PDA

Pokaži Full Verziju : ---Novi "Fajlaši"?---


Alix
07.12.2006, 01:35
Joj ljudi ovo što sam danas vidio ne mogu da vjerujem...Čovjek ima PA1X i pušta MP3 fajle il kako se tome kaže i uz to pjeva...Dakle muzika ORIGINAL svira kao MP3 samo da nema glasa pjevača već ovaj glumi pečurku...Ja ne znam kako su to ljudi napravili ali ako neko poznaje ovaj sistem nek nešto detaljno napiše o njemu...Jer ako postoji mogućnost da se pjevač "izbaci" iz pjesme,onda se može "izbaciti" i drum,bass,itd...Pozdrav!

korguser2005
07.12.2006, 02:18
Naravno da može, ako ima studijske matrice to nije nikakvo čudo !

"Izbacivanje" pjevača je stara stvar - svi koji rade studijski to znaju ! Doduše, nemožeš ga izbaciti 100% ali uz malo više studijskog i inforamtičkog znanja možeg ga izbaciti 85% a to je jako puno - taman kad ti pjevaš na matricu da nitko ne uočava razliku da nema original pjevača na njoj - osim posebnih slučajeva - onih sa istančanim sluhom a takvih je od cijelo svijeta 5% !

Bubanj nemožeš izbaciti iz pjesme - previše je panoramiran ! Bas bi teoretski mogao ali onda od pjesme imaš nešto što zvuči kao da je netko ocijedio - potpuno neupotrebljiv snimak koji se čak i naknadnim uređivanjem nemože dovesti do zadovoljavajućeg nivoa !

Pozdrav

AneL
07.12.2006, 11:05
Zdravo, Pre 2 sedmice ja gledam kuci novine kad vidim tu su i reklame i naletim na muzicku neku radnju koja se reklamira u BE..

E izaso je jedan aparat neznam vise kako se zove! znam kolko kosta €1299 taj aparat moze ovo sto do sad pise u novinama kao nije moguce bilo a to jeste da: isfiltrira glas ( ali komplet) tako da ti samo muzika ostane a na aparat ima i prikljucak za mikrofon. Sad sve to prikljucis i odpijevas i snimis direkt sebi tu na cd. (ima CD brander)

Na sve su ljudi mislili..

(garantuju da sve se moze pojedinacno izbrisati sa originala snimka)

Pa sad vidi danas je godina 2006........ sta ce biti kad ja budem djedo...

:lol:

korguser2005
07.12.2006, 12:06
Ta "sprava" ne radi nikako drugačije nego na principu izbacivanja tj. rezanja pojedinich frekvencija ! Ako ti čak i uspije odrezati neke frekvencije npr. bass, kako ćeš to napraviti sa bubnjem koji ima veliki raspon frekvenicja (kick, snare, hi-hat, cymbal, crash, splah...) i koji nije samo u centru nego je panoramiran svud uokolo ?

Svi to znaju koji se bave studijskim radom! Nijo to samo na principu - odreži mi tu frekvenciju i gotovo - a panorame?

I sad na kraju svega recimo na primjer na "end usera" - hoćeš odrezati bass, gitare i vocal -- i šta na kraju dobiješ od pjesme ????

Zaključak izvedite sami !!!

Pozdrav

AneL
07.12.2006, 14:06
hocu samo da kazem da moze glas da se makne a pjevaca ne interesuje bass ovo ono... to je nesto potrebno za pjevaca..da se GLAS moze OZBRISATI ko voli tako da koristi.. a za bass, bubnjeve ma ne interesuje to pjevaca samo muzicara to nekog interesuje a sta ce mu to bezveze neka svirka i improvizira na svoj nacin kako drugi to nebi mogli kopirati.

pozzz.

BasariStudios
07.12.2006, 14:25
Anel, ne budi tvrdoglav, objasnio ti KORGUSER dobro.
Takva stvar da makne vocal, bass ovo ono, nema je jos i bog zna dokle
nece je imat, nije se jos takav rodio da to cudo izmisli.
Ne budite ALHEMICARI i ne razbacajte se po forumu.
Napravismo igracku od foruma, svakome sta pase samo pise bez veze.
Ima ljudi tu koji znaju i rade i bave se tim takim stvarima.
Izaso da maknes VOCAL, izaso da PEVAS, izaslo ovo izaslo ono.
To vade vama neke detske igracke sa tim PCama kuci da se zajebavate
i vreme i zivot trosite, sve neke gluposte.
Jesil video da neko tu stvar ima u studio il da koristi to?
Ajd uozbiljite se malo.

Pozdrav

klavijaturista
07.12.2006, 14:42
Ljudi to je bezveze ato što taj muzičar radi to je za mene bezveze mislim nevolim čuti da netko radi na taj način treba znati svirati svirka uživo je zakon!!!!!!

alexej
07.12.2006, 21:07
Postoji i program koji midi pretvara u MP3,mozda koristi to?!?!

straus
07.12.2006, 21:27
idi na google i ukucaj midi to mp3 i skini taj program! pozdrav!

