sam cesto zazalio...