PDA

Pokaži Full Verziju : Memorijska kartica za mobilni telefon...


yamahapassion
27.04.2010, 22:00
Evo da pitam da li ko zna, posto sam pre neki dan pazario novi telefon, nokiu 5230, i sad imaju neki cudan obicaj ovi austrijanci da ne daju vise mem. karticu uz telefon, pa sam morao da je kupim sam. I danas sam uzeo neku kingstonovu (4 gb) sa oznakom micro sd hc. E sad, za ovo hc sam procitao da je to ustvari skracenica za high capacity, i da se novije kartice prave u tom fazonu tako da to ne bi trebalo biti problem. Ubacim je ja u telefon, i nista. Telefon se nije oglasio da ju je prepoznao. Odem u dateimanager, i vidim da ju je vec prepoznao. Kad sam kameru namestio da snima na karticu, prijavi mi da imam sat i po raspolozive memorije za snimanje (znaci prepoznao ju je tel). E sad mene buni sto se ona jako tesko vadi iz telefona a u telefon se ubaci bez problema. Imam osecaj kad ju vadim iz telefona kao da ne odgovara po dimenzijama pa se zaglavila... I jos jedna stvar. dobio sam i onaj adapter uz nju da mogu u PC da je ubacim u citac kartica, medjutim kad ubacim PC ju iskulira, uopste ju ne vidi. Da li moram traziti neke novije drajvere ili sta?? ako je neko imao vec problema sa ovim neka mi napise sta mi je raditi da se ne mucim. Hvala unapred.

armin
27.04.2010, 22:34
Dobar odabir imam isti takav zvonitel....

I u mene se tesko vadi sad zasto neznam i ako je u mene bez tog hc-a...

Kod koje si mreze uzeo??? ili si za kes??? u mene a1

Vaxter
27.04.2010, 22:36
Na nekim verzijama windowsa i na nekim chitachima kartica hc kartice ne mogu da se chitaju, pa shta god da radish.
Na starom laptopu na windows-u nema shanse da mi otvori hc karticu, dok pod linuxom to radi bez ikakvih problema.
Karticu kada vadish iz telefona pokushaj da gurash, a ne da vuchesh.
Moguce da se vadi na shkljocalicu...

yamahapassion
27.04.2010, 22:49
@Armin: nisam za kes nego na ugovor kod teleringa. Povoljni su mi sto imam 1000 min mesecno frei u okviru austrije sa svim mrezama i 1000 sms mesecno takodje frei al poruke mogu slati gde god hocu pa mi zgodno dodje za srbiju, a mesecno nekih 19 e izadje. Inace otkad sam tu nijedan mobilni nisam za kes uzeo, sve na ugovor po 2 godine.

@Vaxter: u pravu si 100%, sad sam imao malo vremena da surfujem i nasao sam da te verzije kartica (hc) stariji citaci kartica ne mogu prepoznati, tako da je tu problem. Moracu uzeti novi citac posto je ovaj ugradjen u PC jedno 2-3 godine star. A sto se tice vadjenja kartice mislim da sam nasao caku. Eto Armine mozes i ti da probas. Ona kad se ubacuje mora da se gurne da skljocne i takodje kada se vadi mora malo da se gurne prema telefonu da proradi ta "skljocalica" :) E sad, kad je kartica vec sa 1/3 izasla napolje meni se tu obicno zaglavi, ali sam sad probao malo samo da je mrdnem gore dole i izadje bez problema. tako da je tu resenje. Nisam znao da li zbog toga hc smem uopste da je drzim u telefonu, reko mozda nije namenjena za mobilni, ali sad sam malo prosurfovao netom i video cak da ju nokia i preporucuje. A sto se tice nacina povezivanja pre nego sto kupim citac probacu da povezem telefon preko USB na komp, pa cu videti da li ce ju komp prepoznati (kao sto mi je prepoznavao na SE onu m2 karticu) kao mali hard disk. Ako je prepozna, onda jos bolje, posto necu morati stalno da vadim karticu iz telefona kad mi nesto zatreba, a za manje fajlove sluzi mi dobro i bluetooth. Hvala vam ljudi sto smo zajedno ovo resili sad mi je lakse, a Bogami sam se sad i dobro ispisao, hahaha :) Pozzz

armin
27.04.2010, 23:04
Ma nema veze oprosticemo ti za pisanje ipak si ti "zmaj od sipova" :))

yamahapassion
27.04.2010, 23:32
hahaha... zmaj legenda.... Armine da te pitam samo, jesi dobioo mozda i USB kabal sa telefonom? Ja nisam, ovi skrtice mi nisu nista dali, vazno da su mi dali bon da mogu skinuti muziku u vrednosti 25e, ebala ih ona muzika, da mi je dozivotno dzabe daju ne bih jedne pesme skino... i sad ne znam ni koji mi kabal treba...

Dell
27.04.2010, 23:53
skini koju njihovu polku ili neko jodlanje :D

armin
28.04.2010, 11:47
Nisam ni ja dobio usb kabal... A ide obicni od nokie usb samo im kazes za koji tel...

Ja sebi isto moram kupiti pa da ga mogu apdejtati na poslednju verziju os-a...

yamahapassion
28.04.2010, 14:42
Hvalla na informacijama, moracu otici do media markta...

Vaxter
28.04.2010, 17:17
Ne morash da menjash chitach.
Najverovatnije nije on sam problem, vec samo driver za njega.
Kao shto rekoh.
Meni chitach na laptopu pod windows-om ne moze da chita hs karte, a pod linuxom mi je chitao 32 giga hs kartu bez problema...
Kasnije sam iskopao za njega nki modovan driver za windozu, tako da radi i na njoj...

yamahapassion
28.04.2010, 23:49
E kad bi znao bar koji mi drajver treba, gde bi mi bio kraj, hehe... Meni je citac integrisan u kuciste i da ti pravo kazem ne znam ni gde mogu da proverim o kojoj marki citaca se radi, tako da verujem da je skoro nemoguce naci drajvere za njega. A vidis, danas sam probao, stavio sam tu karticu sa adapterom u digitalni fotoaparat, i pc je prepoznao karticu od prve.... Eto, pa sad budi pametan... :confused:

Dell
29.04.2010, 00:43
pazi brate, vidis da nije stvar u citacu kartice, nego u operativnom sustavu, sigurno je to da ti je memorijsku prepoznao u digitalnom fotoaparatu jer si digitalni fotoaparat povezao preko usb-a, a fotoaparat ti je obavio prepoznavanje memorijske, znaci ne mora komp (nije bas tako, ali eto lakse se izrazit) i komp ti ocitava digitalni fotoaparat i svu memoriju koju on posjeduje i prepoznaje i sto se toga tice rijesio si problem i ja preko digitalnog aparata ubacujem pjesme na svoju micro sd karticu od nokie :)

yamahapassion
29.04.2010, 12:59
Evo samo da se javim, slucajno sam se setio da imam vec jedan USB kabal od prosle nokie kuci, i povezao mobilni sad preko njega. Komp je prepoznao karticu bez problema, a prebacuje extra brzo, jedan divx film (700mb) za nekih 5 min... Problem resen, hvala svima sto su mi pomogli savetom.