PDA

Pokaži Full Verziju : kojeg rolanda?


HUZO
30.04.2010, 10:51
posto sam prodao yamahu sad gledam sta da si uzmem i gledam oglasnik i vidim da ima jeftinih rolanda recimo exr7 nekih 300 eura,gw7 400 eura, rs 70 isto nekih 400 eura ..dali vrijedi sta od toga uzet?sviram narodnu ,znaci harmonike ,zujalice,juzni vetar i to... nisam pametan vise sta da uzmem,za pa 50 mi fali love jos koju nemam,a nitko ga ni ne prodaje u oglasima...

b.o.Y.c.h. ČK
30.04.2010, 12:47
Ako nisi bio zadovoljan yamahom onda ti u tom rangu ni roland baš neće pomoći..
Prodaju se korgovi, sačekaj malo, budi strpljiv i imat ćeš pa50

RadeKOKI
30.04.2010, 13:26
eeeeeh ! :) u toj ceni do nekih 500 eura nemoj se nadati nekoj opasnosti od masine, imas u tom cenovnom rangu G600, G800 po neki G1000 Roland naleti cak i EM2000 ako nametnes jos stotinu eurica moze i E50 neki da se nadje kom je hitno 500-600eura ali ali ako bas hoces masinu da je brzo zapakujes za svirku i da ims tonu materijala to je onda neki korg PA50 ili 60 ali pre bi se odlucio na PA60 kvalitetnija je u svakom pogledu sto se tice izrade tonski su iste obe..e sad moze i neka Yamahica da se nadje tipa PSR1000, 1100, 2000..isto su simpaticne ali i za njih imas djene djene materijala...eto vidi razmisli..prvenstveno probaj vise klavijatura pa vidi sta ti pase, mi cemo ti ispisati ovde kupi ovo, ono, ovo ti je kraj price, vrh vrhova...ali ti ces da sviras...eto iskren drugarski savet. Pozdrav

nesaband
30.04.2010, 13:55
Sto namecete coveku KORG kad je on lepo pitao kojeg Rolanda moze da kupi za te pare!!!ZA te pare imas Roland G800 ali on nema neke harmonike ali je sjajan aranzer.Mozes ga dobiti za oko 300 eura.

ako imas malo vise para onda probaj Roland GW 8 E koji ima odlicne harmonike i sto ti kazes zujalice i sasvim je korektan aranzer.

Molim klan korgovaca da se ne ljuti na mom komentaru na pocetku posta.:-"

RadeKOKI
30.04.2010, 14:07
@neshabend
palis? nisi mozda dobro izvukao druze iz konteksta, naime..covek je stavio par Roland aranzera koje mu se nude ili je nasao sta vec (briga me) aaaali, kad vec daje tih 400-500 eura sto nebi mi njemu lepo pomogli i dali neke realne savete (mada znam da ovi saveti oko kupovine se zavrse sa korpom vockica) sta moze da uzme za te novce ? Mislim da gresis, ja bi mu prvi preporucio Roland ali dzbe dobar Roland kosta...a i razocarace se u startu jer za Roland treba malo nekog drugog predznanja i vestina pre svega poznavanje rada na eq, compressorima...da bi on uopste i prosvirao, a sad nisam upucen dali covek radi profesionalno ili onako kupuje za svoj ceif ili vezbu..sto ne KORG ? Pa ima materijala na trfici za njega kupi kutiju cigara i dobije set za neki PA tamo..koji oce vec.. Moze eto i GW8 slazem se skroz odlicna makina u toj ceni..

HUZO
30.04.2010, 14:27
hej nemojte se uzbudjivat previse! :lol:
sviram sebi kod kuce za vjezbu,nista profesionalno ni za pare,cisto sebi za dusu malo JV i tako to.....

spomenuo je netko psr1100,e pa danas sam je na srecu prodao!!! uzas,razocaran sam u njoj,harmonike uzasne,jedino neki sax i trube su mi ok,ali ostatak.....

znaci nije roland za mene ha? cini mi se kao profesionalan stroj sve te 3 koje imam mogucnost uzeti,ali ako su boje takve lose za JV onda nista od rolanda...ma istina namece mi se opet taj korg pa50 ali kad nema ni jednog u oglasima u hrvatskoj kod mene! ima jedan ali lik trazi 700eura a 650 je novi u ducanu! a valjda ce naletit negdje neki!

jos kakav prijedlog mozda?

nesaband
30.04.2010, 14:41
:lol:,Malo sam hteo da zakuvam stvar:lol:=)).Dobro sam raspolozen.
Nemam nista protiv korga ali sam ja ostao veran Rolandu.
Sta god da kupis neces pogresiti samo sviraj i udri brigu na veselje.:lol:

pozdrav

yamahapassion
30.04.2010, 14:45
Sta si radio kolega sa tritonom? Ako imas i njega, onda ti ne igra ulogu koju god klavijaturu da kupis za ritam masine su ok. Plus mozes uvek da povezes Le-a sa aranzerom pa da vuces semplove. Ako si ga prodao to je vec druga stvar, ali i po mom misljenju ako ti naleti neki pa50, ne razmisljaj se puno.

