PDA

Pokaži Full Verziju : Pa-800 KORG, rešio da rikne!!!


Igorčina
19.04.2010, 08:36
Drugari, moj kolega ima problem sa Pa-800, zapravo, sinoć u toku svirke počelo je da se javlja pucketanje, krčanje, zujanje, na svim bojama(fabričkim i semplovanim...), to se dešavalo periodično, radi normalno pa počne da zeza, pa opet ista priča...međutim na pola tezge, konstantno je krčao, šuštao i zujao...pomislili smo da je RAM memorija, mada...sumnjamo i na matičnu ploču...Na licu mesta smo pokušali da otvorimo klavijaturu i da izvadimo RAM, međutim nismo znali gde se tačno nalazi...nije kao na Pa1X/pro...
Ima li neko slično iskustvo sa ovom spravom?
Hvala unapred...

Moljac
19.04.2010, 08:46
Postoji covek koji sve zna o Korgu i vrlo povoljno popravlja RAM memoriju za razliku od Beograda gde je cena od 300...do 500 evra ..... izuzetno pedantan.... i vrhunski elektronicar! Ja sam menjao tastere kod njega......odusevljen sam !Grad Trstenik....covek se zove ************** ....mobilni je ************ ! SRECNO ! Pozdrav Moljac


Mi otvorismo posebnu temu za ovakve stvari i opet ne vredi!!!

Pozdrav i tebi

daliborkorg
19.04.2010, 09:12
Ne mozes da izvadis ram jer je zalemljen na ploci. Iz mog iskustva je najverovatnije ram memorija. To im je slaba tacka, od znam barem 5-6 pa800 kojima jeto crklo. Jbg, i to kad sredi neka gleda da sto manje cacka oko semplova, ucita jedan set i kraj price.

svrakan
19.04.2010, 09:33
RAM memorija ti je definitivno otisla,a ako jos pucaju i fabricke,onda je otisla i maticna ploca.