PDA

Pokaži Full Verziju : boje na s300xl


kiki_swe
16.05.2010, 00:45
cao pozdrav svima ... Hteo sam da pitam za semper akia s3000xl dal mogu ubacivati boje u njemu i vuci na klavijaturu??? i koje ritmove podrzava ?? i kolika mu je memorija ... i dal je skupo 90 eura??? za njega

Milan$
16.05.2010, 02:27
mislim si ga nasao dosta povoljno,inace idu malo skuplje,bar mi se cini...poz

kiki_swe
16.05.2010, 12:13
povoljno jest samo neznam dal mogu da vucem boje od njega i koje boje dal kao od tritona i ove nove verzije korga??

grandia
16.05.2010, 13:32
uff .. svaka cast ... mnogo povoljna cena ... a ritmovi ce samo onako da pucaju ... koliko fill inova ima taj akia s300?

kiki_swe
16.05.2010, 15:07
neznam kolko fil inova ima ali al pise nesto 10mo diskar 256mb?? sta je to ?? mozda memorija??? i zamoliboih nekog da mi kaze dal mogu vuci boje od njega i koje boje podrzava

yamahapassion
16.05.2010, 16:49
Kupuj to druze, to je super spravica. Mozes vuci boje i za solo i za ritam. Nju je dugo koristio Sedo, sto prati Mileta Kitica, probaj naci stare snimke uzivo sa koncerata, pa ces videti sa cim imas posla. Format boja je neki Akai- jev ne secam se sada tacno, ali znam da mozes sve semplove sa tritona konvertovati u taj format. Ako te sta jos zanima pitaj.

nemoj me drzati za rec ali mislim da ovaj lik prasi isto sa tim akai-jem

http://www.youtube.com/watch?v=LOgdA_wRj3Y

kiki_swe
16.05.2010, 17:40
aha okej a kazimi koj mi program treba za konverktovanje??? i koj je najbolji od tih akia semplera??

yamahapassion
17.05.2010, 00:32
za konvertovanje ti je dovoljan program awave studio, on konvertuje bas dosta formata, i moze da radi posao. Ono 265 MB ti je ja mislim memorija u koju mozes loadovati razne boje i praviti sebi tzv. performance koje kasnije pozivas jednim stiskom dugmeta. Pored toga sto mozes jako kvalititne boje da imas sa tim semplerom, takodje mozes praviti i terce, ili redjati boje po regionima tako da mozes npr. na desnoj ruci imati da ti pola ide jedna boja, a pola druga boja, sto je bolje nego da moras menjati rucno izmedju dve boje. jedna bitna stvar, taj akai je sempler nije ritam masina koliko sam ja upucen, ne mozes u njega programirati ritmove, nema fill in i te zezalice, nego iskljucivo sluzi za pohranjivanje i dalje editovanje semplova, i naravno reprodukciju semplova, ti dakle napravis sebi sta ti treba na aranzeru, a boje u ritmu i solo boje vuces midijem preko akai-ja. I to moze da zvuci veoma dobro. Sto se tice ostalih modela akaijevih semplera, nisam bas upucen u njih, sigurno ima novijih i jos jacih modela, ali znam da je ovaj s3000xl legenda.

kiki_swe
17.05.2010, 01:00
aha okej hvala .... a da neznas mozda kako se ubacuju boje u njega???
Dodato:
pitam zato sto ako naprimer neki set ima 7,8 megabajta kako cu ja to ubaciti na flopi?

yamahapassion
18.05.2010, 00:31
E, izvini nisam mogao odmah da se javim. Sto se tice prebacivanja materijala stvarno ne znam kako ide posto nisam direktno radio sa tim semplerom. Manje stvari pretpostavljam da ubacujes preko flopija a neke vece mislim da ima onaj scsi kabal, mada ponavljam nisam siguran. Ako ima toliko MB svoje memorije sigurno ima neku opciju da ubacujes jos nekako osim preko flopija. A na kraju krajeva mozes polako da loadujes boju po boju, pa preko diskete...

mikca
18.05.2010, 01:56
naravno da su akai sempleri odlicni i odlican zvuk daju ,i naravno da se mogu vuci boje u ritmu i za solo ali s3000xl ima max 32 mb ram memorije za semplove, mozes konvertovati kmp boje preko awave studija u akai format i sloziti ix u samom sempleru . Dule Magic na snimku koristi triton rack modul , cena je odlicna.

kiki_swe
18.05.2010, 22:16
okej hvala vam momci punoo pozdravvvvvv