PDA

Pokaži Full Verziju : Ilahije Hor


korgich
09.12.2006, 02:12
Drage kolege molio bih vas za savjet, ako neko zna i ima iskustva. Naime redi se o tome da treba da pratim mali djeciji hor (njih jedno 10 do 15). Na koji nacin da ih ozvucim, koje mikrofone da koristim, kako da ih postavim a da ne dodje do mikrofonije ? Djeca bi trebala da se nalaze ispred bine i ozvucenja.

Vlajko
09.12.2006, 14:52
ako ih je 15 šta će im ozvučenje ? :)

elvir
09.12.2006, 18:27
ZATO SU ZECKOVE KUTIJE ZAKON POD USLOVOM DA NEDAJEŠ PUNO BASA NA MIKROFON I 3-4 MIKROFONA JEDAN SKROZ LIJEVO DO KUTIJE I JEDAN DESNO DO KUTIJE NJIH TU NEOKREĆEŠ MIKROFON DA BUDU RAVNO NEGO NAKOSIŠ NA SUPROTNU STRANU OD KUTIJA I NJIH NE POJAČAVAŠ PREVIŠE A SREDNJA 2 SLOBODNO ODVRNI MALO VIŠE

Vaxter
09.12.2006, 19:45
Ja sam, bash za ozvuchivanje dechjeg hore, koristio 2 Shure MX202BS mikrofona.
Shtekao sam na moje ozvuchenje.
RCF kutije su u pitanju, ART 300, pojachalo koje je radjeno za njih i jamahina mixeta.

Odradilo je posao extra...

P.S. Mikrofoni nisu bili moji. Ne troshim pare na neshto shto mi inache ne treba... ;)

elvir
09.12.2006, 19:51
PRIJATELJU NADAM SE DA ĆE TI OVO POMOĆI
http://www.neeber-schuler-chor.de/images/W-Markt-03-Chor.jpg

Alix
10.12.2006, 14:29
#korgichu#
Jarane,zavisi sve od prostora...Dakle ako je to manji prostor (do jedno 100 ljudi) bez problema možeš i da koristiš pasivnu miksetu i aktivne zvučnike 400W(neke mackie ili JBL)...E sad ako je malo veće,obavezno bi ti preporučio neke plastične FBT,RCF,Peavey,Mackey i to najmanje 4 komada...Dakle lagahni su za transport,a imaju topal zvuk bez jakog bass-a,a za čistinu da ne govorim...Tako da zavisi šta možeš da dobiješ u svom gradu ili okolini...Ako redovno ne ozvučuješ,najbolje ti je plati nekome što ima komplet opremu i što to štima i neš imati problema...Čovjek će to ozvučiti profesionalno i nemaš problema sa transportom i slično...Hajd pa javi šta si se odlučio...Pozdrav!

seadi
11.12.2006, 03:15
nema sta savjeti su pravi ........svidja mi se i ovaj zadnji jer se stvarno u pitanju nezna o kakvom se prostoru radi i ideja da nadje nekog ko to radi svaki dan je prava ......nemoras se patiti samo plati.......i svako radi svoj posao........dok u prvim covjek moze i nauciti nesto i o markama ozvucenja ........opet ste dokazali da ste prijatelji ......redovno citam forum jer znam da cu uvijek nauciti nesto novo.
Sve naj u zivotu svim Vama koji ste tako nesebicni da podijelite svoje znanje naravno s onima koji i zele da nesto nauce i da budu zahvalni za to
P.S-nisam se mogao suzdrzati a da ne dam komentar nadam se da nikog nevrijedjam jer to mi nije zelja.

Vaxter
11.12.2006, 15:33
Ma nema problema... ;)

Lepo ti je Alix rekao.
Ozvuchenje zavisi od prostora.
Mikrofoni su ti bitni.
Bolje uzeti 2-3 shirokopojasna, u zavisnosti od toga koliki je hor, nego gomilu uskopojasnih.
Ako ih, nemash iznajmi ih!
Ja sa to radio... :)