PDA

Pokaži Full Verziju : ---Peavey Impulze---


Alix
02.12.2006, 12:55
Pozdrav jaranima!
Zanima me jel ko poznaje ovu Peavey Impulze seriju i koliko je kvalitetna...Gledajući na cjene i kvalitet pariraju Electrovoice SX-seriji...E sad me zanima model Impulze 1015 koji ima 2000W PEAK!!!...Dakle 500w rms,1000W program...i još nešto čuo sam od ovog trgovca u muzičkom centru da ima jednu od najboljih pasivnih kretnica na tržištu...Doduše njemu ne vjerujem ništa jer mi je par puta reko netačne informacije...Tako da ako ko ima da poznaje ovu seriju molim vas da mi kaže svoja iskustva i znanje jer idući tjedan planiram da ih naručim pa da se ne zalećem...Hvala svima što se odazovu postu,Pozdrav!

jeftabgd
24.01.2008, 19:09
Zdravo Alix,procitah ovaj tvoj tekst za ove kutije pa sam se i sam zainteresovao.Gledao sam karakteristike na netu i sve to deluje mnogo dobro ali bas nikog koga sam pitao za te kutije nema pojma o njima.Nas narod kad se uhvati necega ko pijan plota,tako da ceo Beograd radi na PM 1000 i plasticne RCF ili MACKIE 12-tice,tu i tamo neko na FBT MAX 4.Ovaj Peavey mi deluje kvalitetnije,ako si saznao nesto novo javi.Unapred se izvinjavam ako sam nesto pogresio jer sam nov na forumu.

mykeli
24.01.2008, 19:53
Cuo sam ih...4 impulsa 15",ceo band(bez arrangera)...STRAVAAA

jeftabgd
24.01.2008, 20:21
Po karakteristikama ove kutije ubijaju i cena je o.k.bez obzira da li se rado o 12-ticama ili 15-ticama.Razlike u ceni izmedju crnih i belih kutija nema a ove bele su kao za upotrebu i na otvorenom.Ono sto mi je malo zasmetalo je tezina.Cini mi se da su ove 12",negde oko 22-23kg a vec od 25kg,ima Dynacord D-15-3(trosistemska)koja je extra dobra kutija(skuplja je naravno)ali meni znaci svaki kilogram jer sve sam nosim pa gledam da bude sto lakse i manje a "razorna moc"sto veca.Gledao sam u Musicstore,Keln,neke druge Peavey kutije i neverovatno su jeftine.Imaju monitore od 160e,kvalitet 100% dobar.Ako neko zna za nesto malo a ubojito neka pise da ne lomimo kicme vise.

jeftabgd
24.01.2008, 20:25
Gde si to cuo?Ako je negde u Srbiji a da nije predaleko mozda bi otisao da cujem to.

jeftabgd
24.01.2008, 20:33
Ja radim sa aranzerom tako da meni licno odgovaraju 15",zbog boljeg basa itd,ali mi svi pevaci tvrde da im je lakse da pevaju na 12",kao bolje izlazi pevanje t.j.glas,mada ja mislim da su malo razmazeni.Radim ovaj posao skoro 30god od svojih 40,a nekad su pevaci pevali po sedam dana za redom,samo jedan covek.Sada svi padaju u nesvest posle 2 sata i ne odovara im nista od kutija i razglasa.Kakve li su te 12" peavey?

Bokic
24.01.2008, 21:15
Svirao sam i na 12-icama i na 15-icama Impulse vise puta. Manje svirke na 12''. Zvuk odlican i cist. I rezonantne su - u smislu zvuk se lepo prostire i ispunjava celu prostoriju. Ne kao neke kutije koje do 5 metara grme,a posle toga zvuk pada.
15-ice su dosta mocne i svidjaju mi se. Mada smo jednom poredili sa EV ZX5, gde je prednost (blaga ali osetljiva) bila na strani EV. Malo je bogatija i svetlija, tj. Impulse zvuci kao da su joj malo skinuti srednji na equilizeru.
Koliko ja znam, malo su i jevtinije od EV ZX5.
Pozdrav

mykeli
24.01.2008, 23:33
Skoro sam radio na D-LITED 15-3(3 Way),UHHHHhhh....smrt u diskoteci!!!

DjoleBn
24.01.2008, 23:34
Jesu to one plasticne Dynacord trosistemke D 15-3? :)

mykeli
24.01.2008, 23:36
Hahaaaa...i ova tema je stara...Ako se ne varam Alix je te kutije(Peavey - Impuls)uzeo,tako da bi on mogo najbolje da kaze o njima!!!

mykeli
24.01.2008, 23:41
Aha,D-LITE,polipropilenska...to je Dynacordovo "cedo"ali je stvarno dobraaa...verujte!!

