PDA

Pokaži Full Verziju : Numeriranje stranica u wordu


keyboard_man
22.04.2010, 00:02
eov kolege imam jedan problem....koristim microsoft word 2010 i u njemu sam pisao svoj seminarski rad....medutim zaboravio sam odmah na pocetku numerirati stranice,...sad nakon sto cijeli tekst sam slozio i napravio kako treba, idem numerirat, a onda mi se cijeli tekst poremeti te tekst nije onakav kakvim sam ga ja napisao tj nije isti ono sto je prije bilo na jednoj strani pomjeri se na drugu i to...ima li mi spasa ili cu morati ispocetka

svirko
22.04.2010, 11:18
Ako nisi micao onaj RULER, odnosno ravnala sa gornje i lijeve strane dokumenta, onda probaj njih pomaknut, malo prema gore,i malo prema dolje.
Zapravo,kad otvoriš NEW dokument, on ti prikaže i sa gornje i sa donje strane na ravnalu bijeli dio.
To je dio na kojem ti dozvoljava pisati.
Ako uhvatiš sa mišem tu granicu bijelog i plavog dijela ravnala, držiš, i onda možeš micat tu granicu za pisanje.
Kako sa strane, tako i gore i dolje

aZZo
22.04.2010, 16:54
Insert > Page numbers !
Izaberes svejedno, gore ili dole. Nece da se poremeti jer koliko ti rucno povecao stranicu on ostaje na mestu. Hoce ako ti sa kursorom ubacujes numerisanje u vec postojeci tekst. Ovako nece jer numerisanje ide van napisanog teksta koje word ostavlja za te svrhe. Ja imam Office 2003, mada je to sve isto. Posle izaberes poravnanje i izgled brojeva.

keyboard_man
22.04.2010, 21:09
da nasao sam.....ovo sa page nubmers....jer sam stavio margine na 2.5-2.5, i taj je prostor predviden za takve stvari, koliko sam ja shvatio...hvala vam na pomoci