PDA

Pokaži Full Verziju : Kawai K1/II


Nemanja88
15.05.2010, 18:34
Video sam i cuo ovaj synth,i odmah mi se dopao. E sad,cuo sam razne price (napominjem - cuo) kako je odlican za solo,kako ima ubitacne boje za romsku i tursku muziku (nesto poput Yamahine DX serije), kako ima odlican bas i kontre... Ono sto sam ja cuo bilo je,za moj ukus, odlicno,ali je problem sto sam cuo samo 2 boje. Interesuje me koliko u tome ima istine, posto je synth relativno mali i lagan,a i kosta 100-150e (u odlicnom stanju), da li vredi uzeti ga za solo kao 2. klavijaturu i ubaciti u njega 10-15 zujki,zurli,ciganija,bass itd.? A da se eventualno poveze na njega i TX81Z, kakav bi bio konacan rezultat? I jos nesto, za sta mu sluzi onaj nazovi "joystick"?

P.S. Price "Uzmi Triton LE jer ima sampler" i sl. su nepotrebne. Znaci,konkretno Kawai K1/II i konkretne boje?

Hvala i pozdrav!

francuz
15.05.2010, 19:05
Koristio sam ja tu kombinaciju sto si naveo K1ll i Tx81Z. K1ll je dobar za string, bas i kontru, ostale boje su zastarele za ovim novim sintisajzerima. K1 nema portamento i za orijentalnu muziku i nije bas nesto. Taj "joystick" sluzi za multi boje koje pravis iz vise singl boja i pomeranjem joysticka pravis trenutnu zvucnu kombinaciju tih singlova. K1 sam imao od 1989 godine i koristio ga do 1998 imam i sada jedan modul k1llr ali on nema efekte kao ni obican K1 sto je jedina razlika. Eto ako te jos nesto interesuje pitaj. Pozdrav.

Nemanja88
15.05.2010, 19:16
Hvala puno na ovako brzom odgovoru. Interesuje me kako se pokazala ta kombinacija K1/II+TX81Z? Osim portamenta, da li su boje iste kao na DX11? Mislim, na izlazu? Sta se moze uzeti kao paritet njemu za 200-300e (da ima dobre kontre,bass,ciganiju i turcizme)? Znaci,otprilike spoj K1/II i DX11 u jednom?

francuz
15.05.2010, 21:00
Klavijatura je dobra za klavirase posto sam ja dugmetarac pa sam imao prepravljen K1, bar su tako pricali kolege, jedino kontaktne gumice neznam dali jos uvek mogu da se pronadju za njega. Pa spoj nije los mozes sa nekim malim pred mikserom uskladiti izlaze od oba instrumenta i mesati boje do mile volje. Boje na K1 su dosta vernije nego na yamahi a o stringu zicanim instrumentima i horovima da ne pricamo. Za solo po meni je bolji tx.

Nemanja88
15.05.2010, 22:32
Jos jednom, hvala puno. Planiram da ga uzmem cisto rekreativno, tj. da vidim sta moze, eventualno da mu vezem TX81Z, pa ako "izleti" neka boja koja meni odgovara, onda cu mu vec naci neku primenu ;)... Za dirke sam takodje cuo da su odlicne, a posto sam klaviras, nadam se da ce se i meni dopasti.

alen248
15.05.2010, 22:46
Za te pare ja bi ti predlozio Roland XP serije jaca je klaviajtura i od kawai i od DX 11 ima super boje i portamento itd. Ajd pozzz

Nemanja88
15.05.2010, 22:50
Hvala na predlogu. Ja sam se razmisljao za XP30 umesto X5D...I jos razmisljam ;-). A kao sto rekoh, Kawai bi mi trebao cisto iz razonode, pa ako nesto dobro "izleti" ;)...

alen248
15.05.2010, 22:53
Ja sam imao XP 50 i prezadovoljan sam bio sa njom, jedino su harmonike slabe a XP 30 i 60 su jos bolje a mogu se uzrti za te pare!

Sejox
15.05.2010, 23:03
Covjek pita iskljucivo za Kawai 1/II i jos je to naglasio.
Ne predlazite nikakve Rolande,Korgove......itd.
Drzite se teme.

alen248
16.05.2010, 16:09
@Sejox : Obrati paznju na predhodne postove od Nemanje i covjek pita koji su mu pariteti za te novce!!!

grandia
16.05.2010, 17:28
to je to kad covek ne zna sta upravo hoce ...

kolega francuz je vec dao tacan odgovor o kawai k1/II. znaci NIJE ZA TURCIZAM ...

@nemanja

prvo kazes da neces odgovore kao "uzmi triton ..." pa posle pitas za druge kljave ... postavi konkretna pitanja da ne dodje do ovakvih situacija.

@alen

ja jos nisam ni video ni cuo nekog kolegu roma da svira ciganije na roland xp seriju ... bit ce i toga ako ti kazes ...

a tvoj odgovor drugu sejoxu mi se ne svidja posebno ... mogao si to i drugacije da kazes/pises ... ne zbog toga sto je sejox moderator nego sto je verovatno malo stariji od tebe ...

pozdrav

Sejox
16.05.2010, 17:31
P.S. Price "Uzmi Triton LE jer ima sampler" i sl. su nepotrebne. Znaci,konkretno Kawai K1/II i konkretne boje?

Hvala i pozdrav!

@alen248

Neznam drugar u cemu je problem.
Obratio sam paznju,sta je @Nemanja88 napisao u svom postu otvarajuci
temu.
Dakle kao sto vec gore u citatu pise: "Konkretno Kawai K1/ii i konkretne boje"
Nije postavio temu ni za Rolanda,Korga,Yamahu....itd.

Pozdrav,

Nemanja88
16.05.2010, 17:56
Hvala puno na odgovorima, i samo molim bez rasprave ;). Tacno je da sam pitao konkretno za Kawai K1/II u prvom postu i za konkretne boje, ali sam posle kroz kontekst odgovora pitao i za neki drugi synth u tom cenovnom rangu, koji je mozda bolji za to sto meni treba, a sve zbog toga da ne bi odmah otvarao novu temu... Uglavnom ste mi odgovorili na sve sto me je zanimalo, videcemo da li ce se javiti jos neko ko je koristio ili jos uvek koristi ovaj synth, pa ima da nesto doda ;)... Pozdrav!

alen248
16.05.2010, 20:14
@Grandia, nisam nikoga uvrijedio samo sam Sejoxu rekao da je covjek pitao koji je sint za te pare dobar za tu vrstu muzike, a XP serija ima skoro sve boje od DX11 tako da se moze na nju svirati ciganija a i turcizam. A da li je neko moderator ili stariji mislim da nije bitno! Ne zelim nikakve rasprave i zavrsavam sa ovim! Ajd pozzz