Alix
08.12.2006, 00:16
Ej ljudi bez ljutnje i svađe...Dakle šta sam htjeo da poudarim jeste da se "fajlaški" stil poboljšo do maximuma...Jebo te nesreća ja gledam kod čovjeka original MP3 muzika talambara ko luda...I on frajer pjeva uz to ili nađe pjevača i u suštini ne treba mu ništa...A što je najgore nabavi sebi od nekog pjevača ili pjevačica te "fajlove" i koji đavo da pjevači i pjevačice plaćaju cjeli band kad jedan obični klošar koji nema pojma šta je to dur,mol,dim,skala,poluton,kvirtni i kvartni krug....Pa halo on da za male pare pušta te snimke a jedan profesionalni muzičar što pojede tipke i ne može da ide izpod cjene,on da sjedi kući i nema posla?...I molim vas ako ko zna kako se zovu ti "fajlovi" po pravom nazivu....Pozdrav!

klavijaturista
08.12.2006, 00:36
e čovjeće to je velika nepravda i takvi onda bolje zarađuju od nas muzičara koji sviramo.
to nije fer
ali takvima bude gadno kada nestane struje pa ti onda ajde uzmi harmoniku i nešto zasviraj!!!
hehehe!!tu smo u velikoj prednosti.ali ko ga jeb...ljudi traže baš takve malo paraq a dobra muzika i ljudi su malo .... ne malo nego puno ali ko voli neka izvoli.... :D

salenis
08.12.2006, 03:08
Eeee, zato je uobicajena pogodba pala mnogo zbog takvih "fajlasa", tuzno :cry: ,al hebi ga, ne mozes da ih ubijes.
Tesko da se moze iz mp3-a izbaci vokal.
Ja mislim da je to ono, sto je prodavao grand "mp3 matrice najvecih hitova" gde je izbacen samo lead vokal dok muzika i prateci vokali ostaju. Sigurno je taj sto si ga slusao Alix-e ovo praktikovao :wink:

Alix
08.12.2006, 11:34
Ma to je sve velika nepravda...Kud oni ne plaćaju porez za tu njihovu "svirku" al kud to ide za male pare...Evo ja sam dobio ponudu za Ameriku ali još ne znam jel sigurno,a u Sloveniji sam imo zagarantovanu svirku za Novu Godinu...I odjedamput mene zove gazda i kaže:Izvini prijatelju došli su mi povoljniji momci...Pitam čovjeka koji su,kad on meni dođi u kafanu rade oni svaki dan...(čuj to,svaki dan)...I baš odemo ja i kolega Sinan kad ono imam šta vidjeti-dvojica (jedan fajlaš sa pa60 a drugi svirka gitaru) tezgare svaki dan...I šta ćeš ti takima?Doduše meni nije muka i krivo što momci rade al mi je nepravda da ja od 93-će godine sviram harmoniku i otac mi plaćo profesore i muzičku školu,i nabavio sam i vrhunske instrumente i ulažem ogroman novac a dva frajera bez ikakve veze i to još sa kršem od ozvučenja tezgare moju tezgu za manje pare...Pa to je nemoguće šta sve se dešava a ja ne idem izpod cjene pa makar svom ćaći sviro kod kuće...zamisli kako bi bilo da dođem npr za 5000sit (22eura) a radim na sinthu od 2500eura :roll: ...Pozdrav!

Edis85
04.02.2007, 20:56
Sve je to Rock & Roll, tko ja iso svirat Seji Kalacu on donijo matricu ustvari neki manadzer njegov i kaze malo cemo vako malo nako reko nema od toga nista ja sam doso svirat i odradit ane glumit gljivi onda kao prikopcam matricu fajlovi su bili odradjeni 100% Orginal cak sa tercama, ali sam izglumijo i na miksetu kontra prikopco i reko da ne radi i to sam tako 3 puta naparvijo bas zbog toga sto umijem da sviram i necu da glumim gljivu nego raja dojde da slusa uzivo muziku kasetu more da slusa kuci!!! Ja bi odkupijo sve matrice kad bi pogodijo na lotu i firmu i sve i polijo benzinom i ZAPALIJO SVE!!! :twisted: Jebemti Matricu i diskete i cccc to je sve jedan velki k....

toma
04.02.2007, 21:16
ljudi ostavite se fajlova, uzmite instrumente u ruke
i deri.

meni se kosa na glavi digne kad udjem u disko ili neku kavanu i cujem kako tip "svira" na fajlove,ja sam alergican na te stvari.

i jos sto je bolje ti se ljudi prave pametni a nemaju pojma o nicemu.

ja vise volim slusati bend koji lose svira nego nekog koji koristi fajlove.

kad bi se takve stvari mogle zabranit bilo bi puno bolje za nas koji smo puno truda ulozili da nesto naucio.

evo meni dallapa i triton trunu doma skupa sa menom dok neka bitanga glumi budalu i pusta midi falove

pozdrav
i oprostite ako sam nekog uvredio sa ovim

Vlajko
04.02.2007, 21:40
ljudi nevredi se živcirati jer tu su po mome dosta krive i gazde.
oni bi muziku uživo i da po mogućnosti bude džaba.
e tu stupaju fajlaši na snagu.
ništa više nije kao pre i evo dođe vreme da i mi kukamo kao što kukaju mnogobrojni bubnjari, basiste i gitariste.
Aranžer jeste zgodna stvar ali je unakazila našu muziku pogotovo ovi modeli sa sequencerom.
Ali šta da radimo takav nam horoskop :lol:

pozdrav