PDA

Pokaži Full Verziju : Kvar na EMX 5000


b.o.Y.c.h. ČK
25.04.2010, 05:31
Ovako, radi se o Yamaha Emx5000, 20 kanala, ima u sebi pojačalo - 2x500
Usred svirke počela se stišavati sama od sebe, pucketalo nešto, kao da nema struje
Kad sviram neku melodiju bez pratnje sve radi, dok bi upalio ritam, rikne,bass se ne čuje, sekundu radi sekundu se skroz stiša, svirka apsolutno nije moguća
Slično stvar kao kad kabal prekida, šumi, pa radi, pa ne radi

Eh ako bi ko znao o čemu se radi, ili je imao isti problem, pišite, treba mi pomoć, hvala!
Imam svirku u petak i subotu, a do onda bi trebala proraditi...Malo sam pod gasom, valjda ćete shvatiti moj problem :)

milanceshow
25.04.2010, 05:37
Jel se zastita pali ili ....?
Pocni od kablova.Mozda kabl ima negde kratki spoj!

bokivelik
25.04.2010, 12:14
Moze biti da je glavni potenciometar posto je moj kolega iz benda menjao. Slicni simtomi pucketanja i utisavanja.

user0
25.04.2010, 12:51
ja bih se samo nadovezao na svog kolegu b.o.Y.c.h. ČK...
danas sam isprobao spomenutu mixetu, opteretio je skoro sa maksimalnom snagom, i radi normalno...e sad je pitanje sta joj je bilo jucer... cini se da je limiter rasterecivao mixetu, ali neznam iz kojeg razloga...

mimiki
25.04.2010, 12:52
kontakt sprej stavis na potenciometre,99% ti je to ako su kablovi ispravni

b.o.Y.c.h. ČK
25.04.2010, 15:22
Neznam ovo sa potenciometre...Mixeta je novija, očuvana je, uvjek pokrivena, tu i tamo se počisti, potenciometri rade ko sat, mislim da nije problem u tom.. Ali obratit ću pažnju...
Bojim se opet ići na svirku a da se ista stvar ne dogodi, a ako je nosim u yamaha servis možda me oderu za neki sitni kvar...Šta sad?

Marco7
25.04.2010, 17:24
Meni se kod EMX5016cf jednom desilo da je bio ocajan napon,ali ocajan i malo mi je distorzirala a to moguce da je i kod tebe bio problem!Inace odlicno Yamaha odlicno podnosi los napon i to ali kad je bas ocaj hoce da se desi po nesto nepredvidjeno i ja mislim da je bas to u pitanju ;)

jasmink
25.04.2010, 17:28
Mi radimo na Montarbo miksetu XD66 desi se nekada isto kao i tebi ali sam slucajno pronasao problem na montarbu ima taster processor on pravi problem kad ga iskljucim pa ukljucim opet sve radi ok a na yamahi postoji prekidac Yamaha Speaker Processing probaj kad pocne to da se desava da prebacis mozda je to problem.

Pozdrav!

b.o.Y.c.h. ČK
25.04.2010, 17:38
@marco

Ako misliš na napon u lokalu, tu nije bilo nikad problema, vlasnik je čak isključio nekoliko trošila, štekali u drugo mjesto, ali isto se dešavalo

@Jasmin

E probali smo i sa tim tasterom processing speaker, ali ništa...A šta točno taj processing radi?

jasmink
25.04.2010, 20:13
Neznam jesi probao da ga stavis na on zvuk bude puniji kao da imas i bufere @marco7 bi trebao da zna on ima 5016CF.

b.o.Y.c.h. ČK
25.04.2010, 23:18
Jeli pametno da je rastavim i očistim iznutra, možda je smrad oko ventilatora pa ne može hladiti kako spada, pa je možda na taj način do tog došlo....Ima li kog da mu je ovo poznato?

armin
25.04.2010, 23:29
Neznam al moze biti i do kutija...???

milanceshow
26.04.2010, 03:13
Razradi sve prekidace na mikseti koje ne koristis cesto.Naravno to uradi kada je mikseta ugasena.
(prekidac za kompresor,prekidac limitiranje izlazne snage.........i.t.d.)
Desava se da zbog ne koriscenja raznih prekidaca i same prasine koja upadne,oni gube svoju efikasnost i stvaraju problem.

