PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc!! lap top i wireles


Darko88
05.05.2010, 21:06
Imam lap top koji ima wireles, a kuci imam na burazerovom kompu adsl i modem koji ima antenicu i wlan. Da li moze i kako da podesim da hvatam taj adsl preko wireles varijante da ne bih razvlacio kabl po sobama. Hvala unapred!!

nesaband
05.05.2010, 21:26
moras da kupis wireles ruter koji ces prikljuciti na ADSL i kad to uradis dobices uputstvo za konfiguraciju wireles rutera i onda ces imati internet na tvom laptopu.
deluje malo komplikovano ali nije problem da se to sve poveze.
Dodato:
pardon,ako imas vec neki uredjaj za wireles onda podesi parametre i trebalo bi da ti radi sve kako treba.proveri da li je tvoja wireles kartica na lap topu ukljucena.

svirko
05.05.2010, 21:29
Prvo moraš kod buraza na ruteru otključat da šalje funkciju za wirelles.
Zatim na svoj laptop moraš usnimit drajvere i software za tip mrežne i laptopa za Wirelles, i mrežnu karticu.
Kad to učiniš, i sve je dobro usnimljeno, čim pokreneš Wirelles, software bi trebao sam pronać sve wirelles dostupne mreže.
Ti odabereš pod kojim nazivom je mreža tvog buraza, ukucaš unutra ključ......i.....vozi Miško;)

Sale-roland
05.05.2010, 21:34
Ja mislim da covek cilja na onaj telekomov adsl modem koji ima antenicu!(znaci pricam ti ako je u pitanju taj modem)
Ako ruter radi i sve je ok videces na prednjoj strani malo dugmence pise na njemu WLAN pritisni ga i treba i na prednjem panelu da zasvetli lampica na WLAN,tada si aktivirao wireless na samom modemu.Posle toga u control panel pronadji network connections,pa wireless pa view wireless networks(naravno u lap topu moras imati instalirane drajvere za wlan u njemu) posle toga se okacis i picis ;)

Darko88
05.05.2010, 22:04
Ja na toshiba lap topu vec imam wireles karticu koja funkcionise, i hvatam kada sam po gradu internet i sljaka extra. A na telekom adsl modemu imam antenicu i ima wlan samo da znam kako to da sve ustimam da radi

Vaxter
05.05.2010, 22:08
Svirko je lepo rekao.
Treba da se ukljuchi wifi na routeru.
To ne mora da bude dugme.
Telekom daje nekoliko razlichitih routera.
Uz njih uvek dolazi uputstvo kako da se wifi ukljuchi i podesi.

svirko
05.05.2010, 22:08
Vjerovatno, kad uključiš Wlan na toshibi, izlista ti sve dostupne Wlan mreže?
Trebaš pronaći kako se zove od buraza, odabereš nju, ukucaš mrežni ključ koji je dobio tvoj buraz, i to je to.
Al prethodno uključi Wlan na burazovom ruteru

Darko88
05.05.2010, 22:11
naop ruteru nema ni jedno dugme za ukljucivanje wifi. samo lapmica koja treba da svetli kada je ukljucen. a na lap topu jeste kada izaberem wi fi izbaci ako je neka mreza dostupna

Vaxter
05.05.2010, 22:14
Kao shto rekoh.
Uz router je stiglo uputstvo sa sve slikama!
Samo ga pogledaj!

svirko
05.05.2010, 22:16
@Vax,

sorry, izgleda da smo pisali postove u isto vrijeme.
Bio si brži.....

Darko88
05.05.2010, 22:17
nasao tsam uputstvo. u pitanju je ruterHG520 S. malo ne razumem uputstvo. verovatno trebam na racunaru da pokrenem nesto za instalaciju? Da li na laptopu ili na pc od burazera

nesaband
05.05.2010, 22:26
@Darko 88 lepo procitaj sta su ti napisale kolege Svirko i Sale-roland,samo prvo ukljuci mozak pre nego sto pocnes da citas nihove postove gde ti je sve detaljno objasnjeno!!!!
ako tako uradis neces moci da pogresis.

Darko88
05.05.2010, 22:30
mozak je ukljucen imam podatke koje verovatno treba negde da se upisu samo mi treba neko reci gde posto to do sad nisam radio. da znam ja nebih ni pitao vas haha

Vaxter
05.05.2010, 22:30
Pretpostavio sam da je taj Huaway, chim si rekao da nema dugme i da ima antenicu.
Ostali bez dugmeta imaju dve antenice.
Elem, u uputstvu sve lepo pishe.
Glupo je da ti sve to isto ponovo poshemo na forumu... :)

Ace
05.05.2010, 22:51
Druze .... za da udjes u podesavanja za rutera trebas ukucati gateway broj u internet explorer (bar kod meni je tako)

