PDA

Pokaži Full Verziju : PA 800 na PM 1000/2


Dule007
25.04.2010, 12:53
MOze li neko da mi pomogne molim Vas...do sada samo radili nas dvojica i uvek sam vezao Pa800 iz L/R izlaza na dva mono kanala na PM 1000/2, u subotu svirao svadbu i morao da imam extra mono kanale za mikrofone tako da sam Pa 800 vezao iz L/R na 1 stereo kanal na PM ....jacina je bila skoro duplo manja nego na mono kanalima, sa trim line skoro na max +20db... sta da radim da klavijaturu imam spojenu na stereo kanal...u subotu imam svirku i opet ce mi trebati extra mono ulaza za 4 mikrofona i gitaru i jos imam dva synta da povezem...sta da radim...na kraju sam jucer u vezao iz L u mono kanal...kako da najbolje povezem na stereo kanal

Niikkola
25.04.2010, 15:05
Kako ti stoji gain na tom stereo kanalu? Mozda je smanjen pa ti zato salje slabiji signal, a ako ne moze ni tako onda iskoristi samo levi za klavijaturu i idi u jedan mono na mixeru.

Dule007
25.04.2010, 15:30
Gain je bio na pola, na 30..a line trim skoro do kraja..da nisam mozda pogresno u stvari uradio gain set up ... stereo i mono kanali bi trbalo da rade jednako zar ne?..

Niikkola
25.04.2010, 17:32
Trebalo bi da radi isto, e sada mozda ti je nesto do mixera, ajd uslikaj ga sa tim podesavanjima pa postavi na forum ako te ne mrzi, mozda mogu da pomognem na taj nacin

Beethoven
25.04.2010, 20:21
Gain tu nema veze, on reaguje samo za kenon a stereo kanali su i predvidjeni za vezivanje klavijature. Line trim ces pojacati onoliko koliko ti bude trebalo, bez sekiracije. Ako ti i onda nije dovoljno onda ti je slab izlaz iz klavijature pa ga tamo pojacaj (master na kljavi). I trudi se da uvek sviras stereo tj. da na stereo kanal vezujes klavijaturu, zvuk ce ti biti 40% bolji. To je moguce samo ako ti kutije nisu razbacane po sali. Ako jesu, onda kljavu vezes samo "L" iz klavijature u "L" u mixer, onda radis mono i kraj price. Moguce je da radis stereo i da se ukljucis u mono kanale ali pod uslovom da tu gde je "L" ukljucen da tu panoramu gurnes u levo a tamo gde je "R" ukljucen, panoramu u desno. Ja nikad moju klavijaturu nisam vezao na mono kanal.

Pozdrav.

P.S. Ja se cudim uvek kad cujem da ljudi ne sviraju stereo, po meni je to najlepsa stvar na danasnjim klavijaturama.

jasmink
25.04.2010, 22:43
Druze namesti kabel na jedan kraj bananu na drugi kenon za mikrofon i sviraj.

Beethoven
26.04.2010, 00:41
:)

Dule007
26.04.2010, 00:59
Hvala momci na odgovorima, javim Vam posle svirke u subotu sta i kako je bilo...

@jasmink..da li sa bananom u L na klavijaturi i kenonom u stereo kanal ?

@beethoven...kutije su uvek pored nas nema potrebe da se razbacuju jer su sale pravilnog oblika...sada u subotu radim sa mojim 2x ZX4 (cekam da naidju jos 2 da kupim) i od kolege JBL JRX 125 ako budu trebale....proslu subotu smo nas dvojica ( dva synta) pokrili svadbu od 250 ljudi u prostoriji cca 500 kvadrata sa samo moja
dva zvucnika ...

Niikkola
26.04.2010, 01:26
Koliko ja znam, ako spajas instrument na mikrofonski ulaz, koliko sam razumeo banana na kenon, vrlo lako moze da ti crkne mikser, to su laicki saveti, kenoni iskljucivo sluze za mikrofon i mnogo su jaci ulazi od ulaza za instrument.. pozz Bez uvrede naravno, samo znam da to ne ide tako...

Beethoven
26.04.2010, 06:48
@Niikkola

Naravno, na njemu lepo pise "Mic", za to samo i sluzi. Drugi je "Line", za instrumente.

@Dule007

Odlicno, znaci, ti si srecnik, ali stvarno, koji uvek moze da svira stereo. Ja bi tu blagodet iskoristio maximalno, nikad mono ne bi radio. Moja preporuka ti je da uvek ides u stereo kanal, "L" u "L", "R" U "R", kao sto je i predvidjeno. Plus, izlaze 1 i 2 mozes iskoristiti da izvuces sta ti volja, a normalno i vokale...

Pozdrav.

jasmink
26.04.2010, 12:58
Moj savet ti je za jednu svirku i nece ti crkne sigurn razglas za prvu pomoc.

Niikkola
26.04.2010, 18:27
Beethoven (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=3631) Mi kao da se nismo razumeli, mislio sam da tim smajlijem podrzavas to sto kolega Jasminik kaze, pa sam zato to i napisao. I dalje mislim da to nikako nije pametno, a opet napominjem na powemate 1000/2 postoje dva gaina jedan ispod drugog na stereo kanalima, mozda kolega nije pojacao donji koji sluzi za stereo kanal. Zbog toga sam i trazio da ga fotografise sa tim podesavanjima.

