PDA

Pokaži Full Verziju : Dynacord povermate protekt


cecavac
13.05.2010, 11:39
Da li se nekom desavalo da se na povermate kad je hladan pali protekt i ventilatori rade ful a nakon 3-5 minuta sve radi normalno nezam je li to kvar il je to normalno znaci na 14 do 18 stepeni mirovanja pali mu se protekt

gogspa80
13.05.2010, 11:45
Protekt bi se trebao upaliti ako nesto pogresno spojimo, ili kada preopteretis mikser, pali se da zastiti miksetu, a ne bi se trebao paliti u stanju mirovanja...

jeftabgd
13.05.2010, 13:49
To u svakom slucaju nesto nije u redu.Bolje lepo odnesi mixetu kod majstora da ne bude posle neko jos vece njesra.

milanceshow
13.05.2010, 14:06
Da li se isto ponasa i kad nisu prikljucene kutije?

blueboy
13.05.2010, 14:19
i ja sam imao velikih problema sa protect- na PM 600. Ventilator je radio cijelo vrijeme, a protect se palio cijelo vece. Cak se palio i kad je mixeta radila sama- znaci bez kutija ili bez prikljucenih mikrofona. Jos uvijek ne znam sta je u pitanju, trenutno se mixeta nalazu u Njemackoj kod Dynacorda

gnovako8
13.05.2010, 18:13
Moguce je da je puna prasine treba rastavit i ispirit slave unutra u powermate, tako je kod mene bilo i kad sam ocistio sad je ok.e sad opet nemora bit svuda to,sve ovisi ,ali probaj prvo to.

cecavac
14.05.2010, 08:32
Narode jutros sam na kratko opet probao hladnu da ju ukljucim ista stvar ali kad sam fenom zagrejao otprilike minut dva kroz otvor za hladjenje sa zadnje strane radi odma bez problema.Moj zakljucak je prvenstveno da je jedan od tranzistora u izlazu kako se kaze nacet pa tek onda da je do zastite cim dodjem do osciloskopa javljam zakljucak moram da pogledam struju mirovanja u prvim momentima i ostale nabacaje.I bez kutija ista stvar

domino
18.05.2010, 22:02
Bolje potrazi hladne lemove na ploci (na obe strane). Napisi koji je to model.
Pozdrav.

cecavac
20.05.2010, 15:48
PM1600 Sve sam provjerio u izlazu tranzistore polu provodnike sve je ok bilo je sumnjivih lemova kad sastavim javljam rezultat
Dodato:
Nasao sam sta je powermate je nakon nekog vremena prestao da gasi protekt tako da vise nije pojacalo bilo u funkciji nakon detaljne provjere nasao sam 2 tranzistora koja su izgorela a izgorela su zbog prljavstinei vjerovatno kondenzacije ili je kroz zadnji otvor za hladjenje stiglo malo piva ili vinjaka a mozda i vulkanske prasine.Izgoreli tranzistori su mpsa92 u time in dijelu tacnije Q334/335 ko ima shemu neka pogleda cekam da mi stignu tranzistori pa cemo da vidimo

cecavac
24.05.2010, 20:37
Svi koji imaju problema s protektom na dynacord/u nek se jave tj nek pisu na forumu ja sam uspeo da rijesim problem na svom i usput sam dobro upoznao nacin rada kompletnog izlaza

domino
24.05.2010, 22:33
Ako moze neko objasnjenje i pomoc kolegama - izvoli :)

alen248
24.05.2010, 22:48
Moj kolega ima taj problem, moze li objasnjenje u cemu je stvar!!

milancesv
24.05.2010, 23:10
Dinakord ima mnogo dobru zastitu i protekt se uvek pali kada dodje do nekog problema da bi zastitio procesor, e sada desi se da ni on ne pomogne meni je jednom izgoreo jedan pojacivac od prejake struje a protekt uopste nije reagovao dok je drugi put izgoreo izlaz ali se upalio protekt i nije hteo da se iskljuci pa je tek popravkom kod majstora sve sredjeno ali mi majstor kaze da protekt nije ukljucio jos bi veca steta bila,tako mislim da je dinakord powermate dosta dobra mikseta sto se zastite tice mada ni on nije besmrtan,licno sam to iskusio mada je powermate-1 jeftin za popravku dok je dvojka papreno skupa.