Taj broj ces ukucati na kompjuter koj je vec povezan za rutera preko zica t.j. Mrezni kabal.
Za da vidis taj broj ... idi u "my network places" i sa leve strane odaberi "view network connections" i na local area connection stisni desni klik i status i tu odaberi support. Taj broj koj stoj kod Default Gateway napisi ga u internet explorer (primer 192.168.X.XXX). I tako ces otvoriti podesavanja za rutera. Ma da ipak mozda ruter ce traziti user name i pasword za pristup u podesavanja. Za taj user name i pasword potrazi dokumente od rutera ili kontaktiraj operatora. Tako se podesava ovde u Makedoniju ... wireless na rutere, trebalo bi i u Srbiju da bude isto. Posle podesavanja samo na lap top pretrazis dostupne mreze i konektiras se sa user name i pasword od interneta.
Pozdrav

Darko88
05.05.2010, 23:29
izvinite ako sam dosadan ali ovo uputstvo koje imam nije mi bas naj jasnije tu je jedna tabela sa informacijama i parametrima ali nigde ne pise gde trebam da ih ubacim. Samo mi je to bitno

Vaxter
05.05.2010, 23:34
Ako nishta, prepishi odatle...
Mada, znajuci koji je model i kakvo je tachno to uputstvo, ne vidim nishta shto ne bi bilo jasno...

Darko88
05.05.2010, 23:37
nije mi jasno sta na kopjuteru da pokrenem da unesem ove podatke to ne pise u uputstvu, to mi je bitno posle bih skapirao ostalo

Ace
05.05.2010, 23:50
Pa probaj uraditi ovako kako sto sam ti napisao ?! :confused:
Jesi li probao, pre? Funkcionise li?

Vaxter
06.05.2010, 00:12
U uputstvu lepo sve pishe, samo da si ga stvarno chitao.
Kompjuter povezesh kablom na router, na prvi lan port.
Otvorish neki internet browser (firefox, chrome, opera, IE...), i kucash kao adresu 192.168.1.1.
Username: admin
Password: ztonpk
Dalje sve kao u uputstvu.
Prochitaj ga vishe...

Darko88
06.05.2010, 00:17
procitao sam ga skroz ja se izvinjavam sto mi nije jasno i sto sam pitao, ovo sto vi pisete u uputstvu nema i ako hocete mogu da skeniram i da posaljem ovde da se vidi sta pise.

nesaband
06.05.2010, 00:20
ako ti ne ide pozovi nekog ko zna to da uradi.
sve si dobio informacije ovde koje je moguce dobiti/
Skoncetrisi se i detaljno procitaj uputstvo i posle kad namestis smejaces se sam sebi koliko je to lako uraditi.

pozdrav

Darko88
06.05.2010, 00:32
www.optima.hr/repository_files/file/131 to je uputstvo isto kao sto imam ja samo na hrvatskom

Ace
06.05.2010, 00:36
Epa citaj stranicu broj 9. Tamo pise kako da udjes u podesavanja za rutera!!!
Samo umesto WAN trazi WLAN settings

nesaband
06.05.2010, 00:52
procitao sam uputstvo.I sad kazi gde je zapelo?
tamo ti sve pise kako treba da uradis.
Ako je negde zapelo kazi konkretno gde si stao pa da probamo da ti pomognemo

Darko88
06.05.2010, 01:01
Ovako, sta ja na pc racunaru da uradim da bih sve ove podatke uneo ili sta vec da radim sa njima. Meni je start bitan hehe, da li sve radi u web browsveru ili trebam jos nesto da uradim?

nesaband
06.05.2010, 01:06
za pocetak ukljuci prvo racunar pa cemo dalje step by step.:-O

pa brate ne mogu da verujem da si toliko talentovan i da neces malo da promuckas glavom.

Ace
06.05.2010, 01:09
Sve radis u Web browseru!!!
Procitaj post broj 15 !!! To je celi postupak !!!

Darko88
06.05.2010, 01:10
racunar je ukljucen, mozda sam ja netalentovan ili samo ne razumem nesto tu ima zar ne

igorn73
06.05.2010, 10:57
kada dobijes adsl paket u telekomu sa wirelesom treba prvo da aktiviras wireles preko sajta telekoma da bi uopste radio,takva je procedura.desava se da nadjes signal a ne mozes da se povezes.tek kada upalis wireles funkciju preko sajta a mozda moze i preko telekomovog col centra onda mozes da se povezes.
proveri prvo to dal je aktiviran wireles kad je uzet.pozz

Darko88
06.05.2010, 11:09
Hvala svima na pomoci, trebalo je samo da mi kazete da onaj gateway broj kucam tamo u pretrazivacu gde se kuca adresa za neki sajt u tome je bio problem ja to nisam znao. Aktivirao sam i sljaka. Hvala jos jednom

nesaband
06.05.2010, 11:13
kazem ja da ti ne citas postove kako treba,pazljivo i polako.
drago mi je da ti je proradio wireles.
Sve ti je to prijatelju vec receno u postovima gde da kucas IP adresu i ostalo.

pozdrav

Darko88
06.05.2010, 11:15
jeste nego nisam ukapirao da broj treba da se ukuca u traci za kucanje adresa mislio sam negde tamo po opcijama u tools ili vec gde. JBG.

nesaband
06.05.2010, 11:21
=))
samo si nas nervirao malo sto neces da slusas sta ti se kaze,ali nema veze.
pozdrav

milanceshow
07.05.2010, 04:59
Jel moze tema u LOCK?