PDA

Pokaži Full Verziju : ROLAND E70 ili YAMAHA PSR E313


edinzulic
19.05.2010, 21:14
Pozz koja klavijatura je bolja kao pocetnicka za rodjaka mi treba... Za Yamahu znam da se mogu samo midi ubacivati i ritmovi ... i da ima slobodnog mjesta 300 Kb , a za roland ne znam .... dali mogu u njega boje , ritmovi ...??? kakav je po zvuku ... Imam jednu yamahu psrE313 kod kuce puna ritmova koje sam nabacao tako da mi samo stoji negdje ili da on kupi tog rolanda koji mu je zapeo za oko ??? mOlIm SaVjEt !! Hvala

Sejox
19.05.2010, 22:01
Na ovoj temi je neko pitao za ubacivanje boja i ritmova u Roland E70:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12328

I ja,koliko sam shvatio-ne moze....

edinzulic
19.05.2010, 22:16
Ovaj covjek koji ga prodaje kaze da mogu i boje i ritmovi da ima 8 slobodnih mjesta za ritmove i boje moze preko USB midi kabla tako je on prebacivao i ima mjesto za flash karticu ... Mene zanima inace koja je bolja od ove dvije isplatil se njega kupovati, zvuk boja koja je bolja itd..

yamahapassion
19.05.2010, 22:43
Sto da kupuje rolanda kad moze od tebe da dobije yamahu za dzabe, koliko sam ja razumeo. Ako mu je samo za vezbanje i za prve korake valjace mu i ta tvoja yamaha, a pare neka stedi za nesto bolje.

edinzulic
20.05.2010, 13:12
a koja je bolja po vama klavijatura od ove dvije '

alen248
21.05.2010, 21:29
Jako je tesko porediti ove dvije klavijature, sa jedne strane E-70 je profi klavijatura ali je pojelo vrijeme ( imao sam e-70 prije 20 god. kada je tek izisla) znaci extra zvuk itd ali je po pitanju boja i ritmova nula kada je u pitanju narodna muzika. Znaci on nema cak ni flopy drive, ima neku vrstu prosirive memorije sa karticom ali ces tu karticu mislim naci malo sutra. Uglavnom definitivno zastarjela klavijatura, a sa druge strane ova yamaha je igracka ali sa puno vise mogucnosti jer je naravno novija. Neznam stvarno je tesko porediti ove dvije klavijature. Ako je u pitanju samo vjezba onda ti je roland bolji jer ima bolje i kvalitetnije tipke i realisticnije klavire!

Eto mislim da sam ti pomogao bar malo! Pozzz