HUZO
30.04.2010, 14:49
ma LE je prodan jos prije 4 mejseca,imao sam problema sa autom,a para nigdje pa sam morao prodat LE da dodjem do para nekih...i to sam ga dao za 400eura..... sad trenutno nemam nista tako da moram nesto uzet!!! ajde ako netko jos ima prijedlog kaakv neka pise!

RadeKOKI
30.04.2010, 14:59
ijaaaaaaaaao neshooo =)) Znazi danas je dan za "KULINARSTVO" ahahahahaha =))

yamahapassion
30.04.2010, 15:03
pa onda npr. ovaj roland sto ima kolega Nesabend, po meni zvuci super, samo ne znam da li bi ti se uklopio u cenu (gw8), ne znam kolika je razlika izmedju gw7 i 8 sta b dobio u gw8 sto nema u sedmici, jel mislim da je osmica znatno skuplja od sedmice. Stare g serije rolanda su super sto se tice ritam masine, ali gw serija ima mnogo bolje boje, a i ritam masina im nije losa. Kolega Boban isto ima jednu od gw serija i stvarno mu dobro zvuci, cak je i bilo ovde pre par demoa sto je on svirao izmedju ostalog i JV i izlazilo je super. Probaj sa njim da se konsultujes, mislim da bi ti on znao najbolje reci.

nesaband
30.04.2010, 15:07
:lol:=)) Jes vala bas.ja sad odoh na svirku da vidim sta ima za klopu=)).

HUZO
30.04.2010, 15:47
aj kad dodjem doma cu pogledat te snimke na rolandu kako zvuce! sad gledam oglas covjek je spustio cijenu exr7 na 2000kn,sto je oko 280 eura!!a gw7 je 2200kn sto je oko 300 eura!!! jao mislim da ce bit moj jedan od njih!!!!!!!

makso68
30.04.2010, 16:11
Bolji ti je exr 7 od GW 7,pogotovo ako voliš širinu(ima 6,5 oktava)Uzimaj,nemoj puno razmišljati.To je odlična cjena.Gledao sam na youtube snimak sa exr 7,momak je svirao narodnjake(rumbe,dvojke,sa-sa...),super je zvučalo.Neka je sa srećom,šta god izabrao.Pozdrav!
Dodato:
Evo ti snimak sa Youtube :
http://www.youtube.com/watch?v=plzLHMs4RM0&feature=player_embedded#!

HUZO
30.04.2010, 17:01
ma mislčim da cu sad nazvat covjeka!

HUZO
30.04.2010, 17:43
eto zvao covjeka i idem veceras u karlovac po exr7!!! covjek ga je kupio sinu i sin ga nikad nije svirao!znaci novo ne koristeno! kutija,uputstva!

e sad jos moram posjetit download sekciju i vidjet od cega mi pasu ritmovi i dali mogu kakvu boju izvuc negdje...


P.S.
sorry admine sto neznam gdje je edit ne bi isao na reply nego na edit ali ga ne vidim nigdje!

hmmm zanimljivo za ovaj post imam edit,za ovaj iznad nemam....
znam da ce ga automatski spojit,ali znam pravila da ne odgovraam na svoj post!
Dodato:
eto uzeo sam ga jucer i mogu raci da me ugodno iznenadio sa zvukom koji reproducira,boje su tople i zvuce kao samplovi skoro,ima dosta efekata ,od kojih meni treba samo njih nekoliko u sustini.mozda je jedino malo komplicirana za namjestanje,nema direct access nekim funkcijama nego odes na function pa skrolas do funkcije pa udjes unutra pa nadji sto trazis papodesi pa spremi u registraciju.....100 muka!

i jos jedna zamjerka kod ritmova,ima main,fill i variation i recimo kad svira main pa lupim fill on prebaci na variation!!i obrnuto,svira variation kad lupim fill,prebaci na main!,to uzasno zamjeram onom koji ga je radio!bas bezveze!

bit ce neka snimka na youtube danas mozda da se cuje na sta to zvuci!
ajde sve u svemu nije losa za tu lovu pogotovo!
Dodato:
evo mali update! posto je covjek ponudio dobru cijenu,prodao sam exr7 i sad mi je zao.... ali naci cu nesto drugo! sad mi se nude opcije GW7 ili VA-3

opet dilema....sto preporucate?
Dodato:
evo mali update! posto je covjek ponudio dobru cijenu,prodao sam exr7 i sad mi je zao.... ali naci cu nesto drugo! sad mi se nude opcije GW7 ili VA-3

opet dilema....sto preporucate?