PDA

Pokaži Full Verziju : Boban010-Demo snimci


Strane : 1 [2] 3

grandia
09.05.2011, 23:19
sto se tice svirke i aranzmana = svaka cast boki, majstor je majstor ...;)

al ne znam, mozda sam ja malo udaren s carapom, efekti gw8ice mi se nikako ne svidjaju :confused:

to mi jos uvek ostalo kao loshe secanje kad sam prvi put probao gw8 u radnji ... :( znam da sam odmah trazio opciju da menjam reverb na harmonike tj. da ga smanjim ...

pozdrav

nesaband
09.05.2011, 23:23
@grandia
imas los utisak.
Roland GW8 ima sjajne efekte koji rade besprekorno dobro.
To je mozda tvoj subjektivan utisak ali da ne kvarim temu i da dalje obrazlazem,to je vec druga tema.

bucos145
11.05.2011, 01:56
E stvarno nisam znao da ova klavijatura moze ovako da zvuci... svaka cast. pozdrav

qwerty
12.05.2011, 02:32
extra svidja mi se kako radi klavijatura,milsim da bi trebao portamente vise da naglasavas fus da se pojaca....a dobos mi se mnogo svidja na jv ritmovima....pozdrav

gajo92
17.05.2011, 14:57
Iskreno nisam mislio da GW8 moze ovako da zvuci fino ali sa ovim snimkom si me uverio...svaka cast,jako lepo :)

papa
18.05.2011, 15:00
Ritmovi su ti super.Bas nose ,al se slazem sa jednim od clanova koji je gore dao misljenje da bi to na nekim drugim spravama tonski bilo jos lepse.

Boban010
01.06.2011, 01:47
Hvala svima na komentarima,evo jedan noviji snimak,radi se,doduse ne mnogo ali ipak...
<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/j4i8awcYf40" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

makso68
01.06.2011, 09:06
Lijepo,lijepo.Ovo neka kaubojska svadba u Arizoni(tako mi zvuči):))
Na srpskim svadbama se mladenci dočekuju sa ˝Svilen konac˝..Šala mala.Veliki pozdrav!!!

grandia
01.06.2011, 12:52
odlican docek boki i kul-ideja! ... jedino sto je video kratak :(

makso, mozda si u pravu al meni se ova ideja boketovog benda mnogo svidja. malo nesto drugacije za pocetak a rest je bio mnogo kratak - al ipak je bio emoticno mocan ... barem meni :D

verujem da su mladenci bili zadovoljni ovim docekom ;)

Boban010
01.06.2011, 17:29
@Makso68
Ma no problemo,i ja sam to pomislio kad sam cuo njihove zelje,naime mladenci su zahtevali za prvi svadbeni ples "Time of my Life" pa smo ih ipak ubedili da to bude "Princeza",manje vise sto ovu prvu ne znamo....=)) a i ovu drugu nismo bas sigurni...=))=))
@Grandia
Tako je druze,reakcije su vrlo pozitivne,mada kamerman mi je dosta "iseckao" muziku pa je samo ovaj deo ispao jedna celina,no mozda nije covek kriv,mozda mu racunar lose renderuje tek,primetio sam da tu i tamo muzika prekida a slika ne.
Hvala prijatelji na komentarima.
Evo jos jedan snimak,pa pogledajte.
<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/as2fRLFjR30" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

bracinaccar
01.06.2011, 23:47
veoma dobro za rolanda i ja sam iznenadjen prijatno...;)iako sam korgovac od malena...:)

mojjmbg
02.06.2011, 09:09
princeza:)

1 u strofama ona pjeva na ekavici a on na ijekavici a druga stvar koju sam primjetio nije arija. tako da operni stil s kolegicine strane ne ne ne.....

Boban010
02.06.2011, 15:52
Apsolutno se slazem sa tobom,umeju oni i gore od ovoga tako da sam ipak zadovoljan,pogotovu zbog cinjenice da su i gosti i mladenci zadovoljni.:lol:
Samo da kazem da sam se malo bavio i video produkcijom(ubacio sam par efekata kojih na originalnim snimcima nema) ako nekoga zanima program je PowerDirector 9.

mrkic
10.06.2011, 16:18
Bravo Boki. Vidi se ko je ovde tatko na GW 8:lol:. Svaki put zvuci sve bolje i bolje. Pozdrav druze...

Boban010
25.07.2011, 20:58
Jedva sam naso svoju demo sekciju!:lol:Nisam odavno stavljao neki snimak....
Na ovoj pesmi sam radio malo duze ali ne zbog tezine vec zbog nekih obaveza i neprilika koje su me zadesile,pa ga nisam odradio bas tacno kako sam ga zamislio a u medjuvremenu sam pogubio sta sam u stvari hteo da postignem.I pored toga sto je na snimku bas prenaglasen i harmonija "privatizovana" nije ispalo lose pa evo da cujete.Peva moj stariji kolega Mirche.
<embed src="http://www.*******.com/embed/711345934/bd024efa" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

mrkic
25.07.2011, 21:18
Bravo Boki. Odlicno kao i sve do sada:). Svaki put poboljsas GW. Pozdrav druze.

nesaband
25.07.2011, 22:26
O ho hoooo!!!!
kao i obicno GW 8 radi opasno dobro,samo "stekce".Pevac dobar.
lepo si odsvirao sumadijsku pesmu.

mojjmbg
25.07.2011, 23:01
kolega ja se nebi slozio da je bas gitara prenaglasena cak stovise bas pase taj volumen....... samo da je mrvicu bubanj glasniji i ritam sekcija za bonboncic....

calevh
26.07.2011, 12:28
Bravo kolega, ti si verovatno jedini covek kog sam video da se toliko trudi oko svoje klavijature, tj. da je sredi, i da sa time sto ima postigne maksimum, a ne da nerad nadomesti kupovinom skupih i jakih klavijatura. Svaka cast za svirku a bogami i za starijeg kolegu, odlican glas.

Boban010
26.07.2011, 17:09
Hvala prijatelji,najlepse hvala na ovim divnim komentarima,bice jos za neki dan,sad bi trebalo da dobijem malo vremena(ionako ne volim da sviram po ovim "vrućinčinama") pa cu da postavim jos koji snimak.

makso68
26.07.2011, 18:59
Bravo prijatelju!Super ste i ti i Mirče i GW 8.Veliki pozdrav!

Boban010
26.07.2011, 20:49
Hvala bata Makso,veliki pozdrav!
p.s.Cestitam za Tyrosa sa novim rednim brojem!:D

Dell
26.07.2011, 23:18
uh, mnogo opasno, pogotovo ovaj forspil nakon prve strofe, mnogo si dobro izbjegao potrebu da na MENE moras udarit prvu dobu. I da, sto se nivelacije tice, po meni je sve ok, samo si trebao kontru pojacat ;)

djukapfc
27.07.2011, 01:11
Sta sve izvlacis iz svog instrumenta to je neverovatno. Svaka ti cast.
Ja cu dobrovoljno da ti posaljem moju yamahu, kladim se da ces bolje da je sredis nego tvoj gw8 haahhah :D
Svaka cast na radu jos jednom.

Boban010
27.07.2011, 11:12
Hvaka Dell,hvala Djuka,najlepse hvala na komentarima!

Boban010
03.08.2011, 13:29
Evo nesto sa skorasnje svirke.Harmoniku svira moj kolega Goran a ja klavijaturu
Roland GW8!:lol:
<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/KbV6nqJMxxo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

nesaband
03.08.2011, 13:49
Bobane,toliko dobro zvuci harmonika sa rolanda GW8 da mislim da ce kolege imati problem da provale ko svira prvu a ko drugu harmoniku.

Veruj mi da imam utisak da harmonika sa klavijature zvuci bolje nego prava harmonika.

Inace svirka vam je dobra,cvrsta bas onako kako treba da zvuci ovaj Cacak.
pozdrav!!!

Boban010
03.08.2011, 14:07
Hvala bata Neso,veliki pozdrav!
Evo jedna pesmica(tralalajka):) sa iste tezge.
<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/WkrSzBPJpgY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

nesaband
03.08.2011, 14:15
dobar je ton,na kojim kutijama ste svirali ovu tezgu i koja je mikseta?
Dodato:
koja ti je ovo gitara koju sviras u zadnjem forspilu posle improvizacije u 1:31 sekundi pocinje,lepo zvuci i lepo nosi ton?

Boban010
03.08.2011, 17:43
Mikseta je Martin Wisman PMF800 a ovde smo radili samo na dve Titan 12 Wharfedale zvucne kutije.
Gitara je Jazz Guitar 0175 a efekat je pod brojem 08 Autowah.

makso68
03.08.2011, 20:46
Lijepo,lijepo.Pozdrav druže!!!

nesaband
03.08.2011, 21:26
ton je stvarno odlican,nisam to ocekivao od tih kutija i tog miksera.Kristalno jasno se cuje.

mrkic
07.08.2011, 11:32
Sve je ekstra. Meni je odmah zapala za uvo terca u refrenu :D. I sto kaze Nesa ona gitara je super. Moracu i ja cesce da je koristim. Izvini Boki, ali sto kaze Zeljko Samardzic "kada svoje nemas tudje otimas, zato kradem";)

Boban010
13.09.2011, 12:24
Evo jos jednog snimka sa istog rodjendana,koji je interesantan zbog solo boje u forspilu pesme.:lol:
<iframe width="420" height="345" src="http://www.youtube.com/embed/eRieWiZy9tg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

GOKOARSOV33
15.09.2011, 08:49
Super ovo zvuci !!!!

grandia
15.09.2011, 09:08
odlicno bobane!

sad sam slusao ove zadnje demove posto me dugo nije bilo na forumu :)

zelim tebi i celoj ekipi jos hiljadu takvih svirki. ako se ne varam kod vas je tamo teska borba za tezge posto vas ima dosta dobrih muzicara u pirotu i okolini ... konkurencija ...

ti i tvoj bend ste definitivno jedan od boljih ;)

pozdrav

Boban010
15.09.2011, 12:53
Hvala Goko,hvala Grandia!
@Grandia
U pravu si druze ali ovde kvalitet slabo igra ulogu,samo dogovor sa vlasnicima objekata u kojima se prave veselja(mito i korupcija).:D
Na stranu to sto nema para,sto nam omladinci skidaju tezge(kupi mu tata PAxxxx,dynacord je obavezan,pa "sviraj" do zore za flashu piva) i sto zbog pomodarstva vracaju cele bendove(njih sedmoro za 300Eura) valjda u inat svetskoj krizi ili iz straha da se muzicari ne bi obogatili....Tugaaa..
Pozdrav druze i hvala na komplimentima!

Beethoven
15.09.2011, 15:32
"U pravu si druze ali ovde kvalitet slabo igra ulogu,samo dogovor sa vlasnicima objekata u kojima se prave veselja(mito i korupcija)."

Ovo nije tacno, u Pirotu kvalitet igra veliku ulogu. Sto si bolji, mozes vise para da trazis a i da imas vise svirki. Ja nemam dogovor ni sa jednim gazdom lokala a svuda sviram i budem ispostovan maximalno. Nikome nije zabranjeno da svira, dovoljno je da ga publika angazuje i moze na trgu u Pirotu svirati, niko mu ne brani. Al mora da vredi.

