PDA

Pokaži Full Verziju : peckanje mikrofona


dado123
10.05.2010, 13:00
izvinjavam se administratorima ako već ima tema pozdrav svima ovako jućer smo ja i kolega svirali pod šatorom jednu feštu i tokom cjele svirke i njega i mene je mikrofon peckao izgorile su nam isne ha ja čitav dan e sad zašto se to događa da i onako na travi nije bila bina hvala svima na odgovoru pozdrav!!

svirko
10.05.2010, 13:50
Takvo peckanje obično dolazi kad je slabo uzemljenje.
A pogotovo se to ističe, kad je malo hladnije, pa se mrežica na mikrofonu iskondenzira, onda je strašno neugodno.
Ali u globalu, loše uzemljenje.

Millan
10.05.2010, 22:09
Izvadis glavni strujni kabal iz uticnice, okrenes i ponovo ukljucis, a ako to ne pomogne, jedan kraj kabla(banana-banana) ubodes u slobodan ulaz u mikseru, a drugi kraj u zemlju...:D I, eto ti uzemljenja...:lol:

driftkiller
10.05.2010, 22:13
Mene je znalo to nekoliko puta da zeza, ali bash kad je losa struja.
Prvo pecka mikrofon,pa onda pocne na klavijaturi da svijetlo treperi,
ili treba takva mjesta izbjegavat, ili kupit sebi bateriju :)

aleksandar72
10.05.2010, 22:31
Nemojte se zezati sa uzemljenjem! [-X
To pucketanje moze nekad da zavrsi i kobno!
Vec sam pisao na ovu temu

Prvo i osnovno pravilo elektro-tehnike:
Ni u kom slucaju ne izolovati masu na strujnim kablovima, u svrhu
izbjegavanja brujanja.Opasno po zivot !!!

Uzroci:
-Ovo brujanje dolazi u najvecem broju slucajeva od
nesimetricnih veza i takozvanog Loop uzemljenja.
Proverite kablovsku konekciju jel sve u redu, koristite samo kabl visokog kvaliteta i dobre izolacije(manje od 40pF,optimalno 35)

armin
11.05.2010, 12:51
Stani na nekakav tepih ili nesto ispod nogu stavi samo da nije zemlja, i meni se je to desavalo al kao sto rekoh kad stanem na nesto nema problema...

driftkiller
11.05.2010, 15:34
Pa da stanesh na nesto sto ce te stititi, tj nece provoditi tu struju.

svirko
11.05.2010, 17:35
Dakle,

ovdje nije riječ o izoliranju uzemljenja, nego o tome da ga uopće nema, ili je jako slabo i to u kućnoj, ili kakvoj već instalaciji.
Obično se jako očituje i kod gitarista, kad primakne i primi žice, zujanje u zvučnicima prestaje, koliko toliko, no čim žice pusti, zujanje počinje.
Možda kupit kakav stabilizator ili korektor napaona, al jedna primitivna metoda, ali učinkovita, i može spriječit, nažalost i neželjene, posljedice....
Potrebno nam je oko 10-15 metara žice, recimo 1,5 kvadrat...
Na produžni kabel, omotat oko njegovog utikača-uzemljenja žicu ( jedan kraj ), drugi kraj omotat oko nekakve metalne špice ( šarafciger, ili slično ), i tu špicu zabit u zemlju.
Znam da će se neki bunit, al tako se prije radilo, jel nisu uvjeti na svirkama nikad idealni, a pogotovo ako se svira negdje na livadi, ispod šatora itd...
A i sam sam se uvjerio dobrih 15 godina kad sam svirao bas gitaru, šta znači loše uzemljenje....

dejantb15
16.05.2010, 17:08
Mene je u kuci peckalo dok vjezbam.Promijenio sam produzni kabal i rijesio problem.Za odrzavanje napona koristim ups.Ovdje je rijec 100% o uzemljenju.Povedi racuna da na svirkama imas uzemljenje ( u lokalima uzimaj struju iz uzemljenih uticnica ), a za svirke pod satorom poslusaj Svirkov savjet.pozdrav