PDA

Pokaži Full Verziju : kvar korg pa 1x


czdenko1
30.04.2010, 21:41
:mad:Dali je netko imao problema sa napajanjem na pa1x.Meni se dešava da kada spojim na kompjutor klavijaturu da mi izbaci sklopka (fidofka) ,a isto tako kad spojim na miksetu čak me i strese malo struja ako se primim za kabel koji ide na miksetu.Što bi to moglo biti dali netko zna . Unaprijed hvala. Pozdrav svima !

driftkiller
30.04.2010, 21:59
Kod mene se to isto desava, kad stari vari u garazi ili komsija kad vari.
Moze jednostavno da bude losa struja, jer veliki potrosaci vuku, ili da su losi kablovi, mozda je i fidosklopka previse osjetljiva.
Svasta moze da bude.
Pozdrav

czdenko1
30.04.2010, 22:10
Ali kad se to meni desilo moja klavijatura radi sa 10 posto snage. Pozdrav

driftkiller
30.04.2010, 22:34
Pa moze da se neki spoj desava negdje, kad je ukljucish.
Sto se tice onoga da te nekad malo sterese struja, ja sam tako priljucivao mic u ukljucenu miksetu, i potrefi se da bash ufatim za kabal gdje se spaja u mic. Da vidish sto trese :D

dejantb15
30.04.2010, 23:03
I mene je tresla struja iz mikrofona (stavim brifer na mikrofon i pokazuje napon :lol:) dok nisam stavio drugi produzni kabal.B-)
Ja koristim UPS .Nekada se desava da struja nestane na par sekundi, a klavijatura se ne ugasi.ili kada napon oslabi on ga odrzava stabilnim.Tako sam ja rijesio problem napajanja sa UPS-om

didda
30.04.2010, 23:15
poštovani kolega, kako imam 10 god, iskustva u radu sa instalacijama mogu pretpostaviti u čemu je problem
kod tebe je očiti problem sa uzemljenjem koje nije propisno izvedeno na svim dodirnim točakama u kući ili izvan nje, FID sklopka ne smije bacati na tako malom potrošaću osim ako nije ona za kupanice vrijednosti ( 25/0,03A) , stavljena kao glavna FID koja mora bit vrijednosti 0,5A , pokušaj staviti na drugu utičnicu jer ako ta nema dobro uzemljenje može ti se događati problem, peckanje je prvi znak za to ..... za ostalo stojim na raspolganju

xHaRex
01.05.2010, 01:00
vidim ima i kolega elektrotehnicara :D pozdrav "DIDDA" kosto kazes moze biti to sa uzemljenjem da nije postavljen potecionalni izjednacivac (mislim da se tako zove na nas jer neznam strucne nazive posto sam ovde zavrsio za elektro tehniku )al mislim da znas na sta mislim !al moguce je ako je u razvodnoj kutiji ako je pravljena po novijim standardima sa nulovanjem i uzemljenjem preko shine da je izolacija na nekoj zici ostecena pa dolazi do malog spoja .a postoji i mogucnost da je klavijatura mozda negdje udarila pa se platina ostetila i ima tu neki mali spoj pa kad pocne da svira kroz potres da se spoji i onda izbaci . to je sto bi moglo biti na ovaj opis.

najbolje dovedi kakvog elektricara koji se stvarno razumije i da prekontrolise sve, ako sve bude uredu onda neka ti neko pogleda klavijaturu .

pozdrav

dejantb15
01.05.2010, 09:06
Hvala ,,DIDDA,, ukljucivao sam u drugu uticnicu ali sam imao isti problem(peckanje).
Mislim da je u mom slucaju bio problem produzni kabal jer kada sam ga promijenio vise mi se to nije desavalo,a sa uticnicama mislim da nije problem jer ove u koje ukljucujem klavijaturu imaju uzemljenje.pozdrav

gjoko
01.05.2010, 09:44
znaci kako sam razumeo moguce je da ima neki mali spoj, to sa uzemljenjem nekako mi ne ide jer zbog uzemljenja ne bi trebalo to da se desi samo bi imao neko brujanje, ako koristis produzni kabal kao sto je rekao kolega promeni ga on moze da te zeza to sigurno, a ako nije to moze biti napajanje u klavijaturu ali to nemoj sam da diras ako se ne razumes nego idi u servis.