Takvi komentari nisu na mestu i vredjaju sve one koji u Pirotu rade. Moze se prostije reci da postoji obaranje cena, da se ljudi koriste svim i svacim da dodju do neke svirke i to bud zasto ali da kvalitet slabo igra ulogu, to je samar za sve muzicare u Pirotu. Ne treba to...

Pozzz

nesaband
15.09.2011, 17:13
@Beethoven

ne slazem se sa tobom kolega.Ovo sto je @boban010 napisao ne vazi samo za Pirot i potpuno se slazem sa njim.

Meni je jako drago ako ti imas posla ali veruj mi da verovatno ima vise veze sa nekim marketingom ili necim sto tebe krasi pa zato imas posla ali generalno stanje je takvo da gazde uzimaju od 50-100 eura da bi nekog preporucili da svira u njihovom restoranu.
To se u Beogradu radi vec vise od 10 godina tako da kolege menadzeri kao sto su Knedla i jos neki imaju po 10 svadbi u jednom danu a neki muzicari koji su jako kvalitetni sede kuci.

Inace ja takodje ne placam ni jednom gazdi reket da bih imao vise posla.

odoh skroz van teme ali sam do sada vise puta hvalio Bobanove snimke tako da i dalje ostajem pri svom misljenju da je @boban010 odlican muzicar i da sve radi punim srcem i dusom.

Beethoven
15.09.2011, 17:41
Nisam komentarisao Bobanov kvalitet i isprva nisam hteo da skrecem sa teme ali nisam mogao a da ne opovrgnem ovo sto je Boban rekao. Verujem da je tako u Bg-u recimo, mozda u drugim krajevima ali znam sigurno da to u Pirotu ne postoji. Vlasnici lokala cesto preporuce neki bend (na sta imaju apsolutno pravo) ali se organizator veselja sa tim ne mora sloziti i tu je kraj.

"U pravu si druze ali ovde kvalitet slabo igra ulogu..."

Ovo mi se ne dopada i tvrdim da nije tacno, ostalo sve mogu prihvatiti. Ni Boban, ni ja niti bilo ko drugi nema prava da generalno tvrdi da kvalitet slabo igra ulogu u Pirotu. Na to nema niko prava od nas, tu je publika da to proceni i mnogo je prosto: Ako vredis, angazovace te. Ako ne, sedis kuci. I nije samo sviracki kvalitet pojedinca presudan da on dobije status dobrog muzicara, da bude trazen i dobro placen. Ima tu jos 1000 stvari koje treba ispostovati i uraditi kako valja. Zato je mnogo pametnije preispitati to, potruditi se i raditi u tom smeru a ne pljunuti celu pirotsku scenu zato sto posla nema. Za nekog nema, neko ima i vise.

Slazem se da vreme nije ok, ima svega i svacega. Licno se meni dogodilo da su neki klinci svirali tamo gde sam trebao ja za mnogo sitnu lovu. Ali, to su klinci, ja im ne zameram. Njima je publicitet potreban (kao i svima nama u tim godinama) a meni licno nisu pokvarili nista, ja zbog toga nisam izgubio svirke niti sam nesto lose doziveo. To mi se nije dogodilo jednom, mnogo puta ali su me mnogo vise puta angazovali jer nisu hteli one "jeftinije". Meni to treba i to je licno plod mog rada. Takodje mi nikad nije bilo interesantno da me ljudi angazuju jer sam jeftin, ko sam ja onda i koliko vredim? Dobar muzicar je onaj koji ima mnogo svirki i za veliku lovu, nema dalje.

Sve svirke koje odsvira neko drugi u Pirotu a ne ja ili Boban su plod njihovog rada a plod naseg nerada ili toga sto nismo znali kako ih privuci da se odluce bas za njega ili mene. Ja to tako gledam pa mi je svaki takav slucaj nov izazov, da ta sledeca svirka bude garant moja i za dobre pare.

A da neki takav moj neuspeh pripisem "nedostatku kvaliteta u Pirotu", Boze sacuvaj. Jesmo svi jedni drugima konkurencija ali reci da kvaliteta nema u Pirotu opravdavajuci svoj neuspeh (ako se nedostatak svirki tako moze nazvati), meni to nije ni kolegijalno ni u redu.

U Pirotu postoji izreka "Koj si koga jebe, ti si gledaj sebe". I pametno su rekli. :)

Pozzz

grandia
15.09.2011, 18:04
stvarno nije mesto da ovde o tome diskutiramo, mozda na drugoj temi ...
ali ja nikako nisam hteo da dodje do ove diskusije pa i nisam ni se pomislio da ce ovako da ispadne.

zeleo sam drugu bobanu vise svirki kao sto i svakome kolegi ovde na forumu zelim koji se seriozno muzikom bavi.

@beethoven

to sto neki muzicari imaju vise nastupa nikako ne znaci da su bolji od drugih muzicara. kod nas ta "formula" ne funkcionise

da se vratim ka temi: koliko ja na zadnjim video snimcima vidim, vidim da je narod veseo i dobro raspolozen. to je za mene prvi znak da muzika gostima odgovara. i tu se za mene prica zavrsava ....

pozdrav svima

milanceshow
15.09.2011, 18:24
Ovo je podforum "Demo snimci"!
Nastavite sa temom.........

Boban010
11.10.2011, 01:32
Evo jedanog coceka u mojoj "izvedbi",konfiguracija je Roland GW8 na kvadrat plus Vaxterov program Ailu koji svira terce.U pitanju je ritam(ideja za njegovu izradu pripada mom bivsem kolegi Dejanu u mom kraju poznatijem kao Silja) koji sam ja uradio i uz koji je svirano u realnom vremenu,dakle nije song.
p.s.Hvala Grandia,hvala Neso,bog vam dao zdravlja i srece i vama i vasim porodicama.
<embed src="http://www.*******.com/embed/834981356/2c6cb3bd" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

makso68
11.10.2011, 12:45
Extra!!Odsvirano je tako precizno da zvuči kao song.Svaka čast i Veliki Pozdrav!

Boban010
11.10.2011, 17:24
Hvala Makso,pozdrav druze!

nesaband
11.10.2011, 17:39
jos jednom da naglasim:svaka ti cast,a posebno da kazem da bubanj izlazi opasno dobro i da je TO TO !!!!!

Boban010
12.10.2011, 08:52
De si bre bata Nele,nema te sto godina!:lol:
Hvala druze na komentaru,pozz.....

nesaband
12.10.2011, 18:12
Tu sam ja,Pratim svaki tvoj rad na GW8.Ovih dana bas i nemam mnogo vremena za forum,ali kad ti postavis demo snimak ja sam tu :lol:.

Stvarno si dobro odradio GW 8,maksimum maksimuma!!!!

Pozdrav.

magmont
18.10.2011, 15:00
Bokane od kad je ovaj snimak..dobro zvuci

Boban010
18.10.2011, 16:08
Snimak je skorasnji,dana kada je i postavljen 10.10.2011.Klavijatura je Roland GW8-E,inace isti taj cocek sam nekada snimao i na modulu RA800,e sad da li sam taj snimak postavljao na net,ne secam se....
Hvala na komentaru!

zeljko_mo
18.10.2011, 16:13
ma svaka ti cast kolega... sve pohvale!

Boban010
19.10.2011, 12:31
Hvala kolega,pozdrav!

jeftabgd
20.10.2011, 00:00
Svaka cast,ovo odlicno zvuci!

Boban010
20.10.2011, 22:03
Hvala bata Jefto,pozdrav druze!

nesaband
20.10.2011, 22:15
Vreme je da ja nagovorim @Jefta bgd da i on kupi Rolanda GW8=))

Em dobra em laka em jeftina,kud ces bolje!!!!!

jel tako Bobane?

pozdrav za najkvalitetnijeg muzikanta iz Pirot!!!!!!!

Boban010
21.10.2011, 12:12
Jeste druze tacno to u vezi klavijature,fali nam samo jos jedan update,mada i ovako odlicno radi posao.....Hvala druze na komplimentima!
p.s.Ima u Pirotu i kvalitetnijih muzicara od mene,ne zasluzujem ja to zvanje.Mada,ko sto vec rekoh to je jedna od manje bitnih stavki koja je vazna za ovaj posao.

Narodnjak300
22.10.2011, 02:49
Druze vrhunski zvuci tvoja klavijatura a pre svega sviranje, pogotovo na ovom snimku "Peshachka GW8" i sviranje i zvuk je odlicno. Ako mogu da dodam da je bass najbolji od zvukova na tom snimku :)

tranzit
22.10.2011, 03:46
Dobro ti to Babane ama obrati malo paznju na miks. Ima previse visokih pa kad to sve prodje kroz hall i delay prsti i sisti na sve strane. Bubnjar je dosta tisi nego sto bi trebalo da bude pa kompletan snimak gubi na druku zbog toga a taj strings je pojak pa pobi sve okolo sebe. Crash cinele su, vjerovatno radi tih pretjeranih visokih, prejake a bas bubanj bi trebalo da podignes za nijansu isto kao i bas gitaru (nju samo ekvilajzerom u donjem opsegu do recimo 120 Hz par Db). Jednostavno, smeksaj to malo. Svirka je konkretna, baratas dobro sinkopama i auftaktom, muzikalan si zestoko i jedino u dijelu gdje sviras harmonikom je bilo malo problematicnih trilera ali posto je bilo uzivo, kako kazes, to nema posebnu tezinu i znacaj.

Boban010
22.10.2011, 12:55
Apsolutno se slazem sa tobom,najostrije su fus cinele,sto se drugog bojenja tice nazalost jedini ekvilajzer koji se primenjuje na ritam sekciju sam iskoristio za bas gitaru,master ekvilajzer je bukvalno odvaljen LO +10 i Hi +10.Ovde mogu da smanjim malo ostrinu ali sto se tice ovih niskih frekvencija ne bi valjalo jer su semplovi u kljavi previse kompresovani,pa samim tim previse "tanki".Uopste gledano,za neko ozbiljnije miksovanje je potrebna i neka jaca masina od GW8.Problem mi je predstavljala i aparatura koju sam morao da postavim ispred racunara,2GW8,laptop pa manjak kablova...Naravno sve to nije nikakvo opravdanje za greske u svirci,ima ih jos,ne samo u delu sa harmonikom,problematicni su mi trileri sa cetvrtim i petim prstom,a ponegde i sa trecim i cetvrtim....:lol:
Hvala druze na korisnom komentaru,lepo si ti to "opservirao"!:D
Pozzz......

tranzit
26.10.2011, 00:37
Kad preslusavam demo snimke koji se ovdje postavljaju slusam prvih desetak taktova (jer ko bi to sve preslusao) pa ako u tim prvim taktovima nema ni "m" od muzicara onda uglavnom ne slusam dalje sem ako nije bas dibidus nebulozno odsvirano (tad slusam da cujem koliko covjek moze da ne zna da radi ono sto radi). Posto kod tvojih snimaka ocigledno nije ovaj drugi slucaj, preslusao sam sve i onda samo prenio na "papir" ono sta sam cuo. Kako god, ti si dobar svirac a to je najvaznije. Za miksanje i snimanje i ritmove i boje postoje strucnjaci koji to rade profesionalno a ti brate profesionalno sviras. Drz' se toga i ne beri brigu, ne moze ti niko nista.

romario
26.10.2011, 10:03
Hajde molim te poslušaj moje demo (tranzit),
ako već nisi .
i napiši nešto ovako .

Interesantno je ovo tvoje viđenje ...