DjoleBn
24.01.2008, 23:43
Imam ih ja vec 9 mjeseci... i naravno Mixeta Power Mate II ....

mykeli
24.01.2008, 23:52
Uhhh...koliko komada imas,jel su sa 15" ili sa 12",kolko si ih platio???

DjoleBn
24.01.2008, 23:55
Imam dvije sa 15'', 1000 wati programa... meni rade perverzija, ukljucivao sam 6 njih na ovog Power Mate... Ne da radi.... Imam svoje dvije, i planiram uzeti jos dvije, i to je to...

Dvije kostaju 1800 evra...

mykeli
25.01.2008, 00:09
Majku mu,bas ti zavidim:)ja sam propao sa mojim "gladijatorima"...

jager
25.01.2008, 08:04
Majku mu,bas ti zavidim:)


I ja, i ja :)
Na cemu sam sve svirao, sadasnji Wharfedale koji imam je majka :)

Alix
25.01.2008, 19:36
Ej ljudi Peavey Impulze su još uvjek majka z jaki zvuk...Samo im je problem što NIKAD neće imati ona "duboki" bass kao drvenjaci...Imo sam Dynacord ProLine,CorrusLine,Ev Eliminator,i sad Peavey ali brate što se tiče basa i oštrine Corrus-i su mi se još najbolje izkazali...Doduše Impulzi su jako dobri za transport i montažu ali drvo je drvo...<čekam samo sad kako će se pokazati ova ZX3 serija od EV...

jager
25.01.2008, 21:17
Uuuuuuu .. na Eliminatorima sam jednom prilikom svirao... pa ono je KRALJEVSKI ZVUK!!!

Alix
26.01.2008, 06:01
Druže iskreno rečeno Eleminator serija i nije baš nešto posebno...Bolje zvuči Dynacord ProLine ili Corrusi...Ne znam zašto ali nikako na eliminatorima da naštimaš onaj "topli i čisti" zvuk ko na Dynacordu...To su moja iskustva...Pozdrav!

jager
26.01.2008, 16:01
Ok, sviram ja sad vec dosta godina, ali nikada nisam imao prilike da sviram na novijim Dynacordima. Meni je Eliminator bio vrh zvuka koji sam licno probao. Sa druge strane, nemam razloga da ti ne verujem da si u pravu... Mada, za danasnju svirku i smesnu zaradu od nje, pitanje da li vec ima smisla previse ulagati... Volim ja da sviram na sto boljoj opremi, ali zelje su jedno, a mogucnosti drugo :)
Ehhh... odosmo u offtopic skroz ...

Alix
28.01.2008, 00:31
Ma u pravu si...Evo ja sam toliko para potrošio za opremu i vrhunske instrumente,a zarada nikakva...Sreća mi je da muziku uzimam za hobi pa se ne sikiram sa zaradom ko pojedine paradžije muzičari...Al opet ići na tezgu sa skupom opremom a malom dnevnicom...Al ko te pita,fajlaši "SVIRAJU" i po 40eur dnevnice...

xxl
31.08.2013, 20:45
Ja sam danas kupio par impulse 1015, prije toga imao sam dynacord c15.2 i ev tourx 1152. Preslusao sam neoliko kutija prije nego sto sam se odlucio za ove kutije. Uporedjivao sam ih sa himaxx60 i na onoj snazi na kojoj sm ih slusao nisam mogao naci neku veliku razliku, moguce da je bilo jace odvrnuto da bi je bilo ali nisam vidio razloga da kupujem skuplje kutije od ovih. U odnosu na starije vezije dodata im je i opcija (dugme) EQ tako da je zvuk mnogo ljepsi nego na predhodnim verzijama. Sto je najbitnije cio sam da je kutija jako izdrzljiva (za ev to nebih rekao)

tranzit
01.09.2013, 01:25
A ti bas pozurio da ucestvujes u diskusiji. Samo pet i po godina si zakasnio.

xxl
01.09.2013, 02:16
Nema veze ako jednoga zivog spasim od zx-a i slicnih kineza ucinio sam dobro dijelo

Amater_svirac
01.09.2013, 03:27
drugar, manje-vise, sve tu si danas "kinezi", ako ne sto se tice sklapanja, onda definitivno sto se tice porekla delova. Naravno ako kupujes nove stvari, ako kupujes polovne, 15 i vise godina stare, mozda i naletis na nekog "nemca", "amerikanca" itd itd.

tranzit
01.09.2013, 04:07
...sto naravno uopste ne mora znaciti da je kvalitet proizvoda tih Germana i Anglo-Saksonaca bolji od onih koje proizvode Azijati !!!!! Previse je dima u posljednje vrijeme na Balkanu oko tih kineskih proizvoda, dok se u ostatku svijeta to smatra sasvim normalnom podjelom posla u novonastaloj globalizaciji. Los proizvod je los, ma odakle on dolazi, a i Kinezi prave i lose i dobre proizvode, uostalom kao i svi ostali.