Beethoven
26.04.2010, 21:06
Neee... :(

Naravno da ne podrzavam povezivanje klavijature na kenon, makar i za jednu svirku... Sve ok, nista nisam zamerio tebi Niikkola, samo sam potvrdio to sto si rekao :)

Pozz

nurfet
26.04.2010, 22:11
evo samo da se nadovezem na sve ovo..Od kako imam Pa 800 tj 2 god. sviram na stereo L i R i nepada mi napamet mono,mada sam vidio da neke kolege koriste 2 kabla L i R iz klav. na dva kanala,da je isto nebi ni bili stereo kanali na mikseru,i jos da kazem da su mi oba GAIN-a na12h i ima snage i previse......................

dejantb15
26.04.2010, 22:30
Ja klavijaturu (pa 800) povezujem sa dva kabla(L+R) na mixetu(dinacord pm 1000/2),a na mixeti ta dva kabla ukljucim na jedan streo kanal.Da tako spajam rekao mi je covjek iz muzicke kuce, koji je zaduzen samo za ozvucenja.

milanceshow
26.04.2010, 22:45
A sta se desava kada svirate u nekoj kuci,pa vam je jedna kutija u jednoj,a druga u drugoj sobi.A pritom svirate sa svojom klavijaturom na stereo kanalu.Kako vam rade tomovi,perkusije i.t.d????

Beethoven
26.04.2010, 22:50
Ako se pitanje odnosi i na mene, ja onda klavijaturu povezujem samo jednim kablom i to opet u stereo kanal, u "L" i onda mi sve izlazi na oba kanala mixera isto.

Pozzz

milanceshow
26.04.2010, 23:04
Ja sam samo hteo ovim pitanjem da podsetim da nemoze stereo u svakoj prilici.

Mada da ne skrcemo sad sa teme,jer nije o tome rec!

Dule007
03.05.2010, 01:08
Svirka odradjena u subotu...Pa 800 na stereo, boli glava sound...kada se dobro namestio gain i trim odlicno je bilo...i od kolege synt je isao na stereo....za razliku od proslog puta kada je isao na mono i bio u stvari duplo jaci jer mono izlazi ustvari dupliraju snagu stereo izlaza, kako su m i objasnili u muzickoj kuci...i jos jedna stvar je bila ..2 zvucnika vise ( 2xZX4 i JBL 125 JRX)...pozz

TomyCroSound
03.05.2010, 07:53
kao što je već neko napisao. taj gain na stereo ulazima odnosi se samo na cannon, a kada bodeš samo "banane" na stereo ulaz, umjesto gaina koristiš line trim.
Inače, meni je line trim na 12h, volume pot. na 0 i fantom nekad moram očepit "do daske". Neću da pojačam line trim jer se javlja šum (i kada ništa nije ubodeno u kanal)

Dule007
04.05.2010, 01:09
pozz...moze li onda gitara sa di-box da se "ubode" na stereo can ulaz ili je bolje da ide na mono reg.... ijos nesto ako moze nako da mi objasni...imam AKG 520 pilot mic i mislim da je kondenz, jer ne radi nez fantoma ukljucenog na PMu...i kada mi je gain nuli skroz pikuje acrvena lampica na kanalu...jel to normalno?..kako da se eliminise...

Beethoven
04.05.2010, 01:37
Svejedno je gde ces iz di-boxa, dal u mono ili stereo kanal, stereo kanal se isto ponasa i kao mono kad mu dodjes u "L" samo jednim kablom. Cim ukljucis drugi kabal u "R", on ih odmah podeli. Tako je isto i na klavijaturama, jako je vazno da ako se drugi kabal ne koristi, da se obavezno iskljuci. U protivnom, iako ne radi, aktivan je tj. uredjaj deli zvuk.

c520, kad je regularan i sve ok, nema sanse da pikuje na skroz smanjenom gainu. Tu nesto nije u redu. Jedino ako ne koristis externi fantom tj. neki mic preamp pa da si tu pojacao... Imam c520 i PowerMate, treba mu gaina, komotno... :)

Pozzz

Dule007
04.05.2010, 03:27
Thanks Beethoven....hm ne koristim externi phantom vec onaj sa PM..
-da li bi trebao da koristim external mozda...
- tvoj C52je isto bez baterija ili sa batrijama...ja koristim onaj sa kablom sa prekidacem sa Bass rool off ( sto to znaci ne shvatih iz user manuela kada sam citao)i direkt na PM..na kojoj poziciji treba da bude taj prekidac...hvala druze

Beethoven
04.05.2010, 07:01
Hm...cudno... Ne bi trebao da clipuje onda... Stvarno ne znam o cemu se radi.

- Ne, ne bi morao da koristis externi fantom, imas na mixeru, njega koristis. To je ok...

- Ja ne koristim baterije (B29) vec isto kao i ti, taj sa kablom i prekidacem (MPA V L). Imam i bezicne veze pa kad mi sta treba. Elem, taj prekidac ima dva polozaja, u jednom polozaju je prava crtica a u drugom polozaju "izlomljena". Ako postavis na pravu crticu, neces imati odsecene bassove, ako postavis na izlomljenu crticu, taj filter ce "iseci" najnize frekvencije tj. bassove koji mogu smetati ponekad. Moj ti je predlog da ga uvek ukljucis tj. drzis na izlomljenij liniji, neces ni primetiti razliku a neces imati smetnje, ionako te frekvencije nisu vazne za vokal barem kad je live izvodjenje u pitanju.

Samo mi nije jasno zasto clipuje? Ne bi smeo kad je gain skroz ulevo...

Pozz

Dule007
04.05.2010, 07:50
ne znam jbg...da ne drzim previse blizu mikrofon ustima...koliko udaljeno od usta bi trebalo da je udaljeno...

Beethoven
04.05.2010, 22:36
Treba da stoji na uglu usana a ne ispred usta, mozda je u tome problem.... Mada, ja mislim i da onda ne bi clipovao... Namesti ga tako da stoji PORED usana, na samom uglu usana...

Pozzz