Boban010
26.10.2011, 23:39
@tranzit
Najlepse hvala na komplimentima,veliki pozdrav!

zeljko
29.10.2011, 23:50
Boban je KRALJ:)

Boban010
31.10.2011, 14:57
De si bre bata Zeljko,veliki pozdrav druze,hvala na komentaru!

zeljko
31.10.2011, 16:19
Evo me brate probijam se kroz zivot dok neprijatelji samo bacaju kamenje na put:lol:Salim se naravno malo...pozzz

Boban010
04.12.2011, 22:02
Evo jedan "noviji" snimak,solaze su u vecini tise nego sto budu na tezgi ali neka da se cuju bolje ritmovi...Imam jos dosta uradjenog materijala ali nemam dovoljno vremena za snimanje pa ce opet biti nesto ali drugom prilikom,a za sad samo ovo....
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/59yEv06Ec-U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

sinisa
04.12.2011, 23:15
Kolega jel ovo sam GW8 ili imas i le?
Stvarno extra sredjeno .:D

Boban010
04.12.2011, 23:44
Samo i iskljucivo GW8E,hvala na komentaru,pozzz....

nesaband
05.12.2011, 00:48
Kolega @Boban 010 je u GW8 ugradio Korg PA3,PA800,Korg TR i sad nas zeza:lol:

Sala na stranu,Ovo sto si ti napravio na Rolandu GW8 je samo dokaz da umes i da si vredan da napravis od solidne klavijature jako mocnu spravu.

Moracu da dodjem kod tebe na jedan skraceni kurs za pravljenje ritmova.;)

Sta da kazem,sve je na svom mestu i kako treba.Ja znam da ti jos uvek nisi bas zadovoljan ali nemoj da preterujes,i ovako si me presisao, sto puta to bolje radis od mene:lol:
Veliki pozdrav za velikog majstora iz Pirota=D>^:)^

zeljko
05.12.2011, 01:06
To to Neso pohvali ga malo mozda i tebi napravi koji ritmic:lol:Ma boban je majstorcina i nema dalje svaka cast..Pozz

nesaband
05.12.2011, 01:17
Ne mora da napravi neki ritmic za mene,dovoljno bi bilo da mi pokloni ove koje vec ima.:lol:

Sala na stranu,znam ja koliki je tu rad ulozen i ne ocekujem to od Bobana,ali mislim da se niko ne trudi vise od njega da dostigne savrsenstvo u pravljenju stylova.

Ja sam moj GW8 sredio sasvim dovoljno da sam ja zadovoljan i ne bih tu nista menjao,za sad,dok mi ne dosadi pa opet nesto prepravim kad dobijem volju da sednem i nesto pametno uradim.;)

Krajnje je vreme Zeljko da i ti kupis jedan GW8 da se vise ne mucis sa tvojim Ketronom.;)

zeljko
05.12.2011, 01:31
E to ce mo jos da vidimo i meni su dali novih ritmova koji zvuce kao da audyu slusam na sd3 ketronu,samo jos da naucim da sviram:lol:Jbt al stvarno ovaj zadnji demo od bobana u´bija sve a pogotovu mi se svidjela ona pistaljka na kraju snimka gdje sviraju trube:D

Rekoh ja vec davno Dare N-1 a boban N-2 a moj drug nesa N-3 sto se svirke tice...prema tome pozdrav od mene za svu trojicu i samo tako nastavite dalje da radite,pa ako bogda kad udajem cerku da mi jedan od vas svira na svadbi heheh.

Boban010
05.12.2011, 15:24
Hvala Neso,hvala Zeljko,puno hvala na komentarima,bice jos snimaka,ovi nisu nesto naj,sto se tice svirke i samog kvaliteta ali nema veze,nek se cuje da se radilo na klavijaturi....
Jos jednom hvala i pozdrav drugari!

nesaband
06.12.2011, 00:38
U pravu si,ovi snimci nisu nesto:lol: ali su zato stylovi savrseni.

Opet se femkas bre:),znam ja da uvek moze bolje.

A sad ozbiljno,malo prste cinele i malo je tisi bas na nekim od snimaka.Sto reko @Tranzit,probaj to malo da omeksas.

Znam da to nije lako uraditi a da ostali instrumenti malo ne trpe ali probaj da nadjes neku sredinu.

makso68
06.12.2011, 10:58
Bravo druže,tek sad sam čuo.U poslednje vrijeme sam rjeđe na forumu,pa nisam naletio na ovo.Sve najbolje!!!

Boban010
06.12.2011, 18:39
@Nesaband
Moze to da se uradi uz pomoc analognog ekvilajzera,vec sam pisao da sam ga "odvalio" Hi +10,a bas videcemo,nesto cu vec da uradim po tom pitanju.Ovakvo postavljanje demo snimaka pomaze i meni da bolje uocim nedostatke naravno uz pomoc kolega koji prate snimke.
p.s.U principu ja nikad nisam apsolutno zadovoljan ni svojim radom ni svojom svirkom,uvek moze bolje....
@Makso68
Hvala druze,pozdrav!

MusicAngel
08.01.2012, 12:04
Ovo mi se mnogo svidja! Svaka cast kolega! I na svirci i na zvuku!
Sve najbolje u daljem radu!

spooxjunior
11.01.2012, 19:12
Pozdrav svima.... Gospodine Bobane, svaka cast na sviranju i zvuku instrumenta.... Vi ste me naterali da ozbiljno razmotrim ovaj Roland pri kupovini...
E sada, voleo bih da mi kazete kako se zove instrumental ili kolo koje svirate na snimku u prvom postu.... pocinje na 07:51.... pa sve do 09:54
Unapred hvala na odgovoru... Pozzz

Boban010
11.01.2012, 19:24
@MusicAngel
Hvala na lepim recima,i vama sve najbolje,kako u zivotu tako i u radu!
@spooxjunior
Pomenuti instrumental svira Blasko Stankovic a zove se Vlaski svadbeni cocek.
Hvala na komplimentima,pozdrav!

Boban010
29.01.2012, 17:38
Evo malo da obnovim svoju demo sekciju,ovo je jedan snimak gde ja sviram i "pevam",kao i dosad u pitanju je samo i iskljucivo Roland GW8 a vokoder je VHM5.
Usput jedan vic koji moze da se dovede u vezu sa ovim snimkom.
Mujo ajd kazi jednu prostu recenicu,a Mujo "Vo pjeva"
Jaoo Mujo pa kako moze bre "Vo pjeva"....Pa dobro ajd kazi jednu prosirenu recenicu.
A Mujo "Vo pjeva na grani"...=)) =)) =))
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/o22V0qhm1Es" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

mrkic
29.01.2012, 19:58
Odlicno Boki. GW cepa kao i obicno. Pozdrav.

makso68
29.01.2012, 20:09
Druže,bolje pjevaš od svih pjevača koje si pratio u prethodnim demo snimcima.A GW 8 zvuči extra.Pozdrav!

mrkic
29.01.2012, 20:25
Meni se svidja i vokoder kako radi.

Boban010
30.01.2012, 00:20
@Mrkic
Naravno da radi kad sam ga ja programirao!:D Zezam se druze,hvala puno,pozdrav!
@Makso68
Uhh,ovo je mnogo siroko od tebe,hvala ti puno druze ali ja nemam tako visoko misljenje o sebi,jos jednom najlepse hvala!
Evo jos jednog snimka sa istog veselja,samo za obozavaoce Rolanda GW8!
Obratite paznju koliko su verne harmonike,tesko da ovo mozete cuti i na daleko skupljim klavijaturama.:lol:
Sve je svirano uzivo u realnom vremenu i samo na Rolandu GW8E!
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Bz0QHCv7OF4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

zoric
30.01.2012, 00:59
Odlican ritam od Galije Bobane......bubanj je fenomenalan!!!jesi stavljao eq.na njega?

Dell
30.01.2012, 02:24
Svaka cast majstore ;)

nesaband
30.01.2012, 10:43
Boki,tvoje pevanje je u najmanju ruku odlicno!!!
Maxina konstatacija je potpuno tacna.Skromnost je vrlina ali ne i preterana skromnost.
Verujem da i narodnjake dobro pevas pa zato cekamo i neki nov snimak sa nekim narodnjakom.Mozes komotno da pevacima sa kojima radis odris jedan kratak kurs o intonaciji,tehnici disanja,ispevavanju itd.
Ritam je perfektno odradjen,gitare su savrsene,tvoja svirka precizna,ma necu vise da te hvalim.PERFEKTNO!!!!
@Harmonike na drugom snimku su strasno dobre,cuje se da si ih malo peglao.
Ko poznaje zvuk dobre harmonike Guerrini superior2 zna da ona tako isto zvuci.
Ja sam imao takvu harmoniku pa to jako dobro znam!!!!
lepo si odsvirao sumadijska kola i mislim da bih trebao da zavrsim da vise ne davim ljude.:lol:

pozdrav i svaka ti cast!!!!

zeljko
30.01.2012, 13:45
Svaka cast Bobane i na svirci i na pjevanju...sve je tacno sto su kolege rekle i samo dalje tuci tako...Kao sto rece Nesa postavi nesto narodno i ponasaj se prirodno:lol:Pa da cujemo kako pjevusis i to...svaka cast jos jednom i pozdrav za mog druga

Boban010
30.01.2012, 20:22
@Zoricd
Druze nema ekvilajzera na bubnju,samo je sastavljen iz vise drum traka,dakle kombinacija setova,kao kod korga custom set!:lol:
Hvala na komentaru,pozz....
@Dell
Hvala Dell,veliki pozdrav!
@Nesaband
Lele brate,pa ti ga pretera,kamo lepe srece da je sve tako kao sto kazes,eeeee,bog da me vidi!
p.s.Ja cu da kudim a ti hvali,pa ce ga nivelisemo!=))=))=))
Najlepse hvala druze na lepim zeljama,:D pozzz......
@Zeljko
Ne smem druze nista od narodnjaka da postavljam,evo preslusao sam ceo disk,pa to je prepuno falsheva,jodlovanja,nosovanja i da ne nabrajam..:lol:
Ja bi ipak da ostavim narodnjak za neku bolju priliku,naravno ako se ne ljutite...
Hvala druze na komentaru,veliki pozdrav!

zeljko
30.01.2012, 20:26
Heheh ma dobar si ti druze...smijem se kladit da i narodna ti lezi za pjevanje dobro,a sviranje da ne pricam,vec sam 100 puta do sada rekao...svaka cast i samo meci jos snimaka...pozz

Boban010
04.04.2012, 23:37
Nisam skoro nista postavljao pa evo da to ispravimo.
<embed src="http://www.*******.com/embed/1338618145/b9de8d64" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>
Dodato:
Kretenski 4share ne dozvoljava da se slusa ako nisi ulogovan #?>|+_^%#!
Daj da pokusam sa ovim da vidimo hoce li....
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121245"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121245" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

nesaband
06.04.2012, 09:28
Brate,oduva nas ti:lol:!!!!!
ovo zvuci kao da si radio studijski demo.

Aj malo objasni kako si ovo snimio,jesi ti pravio style ili kako si vec sve to odradio.U kom programu si ovo snimio.

nemam reci,ostao sam bez teksta.Znam ja kako zvuci GW8 ali ovako dobro jos nisam cuo da zvuci.
Ti nas zezas bre :lol:,to je neki Tiros 3,4 ili neki PA 2,3?
Da ne prepoznajem dobos ne bih ti verovao da si ovo radio na GW8.

