PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha psr 450 ili psr e423


anicic
15.05.2010, 00:21
Treba mi pomoc pri izboru klavijature!
Planiram da sviram narodnu i pomalo zabavnu muziku, ali za drustvo, nista profi...
Nasao sam obe klavijature nove po istoj ceni od oko 250e, pa mi treba strucna pomoc da donesem pravu odluku!

Da napomenem, pocetnik sam u svemu ovome...

Unapred hvala!:confused:

Nemanja88
15.05.2010, 12:03
Druze,skupljaj jos malo pare ;-)... I bolje nadji za 300-400e neki Roland G800 polovan,slabe su te Yamahe,da ne kazem igracke...

yamahapassion
15.05.2010, 12:56
dodaj jos 50e, i za 300e mozes naci neki korg is serije (is50) koji ce da pokopa ove dve yamahe zajedno sto se tice ritmova i boja. To ti je moj savet. Ove yamahe mozes koristiti samo da sviruckas po kuci i da vezbas, a tog korga mozes komotno i na neku tezgicu da nosis.

grandia
15.05.2010, 17:15
e momci, da neko iz yamahe cita vase komentare tuzio bi vas zbog kvarenja kupovine =)) tj. sabotaza marketa :lol:

covek je lepo pitao psr450 il e423 ...

ja sam za e423 posto je novija, za pocetak nije losha

pozdrav

Nemanja88
15.05.2010, 18:41
Iskreno, neke stvari jednostavno ne vredi kupovati, jer koliko god da su jeftine, ne opravdavaju ni tu cenu ;)... Korg is50 je odlicna masina (is35 je mozda malo i bolji), G800 sam predlozio sto se moze naci vec za 300e, a poznat je kao "tezgaroska" klavijatura (bez uvreda), ima odlican bubanj (neki orkestri ga i dan danas drze samo zbog ritmova), fajlovi za njega na svakom cosku, boje onako, ali se uvek za nekih 100-150e moze kupiti X5D ili XP10 i eto odlicne kombinacije, kojom se cak moze i tezga raditi. Naravno,za nekih 400-500e se moze kupiti VA-5,i tako dalje, i tako dalje... Ali, dati 250e za nesto sto ces pozeleti da prodas kroz mesec dana - to je po meni losa kupovina ;).

I jos jedna stvar (zaboravih da dodam), lakse ce ti biti da ucis na boljoj klavijaturi, jer sve sto odsviras mnogo bolje zvuci nego na "igrackama", a to ti daje volju da ides dalje. A i lakse je da skontas kako aranzer funkcionise na nekoj "profesionalnijoj" stvari (bice malo teze u pocetku, ali mnogo znaci)...

dejantb15
15.05.2010, 19:40
Slazem se sa Nemanjom i sa Grandiom.Za pocetak ti je dobra i Yamaha,ali zasto bi za nju ,,bacao,, pare.Platices i neces imat taj osjecaj sviranja na pravom aranzeru.Nju ces kupit i malo svirat i izgubit volju (a to ti naravno nije cilj ).Moja preporuka je nesto bolje ako se mislis bavit muzikom (narodnjacima i zabavnjacima) Sam odluci sta ces kupit !!!! pozdrav

EmirTotic
15.05.2010, 20:15
I ja bih ti predlozio da ustedis jos malo novca i kupis nesto ozbiljnije. Veruj mi da znam sta ti pricam jer sam 9 godina svirao PSR 350 (to ti je isto kao PSR 450 samo sto 450 ima pitch bend) i veruj mi da je muka ziva oko domacih ritmova i da se sve to nastima. Kako sam uzeo bolju klavijaturu sve je krenulo ozbiljnijim putem. Zelim ti sve najbolje i da budes zadovoljan svojom odlukom. ;)

zenicanin
15.05.2010, 21:28
I ja se slazem isto sa nemanjom i emirom. I ja sam imao Yamahu PSR2100 sprava nije losa, al kad vidis i cujes neke druge klavijature kako zvuce i kakve ritmove imaju dodje mi da svoju spakujem i ostavim. I ja sam svoj psr prodo neki dan i sacekacu jos malo dok skupim novca pa cu si kupit ili PA80 ili PA 800. Jer kako kazu bez ALATA NEMA ZANATA. zato moja ti je preporuka sacekaj jos malo pa onda uzmi spravu kakvu treba. Barem ja tako mislim.

driftkiller
15.05.2010, 21:46
Ja bih da se slozim sa svim kolegama ovdje, ostavi te pare, strpi se malo mjesec dva, stedi, i onda sebi ko Hadzija kupish neki spravicu finu, mozesh i da vjezbash moze i za tezge svejedno ti, a imash cijelo ljeto pred sobom. Samo lagahno.
Pozdrav

anicic
15.05.2010, 22:22
Hvala vam svima puno, znaci mi kad cujem razlicita misljenja! Odlucio sam da skupim jos malo kinte pa da uzmem nekog polovnjaka!:-"

Hvala jos jednom, pozdrav!

joja82
17.05.2010, 21:33
Ja sam imo psr-450 i mogu ti reci da ces se jako razocarat ako to kupis jer ces brzo vidjet da na toj klavijaturi nema "prava" harmonika ili gajde itd.
tj nemas user boje to sto ima nesto slozeno iz same klavijature to je sranje....svaki ritam moras posebno ucitavat sa diskete (a to traje) premal je display tako da recimo na midiju vidis samo 8slova,,,to je u biti prava klavijatura za djecu :)

caka012
18.05.2010, 17:39
Ako se resis za PSR, nista ispod PSR1000 nemoj da uzimas. To je prvi PSR aranzer sa kojim se moze ozbiljno raditi,a da se ne razocaras odmah po prvom ukljucivanju. Ima i ona dosta svojih mana, ali koliko para, toliko i muzike. Za te pare koliko ona kosta - moze dosta da se izvuce iz nje. Toliko od mene, vernog clana PSR kluba. O ostalim proizvodjacima neka pise neko drugi.

buky96
19.02.2011, 16:52
Pozdrav.Ovo je sve istina sta kazu,ja jesam pocetnik kupio sam PSR e423,instrumenti i ritmovi su kao "igracka" ne moze se raditi ni tezga ni nista.. skupi jos jedno 200 300 eura i kupis neki korg da razbija! :) Imas korg pa 50 odlican je.. ja skupljam da kupim korg pa 500 jos malo mi je ostalo da skupim :D

anicic
25.03.2011, 14:27
Znam, u pravu su ljudi...kupio sam na kraju dobro ocuvan roland g800 i sad sibam po njemu i zadovoljan sam! :)