Amater_svirac
01.09.2013, 14:15
da ne mora da znaci da je proizvod los. Ovo sam napisao zbog ljudi koji automatski svemu sto je "Made in China" pripisuju los kvalitet i ubijaju se trazeci da na proizvodima pise "Made in USA" i "Made in Germany". To sto se u Kini proizvodi takodje se klasifikuje na vise nivao, prolazi kroz razliciti "quality control", pa se prema tome i moze ocekivati da cena i kvalitet budu razliciti. Ako kupite proizvod renomirane firme, sa garancijom od 1 i vise godina, sa dobrim "customer service" i lako dostupnim servisima za popravku, mozete da ocekivati da je proizvod dobar, bez obzira sto na njemu stoji "Made in China".

xxl
02.09.2013, 02:28
Radi se o slijedecem
Stariji sviraci dobro znaju kakvi su zvucnici ugradjivani u EV i Dynacord i sl
danas od toga nema niti traga. Kupite kutiju i ona zvuci dobro medjutim napravljena je tako da nakon nekog vremena jednostavno krepa "osim ako ne ozvucavae knjizevne veceri". Kroz moje ruke je proslo mnogo toga novog dakle pisem iz licnog skustva dakle ne sto mislim nego sto vidim.
Navedena sprava me je iznenadila jer su zvucnici ostali isti kao i oni koji su se prodavali prije nekoliko godina, membrane nisu papirne kao kod ovih novih itd.. Ima jos toga dosta o cemu nebih pisao, npr sama skretnica je 4 puta veca nego kod vecine koje sam vidio itd....
Upravo se radi o tome sto se sve svodi na marketing, i prodaju se proizvodi sa ogranicenim rokom trajanja. Necu dalje probajte sami pokusajte koristiti malo i mozak i bice vam sve jasno.

Amater_svirac
02.09.2013, 05:45
Nekad su Obodinovi frizideri i zamrzivaci trajali po 30 i vise godina (jos uvek u kuci imam jedan mali obodin koji radi, star je preko 40 godina. Nemoj da te iznenadjuju takve stvari, potrosacko drustvo, sta da radis, stvari vise ne traju toliko dugo, zato barem gledas da uzmes nesto sto boljeg kvaliteta, pa dokle traje.

rolandx
02.09.2013, 07:56
...Al ko te pita,fajlaši "SVIRAJU" i po 40eur dnevnice...

Sviraju i za džabe! Da ne razvlačimo pitu... Smatraju sebe velikom facom kada ih ribe vide za spravama, sa kezom od uveta do uveta, vokoder na maksimumu mp3 samo seva, svi djuskaju , zavijaju kao vukovi ( imitiraju Dženana), masa se klati, gazda trlja ruke, on faca i svi sretni. A svadba i veselja je sve manje i manje, pa eeeej, poslednje rođenje deteta što sam radio od hrane na 120 ljudi bio je žu-žu , lisnato testo i meze. Gde bre mi živimo, polako mi je muka od svega. I ode ja sa temom. Jbg užasno sam osetljiv sam na takve stvari, bitno je da mi zabalave uvo i naruče Ja vragolan i moj deda u sred rumbe... Joooooj zemljo. A opremu od 3000 evrića kad krenem da teglim, žao mi je svake ogrebotinice kada se setim svih tih stvari. bakšiša uglavnom nema, jer naravno gazde unapred jave da je debelo platile muziku ( kad podelimo 70 e po glavi) A ja razbijam glavu koje ćemo zvučnike nositi, da li će pokriti, koje bas binove, more kupiću harmoniku i doviđenja.

MarjanMilosevic
02.09.2013, 13:23
Pa sta ces kad danas svaka susa misli da ume da peva i da svira. Imas 650 000 bendova i pevaca od Triglava do Vardara. Svi se kolju sa cenama do zla boga. Trka do dna. Ko ce vise da spusti cenu je prica danas, a ne ko je bolji.
Tako i sa razglasima. Dojadilo mu da kopa njivu, prodao njivu i kupio razglas. Nema pojma da ga radi, al ubija sve redom sa cenom. Bitno se dere i glasno je. Sto ti vise zvone usi to je bilo bolje.
Pa kad cuju dobar razglas odma nevalja jer od Perinog razglasa 3 dana posle sviraju usi. E to je razglas! A ne ovo sranje :-)

tranzit
02.09.2013, 13:39
Bez i najmanje greske ili propusta si pogodio tacno u desetku, ama ne samo u desetku, nego u sami centar desetke. Upravo to je aktuelno stanje i sumnjam da ce ga nesto ili neko, tako brzo promijeniti. Trebalo bi da se desi bar neka manja revolucija da bi se to sve bitnije popravilo. Jad i bijeda. Ko tvrdi suprotno ili je sam jedan od tih 650.000 bendova ili je debelo sisao s uma.