Svaka ti cast prijatelju.=D>=D>

Boban010
06.04.2012, 14:26
Posteno,prvo sam pokusao od midi fajla,ali je vrlo neprecizno odsvirano(da ne kazem nesto gore) pa sam morao sam sve redom.Radjeno je u klavijaturi sa Style composerom....
Eeee a ja sam mislio da ce bas zbog dobosa da kazu da je Tyros!=))
Hvala bata Nele,veliki pozdrav za Beograd!
U medjuvremenu evo jos par snimaka....
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121420"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121420" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
I jos ovaj......
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121421"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121421" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Milan$
06.04.2012, 14:38
bobane daj sempluj nam dobos da ga stavimo u korga..:DB-)..super zvuci roland,svaka cast:)

Boban010
06.04.2012, 22:38
Hvala Milanche,pozdrav za Nish!
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121480"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121480" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Evo jos malo......
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121481"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121481" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

nesaband
07.04.2012, 11:54
ne zezaj Bobane vise,priznaj da si kupio tyrosa pre neki dan.=))

odlicno ti zvuci ovaj Tyros-GW8.;)

Boban010
09.04.2012, 13:09
Evo jedno kolce od bata Pavketa,svirano je u realnom vremenu sa automatskom pratnjom.Dakle ritam je u pitanju,samo nisam uradio prelaz nego je ostao isti kao kod bugarcice...
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121834"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=121834" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

ЂолеПФК
09.04.2012, 14:00
Svaka cast zemljace,fino zvuci ovaj Tyros :D :D :D

nesaband
09.04.2012, 14:05
podigni malo bongose,stisaj strings i smanji reverb i zvucace ce taj "tyrosGW8" jos bolje.;)

gagan
09.04.2012, 19:54
Auuuuu , ala ti radi klavijatura , a tek kako pevas ,,, super sve boje su ko da svira jos jedan covek .

zeljko
09.04.2012, 20:31
Boban je Legenda(ZIVA)E moj druze super je ovo sve samo pazi da ti neko ne capi npr.ovu od Cole Kristina...Ima ih dosta koji kruze po forumima i samo gledaju da skinu matrice i poslije dijele po drugim forumima...Zato najbolje samo kratko prestaviti demo snimak ili ubacit vokal i nema problema,a ti kako hoces...Super sve odsvirano kao i uvijek...svaka cast..Pooz drug

nesaband
09.04.2012, 20:41
@zeljko,ja sam vec skinuo tu matricu,Bobanovu =)),salim se naravno.;)

zeljko
09.04.2012, 20:45
=))I ja sam razmisljao da skinem pa da snimim pjesmu heheh,samo ne smijemo zaboraviti autorska prava;)Ajd sto pjevaju vec i neki prodaju:)Znam ja jednog ulovio sam ga heheh

Boban010
13.04.2012, 15:21
@ЂолеПФК
Hvala druze pozdrav!
@nesaband
Ma namerno sam stisao bongose jer imam samo tu varijaciju zbog ustede prostora pa da ne budu previse dosadni...
Hvala druze na komentaru.
@gagan
Sigurno mislis na kombinaciju Harmonike i boje sa Jupitera,samo sam koristio Pitch bender,za harmoniku je iskljucen a za JV boju je ukljucen i stice se utisak kao da sviraju dvojica..:lol:
Zahvaljujem se na komplimentima ali nisam ja neki pevach,mogu da posluzim samo za prvu pomoc.:D
Pozdrav druze!
@Zeljko
Hvala druze i ti si Legenda ovog sajta a i sire,jedino nam fali Grandia,da ne znas mozda sta je sa njim?
Hvala druze na komentaru,veliki pozdrav!

Boban010
10.08.2012, 12:23
Samo da se javnem,da se vidi da se nesto radilo.Nisam mogao da dodjem do snimaka sa dosta tezgi koje smo radili u medjuvremenu pa zbog toga ovolika pauza ali evo da pokusamo da to popravimo.
Snimak nije nesto posebno,ali sta je tu je.
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/48t7LNJgVHo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tranzit
10.08.2012, 12:31
Uhhh... al je bila sala grdna za ozvucavanje... ne dao nikom Bog. Garant ste se namucili. Toliko se cuje metalno i hladno da me jeza hvata kad i samo pomislim na takve sale.

Boban010
10.08.2012, 12:37
Postavili smo zvucnike drugacije nego inace da ne bi stajali iznad glava gostima ali smo pogresili jer je samo jedan izbacen napred(12").Sala je dugacka,sa stubovima pa je kod mladenaca(oni su na drugom kraju) vrlo tesko napraviti da pevaci imaju bolju kontrolu.

tranzit
10.08.2012, 12:44
Cuje se na snimku sve to sto si napisao... nije vam bilo lako.

Boban010
10.08.2012, 21:03
Sledeci put nece tako da bude,"zapamtice oni mene,ima da mi daju moj deo"!=))=))
p.s.citat je iz Maratonaca..

zeljko
10.08.2012, 22:07
Iako je snimak los opet se cuje majstorluk i sviraca i pjevaca...svaka cast najbolji ste.Pozz

Bokikorg
10.08.2012, 22:49
Svaka cast..Savrsenstvo :)

Boban010
11.08.2012, 14:38
Hvala Zeljko,veliki pozdrav!
@Bokikorg
Daleko je to od savrsenstva,kad bi ja sam sebe ocenjivao rekao bi da je ovo samo pristojna svirka i nista vise.U svakom slucaju,hvala na komentaru!

korgPA-500
11.08.2012, 14:46
Nije lose, odradice posao:)

Vex
11.08.2012, 16:14
Extra improvizacija ! ;)

Boban010
12.08.2012, 17:35
Hvala Vex,pozdrav!

nesaband
12.08.2012, 21:24
Ja sam vec skoro sve rekao o Bobanu010 tako da mi ponestaje reci.
Vrhunski muzicar,sa istancanim osecajem za svirku a uz sve je i jako skroman dasa.
Bravo Boki samo napred.=D>

Boban010
13.08.2012, 08:41
De si bre bata Nele,"nema te nema pa se izgubis"! :lol:
Kamo demo snimci,BK5,pa ovo pa ono,daj da cujemo da se radi nesto?
Veliki pozdrav druze i hvala na komentaru!

boomerang1
13.08.2012, 10:47
Bokane jel ti sviras inprovizaciju?Extra je

Boban010
13.08.2012, 13:40
Ja sviram Deki,a kolega Goran svira tercu u forspilu.Forspil ne ide bas tako i ne znam sta mi je bilo pa sam ga ovako svirao,verovatno sto mi je cela tezga tesko pala(iz puno razloga)pa sam svirao mehanicki i jedva cekao da se sve zavrsi.Hvala druze na komentaru,pozdrav!

boomerang1
13.08.2012, 15:48
Bokane,improvizacija je vrh,zvuci perfektno i farba je vrhunska...odusevio se me posteno..zato sam te i pitao ko je svirao inprovizaciju jer Gorana nisam cuo odavno kako svira a u tebe sto se toga tice ne sumnjam

nesaband
13.08.2012, 18:00
De si bre bata Nele,"nema te nema pa se izgubis"! :lol:
Kamo demo snimci,BK5,pa ovo pa ono,daj da cujemo da se radi nesto?
Veliki pozdrav druze i hvala na komentaru!

:lol: Brate ja sam u Nemackoj kod sestre,klavijaturu nisam mogao da ponesem tako da do septembra nema nista od demo snimaka.;)

i ovde je udarila kriza.Bice skoro propast sveta.E onda ce ko nas da krene :p.

Boban010
15.08.2012, 19:54
@boomerang1
Hvala Deki na komplimentima,ti znas da od mene imas veliko postovanje pa mi tvoje pohvale tim pre vise znace!Pozdrav druze!
@nesaband
Sad je prilika da pazaris jeftino instrumente,:lol: i kao fol "vracam se sa tezge u Srbiju"!
p.s.Ako Nemci trpe ko Srbi dok se ne naljute ima da se nachekamo za propast sveta.=))

zeljko
15.08.2012, 20:58
Njemacka je totalno u pogresnom pravcu i nema joj spasa..tako da treba cekati kako ce se najbolje i najpametnije ove nase drzavice dogovorit tj.u kojem smijeru politicki hoce da krenu...Sto jest jest sasvim malo rupa ima ili cak i nikako da se izvucemo iz katastrofe..Svabo je uvijek pravio sranja cim mu je to bilo dozvoljeno..Tako da mislim od svirke nema nista na ovim prostorima...E jedino to sto rece Boban da im pokupujemo sve klavijature ili jos bolje da nam poklone,pa da krenemo napokon dole kod nas sa radom kako bog zapovjeda,i da nam se nemjesaju puno u biznis..to bih bilo to....Mislim nije da sam politicar i da volim politiku,a i nije ovo politika,vec samo ispade iznenada iz moje glave onako spontano kad procitah bobanov post:lol::lol:

mrkic
23.10.2012, 22:13
Zdravo Boki nisam davno slusao nove snimke, nije me bilo neko vreme ovde, ali ovo je sve bolje i bolje.

Pozdrav druze!!!

Boban010
26.10.2012, 22:44
Pa nije ni bilo snimaka,zato nisi mogao da cujes!:lol:
Kolege sa kojima radim me obstruiraju,mrzi ih da traze diskove sa veselja gde smo svirali.
Ali evo ide sad nesto iz kucne radionice.Zeza me net pa moram kratko.
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16922764"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16922764" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

mrkic
26.10.2012, 23:09
Odlicno je Boki kao i uvek :)

Pozdrav za mog druga :)

tranzit
27.10.2012, 03:44
I sad neka bilo ko postavi istu numeru odsviranu na Tyrosu 4 ili Korgu PA3X a da opravda razliku u cijeni od citave 3.000 eura, ama ne od 3.000 nego da opravda bilo kakvu razliku u cijeni visu od 500 eura, dobija od mene prvi Trans Audio gratis. Toliko o kvalitetu GW-8. O Bobanovoj svirci je suvisno bilo sta vise napisati.

zeljko
27.10.2012, 06:45
Bravo Bobane majstore...auuuuu koji prelaz bubnjeva u 0.29 svaka cast sve super..Pozz

makso68
27.10.2012, 12:09
I sad neka bilo ko postavi istu numeru odsviranu na Tyrosu 4 ili Korgu PA3X a da opravda razliku u cijeni od citave 3.000 eura, ama ne od 3.000 nego da opravda bilo kakvu razliku u cijeni visu od 500 eura, dobija od mene prvi Trans Audio gratis. Toliko o kvalitetu GW-8. O Bobanovoj svirci je suvisno bilo sta vise napisati.
Potpisujem ovo u potpunosti i Veliki pozdrav za mog drugara Bobana!!!

nesaband
27.10.2012, 13:58
I ja potpisujem tranzitov post!!!!!