blueboy
25.05.2010, 10:53
ja sam imao problema sa PM600- protect se palio sam od sebe, znaci nijedan kanal nije bio zauzet. Istovremeno je ventilator radio od prvog momenta. Jos uvijek je na opravci, i to u Njemackoj, u fabrici, tako da ne znam sta je bilo u pitanju

Vule
25.05.2010, 11:48
Ne vidim svrhu otvaranja još jedne teme sa ovakvim sadržajem?!

Kolega je temu otvorio a ništa konkretno nije rekao!!!


teme spojene

nesaband
25.05.2010, 11:59
tako je Vule,ne vidim ni ja svrhu teme ako nema objasnjenje za istu

gruvlada
28.07.2011, 03:51
Kolega pozdrav... ja imam problem sa protect. Cim malo pojacam i ako je hladan mixer protect se ukljuci i dok ne smanjim ne prestaje da radi. Kad je ekvilajzer u zeleno lepo radi, cim predje -6 pocinje da se pali... sta bi to moglo biti? pozdrav

alenbar
18.08.2011, 03:34
evo i ja dase pozalim imam pm 1000-1 prije desetak dana sam je odneo kod majstora da se ocisti po prvi put ona je i prije toga radila odlicno ali su poceli klizaci da malo zezaju pa rekoh ajde da sredim to.kad sam uzeo miksetu sve je ok bilo ok inace na nju samo koristim dva satelita da je posle nekih 5-6 dana pocela da zeza svake minute ide u protect i tako citavu noc sreca imao sam druge satelite na dva snagasa a inace preko 0 nisam nikad prolazio i znam kolko ona moze imam je 3 god i stvarno cuvam instrumente.poveo sam je juce opet kod majstora i reko ocemu se raadi da malo jace se covjek prodere ili se pusti na klav ono sve u protect a inace ona nikad ni crvenu lampmicu nija palila na tu jacinu koju radimo svaku noc.majstor je otvorio i iskljucio snagas i probao samo onako mikrafon malo jace da vice isto se do desavalo.e sad on je otvorio taj mikser i fora je sto je unutra sve dobro i zdravo mjerio je nesto i sve je kako treba osim nesto malo crmo kao kvadratu izgleda neznam kako se zove to mu nesto nije pokazivalo dobro i to je promjenio.probalismo miksetu kod njega i sve normalno bilo .kad sam dosao na svirci radilo je dobro nekih sat vremena i opet pocelo isto sve sam zivo provjerio kablove inace smo radili jednu noc na istu takvu dok je bila moja na ciscenje i spojili te snagase sve normalno ok.smanjio sam cak ovu moju ispod nule ma sve dzaba.ja bi zamolio ako moze ko dami kaze konkretno koje imao iskustva sa time sta to moze bit a sve ispravno vjerujtemi ljudi da neznam sta da radim a pogotovo ovaj majstor.pozz

Vule
18.08.2011, 09:38
@ alenbar

Da ides kod majstora,kako mislis da ti neko preko foruma popravi miksetu? Ali kod majstora koji ume to da sredi,ne vidim drugo resenje. Ako nemas majstora javi mi se na PP da te posaljem kod jednog u Ulcinju koji to popravlja zatvorenih ociju.

alenbar
18.08.2011, 18:02
pozdrav vule ja sam bas i kod tog majstora bio evo opet sam odneo miksetu kod njega on mi je dao njegovu da koristim covjek ne moze da provali sto je kaze moze i da bude mala sitnica koju covjek nemoze ni vidjet.i tako sad neznam sta ce bit.i jos samo ja sam htio da pitam dali je neko imao slicnu sitacuju pa dami kaze konkretno do cega je bilo