Takodje kablove pregledaj obavezno.

---------------------------------------------------------------
Preporuka:
Skini limiter, tj. samo ga onesposobi da iskljucuje.Naravno da to uradis kod nekog strucnog lica.

Ja vec dugo imam onesposobljen limiter i sve je OK.

Prednost:Onesposobljavanjem limitera dobijas na snazi.Imaces osecaj da si pustio miksetu da dise punim plucima.Ali punim plucima.... :)

Mana:Kada budes sredio limiter,od tog trenutka nemas zastitu.

Moje iskustvo:Ja sam skinuo zastitu i svakom sam preporucio da skine.I svi su bili prezadovoljni.I niko nije imao problema.
Samo nepazljivi i oni bez osecaja mogu da izgore kutije.

b.o.Y.c.h. ČK
26.04.2010, 08:01
Okay..Budemo nešto iskemijali, danas je furam na servis pa ću tamo popričati...Hvala svima!

bokivelik
26.04.2010, 19:54
Poslusaj milanceta i pitaj da ti skinu limiter tamo u servisu.U mom bendu imamo dva takva miksera i na oba smo skinuli limiter.

b.o.Y.c.h. ČK
29.04.2010, 14:20
Ako se nekom slično desi evo ukratko opis problema

Izgorjele su 2 diode na limiteru, zamjenili, i lakši sam za 30e

milanceshow
29.04.2010, 15:37
Ma iskljuci ga i nema vise da ti gore te 2 diode!

MusicAngel
15.05.2010, 02:32
Isti problem izgleda da imam... Na momente, dva tri puta u toku svirke mi se utisala EMX5000.
Da l' da skidam limiter, imam RCF ART325i 400/800w (Prog./Cont.), da ih ne izgorim??

milanceshow
15.05.2010, 05:19
Zameni onaj glavni potenciometar (crveni) i iskljuci limiter!I nema problema!

MusicAngel
16.05.2010, 02:40
Hvala @milanceshow, ipak nije bio kvar na mixeru! Kabal je pravio problem!
Pozdrav!

Maxi
16.05.2010, 08:25
E majstore imao sam isti problem sa Emx 5000 i vecinom je zvucalo kao da je neki spoj , e sada ja sam otkrio da kada stisnem malo jace na mixer ondje na sredini gdje se pojacaju kanali dode do nekog spoja i kada ponovo stisnem par puta na mixer onda se popravi sve sto znaci da ima neki spoj ispod one ploce , moja preporuka jeda ga prodas i da sebi kupis drugi

Dejan
15.07.2010, 13:48
Ljudi imam jedan problem sa pomenutom miksetom,naime, kanal broj 2 ne radi a ostali rade svi kako treba.Sta da radim po tom pitanju?Hvala unaprijed.

b.o.Y.c.h. ČK
15.07.2010, 13:55
Možda je izgorio, meni se to desilo kod nepravilnog uštekavanja, trebalo ga je promjenit..

Dejan
15.07.2010, 14:00
Cuje se ali veoma malo. Neznam sta da radim dali da pokusam sa kontakt sprejom.

Vule
15.07.2010, 14:10
To je potenciometar...sad nisam stručan da definišem problem ali sam imao sličnu muku...potenciometar se "potroši",tačnije onaj grafit pa se tu nešto "desi" sa otporom i čuje se jako malo ili nikako...99% ti je to u pitanju,ali jedino pravo rešenje je majstor i zamena istog

Burli
15.07.2010, 14:54
Cuje se ali veoma malo. Neznam sta da radim dali da pokusam sa kontakt sprejom.

Nabavio sam neki kontakt sprej baš za tu namjenu, ako misliš da ti može pomoći ponesi mixetu i taman da kafenišemo...