Boki,nema te nema i onda te ponovo ima.Bravo majstore!!!!

yamahapassion
27.10.2012, 17:02
Covek kupi neki aranzer od 2500-3000e, naleti na Bobanov snimak, pusti ga... i oseti se prevarenim :lol:

Boban010
27.10.2012, 19:15
Hvala puno ljudi,nisam mogao odmah da vam se zahvalim zbog problema sa netom.
Hvala Mrkic,Makso68,Zeljko,Tranzit,Nesaband,Yamahapassio n. Evo jos par snimaka....
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16922916"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16922916" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
I jos....
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16922917"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16922917" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

nesaband
27.10.2012, 19:27
=)),jel to PA3x ili tyros4 ili si dobio od tranzita Trans Audio?:lol:
Ne valja ti taj GW8 nista!!!!:lol:

Boban010
28.10.2012, 15:23
Ne valja,ne valja....
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923049"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923049" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Evo jos malo od "ne valja".:lol:
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923050"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923050" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

nesaband
28.10.2012, 23:27
hmm,rumunska pesma je fantasticna melodija.Ti verovatno imas apsolutni sluh kad si to uspeo da zapamtis a da nisi imao snimak te melodije.

Nemam sta da dodam,GW8 u tvojim rukama postaje legendarna klavijatura.

Boban010
30.10.2012, 14:23
Pa nisam bas sve zapamtio iz prve,samo prva dva dela koji su ujedno i najlepsi...
Evo jos snimaka GW8E.
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923525"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923525" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Jos jedan
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923527"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923527" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

zeljko
30.10.2012, 16:11
Sta ce tebi nova zvucna karta i ovi snimci su ti super svaka cast,a ritmovi pravo dobri..Jel to u GM formatu radjeno tj nisu semplovi?Svidja mi se ovaj zadnji ritam..Pozz

Boban010
31.10.2012, 16:01
Polako prelazim na Software aranger zato mi treba zvucna.
Ritmovi su bez externih semplova ali se ne moze reci da su u GM formatu jer boje koje sam koristio kod GW8 nisu mapirane po GM standardu....
Ovaj zadnji ritam je neka vrsta lagane rumbe i moze da se koristi za mnoge pesme ovog tipa,recimo Pola vino pola voda ili Mali je ovo grad itd...
Evo jedan lep cocek,nije bas u originalu,svirano je po secanju.
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923768"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923768" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
I jedan zabavnjak...
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923769"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/Player.swf?id=16923769" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

jednokrilac
31.10.2012, 17:36
svaka cast, sve pohvale za ritmove !

smuchac
01.11.2012, 20:09
Svaka čast druže, ovo izuva! ;)

zeljko
01.11.2012, 20:31
Boban rastura i zabavnjake heheh..Bravo

Boban010
02.11.2012, 16:51
Hvala Jednokrilac,hvala Smuchac,hvala Zeljko,za sad toliko ali bice jos,prvom prilikom.
Hvala svima na komentarima.

yamahapassion
02.11.2012, 18:30
Moze li neki opis sta si planirao u pitanju tog softver aranzera, koje programe, koje komponente (naravno ako je za javnost) ?

Boban010
03.11.2012, 20:14
Nista posebno,ploca ASUS p5q-e,quad procesor,nekoliko GB memorije i zvucna E-mu 1212m,a od programa je najvazniji Live Styler i razni VST programi...

nele1
04.11.2012, 04:50
Moram da ti kazem da mi se bez premca najvise svidja ono horo,melodijski i ritmicki
a inace nema sta dase doda sve je super ma da po meni treba samo malo niski opseg frekvencija dase doda ali toje v ec stvar ukusa, kolega jednom recju sve pohvale.

Boban010
04.11.2012, 15:28
Hvala na komentaru bata Nele1,veliki pozdrav!

nele1
27.11.2012, 09:48
Desmo ono stali, ajde Bobane nesto cepni novo dase cuje, veliki pozdrav.

Boban010
30.12.2012, 19:02
Nisam imao vremena da ranije odgovorim pa se izvinjavam a nadam se da cu to ispraviti sa nekoliko narednih snimaka.
@Nele1
Veliki pozdrav!
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/mdxwmBUt6L0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

makso68
30.12.2012, 21:20
Lijepo radi GW 8.Nego,ne vidi se pjevačica..Da dobro pjeva to sam čuo,ali liči li na što?Pozdrav!

zeljko
30.12.2012, 22:03
Super Bobane..Pozz

@Makso ja cujem po glasu da pjevacica super izgleda:lol:

nesaband
31.12.2012, 00:19
Vi kao da niste gledali snimak,pa pevacica se vidi u pozadini.ja bre ovako corav pa sam je video.:lol:

Lepa pesma,kao i uvek,odlican ton Rolanda GW8 i ne bih ja tu nista dirao.
Super Boki,samo cepaj i sretna ti nova godina i da zaradis sutra puno para.

Boban010
31.12.2012, 00:21
@Makso68
Videcu da postavim i neki snimak gde se bolje vidi,a sto se pevanja tice ovo je njen maksimum:D mada o ukusima ne treba raspravljati.Inace je sitna a neki kazu i dinamitna.Ja nisam probao pa ne znam.=))
@Zeljko
Kod nas se kaze "od čujeno do videno ima mlogo".:lol:
Pozdrav drugari!
p.s.Nemam sad vremena ali bice jos snimaka posle doceka N.G.
@Nesaband
Pretece me sa svojim postom,hvala druze,sve najbolje i tebi,veliki pozdrav!

zeljko
31.12.2012, 02:59
Cek da pogledam malo bolje:DJes Neso upravu si sad je vidim i ocima eno je tamo kraj pjevaca...mrkuljica taman za mene ista visina mozda sam ja samo 1 cm ili mozda 2 veci..pasemo kao piva i pereca:lol:ili jos bolje kao piva i suva pleckica hehe

makso68
31.12.2012, 10:52
@Makso68
Videcu da postavim i neki snimak gde se bolje vidi,a sto se pevanja tice ovo je njen maksimum:D mada o ukusima ne treba raspravljati.Inace je sitna a neki kazu i dinamitna.Ja nisam probao pa ne znam.=))

Je l' to tebi žena čita postove na Yu-midi,pa ne smiješ napisati da si probao pjevačicu,ili si džentlmen?=))
Sredio sam i ja GW 8,ne sviram klavijaturu na tezgi,pa sam imao vremena da je sredim.Postaviću snimke poslije praznika..Sve najbolje tebi i tvojoj porodici za predstojeće praznike!Pozdrav!

nesaband
31.12.2012, 16:15
Hmmm,znam ja da ti Bobane volis sitne zene,sumnjiv si mi nesto,:lol:

Boban010
03.01.2013, 05:00
@Makso68
Ma jok,stvarno je nisam probao,starija je od mene 7-8 godina i strasno mi je antipaticna.Jedino da se dobro "namuzikam"....
Ima jedan stos koji je pricao moj kolega bubnjar bas za ovu pevacicu.To se kao on njoj obraca pa kaze:"Bre Vesno kako sve vise pijem sve si mi poubava i poubava"!=))
Hvala Makso na lepim zeljama,sve najbolje i tebi i tvojoj porodici u Novoj 2013.godini!
@Nesaband
Ma volim gi ali ovu bas i ne.Isti kolega iz gornjeg citata je ovoj istoj pevaljki rekao kad se otreznio(ona je bila obukla neku vrlo tesnu garderobu):"Vesno izgledas mi ko prepumpana mishelinka"!:lol:
Evo jos jednog snimka,sa istog veselja.
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/VSi9LdGPLvs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

nele1
16.01.2013, 15:37
Lele lele al je veselo u Pirot,veliki pozdrav kolega.

zeljko
16.01.2013, 23:30
Najbolje igra ova u minicu:DSvaka cast muzicarima

nesaband
16.01.2013, 23:42
Lepo svi igraju ali poslusajte kako zvuci harmonika na GW8 u produkciji Mister Bobana010?Nesto ne cujem da na ovom GW8 primerku fale semplovi ;)

Majstore,nemam nista novo da dodam o tvojim kvalitetima,sve je vec napisano.;)

nele1
17.01.2013, 16:29
Neso do sada sto sam mogao da cujem ako je to sa rolanda najbolji fabricki sredjeni sempl
ali ima dosta se cuje soba odnosno prostorija tako da nemogu da sudim 100% ,
ali druze sempl je sempl ipak je velika razlika, ja sam isto dok sam imao pa50 sredjivao i sredjivao ali nema sanse sa semplovanom harmonikom cak i najgoru koju sam odradio a odradio sam jedno 10 kompleta,
zato Bobane ajde postavi neki demo sa harmonikama malo vise registra veliki pozdrav,
za moje prijatelje Ronandovce Nesu i Bobana

gitar
17.01.2013, 23:01
Najbolje igra ova u minicu:D

Ma nije Željko, najbolje igra brka kolovođa, a to što je tebi zapala za oko ova u miniću, to je druga stvar ;)

zeljko
17.01.2013, 23:22
:lol:E to je to valjda druze...Ma pusti brku nisam ga ni primjetio a kamoli vidio kako igra hehe..Inace meni je uvijek ljepse vidjet neko zensko dok igra nego musko ne znam zasto:lol:

Boban010
21.01.2013, 17:21
@Nele1
Bice sigurno jos snimaka cim dobijem malo vise vremena ali mislim da i medju mojim ranijim snimcima imas i druge registre harmonike pa potrazi i preslusaj.Ja cu ipak za svaki slucaj postaviti jos neki snimak.Hvala druze na komentaru,veliki pozdrav!
@Nesaband
Hvala druze na komentaru,pozz...
@Zeljko
Cini mi se da sam negde procitao da bi voleo da je Yu-midi u tvom vlasnistvu,pa nesto kontam u tom slucaju bi ove baba mrazice koje krase sajt imale na sebi samo crvene kapuljace!:lol:

zeljko
22.01.2013, 05:14
:lol:100% bi tako bilo hehehe,ali stas nije vlast u mojim rukama..Ja bi pola foruma promjenio i sve okitio deda mrazicama..Jednu crnkinju pa bjelkinju,kineskinju itd od svake vrste po malo. U svaki demo ubacio bar po jednu da krasi ove nase snimke itd.da covjek odmori oci kad posjeti demo stranice dok slusa snimke:)

nele1
10.03.2013, 07:53
Ajde Bobane vreme za neki novi snimak,pozdrav

Boban010
18.03.2013, 03:35
Evo jedno kolce za sve ljubitelje Rolanda GW8.
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/DV1HgHK-k2Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
p.s.Cisto da se zna da ja imam dva GW8 a jedan prodajem kako bi sinu kupio neki drugi sinth sa zvucnicima da ne mora da pali ozvucenje svaki put kada vezba.Dakle ne prelazim na drugu klavijaturu dok Roland ne izbaci opet nesto poput GW8-upotrebljivo,dobro i jeftino!Nadam se da ce posle dva promasaja(Bk5 i BK3) napokon doci nesto ozbiljnije.:lol:

zeki11
18.03.2013, 06:38
bravo majstore svaka čast..:D

nesaband
18.03.2013, 09:38
Ovde je sve poznato,Boban svira odlicno to je vec poznato..GW8 je odlicna klavijatura.
Ne slazem se sa tobom Bobane da je BK5 promasaj.BK3 moze da se kaze da je niskobudzetna klavijatura ali i ona je upotrebljiva za svirku.E sad Roland ko Roland,o tome sam pisao vec dosta,voli da nas nervira i da nam ne da sve sto bi mi zeleli da imamo.

nele1
18.03.2013, 10:56
Bravo Bobane toje do koske samo napred druze,veliki pozdrav.

Boban010
18.03.2013, 14:42
@zeki11
Hvala,dobrodosao na forum.
p.s.Postovi u demo sekciji se ne broje.
@Nesaband
Izvini druze,nisam imao nameru da te uvredim,ja sam ovo rekao sa moje tacke gledista,iliti iz mog ugla imajuci u vidu moje potrebe.BK5 moze da ima odlican zvuk ali je najvaznija stvar izostavljena kao sto si i sam rekao.Menjanje ritmova uz pomoc tockica je u najmanju ruku strasno!!Napisacu i ovako za slucaj da procita neko ko je vazan i ima uticaja kod Rolanda:
Roland BK5-changing rhythms with the wheel,it's a horror......
Za neku repertoarsku svirku,bez porudzbina je OK,ali sa porudzbinama i jos kad su mladi ludi i nestrpljivi,no,no.......
@Tata Nele1 :lol:
Ako ti kazes da je tako prijatelju,neka ti bude.:D
Pozdrav druze!

nesaband
18.03.2013, 16:38
Nisam se uvredio,taman posla,to je tvoje misljenje.Moje je sasvim drugacije.To je samo stvar navike,inace ja retko kad sviram programski i brz sam ko munja sa menjanjem rimova.Ide to lepo i lako,samo je malo drugacija organizacija.

nele1
19.03.2013, 20:48
Pa brate to volim kad svirate ko Svajcarski sat precizno,svirate prim i tercu odlicno,
ajde iznenadime onako sa nekom bugaricom.

zeljko
19.03.2013, 22:33
Super kolo..Svaka cast druze.Ko prati tercu aranzer ili ovaj drugi sto svira s tobom?Bas pravo zvuci..Pozz

Boban010
20.03.2013, 15:03
@Nele1
Pa nije bas toliko precizno,ja bi voleo da to bude jos preciznije ali izgleda da sa godinama sve manje marim za to...Mada je i glavni razlog sto se slabo ili nikako placaju kola na svadbi.Nekada je bilo prilika da mi vise baksisa uzmemo svirajuci kola nego pevaci pesama,a sad u danasnje vreme ima samo da djuskamo i repujemo.Kod nas znaju da kazu za takve koji igraju na takav nacin "boksuju se s' oblaci".:lol:
Cim nadjem neki snimak gde ima nesto "made in bulgaria",postavicu.
Pozdrav druze!
@Zeljko
Ja sviram tercu na klavijaturi a kolega prvu.On je dobar harmonikas a sto je jos vaznije dobar i posten covek!
Pozdrav Zeljko!

zeljko
20.03.2013, 15:59
Aha super Bobane svaka cast meni nije bas lako svirat tercu posebno..Pozz

nele1
20.03.2013, 21:01
Bobane slusaj druze cuje se iz aviona kad neko dobro svira zato sam i reko daje odlicno,
znam kako je kad se svira mehanicki ali svuda polako pocinje da nema love,pozdrav drug.

nele1
18.04.2013, 14:09
Bobane ajde baci malo da cujem sve registre harmonike sa tvog rolanda pozdrav druze.

Boban010
21.04.2013, 16:27
Evo opet jedan snimak sa tezge a za koji dan cu posebno usnimiti sve registre harmonike i postaviti ovde....
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/j37eUKYaDoE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

romario
21.04.2013, 16:55
može dalje :)
koji je ovo ritam bobane ,koja mjera ?

mladenkom
21.04.2013, 18:11
Odlicno Bobane!Koja je ovo numera?

Sent from my R800x using Tapatalk 2

Boban010
21.04.2013, 18:25
@Romario
Ovo je ritam Bugarka,može i Bugarčica a kod nas se zove i Pešačka,osnova je 7/8.
@Mladenkom
Jedan deo je moja izmisljotina,jedan deo od Veselih Roma a ovaj zadnji svira Ibro Lolov,na singlici koju imam pise Radomirska rečenica.

nele1
21.04.2013, 19:45
To Bobane odlicno.Veliki pozdrav.

vodeni
21.04.2013, 22:45
odlicna svirka, sve pohvale!!!

zeljko
21.04.2013, 23:04
Bravo

Boban010
22.04.2013, 20:37
Hvala drugari,hvala puno!

nele1
23.04.2013, 00:27
Prijatelju kad nesto valja mora i dase pohvali,sad kad stignes snimi harmonike,kabinu sam ti cuo,klarinet isto i sax sam cuo mislim mesani registar kabina i sopran,e sad me interesuje organ, sam sopran ,violin i mizet i toje to,pozdrav druze.

Veselinovic
23.04.2013, 00:28
Alal vera. Tako se svira u PiroT! :)

tranzit
23.04.2013, 01:58
Bobane... ama sta Bobane... Bobancino majstorcino... tako treba da se svira, ustvari tako bi trebalo da sviraju, bar priblizno, svi oni koji se nazivaju profesionalcima. Tako odsvirati harmoniku na klavijaturi aranzera (bilo kojeg), je veliko umijece. To mogu samo prefinjeni muzicari ogromnog iskustva. Alal vjera... ovako nesto se ne cuje bas posebno cesto.

Vex
23.04.2013, 04:29
Kapa dole. Sviraš "pa ladiš" sto bi se reklo ;-) svaka cast! ;-)
Sent from S3

nesaband
23.04.2013, 09:50
Uaaaaa @Boban010,nema pojma da svira :lol:

Nego koje semplove si koristio?Jel to neki set semplova odavde sa Yumidi :lol:

Salim se malo,naravno,za @Bobanovo poznavanje i sredjivanje GW 8 sam vec sve rekao,da se ne ponavljam.

Lep ton,kao da slusam najbolju Guerrini harmoniku.

Posalji mi te semplove :p

LAsER
23.04.2013, 11:04
Dobro ti zvuči harmonika na GW8!

=D>

Boban010
23.04.2013, 19:07
Iiiih,al me ishvaliste ima da se uobrazim!:D
Hvala puno drugari,prijatelji,kolege,hvala puno.
Evo kako zvuce razliciti registri harmonika na GW8E.Snimak i svirka mi nije ispala bas nesto ali eto kao informacija ce,nadam se,biti dovoljno.
<object width="522" height="300"><param name="movie" value="http://yourlisten.com/swf/Player.swf?id=16975634"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://yourlisten.com/swf/Player.swf?id=16975634" type="application/x-shockwave-flash" width="522" height="300" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Jos jednom hvala svima!>:D<

Vex
23.04.2013, 19:21
Ne sviraj da si lose odsvirao :P Odlicno je ovo ;) i harmonike i dvojke ti se odlicno cuju na gw8 ,bas se cuje da je grejana stolica ! Respect.

Boban010
23.04.2013, 19:30
Jes,bilo je na brzinu ali ja bi voleo da je bolje ispalo,zvacem ko baba bez zubi.:lol:
Cek ja da poslusam kako ti sviras.;)
Hvala druze na komentaru,pozz....

makso68
23.04.2013, 19:55
Ma,extra.Pozdrav!

nesaband
23.04.2013, 20:15
Salji semplove :lol:

milepsr
23.04.2013, 22:24
Svaka cast Bobane :) Koja je to pesma/melodija od 2.55 ?

ЂолеПФК
23.04.2013, 22:59
Ozbiljno se kajem što nisam zamenio PA60 sa ovom klavijaturom kad sam imao priliku. Svaka čast !

yamahapassion
24.04.2013, 06:57
ja licno bolje harmonike jos nisam cuo ni na jednom aranzeru... A sa druge strane Bobanu da das dasku, on bi od nje napravio instrument :D Toliko od mene, samo bih jos dodao: svaka cast!

Boban010
25.04.2013, 17:26
@Makso68
De si bre druze,jel ide poso,radis li jos na "suvaka"?
@Nesaband
Ocekujte semplove uskoro na download!:lol:
@milepsr
Verovatno mislis na onaj valcer,ali ne znam tacno.Imam neki uzasan snimak u kompu i pise da to svira Mikica Markovic ali nema naslova numere.Trazio sam po netu ali za sada nema nista slicno da se nadje....
@ЂолеПФК
Ma ima i PA60 svojih vrlina mada ipak GW8 je svestranija a naravno i novija klavijatura.
@yamahapassion
Stalno pretrazujem oglase ali nikako da nadjem neku novu dasku za sebe.:D Cak i ove moje daske nema kome da prodam.:lol:Nadam se da uzrok tome nije sto sam Pirocanac!=))
p.s.Hvala svima na komentarima,veliki pozdrav kolege.

jovanov
25.04.2013, 20:25
@milepsr https://www.youtube.com/watch?v=dt34oO2tXc8

makso68
26.04.2013, 10:23
Tu sam druže.Radim na suvaka,a od 1.ili 10. 7. smo u Baru,hotel Princess,pa,ako budeš negdje blizu dođi.Poziv važi i za ostale kolege.
Hajde postavi te semplove na download.Postaviću i ja ovo što sam radio.
Pozdrav i svako dobro!

Boban010
26.04.2013, 15:36
@Makso68
Postavicu ove harmonike cim budem prodao jednu od mojih GW8-ca.
Srecan rad i sve najbolje druze,pozdrav!

nele1
26.04.2013, 15:54
Bobane druze odlicno sto se tice fabrickih semplova medju najacim do sada sto sam cuo
nesto slicno sam ja isto sredio tako za pa50 ali mi ipak nesto hvali sto nisam mogao da doteram do 100%,druze izvukao si maksimum iz klavijature i toje najvaznije, rascepigi dalje pa neka bude kako hoce,veliki pozdrav.

nemanja 1982
26.04.2013, 20:24
Nemoj da prodajes taj Roland,ne daj ga za zivu glavu :D Bolje zvuci nego moj Pa1xpro :D

Boban010
27.04.2013, 16:32
@Nele1
Ma nije to jos maksimum,bice maksimum ovih dana,imacete priliku da cujete,doduse nisam probao kako ce da zvuci na kompu a na ozvucenju je odlicno,ono,bar po mom ukusu.Kod harmonika nece biti promena jedino se promene ocekuju u ritmovima.
@Nemanja 1982
Mislim da bi ti se kolege koje isto sviraju Pa1Xpro ozbiljno naljutile ali meni je pravo zadovoljstvo da cujem tako nesto,posteno!
Ja cu za svaki slucaj prodati samo jedan od moja dva GW8E,a drugi ostaje sve dok Roland ne napravi bolju klavijaturu od BK9 i to u cenovnom rangu do 1000E.....:lol:
Drugari,hvala na komentarima,pozdrav!

yamahapassion
27.04.2013, 17:46
Bobane, moj prijateljski savet. Prodas ti lepo jedan gw8, drugi si ostavis. I onda uzmes jedan pa600 (koji ce ti se uklopiti u cenu do 1000e novi), i imas kompletnu masineriju. Tako i ja planiram, gledam po ebay-u kada ce da izleti neki povoljan gw8 i da kompletiram sound. Mislim da je ovo kombinacija vrh, dobijes pa600 sa semplerom i velikim mogucnostima i gw8 koji ima ubitacnu fabriku i one elemente koje fale u pa600 (klaviri itd...). Mislim da se neces ni u jednom momentu pokajati.

nesaband
29.04.2013, 12:36
Boban bi od Korga PA600 napravio PA 6000 turbo TDI klavijaturu

Citam u temi PA 600 da cu poceli da se javljaju problemi,neki bagovi,za sada je to sitno ali verujem da nervira Korgove poklonike.

Ja mislim da je to @yamahapasion odlican predlog koji si dao Bobanu i verujem da se ti bagovi na PA 600 javljaju ili zbog losih user stylova ili zbog losih setova tako da i ja predlazem Bobanu takvu kombinaciju.PA600 +GW 8 i da uziva.

nele1
29.04.2013, 16:43
Bogami Boban je zasluzio da ima mnogo bolju spravu a pa 600 ce damu odgovara 1000%
dakle i jamu predlazem pa600 pa da uziva u daljem radu,veliki pozdrav druze i samo napred.

nele1
03.06.2013, 00:58
Sad cekamo da cujemo od Bobana nesto na novoj klavijaturi,pozdrav druze.

nesaband
17.06.2013, 00:01
Nema @Bobana ovih dana na forumu,sigurno ima svirke covek.
Nece on svasta da postavlja u svoju demo stranu.Kad odradi nesto da je ekstra onda cemo da cujemo.

Boban010
20.06.2013, 19:57
Izvinite drugari,do guse sam u obavezama,imao sam tezgi i vise nego obicno ali para utoliko manje,a istovremeno pokusavam da uradim reorganizaciju na staroj klavijaturi i pakujem novu klavijaturu ali mi ne ide i na kraju cu izgleda ipak da odustanem.U medjuvremenu sam evo malo sakupio dosadasnji rad na jednom mestu pa poslusajte.....
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/aNL-JGMsk-Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tranzit
20.06.2013, 20:07
To tako treba da bude . Ne znam sta si htio da mijenjas ili sta si promijenio od klavijatura ali GW8 je sigurno odmah ispod BK-9 u Rolandovoj hijerarhiji aranzera. Ostao ti je snimak dosta tih, 'ajd ako ti nije tesko podigni ga na neki server pa mi posalji link na PP da ga masterizujem. Uradicu samo ono sto bi i ti na bini mogao da imas ako upotrijebis neki hardver leveler. Cuces kolika moze da bude razlika i sta moze da uradi samo jedan leveler od stotinak eura.

nesaband
20.06.2013, 21:57
Jesi neke od ovih snimaka presnimio od ranijih snimaka ili si ih radio ponovo.
GW-8 radi bez greske,naravno tek kad se sredi onako kao sto ti to umes.

Svirku necu da komentarisem,vec sam sve rekao.

nele1
20.06.2013, 23:10
Ma ko zna mozes damu das i deciju klavijaturu,odlicno zvuci ali druze moram dase ogradim znaci da neko od fabrickih farbi dotera ovako sint skoro nisam cuo,e sad ide ona druga ali sempl je sempl,ja mislim daces ti onda taj pa600 da razvalis samo tako i bas sam radoznao kako ce da zvuci to kod tebe,jos jednom svaka cast i svaka ti dala hehehehe,mora malo.

nesaband
20.06.2013, 23:15
Sempl je sempl ali ih retko ima dobrih u nasim klavijaturama.Ne slazem se Nele sa tobom,Roland stavlja odlicne semplove u svoje aranzere tako da je tu po meni mrtva trka.Voleo bih da i Boban da neki komentar povodom semplovanja i semplova.
Dodato:
Koliko ja znam @Bobana010 on je Rolandovac i tako ce i ostati najverovatnije.

bokivelik
20.06.2013, 23:37
Bata boke koji je cocek na 3.13 ubav do ti ti?:D Mislim kako se zove?;)

nele1
20.06.2013, 23:49
Slusaj Neso druze ovako,opet cu da kazem koristio sam sc 88 od rolanda sad date nelazem do neke 2005 mislim znaci u studiju sam vukao sve iz te masine ,ali cim sam poceo da radim sa semplovima sve druge sprave su bile zaboravljene znaci smec kanta,pa valjda nam i jeste cilj da nam bas gitara zvuci kao pravi sempl basa,kontra isto tako,bubanj takodje i sad da nepricam o violinama ,saxovima,klarama,horovima i da nedrvim dalje ja mogu da kazem decku svaka cast za ono sto dozvoljava ta klavijatura izvukao je vrh ali samo onaj ko nece da prizna ce reci da dobro sredjen aranzer sa semplovima zvuci isto recimo kao taj roland.
Razlika je minimum 25-30% u korist aranzera sa semplovima hteo ti to da kazes ili ne,ja sam se kleo u dx11 dok nije izasao triton,vreme cini svoje druze ma koliko covek hteo to da prizna.Evo ti jedan primer samo svirao sam pored raznih faca sa onim pa50 preradjen u pa80,pored mene su svirali sa svim mogucim masinama od pa800,pa2,pa3,t2,t3.
i svima je masina radila makar 20% gore od moje,sami nisu mogli da veruju upravo ti zato i pricam zbog semplova,inace nemoze u normalnim okolnostima pa80 da prismrdi bilo kojoj novijoj masini,ajde da nedavim vise.
Dodato:
Ako mi neverujete Boban ce vas uveriti najkasnije za par meseci kad sredi masinku.

Boban010
21.06.2013, 00:27
@Tranzit
Poslao sam ti link na pp ovde na forumu.Sto se tice GW8 ja sam sa njime prezadovoljan i apsolutno se slazem sa tvojom konstatacijom.Kupio sam u medjuvremenu PA600 ali cu tek po koji utisak podeliti sa svima ovde iz razloga o kojima za sada ne bih....
@Nesaband
Vec sam napisao u opisu,samo sam sakupio snimke na jedno mesto.Sad imam mogucnost da iz prve ruke i natenane odmerim zvuke koje daju i "osmica" i "shestotka".O semplovima i semplovanju napisacu bata Neletu onako iz mog ugla,kao nestrucno lice....
@Bata Nele
Hvala zlatan,na komentaru i za onu uslugu(ti znas).Ima PA600 dobre boje,puno toga upotrebljivog onako fabricki,na zalost,fabricke i sve druge semplovane harmonike koje sam imao priliku da probam ne zadovoljavaju moj ukus da tako kazem(izuzetak je kabina)...Nisam neki strucnjak ali cu reci samo jedno,harmonika kojoj klaparaju drike nije za studijsku upotrebu,jer osnovni cilj je da tog zvuka ima minimalno a idealno je da ga uopste nema...Znam da je te oscilatore moguce iskljuciti ali bi vise voleo da je veca paznja poklonjena samom prirodnom zvuku nego li pravljenju ovakvih gluposti...
Generalno,jeste sempl sempl u onom smislu koji ti mislis,ali je cinjenica da je i u PA2 i PA3 malo mesta za puno kvalitetnih semplova sumnjivog porekla.Neko ce se pitati,kako?Pa evo kako,plaseci se da se ne izgubi osnovni kvalitet sempla,nestrucnjaci koji kreiraju vecinu semplova koje koristimo moraju da zadrze njihovu velicinu,dok fabricki semplovi koji su kvalitetniji(bar za sada) i daleko prirodnije zvuce nego ovi iz kucne radinosti,zauzimaju manje mesta...Nemojmo da se zavaravamo,za obradu zvuka osim dobrog sluha treba i nesto skole,malo onako,neki faks...:D
Jos jedna vrlo,vrlo bitna stvar,mnogi muzicari a slozicete se puno dobrih muzicara koriste klavijature sa mogucnoscu ubacivanja semplova,svojim umecem,nacinom sviranja pokriju ili sakriju da tako kazem nedostatke ovih zvukova koji su inace samo bleda kopija originala.To je u svetlu onoga da si ti svojom malom masinom zasenio i daleko bolje klavijature....
Prosecno "dobar" sempl(uslovno receno) od onih koje koristi vecina u svojim PAxyz kljavama je otprilike 4 Mb.Dvadesetak takvih i ode memorija na PA600......
Za sada je dosta utisaka,pusticu da prodje malo vremena,jutro je pametnije od veceri...:lol:
Pozdrav druze i ne zameri na iskrenosti...
@Bokivelik
Ne znam druze kako se zove,cuo sam od nekih rumuna na yotutube,neki orkestar sa PA2x,harmonika,violina i tarabuke sa pevacima,ako se dobro secam neki 18-ti rodjendan...
Dodato:
Eeee....jbg,ode u "etar"-yututututututube!=))

tranzit
21.06.2013, 01:24
File je kod mene a sutra ces ga obradjenog dobiti nazad, pa sam uporedi. Ono sto sam pri povrsnom slusanju zapazio, bass je nesto slabijeg levela nego sto bi to bilo optimalno a izrazeni su dosta jako visoki imedju 5kHz i 6kHz, koji se manifestuju najvise kod Crash cinela gdje one postaju prejake i pomalo neugodne. To se sve da donekle relativirati a vjerovatno je nastalo prilikom raznih konvertovanja koja je dozivio ovaj File.

Sto se tice tvojih zapazanja iz proslog posta a u vezi sa "home made" samplovanjem, potpuno si u pravu. Razmisljas u pravom smjeru. Sampluje i ko zna i ko ne zna, a uglavnom ne zna. Sta sam sve imao prilike da cujem kod nasih muzicara na raznim sampling instrumentima... to je katastrofalno. Simptomaticno je da u novijim instrumentima imaju daleko kvalitetnije iste ili slicne samplove ali ih ne upotrebljavaju vec sampluju ili uvode smece koje je za klase i klase losijeg kvaliteta od fabrickog ROMa. Da odmah uklonimo sve zablude, sampl iz ROMa je fizicki potpuno isto sto i sampl koji uvodimo ili sami samplujemo. Jedina razlika je u tome sto je sampling materijal ROMa komprimiran posebnim metodama kod kojih se ne gubi na kvalitetu, a radi ustede na Sound Chipu, pa su samplovi u prosjeku dva puta kraci od "normalnih". Velika je umjetnost i znanje odraditi dobar sampl, a jos veca postaviti ga u program i editirati, odnosno napraviti od tog sampling materijala Sound Program. No, kako to vec na Balkanu biva, svako okusava srecu na ovom polju a da pri tome nema ni ono najosnovnije znanje iz te oblasti... i ... naravno, rezultat je porazavajuci. Noviji aranzeri i workstationi vise klase, su opremljeni odlicnim ROMom i vrlo je malo, do nimalo, potrebe da se bilo sta dodaje. Treba samo znati iskoristiti vec postojeci materijal... ali... i tu treba znanje i iskustvo. I na kraju, cinjenica je da je to malo sampling RAMa i kod najnovijih instrumenata i vise nego nedovoljno za bilo kakav kvalitetniji sampling sound. Sve je to u sustini jadno i zalosno opremljeno ako se ima na umu aktuelna niska cijena radne memorije i ako se zna kako zvuce dobri softver instrumenti. Tek kada se u hardver instrumente budu mogli uvoditi Pluginovi i to sa velikim i kvalitetnim Contentima, tek tada ce sampling na tim instrumentima imati nekog smisla. Na aktuelnom stepenu razvoja hardver instrumenata, to sve zaista nema smisla. Rado pominjem Ride ili Crash cinele koje kod kvalitetnih softver instrumenata imaju velicinu i do tridesetak MBa. Dvije takve i... PA800 ostao bez sampling RAMa. Zar nije smijesno !!!

nesaband
21.06.2013, 10:29
Boki,kad ti Tranzit uradi remiks tvojih snimaka postavi ih da cujemo razliku.Tvoji snimci su sasvim dobri i u skladu sa tvojim razmisljanjima kako to treba da zvuci.
I ja sam primetio da ti je BAS nizi i da bi trebao da bude dominantniji u snimcima i da imas u postavci malo vise srednjih tonova (sto kaze Tranzit 5KHz i 6 KHz).Te frekvencije treba malo ubiti i pojacati bas i onda ce snimak biti tip top.

nele1
21.06.2013, 10:38
Ovako Bobane druze nema sta dase ljutim taman posla,toje tvoje misljenje i toje zavrseno
sada neznam dal si mislio oko klapni sto se cuju na harmonici od mene ili,ja to nisam stavio tako naveo sam ti kod drugog seta od koga je,sa tobom cu se sloziti oko nekih stvari recimo
ljudi rade sempl paga ustroje na pocetku zatim snime nekih 10 do 13 tonova i hoce daim zvuci doticni istrument.
Recimo slizicu se i sa tranzitom daje premalo memorije sve je to tacno ali mora se prilagoditi situaciji nazalost,a da sempluju papani razno razni toje istina najgore je kada cujem kako su obradili sempl,zatim su doticni semplovi rastimovani i nemoze uopste dase svira na njima,
ali ja nisam pricao u ime drugih vec u ime mene,jer zelim da ja budem zadovoljan kada sviram,dase recimo sempluje svaki ton od harmonike,sax,bas gitare,gitare,frule,klarineta,violine itd itd.
Da sve to po mogucnosti bude u vise laera isto tako i kod bubnja.
Evo u zadnje vreme sam preslusao dosta setova recimo za pa600 i pa800 i mogu reci da im leva ruka strana na dosta ritmova radi odlicno u pitanju su sve semplovi,a desna ruka katastrofa,ali o ovom mozemo do sutra da pisemo,svako od nas ima svoj ukus i toje kraj,i svako namesta svoj istrument prema njegovom vidjenju odnosno slusanju saunda doticnog istrumenta.
A sta bi bilo tek da imamo mogucnosti od 1,2,3 giga toje nazalost jos uvek samo masta.
Veliki pozdrav za Bobana,Nesu i Tranzita.

tranzit
21.06.2013, 14:01
Boki,kad ti Tranzit uradi remiks tvojih snimaka postavi ih da cujemo razliku...File je obradjen, mada to nije bio nikakav poseban Remix, vec jednostavni mastering koji se moze imati i na bini ili u vidu hardver uredjaja ili kao softver preko Laptopa i dobre audio karte. Nesto malo sam podigao bass i smanjio one "vristece" frekvencije, zatim sam malo rasirio snimak, pa ga propustio kroz mekani kompresor i na kraju maksimizirao. Sve ovo i to ovim redom kako sam napisao, i ucinkom koji ce se cuti, je moguce imati i na Live svirci, sto znatno podize kvalitet bilo kojeg aranzera, odnosno instrumenta. Boban ce vjerovatno postaviti taj obradjeni file, da bi se cula razlika. Nisam htio to sam da uradim jer ipak je to Bobanov materijal pa ne bi bio red.

nele1
21.06.2013, 15:15
Ko zna zna a u tome si tranziv velicanstven sto sam se uverio u tvojoj demo sekciji.

Boban010
21.06.2013, 19:48
Bata Nele,ovo o semplovima sam pricao uopsteno bez ikakvih izuzetaka kojih,nadam se za moje dobro da, ima u dovoljnom broju....Sto se arangerskog dela tice kod semplera tu nema nekih zamerki mada i to iz objektivnih razloga,vecina koristi par basova i par setova bubnjeva kako bi izbegla mukotrpan posao oko sredjivanja jacina ritmova gde je osnovni cilj sto manja korekcija jacine u toku svirke.Jos nesto da kazem kako bi me sto bolje razumeo,ja sam pristalica toga da aranger treba da zvuci vise studijski nego li kao rastimovana banda pijanih i neizivljenih budala.Naravno ne treba ici u krajnost,treba dati masti na volju i pustiti da sve to dobije licni pecat..
Evo fajla,mozda necete primetiti razliku slusanjem samo ovog fajla,vec cete morati direktno uporediti snimke ukoliko slusate na nekom manje kvalitetnom uredjaju.

Evo i linka
http://www.*******.com/music/mEBq1YR2/GW8-Boban10_hardwer_leveler.html

mladenkom
21.06.2013, 20:58
Boban,veciti protivnik ******* je postavio snimak na ******* :) Aj postavi na ovaj interni player, ******* nesto baguje.

Sent from my R800x using Tapatalk 2

Boban010
21.06.2013, 22:13
Ma znam druze ali zbog velicine samog fajla ne mogu na neki drugi share,cak i ovaj sam morao da uploadujem vise puta.Nisam hteo da ga konvertujem da ne ubijem i to malo kvaliteta sto je ostalo posle toliko konverzija....To je isti snimak kao prethodni samo sto ga je kolega tranzit malo "ofarbao":D.Imas link ispod pa pokusaj s'njim trebalo bi da radi.....
Dodato:
Evo i na speedy
http://www.speedyshare.com/Nhzhr/GW8-Boban010-hardwer-leveler.zip

nesaband
28.07.2013, 13:57
Prodao si GW-8,prodao si PA-600.Javlja mi se nesto da ce sledeci demo biti na Rolandu BK-5.Da li se varam ili sam pogodio?Znam da imas jos uvek jedan GW-8 ali mislim da je vreme da krenes u nove radne pobede.Sta ti mislis?

Vex
28.07.2013, 14:48
Ni BK9 me ne bi iznenadio ;-)

Sent from S⁴

nesaband
28.07.2013, 15:06
Ne verujem da ce BK-9 da padne.Bolje dva BK-5 nego jedan BK-9.
Ne zaboravi da je Boki iz Pirot.Nadam se da ce naci neki BK-5 za 650 eura,mislim da je to prihvatljiva cena za njega.

LAsER
28.07.2013, 21:18
Gdje će biti bolja 2 bk-5 od jednog bk-9 hehe...
Ako jedan covjek upravlja aranzerima, naredaj i 10 bk-5, opet to nece biti 10x bolji aranzer ;)

LP.

nesaband
28.07.2013, 21:23
Ne kapiras poentu price,ali nije ni vazno.Neka bude da si ti u pravu.;)

sale_band
29.07.2013, 11:40
..."prati radnju fabule!!!" Hahahaha....

Boban010
29.07.2013, 12:15
Drugari ja nisam politicar pa da svakog casa menjam misljenje,ono sto sam rekao za BK5 i za Bk9 jos uvek stoji a ako i kojim slucajem budem kupio BK5 uradicu to zbog mog sina da imamo slicne masine i kako bi mogao da vezba bez slusalica i da je meni zgodnije da mu nesto pokazem.GW8 mi je za sada neprikosnoven zbog jako dobre upotrebne vrednosti i odlicnog zvuka skupa sa svim njegovim manama....Mislim da ce,odnosno,nadam se da ce Roland ove jeseni izbaciti na trziste verziju BK9 sa 61 dirkom,jos ako bude sa favorit performansama umesto favorite tones,touch screen i poseban lock taster,ne treba nista vise...:lol:
Cisto da ne bude zabune ono sto krasi rolandove masine je odlican zvuk a sve ostalo je inace slicno i kod drugih proizvodjaca,ili imas konzervu a nemas kljuc ili imas kljuc a nemas konzervu.

nesaband
29.07.2013, 16:57
Politicari ne menjaju misljenje svaki cas,oni ga uopste ni nemaju.=))Nedaj boze da si politicar,onda mi ne bi bio drug,posto se ja sa njima ne druzim.[-X
Nego ajde bre otvaraj se i kupuj BK-5.Kao sto znas od mene ces dobiti sve sto sam napravio za njega a ti posle sredjuj kako ti volja.
Da po mogucstvu kupi sa OS 1.04.Ne trebaju ti favorit boje ni performansi,ima BK i bez toga operativnost da se brzo radi i radi lagodno.

Boban010
12.08.2013, 21:24
Evo jedan stariji snimak GW8,samo za kolegu Mladena iz "Los Andjelosa"!=))
<iframe width="580" height="115" src="http://www.goear.com/embed/sound/303bcd3" marginheight="0" align="top" scrolling="no" frameborder="0" hspace="0" vspace="0" allowfullscreen></iframe>
Snimak je sacuvan na goear pa sam ja samo postavio link odnosno pleyer.
Pozdrav druze!

nele1
12.08.2013, 21:52
Lele lele bata Boki pa nisam znao da imamo Micu Nikolica na sajtu.
Veliki pozdrav druze.

mladenkom
12.08.2013, 21:56
Hvala bata Bokane,ovo cu da preslusam I downlaudujem kad se dovucem u cikago,posto na telefonu ne radi link,ne znam sto.
Pozdrav Boki!

Sent from my R800x using Tapatalk 2

nele1
12.08.2013, 22:39
Mladenkom znas li ti mog druga Mekenzija iz Cikaga?
On je prestao da svira ima jedno 2-3 godine ali ranije dok je svirao niko mu nije mogao na crtu da stane bio basista ili klavijaturista.

Boban010
12.08.2013, 22:42
@Nele1
Bata Nele,Mića Nikolić je nezamenljiv ja mu više dodjem plagijat kao Nića Mikolić!:lol:
Pozdrav druze!
@Mladenkom
Preko kompa cepa,na telefonu verovatno nece zbog plejera...
Pozz...

mladenkom
12.08.2013, 22:48
Nele,slabo muzicara znam,ali mislim da sam njega video na nekoj slici sa Banetom Vasicem,kad je Bane bio u cikagu pre par godina.Mislim da ga zna gazda firme gde ja radim,nesto smo davno pricali o muzici,posto I on svira amaterski(gusle I harmoniku) ,pa je spomenuo Mekenzija.

Sent from my R800x using Tapatalk 2

gagan
12.08.2013, 22:49
Bonane odlicno ti radi aranzer , jer moze onaj ritam , od onog kola sto si odsviro , ekstra ti je dvojka .... pozdrav

VUNIMRAV
12.08.2013, 23:44
^:)^

Boban010
13.08.2013, 00:28
@gagan
Ovo je jedna od prvobitnih postavki na arangeru pa ako nadjem backup u kome je taj ritam postavicu na download.
Izgleda da goear ima neke smetnje(u zadnje vreme "mene nece pa nece") pa cu postaviti i ovde na sajt isto to.
Hvala svima na komentarima!

nesaband
02.09.2013, 23:20
Ajde daj neki demo sa BK 5 da cujemo malo tvoju postavku

nele1
03.09.2013, 00:04
Kod mene sljaka i onaj predhodni plaer.

Boban010
04.09.2013, 08:37
@nesaband
Nece biti snimaka sa BK5,prodao sam ga jos brze(manje ramisljajuci) nego li PA600.Cekacu jos do prave prilike,za sada mi je GW8 kao sto sam vec rekao neprikosnoven,morace Roland jos mnogo toga da da' i uz sve to da smanji cenu!:lol:

nele1
04.09.2013, 10:34
Lele lele drug moj zakleti rolandovac,veliki pozdrav druze.

Boban010
12.09.2013, 16:10
Pozdrav bata Nele1,jbg, takve mi karte deli zivot,igram sa onim sto imam!:D
Evo sam nasao na fleshki dok sam pokusavao da spakujem BK5 jedan kratak snimak,malo je lose odsvirano jer nisam ni planirao da ovo stavljam na net,cisto sam isprobavao kako zvuci novi bas!

nele1
12.09.2013, 17:30
To bata Bobane samo laganice priznajem tuse vidi ko zna,odlicno druze samo skini srednje sa soprana ima mnogo sredine kabina je super.